Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fosfor czerwony (pytania)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 2:44 pm    Temat postu: Fosfor czerwony (pytania) Odpowiedz z cytatem

no wiec mam kilka pytan mianowicie
a) czy ten czerwony fosfor jest jakos obwarowany prawnie podobnie jak np KClO3 ??
b)jaka jest jego cena
c) mozna go w jakis sposob wyprodukowac domomwym sposobem (sadze ze nie ale i tak zapytam Razz)
d) maja ten odczynnik w POCHu ?

pozdrawiam wielkie dzienki za odpowiedzi
Powrót do góry
Misiek
Dostęp próbny


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 15

PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 3:51 pm    Temat postu: Re: Fosfor czerwony (pytania) Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 napisał:
no wiec mam kilka pytan mianowicie
a) czy ten czerwony fosfor jest jakos obwarowany prawnie podobnie jak np KClO3 ??
b)jaka jest jego cena
c) mozna go w jakis sposob wyprodukowac domomwym sposobem (sadze ze nie ale i tak zapytam Razz)
d) maja ten odczynnik w POCHu ?

pozdrawiam wielkie dzienki za odpowiedzi

Fosfor czerwony
P cz.
kamyczki
25g - 10.00
50g - 17.00
100g - 28,00

Fosfor czerwony
P cz.
proszek
25g - 13.00
50g - 20.00
100g - 35.00

Jakichś problemów z kupnem nie powinno być, a przynajmniej na stronie www.Chemik.aip.pl nic nie piszą, żeby robili jakieś problemy.

No ja nie wiem, jak chcesz pierwiastki w domu produkować, ale chyba sie nie da, no chyba, że na upartego chcesz zeskrobywać z pudełek po zapałkach.

W POCHu bedą mieli po chu** drogo Wink ale bedą go mieli
pozdro

_________________
Per signum crucis de inimicis nostris libera nos, Deus noster...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 6:14 pm    Temat postu: Re: Fosfor czerwony (pytania) Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 napisał:

c) mozna go w jakis sposob wyprodukowac domomwym sposobem (sadze ze nie ale i tak zapytam Razz)




najpierw trzeba zdrapać draskę z pudełek zapałek, następnie zalać ją 10% HCl i ogrzewać do wrzenia
póżniej odstaw naczynie(parownicę) aż osad opadnie na dno.Jest nim mieszanina SiO2 i P4.Następnie wyekstrachuj fosfor etanolem(można użyć innego rozpuszczalnika, bo w etanolu nie najlepiej się rozpuszcza)

niestety wydajność będzie marna, więc lepiej kupić
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP