Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Mocowanie SR w rakiecie.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
=FreaK=



Do³±czy³: 20 Lip 2007
Posty: 14

PostWys³any: Sro Lut 27, 2008 4:54 pm    Temat postu: Mocowanie SR w rakiecie. Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam takie pytanie, a mianowicie jak zamontowaæ silnik w rakiecie?


pozdrawiam FreaK
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sro Lut 27, 2008 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pier¶cienie ?
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
=FreaK=



Do³±czy³: 20 Lip 2007
Posty: 14

PostWys³any: Sro Lut 27, 2008 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde proszê ja¶niej. Embarassed Ja za bardzo sie na tym nie znam. Dopiero zaczynam i mam spore luki w wiedzy;/

PS
Najlepiej by by³o (oczywi¶cie dla mnie) je¶liby móg³ napisaæ jaki¶ user znaj±cy sie na rzeczy . Nr gg 5047592(bêdê o 18.40)

PS2
mam kilka pytañ dotycz±cych Mr a nie chce za¶miecaæ forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sro Lut 27, 2008 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierscienie to takie obrêcze o ¶r silnika je siê nak³ada na silnik , grubo¶ maj± dopasowan± go ¶r. wewnêtrznej korpusu rakiety czy kad³uba... maj± po pare cm d³ugo¶ci najczê¶ciej rurka od zimnej wody

Widaæ to tu:

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
=FreaK=



Do³±czy³: 20 Lip 2007
Posty: 14

PostWys³any: Sro Lut 27, 2008 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok dziêki. Jeszcze 3 pytania:
1. Jak zrobiæ system odzysku(mo¿e jaki¶ schemacik?)
2. gdzie w rakiecie powinien sie znajdowaæ ¶rodek ciê¿ko¶ci(zaraz nad silnikiem)?
3. Ma znaczenie kszta³t stateczników i zamontowanie ich w takiej samej odleg³o¶ci od siebie?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sro Lut 27, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 Jest wiele sosów. Ja osobi¶cie bym podzieli³ je na elektroniczne i pirotechniczne. Co do schematów to znajdziesz je na forum tutaj lub jak za ma³o to na http://www.nieboloty.fora.pl/elektronika-pokladowa-systemy-odzyskiwania-rakiet,8/?sid=b913b5a4715a6de305de6fe07a992868

2 ¦rodek jak to ¶rodek. Nad tym siê nigdy nie zastanawia³em choæ to sprawa na wagê z³ota mo¿e przes±dziæ o tym ¿e np. rakieta poleci w bok lub prosto w góre i potem skrêci. Niech tu siê wypowie kto¶ z do¶wiadczeniem.

3 Tak, stateczniki s± po to aby utrzymywaæ rakiete w pionie, powinny byæ mniej wiêcej na wysoko¶ci silnika. Mo¿e te¿ byæ 2 para stateczników trochê wy¿ej. Najlepiej jest mieæ po 3 czy 4 stateczniki w miarê du¿ej powierzchni o ostrych bokach. Istnieje chyba jaka¶ zale¿no¶æ miêdzy wielko¶ci± stateczników a np. wymiarami rakiety. Stateczniki powinny byæ najlepiej w równych odstêpach miêdzy sob±. Pomóc mo¿e w tym nam sznurek lub ta¶ma z podzia³k± ( te centymetry zwijane u¿ywane przy szyciu )

Ps. du¿o info na ten temat znajdziesz tu: http://www.ksiega_rakiet.republika.pl/glowna.html

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Gueer



Do³±czy³: 10 Gru 2006
Posty: 11
Sk±d: Jas³o

PostWys³any: Sro Lut 27, 2008 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ad 2. Co do obliczania ¶rodka ciê¿ko¶ci to polecam program SPACECAD.

Pozdrawiam

_________________
"Gdyby Bóg Nie By³ Pirotechnikiem - ¦wiat Nie Powsta³by W Wyniku Wielkiego Wybuchu..."
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Czw Lut 28, 2008 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do boliczania ¶rodka ciêzko¶ci to sie go wyznacza a nie oblicza. Po prostu na gotowej do startu rakiecie szukasz takiego miejsca w którym jesli zawiesisz model na nitce wisi on poziomo. Natomiast ¶rodek parcia wyznacz spacecadem. A gdzie powinien siê znajodowa ¶rodek ciêzko¶ci: Oko³o 2 kalibry przed ¶rodkiem parcia.
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Czw Lut 28, 2008 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slu napisa³:
Ja osobi¶cie bym podzieli³ je na elektroniczne i pirotechniczne
Ja bym jeszcze doda³ jeszcze mechaniczne. Przyk³adem mo¿e byæ pier¶cieñ zamontowany na SR. Proste rozwi±zanie w sam raz na pocz±tek.
slu napisa³:
¦rodek jak to ¶rodek
Laughing
slu napisa³:
Tak, stateczniki s± po to aby utrzymywaæ rakiete w pionie, powinny byæ mniej wiêcej na wysoko¶ci silnika. Mo¿e te¿ byæ 2 para stateczników trochê wy¿ej. Najlepiej jest mieæ po 3 czy 4 stateczniki w miarê du¿ej powierzchni o ostrych bokach.

Stateczniki mog± trzymaæ rakietê w pionie, ale nie musz±. Rzêdów stateczników mo¿e byæ ile siê chce, mog± byæ nawet przez ca³± d³ugo¶æ rakiety, a mo¿e ich wcale nie byæ. Zasada jest taka ¿e ¶rodek ciê¿ko¶ci ma byæ nad ¶rodkiem parcia aerodynamicznego, zak³ada siê ¿e ró¿nica ta ma wynosiæ co najmniej 0,5 kalibru rakiety. Im ta ró¿nica jest wiêksza tym rakieta szybciej reaguje (prostuje), na zachwianie toru lotu, mniejsz± prêdko¶æ mo¿e mieæ przy zej¶ciu z wyrzutni je¶li mniejsza rakieta jest mniej wra¿liwa na wiatr, ale za to wolniej siê prostuje i musi mieæ wiêksza prêdko¶æ przy zej¶ciu z wyrzutni. Najczê¶ciej stosuje siê odleg³o¶æ od 1,5 do 3 kalibrów. A t± odleg³o¶æ reguluje siê w ten sposób ¿e albo obni¿a/podwy¿sza siê ¶rodek parcia albo podwy¿sza/obni¿a ¶rodek ciê¿ko¶ci. ¯eby podwy¿szyæ ¶rodek ciê¿ko¶ci trzeba doci±¿yæ górê rakiety (np, g³owicê), a ¿eby obni¿yæ ¶rodek parcia zwiêksza siê powierzchniê stateczników.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
=FreaK=



Do³±czy³: 20 Lip 2007
Posty: 14

PostWys³any: Czw Lut 28, 2008 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziêkujê za pomoc. My¶lê ze w najbli¿szym czasie zaprezentuje moja rakietê na forum.


pozdrawiam FreaK
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP