Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Silnik dla wszystkich
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Nie Lip 09, 2006 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U¿ywam silikonu wysokotemperaturowego. Je¶li wklejenie jest w miarê szczelne i nie ma przedmuchu, to brak jest przy korku (lub dyszy) przep³ywu gazów, a kontakt tych gazów z zimnym materia³em ¶cianek i korka sch³adza je wystarczaj±co. Nie ulega wypaleniu wiêcej ni¿ 1 mm silikonu poni¿ej granicy korka. Aby by³o ciekawiej, dysze te¿ wklejam na silikonie i zaginam ¶cianki korpusu z PCV. Proszê wzi±¶æ pod uwagê, ¿e ci¶nienie dzia³aj±ce na tak± warstwê silikonu powoduje jakby jego ¶ci¶niêcie, na co ten reaguje szczelniejszym i silniejszym wype³nieniem szczeliny przy korku lub dyszy (rozpycha siê na boki). I to dzia³a. Jest ca³a masa ró¿nych po³±czeñ (choæby wê¿e stra¿ackie), gdzie po³±czenie uszczelnia siê dopiero ci¶nieniem panuj±cym w ¶rodku. Takie rozwi±zanie ma sporo zalet: np. samo dopasowuje siê do nierówno¶ci powierzchni. Dam przyk³ad: wklajsz korek na ¿ywicy epoksydowej. Siedzi jak diabli! Pojawia siê w ¶rodku silnika ci¶nienie, korpus lekko sie rozszerza (w koñcu PCV ma pewiem modu³ sprê¿ysto¶ci) odkleja siê minimalnie korek od ¶cianek korpusu, robi siê mikroszczelina, zasuwaj± tamtêdy gazy i tn± korpus jak laser. A dla silikonu? Korpus sie rozszerza, silikon ¶ci¶niêty ci¶nieniem rozpycha siê i uszczelnia powiêkszon± szczelinê i jest OK. Oczywi¶cie mo¿na wklejaæ korki na ró¿ne sposoby. Je¶li na sztywno, to naprawdê trzeba siê postaraæ o solidne sklejenie z korpusem, czyli np. pomys³ Pinota: smarujemy korpus klejem do PCV, sypiemy na to piach, czekamy a¿ wyschnie i dopiero korek np. na ¿ywicy Epoksydowej.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lip 10, 2006 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam


Ja jednak poszed³em innym torem budowy ma³ych i ¶rednich silników (du¿ych jeszcze nie ugryz³em, ale wszystko zale¿y od skali, kto co nazywa du¿y) jednak odlewam dysze bezpo¶rednio w korpusie ma to wiele zalet. Na forum jest sporo fotek moich silników, wiêc nie bêdê siê powtarzaæ robiê na ciep³o sto¿ek, w którym odlewam na odpowiednich wykrojnikach dyszê z wk³adk± metalow± stosujê mieszaninê cementowo – szamotow±. Mocowanie polega na rozpieraniu sto¿ka jak kto¶ lizn±³, choæ trochê techniki wie, ¿e mocowanie na sto¿ku jest bardzo wytrzyma³e wystarczy kilka stopni i naprawdê jest tam potê¿na si³a, nigdy mi siê nie zdarzy³oby wyplu³o mi dyszê czy korek, który tak samo mocujê najpierw robiê sto¿ek potem wlewam trochê betonu i tyle gotowe czasem korek robiê z gotowej za¶lepki z PVC-U zale¿y od pomys³u, jaki mam danego dnia.
Powrót do góry
pablo



Do³±czy³: 06 Gru 2002
Posty: 154
Sk±d: ³ódzkie

PostWys³any: Pon Lip 10, 2006 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moge jeszcze ze swojego (przykrego Smile ) do¶wiadczenia dodaæ, ¿e je¶li takie uszczelnienie silikonowe dyszy nie bêdzie mia³o oparcia na zagiêciu rurki pcv, albo na za¶lepce, to je w koñcu wydmuchnie. Próbowa³em zrobic silnik na pcv z dysza mocowan± ¶rubami i uszczelnian± silikonem i w ka¿dej próbie po 1,2 sekundach pracy by³y przedmuchy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pon Gru 18, 2006 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym temacie opisywa³em ju¿ system mocowania dyszy i zatyczki na sto¿ku wykonanym metod± termiczno-plastyczn±. Metoda obróbki PVC, która polega na rozgrzaniu koñcówki rury w ³a¼ni piaskowej do uzyskana plastyczno¶ci a nastêpnie wci¶niêciu we wzornik maj±cy kszta³t sto¿ka tak by uzyskaæ zwê¿enie rury na odcinku kilku cm (dla rury 1” oko³o 40mm o minimalnym zwê¿eniu dochodz±cym do 2-3mm). Do rzeczy ostatnio mia³em okazjê emailowaæ z Nakkak± na ten temat bardzo zainteresowa³a go ta metoda i bêdzie prowadzi³ testy byæ mo¿e bêdzie jaki¶ polski wk³ad Wink w propagowanie SR na PVC
Powrót do góry
witek700
&& ( 2-gie ostrze¿enie )


Do³±czy³: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWys³any: Nie Gru 09, 2007 9:44 pm    Temat postu: silnik Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie mi jeszcze ,jaka jest grubosc scianek, ¶r.wew. i zew., (bo niemoge skumaæ czy 1 cal to ¶r. wew. czy zew.)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
..:::DAX:::..



Do³±czy³: 16 Sie 2007
Posty: 47

PostWys³any: Pon Gru 10, 2007 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to ma do rzeczy?? Przecie¿ jak powiesz, ¿e chcesz rurê pcv 1 cal to tak± Ci dadz± wiêc po co Ci te wymiary?? Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Gru 10, 2007 4:19 pm    Temat postu: Re: silnik Odpowiedz z cytatem

witek700 napisa³:
Powiedzcie mi jeszcze ,jaka jest grubosc scianek, ¶r.wew. i zew., (bo niemoge skumaæ czy 1 cal to ¶r. wew. czy zew.)


Ani wewnêtrzna ani zewnêtrzna Laughing (dotyczy to tylko rurek do instalacji wodnych). Sam nie wiem jaki wymiar oznacza ten 1cal, co ciekawe w rurce 1/2 cala ¿aden wymiar nie jest 2 razy mniejszy od wymiarów w rurce 1cal. Odkry³em Very Happy ¿e gdy odejmiemy grubo¶æ ¶cianki od ¶rednicy wew. to otrzymujemy wynik zbli¿ony do podanego rozmiaru rurki.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
witek700
&& ( 2-gie ostrze¿enie )


Do³±czy³: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWys³any: Nie Gru 16, 2007 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykonawcy tego silnika troche nie rozumiem, .W opisie silnika napisa³ ,¿e kana³ w paliwie ma 10mm.A pod zdjêciem bloczków paliwa napisa³ ,¿e ¶r. kana³u w bloczkach ma 5mm.To w koñcu jak to jest , prosze o wyt³umaczenie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
witek700
&& ( 2-gie ostrze¿enie )


Do³±czy³: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWys³any: Sro Gru 19, 2007 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tryta .Zdoby³em niedawno fajn± tekturow± rurê(mam j± za friko od faceta z targu ,który sprzedaje ceraty).I chce j± wykorzystac do zrobienia silnika .I tu jest problem.Chce ¿eby¶ spojrza³ na parametry i powiedzia³ , czy warto takieco¶ zrobiæ ,czy nie zrobiæ.

Silnik(wymiary trohe upodobni³em do twojego)
korpus:¶r.wew.:3cm. zew.:4cm- wiêc grubo¶æ ¶cianek wynosi 5mm.
d³.:27cm.
d³. zatyczki:2cm,(z gipsu)
dysza:¶r. kryt.:11mm(tez z gipsu)d³.5 cm.
Paliwo:karmel35:65
s± to 3 segmenty o d³. 55mm.
odstêp miêdzy nimi wynosi 8mm.
¶r. kana³u w nich wynosi 13mm.

P.S.Mile widziana szybka odpowiedz.


Ostatnio zmieniony przez witek700 dnia Nie Gru 30, 2007 8:21 pm, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ecnal1
&& ( 2-gie ostrze¿enie )


Do³±czy³: 14 Cze 2007
Posty: 12

PostWys³any: Czw Gru 20, 2007 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odpisuje do Pana Achtunga:

Ja mam silikon do 1200 C , kupilemm go w zakladzie gdzie robia kominki do domu , jest ciemno brazowy i powiedzial bym ze jest to raczej uszczeelniacz niz silikon
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Czw Gru 20, 2007 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silikon do 1200? My¶lê, ¿e masz uszczelniacz do kominków na bazie tlenków metali i szk³a wodnego.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
browcio



Do³±czy³: 17 Mar 2006
Posty: 10
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le

PostWys³any: Sob Sty 19, 2008 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja mam pytanie do pana Tryt. Spoko poradnik tylko nie jest opisana moim zdaniem najwa¿niejsza rzecz czyli jak jest zaginana koñcówka pcv od strony zatyczki? Bo je¶li najpierw w³o¿ymy segmenty paliwa do korpusu, a potem zagniemy ¶cianki pcv w rozgrzanym oleju i jak zalejemy gipsem to sie nie bêdzie trzymaæ bo ¶cianki bêd± z oleju Rolling Eyes a odt³u¶ciæ ju¿ siê nie bêdzie da³o po zagiêciu! Wiêc jak mo¿esz to opisz to dok³adniej..
_________________
Bo gdy by³em dzieckiem piszcza³o mi w uszach:D
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Go¶æ






PostWys³any: Nie Sty 20, 2008 2:22 am    Temat postu: Re: silnik Odpowiedz z cytatem

Kacper napisa³:

Sam nie wiem jaki wymiar oznacza ten 1cal


wydaje mi siê, ¿e to pole przekroju. rurka 1" ma ¶rednicê wewnêtrzn± 29mm, co daje oko³o jednego cala kwadratowego.
Powrót do góry
tryt



Do³±czy³: 19 Maj 2004
Posty: 156
Sk±d: Gdañsk

PostWys³any: Wto Sty 22, 2008 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

browcio napisa³:
Witam. Ja mam pytanie do pana Tryt. Spoko poradnik tylko nie jest opisana moim zdaniem najwa¿niejsza rzecz czyli jak jest zaginana koñcówka pcv od strony zatyczki? Bo je¶li najpierw w³o¿ymy segmenty paliwa do korpusu, a potem zagniemy ¶cianki pcv w rozgrzanym oleju i jak zalejemy gipsem to sie nie bêdzie trzymaæ bo ¶cianki bêd± z oleju Rolling Eyes a odt³u¶ciæ ju¿ siê nie bêdzie da³o po zagiêciu! Wiêc jak mo¿esz to opisz to dok³adniej..


wk³adam segmenty paliwa i tulejki dystansowe
na to kropelk± ko³o wyciête z cienkiego plastiku pasuj±ce do korpusu idealnie
to zabezpiecza paliwo tak¿e przed wilgoci±
potem zawê¿anie korpusu, odt³uszczanie i zatyczka no i gotowe Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP