Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

II lot rakiety Vostok 1, rakiety Vostok 2 i 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 6:06 pm    Temat postu: II lot rakiety Vostok 1, rakiety Vostok 2 i 3 Odpowiedz z cytatem

Pan Pinot zapewne pamieta, osobiscie wywlil moj temat Very Happy o taj riecie. Dzis odbedzie sie jej drogi lot (wlasciwie trzeci ale drogi był na silniku fabrycznym więc go nie licze). Rkieta przy swojej wybinie lekkiej i wytrzymałej (jak na te rozmiary i materiał: papier) konstrukcji nie wymaga spadochronu pod warunkiem ze londuje na trawke Smile Po 2 lotach jest cała i zdrowa. Dzisiejszy lot na silniku mojej konstrokcji: zwijany z jednego kawałka papieru prypominającego literę L (jego konstrukcje mam zamiar dokładnie opisac, udokumentowac i zapodac na forum bo wydaje się tego wart). Silnik ten daje niezłe osiągi (sporo zalezy od paliwa) przy prostocie wykonania (sam korpus to 10 minut z suszeniem w piekarniku na 150 stopni) i małej masie. Film nie wiem czy będzie, raczej nie bo to bedzie lot nocny w celu obserwacji płomienia wylotowego oraz iskier wydobywających się z silnika. Mozliwe ze nie odnjde modelu :/ ale postaram sie jak mogę. Myśle tez nad umieszczeniem w nim małej diody LED na bateriach-pastylkach zebym mogl odnaleśc model ale jeszcze nie wiem. Gwoli przypomnienia: dł raiety to 26cm, srednica to 17mm. Korpus papierowy, zwijany z papieru kasowego, warstwy na przemian prawo i lewo nawijane. 10 Warstw, klejone wikolem. maloane na pomaranczowo.

A oto zdjęcie: Dla porównania karta SD i drobne jakies Very Happy





Przewidywany pułap to okolo 30-40m czyli niewiele ale silnik jest mały. Jego wymiary to: dł 56mm fi: zew 11mm wew 8,5mm dysza fi 2,5mm

Paliwo to czerwona karmelka z pewnymi dodatkami w postaci opiłek miedzi i żelaza (pół na pół, dodałem 2% opiłków)

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad


Ostatnio zmieniony przez Jacek R. dnia Sro Cze 28, 2006 6:29 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojć start odwołany z powodu lipnych warunków atmosferycznych :/ Odbedzie sie... jak pogoda sie poprawi Smile
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie baw się w diody. Jak sięboisz, że zgubisz model, to wsadź do niego brzęczyk (tj. takie małe coś, co po podłączeniu do prądu STAŁEGO zaczyna piszczeć, i to dość głośno, oraz niesamowicie przenikliwie. Zawiera jakiś głośnik i generator. kupisz za parę groszy w elektronicznym, albo wymontujesz z budzika Razz )
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skałt



Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 93
Skąd: lud

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale diody też są dobre jak odpalam kijanki to na górze jest dioda i bardzo dobrze widać gdzie leci !! A buzery też są dobre kosztują po 2 zł w sklepie elektroniczynym !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 6:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm zobacze. ta rakieta i tak poleci bzez spadochronu ale na msie chcialem oszczędzić :/ P.S. skąd jesteście?
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Wrocka, ale teraz mieszkam 500 - 600 km od Ciebie, więc raczej nie wpadnę popatrzeć.

Jednak nie róbmy śmietnika z tematu, czekam na film / fotki z lotu.

edit: ok, czekam cierpliwie

_________________


Ostatnio zmieniony przez szpaner dnia Wto Kwi 25, 2006 10:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Start prawdopodobnie jutro ale jednak w dzien, obserwacje iskier przeprowadze kiedy indziej.
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 5:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lot udany w 101% rakieta pieknie poleciała na wysokosc na moje oko 180m około i spadła jakies... dlaeko ode mnie bo jej nie znalazlem Sad Ale w przygotowaniu już sa Vostok 2 i Vostok 3 (blixniacze rakiety)

a oto i przez wszystkich oczekiwany FILM z lotu!!! (dooobra przesadziłem)

http://rapidshare.de/files/19029371/HPIM8401.AVI.html


Aha paliwem była ta modyfikowana karmelka w ilości 8g

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad


Ostatnio zmieniony przez Jacek R. dnia Nie Mar 11, 2007 1:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Wojciech G



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 63
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lot ładny, a właściwie start bo tam wysoko już niewiele widać. Jak odpalałeś silnik, nie widać też wyrzutni. Napisz kilka szczegółów.

Pozdrawiam Wojciech


Ostatnio zmieniony przez Wojciech G dnia Czw Kwi 27, 2006 3:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc: odpalane lontem, miejsce w dyszy obok lontu zapchane watą (w celu szybszego nabrania ciśnienia przez silnik) wyzutnia prętowa pręt stalowy fi 3mm dł 80cm. Wielka szkoda ze nie widać jak wysoko poleciała rakieta (bo silnik mimo ze miał potężnego "kopa" pracował dośc krótko) Dźwiek prawidłowy, głośny syk, kolor dymu prawidłowy, po ciemku było by zapewne widac iskry wydobywające się z silnika. Zapach i kolor dymu prawidlowy, gęsty biały.
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha pytanie: czy do rakiety Vostok2 i 3 zakładac oddzielne tematy czy pakowac w ten??
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pakuj tutaj, tylko zmień temat np. na serię Vostok.

Będzie OK

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to oka, jak bede dodawał opisy kolejnych rakiet serii Vostok to zmienie tytuł tematu (ale to brzmi :/ ). Prosze moda o wywalenie 3 ostatnich postów
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a więc: korpus do rakiety Vostok 2 jest juz pomalowany na taki sam kolor jak Vostok 1. Taki mały symbol trwania i przemijania, Vostok 1 zrobił miejsce dla Vostoka 2... eee nie, tylko taka farbe miałem Very Happy Więc nałołoże jeszcze czwarta i piata warstwe farby i bedzie git. Farba to pigment amulsyjny (zostało po remoncie) zmieszana w stosunku 1:1 z wikolem i lekko rozcieńczona wodą. Potem narysuje napis vostok 2 i jakies moze rysuneczki walne i polakieruje bezbarwnym. Potem stateczniki, głowica silnik i... i lecimy Very Happy
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oka, Rakieta Vostok 2 jest już pomalowana, poskłądana Smile głowica styrodurowa toczona przezemnie własnorecznie :d nie ma jeszcze stateczników ale to sie dorobi niedlogo.
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podrzuć foto Very Happy
Daj popatrzeć na to dzieło. Napewno już nieźle wygląda, mimo że nie dokończone Razz

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To sie nazywa wiara w człowieka :d

Głowica jest już pomalowana ale zdjęcia sa sprzed malowania :d
Pomalowana została tak samo jak korpus. Może zrobie jeszcze czarny czubek sam głowicy ale to się zobaczy.



Ten ołówek wystający z głowicy to był uchwyt do toczenia tzn zrobilem głowice tak: wziolem kawalek styroduru, nabilem równo na ołówek stary. wyciągnołem i do srodka dalem zywice epoksydową i ołówek tyz posnarowałem. zostawilem na 24h i wytoczyłem :d



Ołówek oczywiscie zostanie obciety :d

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy pomysł z tym ołówkiem Very Happy
Oczywiście czekam na film z lotu (ewentualnie fotki, ale to nie to samo)
Wygląda na to, że rakieta będzie równie ładna jak poprzedniczka.
Co prawda nie wiem, czy malowanie aż 5 razy jest konieczne, ale efekt widać!
Jeżeli jeszcze będzie się odpowiednio dobrze (tj. tak jak wygląda) zachowywać w powietrzu, to super Very Happy

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jest pierwsza rakieta co do której (na razie) nie było żadnych negatywnych uwag :d Dzieki za słowa pochwały, na pewno zmobilizuja mnie do działania. A paprzedniczka seio była taka ładna? :d Hmm faaajnie. Dzis jadę do kumpla właśnie po "młodego modelarza rakiet" i na pewno wyczytam cos ciekawego w tamtej książce co zastosuje do tej rakiety. Jak widac Głowica nie jest i nie będzie przyklejona wiec... ODZYSK Very Happy jakiś mały spadochron albo nawet tasma chamująca Smile do tak małego modelu powinna wystarczyć. Prosze o wypowiedx kogos doswiadczonego w tym temacie: Pana Ksarda, Jaskiniowca albo Kermita. Very Happy Czekam na uwagi (zwłaszcza te negatywne). Pozdrawiam Jacek R.

Aha, szpaner to nie znaczy oczywiscie ze twoje uwagi mnie juz nie interesują Very Happy

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
ja bym zrobił taki mały ''myk'' Cool Pisał o tym też Paul, tzn. w zatyczce wiercisz otwór, wklejasz zatyczke, w tej dziurce umieść karmelke (to taki opóźniacz) no i później PCZ. Ja robiłem z tym rozwiązaniem testy ale z karmelkeim pokruszonym w pył (nie dałem lepiszcza i fukło od razu jak SR zaczął pracować i lipa sie zrobiła, ale testował to mój kolega i test wyszedł pomyślnie w 95% ponieważ dał zbyt mało ładunku prochowego. Generalnie to rozwiązanie polecam wszystkim początkującym i bardziej wtajemniczonym.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP