Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pył bursztynowy w pirotechnice
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Soviet



Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 29

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh... juz widzę te hordy pirotechników przeczesujących bałtyckie plaże w poszukiwaniu bursztynu do H4.. Laughing

Pomysl ciekawy , aczkolwiek budzący wiele kontrowersji , można próbować , skoro ten pył jest taki tani to czemu nie ?

_________________
Rzuciłem piro... została only teoria Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Michał_R



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 212
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio częściej niż do mieszanek wykorzystuje ten pył do robienia "szpachli" jak robie cokolwiek z laminatu to żeby wygładzić powierzchnię szpachluję ją mieszanina 50:50 żywicy poliestrowej i pyłu ,po utwardzeniu powierzchnia daje się z łatwością szlifować i jest elastyczniejsza niż sama żywica Smile i mam jeszcze 1 ciekawostkę czasami w partii bursztynu trafiają się tak zwane "szklaki" taki bursztyn jest bardzo wrażliwy na zmiany temperatury i podczas szlifowania na papierze ściernym pęka i się topi, i jak się go przytknie do tarczy z papieru to lecą z niego takie nitki stopionego bursztynu które w powietrzu momentalnie zastygają i tworzy się z tego taka wata ,ta wata przypudrowana chloranem potasu idealnie nadaje się do miotania szelek , kometek i starmine i jest łatwiej zapalna niż oryginalny "H4" na pyle.Jak ktos chce popróbowac z tym pyłem to... http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=9035&sid=abd0b1eb8270e59fdba90c380ce47cfb
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Michał_R



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 212
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przedchwilą przeprowadziłem testy paliwa do sr Smile
Skład:
-55% chloran potasu
-30% pył bursztynowy
-5% pył mg
-10% żywica poliestrowa

Cholernie trudno zapalne jest takie paliwko odpalałem od karmelki w rurze w włukna szklanego zaslepionej z jednej strony spala sie wolno około 2mm/sek ale w cisnieniu powinno znacznie przyspieszyc, najciekawsze jest jednak to że podczas palenia powstają chyba jakieś gazy kture nastepnie sie spalają Rolling Eyes Question bo z rurki fi. 3cm walił płomien z 70cm jutro zrobie wiecej tego paliwka i przeprowadze testy statyczne na silniku 280g Smile

_________________
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=79647 - kliknij!


Ostatnio zmieniony przez Michał_R dnia Wto Mar 21, 2006 10:00 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Chrobry



Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 32

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak taki pyl spisuje sie do dymow .Chodzi mi o to ze dym z dodatkiem kalafoni jest wmiare wydajny a nietruje za ostro .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Michał_R



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 212
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe informacje na temat bursztynu :
Skład chemiczny:
70%-węgiel
19%-tlen
9,5%-wodór
0,5%-siarka
1%-inne

Skład:
53%-rezany (co to jest wszędzie szukam i nie mogę żadnego info znaleźć :( )
25%-kwasy żywiczne
22%-alkochole żywiczne (drobny i długo przechowywany pył ,dlatego jest słabiej palny bo pewnie te alkohole w jakiś sposób odparowują :? ).

Ostatnio przeprowadziłem próby rozpuszczalności i wnioski są następujące:
Bursztyn najlepiej rozpuszcza się w (kolejno od najlepszego w dół) :
dwusiarczku węgla
chloroformie
eterze
benzenie
etanolu
Pod wpływem chloroformu i eteru bursztyn silnie mięknie i dość dobrze się rozpuszcza po odparowaniu rozpuszczalnika mocno się skleja. :)
W dwusiarczku rozpuszcza się prawie całkowicie :) zostaje tylko taka biała twarda wata.

P.S- Do dymów się nie nadaje.
P.S-Dzisiaj pruba silnika z eksperumentalnym paliwem :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Michał_R



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 212
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wreszcie spaliłem silniczek z 280gramami paliwka o składzie widniejącym wyżej i… silnik pracował ok. 9sek (za mały zacisk Confused )efektem był konkretny płomyczek wylotowy (z 40cm długości), kupa czarnego dymu i ładny dźwięk. Silnik pracował zadziwiająco kulturalnie bez kichania i nie rozpetardził się choć utleniaczem był KCLO3.Silniczek był z laminatu i trochę się przyjarał w środku ale go już naprawiłem i jutro załaduje nowa porcje paliwa i dam mniejszą dyszę i może jak będzie mi się chciało to zrobię kanał gwiazdowy. Dzisiaj zrobiłem jeszcze 1 paliwko mianowicie jest to wariacja na temat paliwa Pirotechmana nr.1 z tą różnicą że zamiast skrobi jest siarka ,a ŻE jest zastąpiona mieszaniną 1/10-ŻE i pyłu bursztynowego częściowo rozpuszczonego w eterze Smile po jutrze dam filmiki z testu statycznego tych 2 silników. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ma być wielorazowy korpus, to pakuj paliwo do papierowej skarpetki. tak, żeby laminat trzymałciśnienie, ale przypalał się papier, a nie żywica
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Michał_R



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 212
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziarna były 3 i były inhibitowane tekturą malowana szkłem wodnym, ale przestrzenie miedzy zniarnami niebyły niczym zabezpieczone a i przy czasie pracy 8-10sek to nie pomogło.Teraz bedzie większy zacisk i 1 segment paliwa z kanałem gwiazdowym, to czas pracy powinien być
2-3sek Wink

_________________
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=79647 - kliknij!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bocian212
&& ( 2-gie ostrzeżenie )


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 17

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tak czytam czytam i mówicie ze to konsystencja plasteliny, a nie myśleliście żeby w jakiś sposób zrobić jakieś MW plastyczne:D?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedlug mnie ten skladnik ma podobne dzialanie co sama zywica uzywana w ignis volatilis(niewiem czy dobrze napisalem ;p)
Na twoim miejscu popróbował bym tez z zwykla zywica i zobaczyl co jest lepsze ;p
Powrót do góry
black-berry



Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Querétaro

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tak jak on to ma dobrze bo mieszka blisko i ma tego dużo bo tata tam pracuje tylko ze jak my byśmy chcieli kupować to nie wiem czy by to tak "ekonomicznie" nam szło ... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP