Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Legalizacja pirotechniki amatorskiej
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
MnichU



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 82
Sk±d: Z klasztoru

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li chodzi o pole to ¿aden tam problem w spadku mam 6 km x 6 km pole Very Happy co prawda jakie¶ 30 km od mojego miasta. No ale w k±¿dym b±dz razie jest Cool Patrze ¿e z wami to siê nie da . Zapytam kto jest wogóle za tym ¿eby to by³o i jakby co by mi pomóg³ ?

P.S. Mo¿e narazie zwróciæ siê do ró¿nych firm fajerwerek i pogadaæ z nimi o tym ?

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MnichU



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 82
Sk±d: Z klasztoru

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zobacz firmy dziêki takim zlotom bêd± zarabiaæ na nas pirotechnikach bo tak jak na Winterblast przyje¿d¿asz tylko z kas± i tam kupujesz od firm wszystko proch, odczynniki, gwiazdki , tekturowe rury korpusy do szelek itd. oni na takim zlocie zarobili trochê. ko³o 5000 mo¿e wiêcej nie wiem dok³adnie ile ale sporo. I sprzedza¿ tych wyrobów by³a by tylko dla tych którzy przeszli odpowiednie szkolenie czy tak jak ju¿ wczesniej pisa³em ci co zap³acili za egzaminy i licencje roczn± maj± wykupion± Cool Zobacz za same licencje ile mo¿na by³o by zarobiæ troszkê bêdzie. A wyroby gotowe by³y by dla tych wszystkich innych pomy¶lcie du¿o osób by na to przyjecha³o z chêci± ka¿dy by przyje¿d¿a³ z dzieæmi Very Happy popatrzeæ i siê pobawiæ. Na zlocie równie¿ mog³y by byæ inne atrakcje Cool mo¿na przynajmniej pogadaæ z kilkoma firmami. Taka firma wiêcej by zrobi³a ni¿ my
Tutaj jeszcze film do WINTERBLAST z roku 2006 dok³adnie obejrzyjcie co i jak
http://video.google.pl/videoplay?docid=-8331385636053873335&q=Winterblast

Pozdrawiam
MnichU Cool Cool

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki bezsens. Jesli mielibysmy kupowac od nich proch gwiazdki korpusy etc. to jaki jest sens pirotechniki amatorskiej?
_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
polu



Do³±czy³: 10 Sty 2006
Posty: 19

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ah te idealy, wielkie ambicje ..... kolego Mnichu chyba po prostu za malo zyjesz na tym swiecie, a moze po prostu nie dostales jeszcze od zycia porzadnego kopa w tylek Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MnichU



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 82
Sk±d: Z klasztoru

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwierz mi Polu dosta³em na pewno wiekszego kopniaka od ¿ycia ni¿ wiêkszo¶æ na tym forum Crying or Very sad ale nie o tym tu mowa powinni¶cie pomy¶leæ o tym optymistycznie, bo mo¿e na prawde siê uda
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hax



Do³±czy³: 17 Lis 2006
Posty: 17

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MnichU na jakiej podstawie twierdzisz, ¿e mo¿e siê udaæ? Dzia³asz co¶ w tym kierunku? Próbujesz siê zorientowaæ w sprawie? Masz jakiego¶ znajomego, który mo¿e pomóc?

Ka¿dy z nas chcia³by, aby takie co¶ wesz³o w ¿ycie. Ale niestety trzeba sobie u¶wiadomiæ, ¿e wszystko jest raczej przeciw nam. Pocz±wszy od wymogów w stylu 100 000 podpisów, skoñczywszy na przekonaniach spo³eczeñstwa i w³adz.

Ile osób zagl±da do tego tematu? Ile osób bêdzie zaznajomionych z akcj± (z naszej spo³eczno¶ci pirotechników amatorów)? 200? Ka¿da z nich musia³aby zaanga¿owaæ 500 osób, ¿eby siê uda³o zebraæ tyle podpisów...

Firmy produkuj±ce fajerwerki zrobi³yby taki sprzeciw, ¿e ustawa nigdy by nie przesz³a, a je¶li, to oczywi¶cie conajmniej 50% kasy z tych "licencji" czy "pozwoleñ" musia³o i¶æ do kiesy producentów komercyjnych... ciê¿kie do zrealizowania.

Brak akceptacji spo³ecznej. W±tpiê, ¿eby spo³eczeñstwo da³o siê ³atwo przekonaæ, ¿e legalizuj±c piro amatorskie nie zwiêkszy siê ilo¶æ zamachów terrorystycznych w Polsce Wink.

Poza tym, my¶lê, ¿e politycy maj± "wa¿niejsze" sprawy na g³owie... wiecie lustracja itp..

Jedyny plus, jaki by z tego wynikn±³ dla pañstwa to za³atanie 0.00001% dziury bud¿etowej. No i _nieco_ wiêksza sympatia wyborców...

Jak na moje to cel jest szczytny ale ma³o osi±galny.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MnichU



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 82
Sk±d: Z klasztoru

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzia³asz co¶ w tym kierunku? Próbujesz siê zorientowaæ w sprawie?

Narazie tylko rozmy¶lam co siê da zrobiæ. ( nie piszcie ¿e nie da nic bo nigdy nie wiadomo)
Cytat:
Masz jakiego¶ znajomego, który mo¿e pomóc?

Tylko w policji i telewizji no i jednej du¿ej gazecie warszawskiej ( mo¿e to co¶ daæ )
Cytat:
Ka¿da z nich musia³aby zaanga¿owaæ 500 osób, ¿eby siê uda³o zebraæ tyle podpisów...

Nie koniecznie przeliczaj±c ¿e 500 osób by zbiera³o podpisy to ka¿dy musia³ by zebraæ oko³o 200 g³osów Smile a my¶lê ¿e je¶li by¶my siê przy³o¿yli to nawet po 2000 mo¿na by zebraæ po samych znajomych Cool
Cytat:
to oczywi¶cie conajmniej 50% kasy z tych "licencji" czy "pozwoleñ" musia³o i¶æ do kiesy producentów komercyjnych... ciê¿kie do zrealizowania.

Smile nie p³aci³o by siê dla firm tylko w urzêdzie miasta Cool tak jak z kart± wêdkarsk± trzeba do urzêdu miasta Cool
Cytat:
Brak akceptacji spo³ecznej. W±tpiê, ¿eby spo³eczeñstwo da³o siê ³atwo przekonaæ, ¿e legalizuj±c piro amatorskie nie zwiêkszy siê ilo¶æ zamachów terrorystycznych w Polsce Wink.

Do Woodstocku te¿ nie s± przekonani ¿e to zmniejszy narkomanie a jednak odbywa siê Cool
Cytat:
Poza tym, my¶lê, ¿e politycy maj± "wa¿niejsze" sprawy na g³owie... wiecie lustracja itp..

Dlatego musimy ich zainteresowaæ tym

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No takimi rozmyslaniami napewno nic nie zdzialamy. Trzeba ustalic co i jak i wtedy dzialac. Ja nawet nie wiem od czego zaczac zeby nie dac przypalu. Dobrze by bylo jakby sie wypowiedzial w sprawie legalizacji Pan Arkadiusz lub B&G.
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hax



Do³±czy³: 17 Lis 2006
Posty: 17

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówi±c o kieszeni producentów fajerwerków komercyjnych mia³em na my¶li to, ¿e oburzyliby siê na ten pomys³, bo to jest dla nich pewna strata (chocia¿ w zasadzie trac± ju¿ teraz bo zajmujemy siê tym czym siê zajmujemy tak czy owak, a wiele osób by nie dosz³o (egzaminy etc.)). Chocia¿ z drugiej strony mogliby siê zaj±æ sprzedawaniem prochu czy efektów "na licencjê"... ale nie wiem czy to dobry pomys³ i na razie to odleg³y czas.
Tak wiem, ¿e p³aci³oby siê w urzêdzie za "legitymacjê", ale mia³em na my¶li co¶ w stylu co robi ZAIKS Smile.

Rozmy¶laæ to ka¿dy potrafi. Chêtnie bym siê przy³±czy³, ale te¿ nie wiem w ogóle jak siê do tego zabraæ.

Poza tym w jaki sposób chcecie zebraæ podpisy osób z ca³ej Polski? Jedyne ³atwe rozwi±zanie to.. mmm... podpisy w internecie, ale nie wiem czy takie co¶ mo¿e stanowiæ podstawê prawn± czy jakokolwiek to nazwaæ, nie wiem czy po prostu takie co¶ zostanie uznanie za wolê narodu Wink.

W±tpiê, ¿eby 500 osób siê w to zaanga¿owa³o. I w±tpiê te¿, ¿eby kto¶ zebra³ 500 czy 2000 g³osów jak mówisz ;p. Ja mogê oczywi¶cie pomówiæ o tym w krêgach rodzinnych i znajomych, ale nie wiem czy zebra³bym a¿ tyle chêtnych do jakiego¶ podpisywania.

Woodstock to nieco inna sprawa Razz. Nieprzekonane s± tylko tajne bojówki o.R. i MP.

Nawet je¶li by sprawa trafi³a do jakiej¶ grupy posiadaj±cej w³adzê w naszej kochanej ojczy¼nie, to nie wiem czy znalaz³aby zainteresowanie. Ale próbowaæ trzeba... tylko co robiæ?

Dobrze by by³o, gdyby jaki¶ PROFI uradzi³ nas swoj± rad±.

Acha, no i gdyby¶my zaczêli co¶ dzia³aæ, ¿eby siê nie skoñczy³o tak jak wspomnia³em wcze¶niej, czyli zamiast legalizacji odby³yby siê kontrole u wiêkszo¶ci osób z listy a w Fakcie by³by nag³ówek "Polscy terrory¶ci wy³apani!".
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MnichU



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 82
Sk±d: Z klasztoru

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Acha, no i gdyby¶my zaczêli co¶ dzia³aæ, ¿eby siê nie skoñczy³o tak jak wspomnia³em wcze¶niej, czyli zamiast legalizacji odby³yby siê kontrole u wiêkszo¶ci osób z listy a w Fakcie by³by nag³ówek "Polscy terrory¶ci wy³apani!".

Jak sam wiesz co niektórzy na tym forum nie zajmuj± siê ju¿ piro tylko w teori Cool wiec im nic nie grozi, tak samo jak i mi Cool Nie mam narazie nic w domu Cool A co do podpisów uwierz mi ¿aden problem jest zebraæ tyle podpisów :
1. Szko³a nauczyciele itd. masz ju¿ ko³o 50 podpisów
2. Rodzina i Znajomi nawet jak siê uda to i 100 podpisów
3. Po³azisz pod podwórku pozaczepaisz m³ode pannienki Very Happy i pogadasz masz ko³o 100 podpisów przez kilka dni
4. Emeryci tu troche trudniej ale zaczepiasz ( NIE MOCHERY ) tylko jakie¶ fajnego dziadka t³umaczysz mu ¿e jest opcja takiej rozrywki dla ludzi i posze¿anie wiedzy chemi dla m³odych
mo¿e nawet 100 -150 g³osów
5. Przeciêtni ludzie te¿ siê podpisz± ko³o 100 osób
ju¿ z tego masz oko³o 500 a potrzeba jest oko³o 200 i to i tak przeliczam w takim dosyæ skromym sposobie. Ja my¶le ¿e gdyby wyszed³ to tak jak zbiera³em z kumplami podpisy ¿eby mojim mie¶cie by³ Skatepark to zebrali¶my 15000 w zaledwie tydzieñ Cool wiec my¶le ¿e 500 podpisów to dlamnie drobiazg Cool chociasz to nie skatepark my¶le ¿e da³ bym rade

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz zamknê ten temat... id¼ do tych znajomo¶ci o poagadaj a nie dzielisz siê emocjami tutaj, które se bezsensowne... tak tak, nauczyciele napewno podpisz± buhahahahahaha Laughing Laughing a panienki na ulicy policjê zawo³aj±... od emeryta dostaniesz lask± i tak to siê skonczy....
_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MnichU



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 82
Sk±d: Z klasztoru

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak bêdziemy mieli takie podej¶cie do sprawy jak ty Nostra to nam siê nigdy nie uda Very Happy a spróbowaæ przecie¿ zawsze mo¿na Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Sob Sty 20, 2007 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no... to próbuj... bo jako¶ tego nie widzê
_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kastor



Do³±czy³: 03 Sty 2008
Posty: 64
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Pi± Sty 11, 2008 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li chodzi o zbieranie podpisów, to wed³ug mnie Mnichu ma racjê, nie ma co przeszadzaæ, ja mieszkam w wiêkszym mie¶cie i zebranie kilkuset podpisów to kwestia maksymalnie kilku dni. Problem polega na tym, pod czym mieli by siê ludzie podpisaæ; je¶li chodzi o kupowanie gotowych efektów i ³aczenie ich samemu to dla mnie rochê lipa. Wola³bym raczej pój¶æ na taki uk³ad: 'wolno robiæ Ci to, to i to, ale mamy prawo wpa¶æ do Ciebie kiedy nam sie zechce, ¿eby sprawdziæ, czy nie masz MW i tym podobnych, a jak chcesz co¶ odpaliæ to luuz, byle nie w mie¶cie'. Takie rozwi±zanie pozwoli³oby robiæ nam jakie¶ ma³e testy przez ca³y rok, a od czasu do czasu mogliby¶my siê spotkaæ na jakim¶ poligonie ze swoj± amatork± [która oczywi¶cie robimy dopiero na miejscu, ale to ju¿ inna bajka Wink ]. Oczywi¶cie przyda³by siê jaki¶ znajony prawnik, który pomóg³ by nam napisaæ taki projekt, bo bez tego, ani rusz; nie wyobra¿am sobie rozmowy na gg w stylu:

"Ja: witam panie przemierze, hcia³bym zalegalizowad¼ pirotehnikê
Premier_T: A ma Pan zebrane 100 tys. podpisów?
Ja: no
Premier_T: W takim razie zobaczê co da siê zrobiæ.
Je: dzienki Wink"

Dodam tylko, ¿e nie chodzi mi o jak±¶ super wielk± akcjê, która kosztowa³aby mnie maj±tek. Dla mnie pirotechnika to takie hobby, na które móg³bym od czasu do czasu wydaæ kilka z³otyszy, po prostu chcia³bym takie poczucie, ze za rakietê na PCz nie pójdê w odsiadkê Smile


A tak z innej beczki; czy mia³ kto¶ kiedy¶ kontrolê na (c)haciendzie [czyt. w domu Wink ]. Nie chodzi mi o to, ¿e kolega kolegi mia³, tylko co¶ w stylu: 'mia³em i znale¼li 10 mg PCz na podeszwie buta, o szczegó³ach opowiem za tydzieñ kiedy znów za dobre sprawowanie bêdê móg³ posiedzieæ 15 min. na necie' Smile

respect for all

_________________
Pirotechnika to nie zbieranie znaczków...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sty 11, 2008 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powolaj sie na deklaracje praw czlowieka i obywatela ktora to podobno stoi u podstaw wszystkich innych konstytucji ... Tam pisze wyraznie ze cos takiego jak pirotechnika dopoki nie strzelasz petardami w miescie gdzie moglo by to komus przeszkadzac jest calkowicie legalna
Powrót do góry
kastor



Do³±czy³: 03 Sty 2008
Posty: 64
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Pi± Sty 11, 2008 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my¶lê, ¿e bardziej ni¿ o strzelanie do ludzi (które rzeczywi¶cie mozna przeprowadziæ w ezpiecznym miejscu), chodzi im o produkcjê i przechowywanie Sad
_________________
Pirotechnika to nie zbieranie znaczków...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sty 11, 2008 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zadnej karcie praw czlowieka nie ma mowy o jakim kolwiek nadzorze co produkujesz i przechowujesz ! Wiecej - wlasnosc prywatna uznana jest w swietle praw czlowieka i obywatela z 1789 r . z swieta i nietykalna chyba ze masz cos co jest niezbedne dla szczescia ogolu ...Wiec i Twoje odczyny i Twoje petardy i nawet Twoj mlyn kulowy czy maszynka do Visco w mysl Karty z 26 sierpnia 1789 jest calkowicie nietykalna !

Powiem wiecej nawet jakbys mial pancernik klasy iowa na podworku to nikt nie ma prawa sie wtracac co tam masz dopoki nie wchodzisz z tym na cudza dzialke .
Powrót do góry
kastor



Do³±czy³: 03 Sty 2008
Posty: 64
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Pi± Sty 11, 2008 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest w tym troche racji, tyle, ¿e maj±c w domu 1 kg FB w metalowej rurze zagra¿asz bezpieczeñstwu innych, a przecie¿ kazdy ma prawo czuæ siê na tyle bezpiecznie, ¿eby nie budziæ siê w nocy i nie zastanawiaæ siê, czy co¶ tu zaraz nie ³upnie, mi chodzi w³a¶nie o tê granicê, bo wola³bym, zeby mój s±siad nie mia³ ¿adnych MW, ale nie przeszkadza³o by mi jakby od czasu do czasu waln±³ sobie jak±¶ szeleczkê z FB, czy te¿ jakiego¶ fajnego cake'a Smile
_________________
Pirotechnika to nie zbieranie znaczków...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Pi± Sty 11, 2008 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze dopóki nie bedziesz szkodzil/budzil/straszyl sasiadów do paki nie pojdziesz. raczej grzywna i zawiasy.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Pi± Sty 11, 2008 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od kiedy grzywne za piro? grzywna to mo¿e byæ za strzelanie komercja w dni zabronione w miejscach publicznych.

moim zdaniem jak kto¶ nie by³ karany to albo umorzenie (przy MW to odpada raczej), albo zawiasy.

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP