Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Projekty rakiet [Tu opisywać swoje rakiety]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtekpuzio



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Pietropole

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rados3 o wielcy admini usuncie tego gostka to już przesada mieszć 5:5 i nie karmelizować tylko w stanie sypkim wszystko wsypać i ma jeszcze pretensje że mu dysze urwało!!!!!!!! Rolling Eyes Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ty sie najlepiej znasz... Dawniej jak wagi nie było 5/5 sypkie sie robiło i rakiety lataly że hoho aż z oczu znikały... A tak pozatym to po co odpowiadasz na post który został napisany 2 lata temu? Rolling Eyes Może chcesz zabłysnąć swoją "wiedzą"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojtekpuzio



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Pietropole

PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie ma nowych to gdzie pisać??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
ciszewa



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 2:44 pm    Temat postu: próby Odpowiedz z cytatem

witam, zabawę z rakietami zacząłem raptem jakieś dwa miesiące temu i jeszcze niewiele o tym wiem
w ciągu tego czasu zrobiłem 7 rakiet (podobnych do kupnych- 0 lotek czy tym podobnych, tylko kij od egzemplarza zeszłorocznego)
początkowo używałem tylko saletry z cukrem w postaci nieskarmelizowanej w korpusie z kartonu i szarej tasmy izolacyjnej o średnicy >< 2cm. Jako silnika używałem korków od wina z wywierconymi otworami na lont z petard, własna produkcja nie wypaliła Sad Najlepszym efektem z tamtych4 rakiet był mniej więcej 3 metrowy lot, parę razy mniej niż 50 cm, raz nawet bez oderwania od ziemi. Rakietki były dosyć ciężkie, choć całość bez paliwa ważyła mniej niż 10 g (długość bez dzioba ok 15cm).
Od niedawna zacząłem używać karmelków, ale poza dłuższym czasem spalania nie widzę lepszych rezultatów. Jak na razie, żadna z tych karmelkowych nie oderwała się od ziemi, raz nawet wypadła dysza.
Co mam robić? Nie widzę perspektyw ddo zmniejszenia masy. Może lepiej latają mniejsze? I czym można łatwo zastąpić korek? Czy może być drewno? Chodzi mi o jednorazówki, anie takie do wielokrotnego ładowania.
Chciałbym zdążyc zrobić parenaście na sylwestra i wolałbym żeby poleciały Wink
Kolejna sprawa to dziób. chciałbym tam umieścić coś efektowego, np. petardy czy jakiś ładunek rozpuszczalnika czy benzyny. Czy ktoś już próbował coś takiego? Jak to zrobić? Na razie nie testowałem, bo nic nie poleciało zbyt wysoko Sad
Serdecznie proszę o rady i ew. dokładne projekty podobnych rakiet.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomekBB
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 16

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj używać p.cz mocno ubitego, a jako dysze użyj gipsu z szkłem wodnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciszewa



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 6

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko skąd wziąć proch czarny? petardy nie są wydajne, a produkcja domowa jest dość skomplikowana, szczególnie mielenie węgla drzewnego bez młynka
kiedyś próbowałem to zrobić w moździerzu, ale było strasznie ciężko, a pył węglowy był wszędzie Sad
po drugie, skąd wziąć szkło wodne? czy nie wystarczy drewniany walec z przewierconym otworem na lont (rakiety jednorazowe)?
poza tym, czy małe rakiety lecą lepiej niż większe i grubsze? mam wrażenie, że w mniejszych ciepło mniej oddziaływuje na korpus, bo w większych rakietach z kartonu, nawet parokrotnie wzmacnianych folią aluminiową, korpus zawsze się przepalał
a co z efektami świetlnymi czy dźwiękowymi? czy ktos ma jakieś doświadczenia? same rakiety są ok, ale z jakimś wybuchem czy światełkiem byłyby znacznie lepsze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomekBB
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 16

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkło wodne dostaniesz w każdym sklepie budowniczym. U mnie cena 4zł za 750 ml butelke, ktorej nie zuzyjesz przez rok.

A kto powiedział, że węgiel musi być dokładnie zmielony? Wiadomo, nie uzyskasz lepszych efektów na niedokładnie zmeilonym węglu, jednak standardowy pcz. + lakier nitro jako binder i masz paliwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciszewa



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 6

PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co z głowicą? Chodzi mi o to, aby umieścić tam jakis materiał wybuchowy czy coś takiego. Jak to zrobić, żeby efekt był podobny do tego z fabrycznych? Czy są jakies dobre metody koloryzowania np. kulek z karmelka, wybuchających w powietrzu po wypaleniu się materiału miotającego w rakiecie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciszewa



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 6

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedna sprawa
dlaczego jest tyle opisów rakiet z kartonu czy papieru, skoro nawet dwie warstwy wzmocnione folią aluminiową i taśmą się przepalają? Czy chodzi o kanał w paliwie? Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciszewa napisał:
jeszcze jedna sprawa
dlaczego jest tyle opisów rakiet z kartonu czy papieru, skoro nawet dwie warstwy wzmocnione folią aluminiową i taśmą się przepalają? Czy chodzi o kanał w paliwie? Question


Zasadniczo to chodzi o to by czytać forum, bo na prawdę jest tu wszystko. I nie pisz o nieuprzejmości czy braku zrozumienia, bo forum to kopalnia wiedzy, jest tu ogrom takich projektów. A z dnia na dzień pirotechnikiem z chin Wink nie zostaniesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciszewa



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 6

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chodziło mi o jakąkolwiek nieuprzejmość czy coś takiego
po prostu jestem laikiem i to mnie trapi
na forum może i jest, ale zwykle nie mam czasu na przeszukiwanie dziesiątek stron
chodzi mi o prostą i zwięzła odpowiedź Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc krótko i na temat:
http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic.php?t=16711&postdays=0&postorder=asc&start=40
http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic.php?t=16872&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Tak z grubsza. Da Ci to pojęcie o co chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP