Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Granulownica

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 1:33 pm    Temat postu: Granulownica Odpowiedz z cytatem

Ktoś zamknął post o granulowaniu, to wrzucam jako nowy temat. Zrobiłem sobie urządzonko do granulowanie prochu, a ponieważ nie jest to maszyna a jedynie narzędzie, więc nie granulator tylko granulownica Smile. Wygląda to tak:

Wkłada się trochę prochu, potem niewidoczną na zdjęciu prostokątną blaszką przesuwa się ten proch po sicie, co powoduje przetarcie go przez oczka i pod spodem gromadzą się granulki. Jest to moim zdaniem olbrzymie przyspieszenie. Najpierw zrobiłem sito a potem kolega mi powiedział, że ma kolegę pracującego w jednej fabyce, gdzie takie coś mogliby mi zrobić po znajomości. Sitko zajęło mi jakieś 3-4h. Dziurki mają 3mm. Najpierw wydrukowałem szablon, według niego punktowałem, potem nawierciłem dziurki i z drugiej strony oczyściłem większym wiertłem. Żeby się nie wyginało po wywierceniu kilku dziurek w narożnikach przykręciłem je do kawałka deski. Jest tam dokładnie 567 dziurek (policzyłem w programie).

_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Michał_R



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 212
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakis czas temu zakupiłem na targu takie oto urządzonko Smile 5zł mie ono kosztowało , słuzy ono chyba do przecierania warzyw , doskonale nadaje sie do granulowania prochu Wink trzeba tylko mocno przyciskać, zależnie od tego jakiej wieklkości chcemy otrzymać granulki takie montujemy sitko Wink (w komplecie było jedno ale zrobic inne to żaden problem)
_________________
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=79647 - kliknij!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxlam
Gość





PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to ostatnio myślałem, ale nad zupełnie innym rozwiązaniem i pewnie kiedyś zrobię, ale na wszystko jest potrzebny czas Wink a już za dużo rozgrzebałem by pakować się w kolejne Wink

No, więc myślałem nad czymś takim lej zasypowy prowadzący do dwóch kół zębatych proch zasypuje się w koła i gotowe jeszcze jeden pomysł, który kolega mi przy tej okazji podsunął jak robiłem paletę do gwiazdek, aby wyfrezować takie koła o obrysie jak gwiazdka i tak samo zasyp i kręcimy a na dole wyskakuje nam sprasowana gwiazda Wink zupełnie jak w przemyśle...
Powrót do góry
Michał_R



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 212
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxlam napisał:
No, więc myślałem nad czymś takim lej zasypowy prowadzący do dwóch kół zębatych proch zasypuje się w koła i gotowe

tylko przydało by się żeby ten proch był czymś zwilzony , a jak bedzie wilgotny to nie bedzie się chciał tak latwo zsypywać Razz Wink

_________________
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=79647 - kliknij!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim zrobiłem to, wypróbowałem przecieraczkę do warzyw, to była totalna klapa. Żeby działała dobrze trzeba mieć troszkę bardziej zwilżony proch, ale wtedy granulki się zbyt łatwo sklejają. Moja granulownica działa z mniej wilgotnym prochem, więc jest lepsza.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Michał_R



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 212
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie wymieni sitko na inne, nie z tymi ostrymi wystajacymi krawedziami to jest ok Wink trzeba mocno przyciskać i idzie szybko i sprawnie
_________________
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=79647 - kliknij!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe, że miałem taki kijowy przecierak do warzyw, miał tandetną miękką blaszkę i dużą średnicę, jedynie sitka były fajne, ale musiałbym do sitek dorabiać odpowiedni przecierak. Pozatym sitka były zakrzywione, więc całkiem do kitu. Wolałem zrobić taką granulownicę Smile. Ale twoja po bliższym przyjrzeniu się jest bardzo dobra do granulowania. Dobry pomysł mieli. Po prostu samo wyciskanie prochu nic nie daje, trzeba go przesuwać po dziurkach. Jeśli go nie przesuwamy, to trzeba używać ogromnych sił, bo proch ma olbrzymie tarcie wewnętrzne i nie zachowuje się jak na przykład ciasto.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maxlam
Gość





PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał_R napisał:
maxlam napisał:
No, więc myślałem nad czymś takim lej zasypowy prowadzący do dwóch kół zębatych proch zasypuje się w koła i gotowe

tylko przydało by się żeby ten proch był czymś zwilzony , a jak bedzie wilgotny to nie bedzie się chciał tak latwo zsypywać Razz Wink


Ale tak mniej więcej wyglądają przemysłowe maszyny do granulowania prochu Wink
Powrót do góry
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może moja następna granulownica będzie w postaci dwóch wałków z wytoczonymi półkolami, na nie będzie się nakładać proch i korbką pokręcać. Ciekawy pomysł Smile.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Michał_R



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 212
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przed chwilą wruciłem z "laboratorium" Razz prubowałem granulowac proch za pomoca młynka do (chyba) pieprzu, zauwazyłem że jak mieli sie w nim wilgotne odczynniki to zamiast proszku wylatują takie mocno zbite płatki Rolling Eyes przepusciłem przez ten młynek pcz ,doprawiony kisielkiem ze skrobii i... całkiem ładnie ,spore i co najwazniejsze mocno sprasowane płatki wychodzą Wink
Cytat:

"To może moja następna granulownica będzie w postaci dwóch wałków z wytoczonymi półkolami, na nie będzie się nakładać proch i korbką pokręcać. Ciekawy pomysł Smile. "

pralka frania sie kłania Wink

_________________
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=79647 - kliknij!


Ostatnio zmieniony przez Michał_R dnia Nie Kwi 30, 2006 8:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale we frani były gumowe wałki, niestety zbytnio by się odkształcały, żeby działać. Mam bliżej do tokarza niż na złomowisko, gdzie znalazłbym franię Smile
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kokos



Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 18

PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już nie wiem gdzie pisać czy tu czy w tym drugim o granulowaniu Confused Mniejsza o to Very Happy
Zrobiłem dziś sito z puszki po kukurydzy Bondiuele (czy jak to się tam pisze) i dziurki: gwóźdż + młotek i jechane Wink Całkiem dobre wyszło Idea Very Happy
Chce zrobić jeszcze jedno o większych oczkach Idea Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Michał_R



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 212
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yetihehe napisał:
Ale we frani były gumowe wałki, niestety zbytnio by się odkształcały, żeby działać. Mam bliżej do tokarza niż na złomowisko, gdzie znalazłbym franię Smile

znalazłem w szopie 4 te "magle" od frani, dokreciłem do oporu to pokrętło od siły docisku i przepusciłem trochę pcz. całkiem łanie prasuje Wink te wałki sa z gumy ale te moje to ze starości stwardniały i są jak z twożywa Razz

_________________
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=79647 - kliknij!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INFO O GRANULOWANIU I GRAULOWNICACH ITP PISAĆ W TEMACIE "Granulowanie" (także w piro przedszkolu).

Ten temat posiada bardzo ciekawe info.. ale zostaje zamknięty, by nie toczyć dyskusji na 2 tematy..

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP