Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Legalizacja pirotechniki amatorskiej
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
MnichU

Do陰czy: 18 Lis 2006
Sk康: Z klasztoru

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je郵i chodzi o pole to 瘸den tam problem w spadku mam 6 km x 6 km pole Very Happy co prawda jakie 30 km od mojego miasta. No ale w k捫dym b康z razie jest Cool Patrze 瞠 z wami to si nie da . Zapytam kto jest wog鏊e za tym 瞠by to by這 i jakby co by mi pom鏬 ?

P.S. Mo瞠 narazie zwr鏂i si do r騜nych firm fajerwerek i pogada z nimi o tym ?

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zobacz firmy dzi瘯i takim zlotom b璠 zarabia na nas pirotechnikach bo tak jak na Winterblast przyje盥瘸sz tylko z kas i tam kupujesz od firm wszystko proch, odczynniki, gwiazdki , tekturowe rury korpusy do szelek itd. oni na takim zlocie zarobili troch. ko這 5000 mo瞠 wi璚ej nie wiem dok豉dnie ile ale sporo. I sprzedza tych wyrob闚 by豉 by tylko dla tych kt鏎zy przeszli odpowiednie szkolenie czy tak jak ju wczesniej pisa貫m ci co zap豉cili za egzaminy i licencje roczn maj wykupion Cool Zobacz za same licencje ile mo積a by這 by zarobi troszk b璠zie. A wyroby gotowe by造 by dla tych wszystkich innych pomy郵cie du穎 os鏏 by na to przyjecha這 z ch璚i ka盥y by przyje盥瘸 z dzie熤i Very Happy popatrze i si pobawi. Na zlocie r闚nie mog造 by by inne atrakcje Cool mo積a przynajmniej pogada z kilkoma firmami. Taka firma wi璚ej by zrobi豉 ni my
Tutaj jeszcze film do WINTERBLAST z roku 2006 dok豉dnie obejrzyjcie co i jak
http://video.google.pl/videoplay?docid=-8331385636053873335&q=Winterblast

Pozdrawiam
MnichU Cool Cool

Do陰czy: 15 Kwi 2005
Sk康: Bydgoszcz

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki bezsens. Jesli mielibysmy kupowac od nich proch gwiazdki korpusy etc. to jaki jest sens pirotechniki amatorskiej?

K. I. Ga販zy雟ki
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
polu

Do陰czy: 10 Sty 2006

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ah te idealy, wielkie ambicje ..... kolego Mnichu chyba po prostu za malo zyjesz na tym swiecie, a moze po prostu nie dostales jeszcze od zycia porzadnego kopa w tylek Rolling Eyes
Powr鏒 do g鏎y
MnichU

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwierz mi Polu dosta貫m na pewno wiekszego kopniaka od 篡cia ni wi瘯szo嗆 na tym forum Crying or Very sad ale nie o tym tu mowa powinni軼ie pomy郵e o tym optymistycznie, bo mo瞠 na prawde si uda

Do陰czy: 17 Lis 2006

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MnichU na jakiej podstawie twierdzisz, 瞠 mo瞠 si uda? Dzia豉sz co w tym kierunku? Pr鏏ujesz si zorientowa w sprawie? Masz jakiego znajomego, kt鏎y mo瞠 pom鏂?

Ka盥y z nas chcia豚y, aby takie co wesz這 w 篡cie. Ale niestety trzeba sobie u鈍iadomi, 瞠 wszystko jest raczej przeciw nam. Pocz患szy od wymog闚 w stylu 100 000 podpis闚, sko鎍zywszy na przekonaniach spo貫cze雟twa i w豉dz.

Ile os鏏 zagl康a do tego tematu? Ile os鏏 b璠zie zaznajomionych z akcj (z naszej spo貫czno軼i pirotechnik闚 amator闚)? 200? Ka盥a z nich musia豉by zaanga穎wa 500 os鏏, 瞠by si uda這 zebra tyle podpis闚...

Firmy produkuj帷e fajerwerki zrobi造by taki sprzeciw, 瞠 ustawa nigdy by nie przesz豉, a je郵i, to oczywi軼ie conajmniej 50% kasy z tych "licencji" czy "pozwole" musia這 i嗆 do kiesy producent闚 komercyjnych... ci篹kie do zrealizowania.

Brak akceptacji spo貫cznej. W徠pi, 瞠by spo貫cze雟two da這 si 豉two przekona, 瞠 legalizuj帷 piro amatorskie nie zwi瘯szy si ilo嗆 zamach闚 terrorystycznych w Polsce Wink.

Poza tym, my郵, 瞠 politycy maj "wa積iejsze" sprawy na g這wie... wiecie lustracja itp..

Jedyny plus, jaki by z tego wynikn掖 dla pa雟twa to za豉tanie 0.00001% dziury bud瞠towej. No i _nieco_ wi瘯sza sympatia wyborc闚...

Jak na moje to cel jest szczytny ale ma這 osi庵alny.
Powr鏒 do g鏎y
MnichU

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzia豉sz co w tym kierunku? Pr鏏ujesz si zorientowa w sprawie?

Narazie tylko rozmy郵am co si da zrobi. ( nie piszcie 瞠 nie da nic bo nigdy nie wiadomo)
Cytat:
Masz jakiego znajomego, kt鏎y mo瞠 pom鏂?

Tylko w policji i telewizji no i jednej du瞠j gazecie warszawskiej ( mo瞠 to co da )
Cytat:
Ka盥a z nich musia豉by zaanga穎wa 500 os鏏, 瞠by si uda這 zebra tyle podpis闚...

Nie koniecznie przeliczaj帷 瞠 500 os鏏 by zbiera這 podpisy to ka盥y musia by zebra oko這 200 g這s闚 Smile a my郵 瞠 je郵i by鄉y si przy這篡li to nawet po 2000 mo積a by zebra po samych znajomych Cool
Cytat:
to oczywi軼ie conajmniej 50% kasy z tych "licencji" czy "pozwole" musia這 i嗆 do kiesy producent闚 komercyjnych... ci篹kie do zrealizowania.

Smile nie p豉ci這 by si dla firm tylko w urz璠zie miasta Cool tak jak z kart w璠karsk trzeba do urz璠u miasta Cool
Cytat:
Brak akceptacji spo貫cznej. W徠pi, 瞠by spo貫cze雟two da這 si 豉two przekona, 瞠 legalizuj帷 piro amatorskie nie zwi瘯szy si ilo嗆 zamach闚 terrorystycznych w Polsce Wink.

Do Woodstocku te nie s przekonani 瞠 to zmniejszy narkomanie a jednak odbywa si Cool
Cytat:
Poza tym, my郵, 瞠 politycy maj "wa積iejsze" sprawy na g這wie... wiecie lustracja itp..

Dlatego musimy ich zainteresowa tym

Do陰czy: 15 Kwi 2005
Sk康: Bydgoszcz

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No takimi rozmyslaniami napewno nic nie zdzialamy. Trzeba ustalic co i jak i wtedy dzialac. Ja nawet nie wiem od czego zaczac zeby nie dac przypalu. Dobrze by bylo jakby sie wypowiedzial w sprawie legalizacji Pan Arkadiusz lub B&G.
Pozdrawiam
DNF

K. I. Ga販zy雟ki
Powr鏒 do g鏎y
Hax

Do陰czy: 17 Lis 2006

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M闚i帷 o kieszeni producent闚 fajerwerk闚 komercyjnych mia貫m na my郵i to, 瞠 oburzyliby si na ten pomys, bo to jest dla nich pewna strata (chocia w zasadzie trac ju teraz bo zajmujemy si tym czym si zajmujemy tak czy owak, a wiele os鏏 by nie dosz這 (egzaminy etc.)). Chocia z drugiej strony mogliby si zaj望 sprzedawaniem prochu czy efekt闚 "na licencj"... ale nie wiem czy to dobry pomys i na razie to odleg造 czas.
Tak wiem, 瞠 p豉ci這by si w urz璠zie za "legitymacj", ale mia貫m na my郵i co w stylu co robi ZAIKS Smile.

Rozmy郵a to ka盥y potrafi. Ch皻nie bym si przy陰czy, ale te nie wiem w og鏊e jak si do tego zabra.

Poza tym w jaki spos鏏 chcecie zebra podpisy os鏏 z ca貫j Polski? Jedyne 豉twe rozwi您anie to.. mmm... podpisy w internecie, ale nie wiem czy takie co mo瞠 stanowi podstaw prawn czy jakokolwiek to nazwa, nie wiem czy po prostu takie co zostanie uznanie za wol narodu Wink.

W徠pi, 瞠by 500 os鏏 si w to zaanga穎wa這. I w徠pi te, 瞠by kto zebra 500 czy 2000 g這s闚 jak m闚isz ;p. Ja mog oczywi軼ie pom闚i o tym w kr璕ach rodzinnych i znajomych, ale nie wiem czy zebra豚ym a tyle ch皻nych do jakiego podpisywania.

Woodstock to nieco inna sprawa Razz. Nieprzekonane s tylko tajne boj闚ki o.R. i MP.

Nawet je郵i by sprawa trafi豉 do jakiej grupy posiadaj帷ej w豉dz w naszej kochanej ojczy幡ie, to nie wiem czy znalaz豉by zainteresowanie. Ale pr鏏owa trzeba... tylko co robi?

Dobrze by by這, gdyby jaki PROFI uradzi nas swoj rad.

Acha, no i gdyby鄉y zacz瘭i co dzia豉, 瞠by si nie sko鎍zy這 tak jak wspomnia貫m wcze郾iej, czyli zamiast legalizacji odby造by si kontrole u wi瘯szo軼i os鏏 z listy a w Fakcie by豚y nag堯wek "Polscy terrory軼i wy豉pani!".
Powr鏒 do g鏎y
MnichU

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Acha, no i gdyby鄉y zacz瘭i co dzia豉, 瞠by si nie sko鎍zy這 tak jak wspomnia貫m wcze郾iej, czyli zamiast legalizacji odby造by si kontrole u wi瘯szo軼i os鏏 z listy a w Fakcie by豚y nag堯wek "Polscy terrory軼i wy豉pani!".

Jak sam wiesz co niekt鏎zy na tym forum nie zajmuj si ju piro tylko w teori Cool wiec im nic nie grozi, tak samo jak i mi Cool Nie mam narazie nic w domu Cool A co do podpis闚 uwierz mi 瘸den problem jest zebra tyle podpis闚 :
1. Szko豉 nauczyciele itd. masz ju ko這 50 podpis闚
2. Rodzina i Znajomi nawet jak si uda to i 100 podpis闚
3. Po豉zisz pod podw鏎ku pozaczepaisz m這de pannienki Very Happy i pogadasz masz ko這 100 podpis闚 przez kilka dni
4. Emeryci tu troche trudniej ale zaczepiasz ( NIE MOCHERY ) tylko jakie fajnego dziadka t逝maczysz mu 瞠 jest opcja takiej rozrywki dla ludzi i posze瘸nie wiedzy chemi dla m這dych
mo瞠 nawet 100 -150 g這s闚
5. Przeci皻ni ludzie te si podpisz ko這 100 os鏏
ju z tego masz oko這 500 a potrzeba jest oko這 200 i to i tak przeliczam w takim dosy skromym sposobie. Ja my郵e 瞠 gdyby wyszed to tak jak zbiera貫m z kumplami podpisy 瞠by mojim mie軼ie by Skatepark to zebrali鄉y 15000 w zaledwie tydzie Cool wiec my郵e 瞠 500 podpis闚 to dlamnie drobiazg Cool chociasz to nie skatepark my郵e 瞠 da bym rade

Do陰czy: 10 Cze 2006

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz zamkn ten temat... id do tych znajomo軼i o poagadaj a nie dzielisz si emocjami tutaj, kt鏎e se bezsensowne... tak tak, nauczyciele napewno podpisz buhahahahahaha Laughing Laughing a panienki na ulicy policj zawo豉j... od emeryta dostaniesz lask i tak to si skonczy....

Powr鏒 do g鏎y
MnichU

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak b璠ziemy mieli takie podej軼ie do sprawy jak ty Nostra to nam si nigdy nie uda Very Happy a spr鏏owa przecie zawsze mo積a Very Happy

PostWys豉ny: Sob Sty 20, 2007 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no... to pr鏏uj... bo jako tego nie widz

Powr鏒 do g鏎y
kastor

Do陰czy: 03 Sty 2008
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: Pi Sty 11, 2008 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je郵i chodzi o zbieranie podpis闚, to wed逝g mnie Mnichu ma racj, nie ma co przeszadza, ja mieszkam w wi瘯szym mie軼ie i zebranie kilkuset podpis闚 to kwestia maksymalnie kilku dni. Problem polega na tym, pod czym mieli by si ludzie podpisa; je郵i chodzi o kupowanie gotowych efekt闚 i 豉czenie ich samemu to dla mnie roch lipa. Wola豚ym raczej p鎩嗆 na taki uk豉d: 'wolno robi Ci to, to i to, ale mamy prawo wpa嗆 do Ciebie kiedy nam sie zechce, 瞠by sprawdzi, czy nie masz MW i tym podobnych, a jak chcesz co odpali to luuz, byle nie w mie軼ie'. Takie rozwi您anie pozwoli這by robi nam jakie ma貫 testy przez ca造 rok, a od czasu do czasu mogliby鄉y si spotka na jakim poligonie ze swoj amatork [kt鏎a oczywi軼ie robimy dopiero na miejscu, ale to ju inna bajka Wink ]. Oczywi軼ie przyda豚y si jaki znajony prawnik, kt鏎y pom鏬 by nam napisa taki projekt, bo bez tego, ani rusz; nie wyobra瘸m sobie rozmowy na gg w stylu:

"Ja: witam panie przemierze, hcia豚ym zalegalizowad pirotehnik
Premier_T: A ma Pan zebrane 100 tys. podpis闚?
Ja: no
Premier_T: W takim razie zobacz co da si zrobi.
Je: dzienki Wink"

Dodam tylko, 瞠 nie chodzi mi o jak捷 super wielk akcj, kt鏎a kosztowa豉by mnie maj徠ek. Dla mnie pirotechnika to takie hobby, na kt鏎e m鏬豚ym od czasu do czasu wyda kilka z這tyszy, po prostu chcia豚ym takie poczucie, ze za rakiet na PCz nie p鎩d w odsiadk Smile

A tak z innej beczki; czy mia kto kiedy kontrol na (c)haciendzie [czyt. w domu Wink ]. Nie chodzi mi o to, 瞠 kolega kolegi mia, tylko co w stylu: 'mia貫m i znale幢i 10 mg PCz na podeszwie buta, o szczeg馧ach opowiem za tydzie kiedy zn闚 za dobre sprawowanie b璠 m鏬 posiedzie 15 min. na necie' Smile

respect for all

GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Sty 11, 2008 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powolaj sie na deklaracje praw czlowieka i obywatela ktora to podobno stoi u podstaw wszystkich innych konstytucji ... Tam pisze wyraznie ze cos takiego jak pirotechnika dopoki nie strzelasz petardami w miescie gdzie moglo by to komus przeszkadzac jest calkowicie legalna
Powr鏒 do g鏎y
kastor

PostWys豉ny: Pi Sty 11, 2008 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my郵, 瞠 bardziej ni o strzelanie do ludzi (kt鏎e rzeczywi軼ie mozna przeprowadzi w ezpiecznym miejscu), chodzi im o produkcj i przechowywanie Sad
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Sty 11, 2008 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zadnej karcie praw czlowieka nie ma mowy o jakim kolwiek nadzorze co produkujesz i przechowujesz ! Wiecej - wlasnosc prywatna uznana jest w swietle praw czlowieka i obywatela z 1789 r . z swieta i nietykalna chyba ze masz cos co jest niezbedne dla szczescia ogolu ...Wiec i Twoje odczyny i Twoje petardy i nawet Twoj mlyn kulowy czy maszynka do Visco w mysl Karty z 26 sierpnia 1789 jest calkowicie nietykalna !

Powiem wiecej nawet jakbys mial pancernik klasy iowa na podworku to nikt nie ma prawa sie wtracac co tam masz dopoki nie wchodzisz z tym na cudza dzialke .
Powr鏒 do g鏎y
kastor

PostWys豉ny: Pi Sty 11, 2008 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest w tym troche racji, tyle, 瞠 maj帷 w domu 1 kg FB w metalowej rurze zagra瘸sz bezpiecze雟twu innych, a przecie kazdy ma prawo czu si na tyle bezpiecznie, 瞠by nie budzi si w nocy i nie zastanawia si, czy co tu zaraz nie 逝pnie, mi chodzi w豉郾ie o t granic, bo wola豚ym, zeby m鎩 s御iad nie mia 瘸dnych MW, ale nie przeszkadza這 by mi jakby od czasu do czasu waln掖 sobie jak捷 szeleczk z FB, czy te jakiego fajnego cake'a Smile
Achtung

Do陰czy: 26 Lut 2003
Sk康: Londyn

PostWys豉ny: Pi Sty 11, 2008 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze dop鏦i nie bedziesz szkodzil/budzil/straszyl sasiad闚 do paki nie pojdziesz. raczej grzywna i zawiasy.
Nostra

PostWys豉ny: Pi Sty 11, 2008 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od kiedy grzywne za piro? grzywna to mo瞠 by za strzelanie komercja w dni zabronione w miejscach publicznych.

moim zdaniem jak kto nie by karany to albo umorzenie (przy MW to odpada raczej), albo zawiasy.

Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nast瘼ny
Strona 2 z 3

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum