Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zacisk vs CATO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slav



Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 30
Skąd: World

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 5:32 pm    Temat postu: Zacisk vs CATO Odpowiedz z cytatem

Witam

Projektuję właśnie swój pierwszy silnik na KNO3/sacharoza (65/35) Zdecydowałem sie na czysty karmelek ponieważ zbyt mało jest potwierdzonych parametrów modyfikowanego paliwa karmelkowego.

Zastanawiam się jaki możliwie największy zacisk nie spowoduje mi skruszenia paliwa i w efekcie CATO.
O wytrzymałość samego korpusu silnika jestem spokojny - będzie zaprojektowany optymalnie.. Jeśli paliwo nie skruszeje na pewno sie bedzie fragmentacji Wink limitem jak pisałem jest JEDYNIE wytrzymałość ziarna paliwa.
Czy możecie napisać jaki największy zacisk udało Wam się zrealizować na silniku karmelkowym?


Pozdrawiam
Sławek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Macex111



Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 76
Skąd: się tu wziąłem ??

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz więcej szczegółów z czego silnik <tektura pcv czy aluminium >
I jeszcze napisz jaka masz mase na dysze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gotherd



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 19

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega napisał że nie interesuje go wytrzymalosc korpusu, a tylko ziarna.. Dysza też nic do tego nie ma.

Myśle że spokojnie 220.. Może 250 dałoby radę (mówię oczywiście o takim "bezpiecznym" zacisku, bo pewnie dałoby w odpowiednich warunkach i 400 wyciągnąć Rolling Eyes )


Ostatnio zmieniony przez Gotherd dnia Pon Kwi 21, 2008 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wytrzymałość karmelka składa się wiele czynników takich jak: skład, rozdrobnienie składników, stopień stopienia cukru, wilgotność, itp. Więc nie można jednoznacznie określić jaki zacisk (ciśnienie) wytrzyma. Jeżeli ma być to silnik duży w którym panuje duże ciśnienie to najlepszym rodzajem karmelka teoretycznie powinien być ten na sorbitolu.
Ja robiłem SR z zaciskiem maksymalnym = 270 ale niektóre wybuchały Laughing , chociaż wątpię żeby w nich akurat paliwo nie wytrzymywało.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Slav



Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 30
Skąd: World

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIROR napisał:
Na wytrzymałość karmelka składa się wiele czynników takich jak: skład, rozdrobnienie składników, stopień stopienia cukru, wilgotność, itp. Więc nie można jednoznacznie określić jaki zacisk (ciśnienie) wytrzyma. Jeżeli ma być to silnik duży w którym panuje duże ciśnienie to najlepszym rodzajem karmelka teoretycznie powinien być ten na sorbitolu.
Ja robiłem SR z zaciskiem maksymalnym = 270 ale niektóre wybuchały Laughing , chociaż wątpię żeby w nich akurat paliwo nie wytrzymywało.


Ok, wielkie dzieki.
Mysle wiec ze 350 bedzie OK. To bedzie jakies 9 MPa Zamierzam zbroić karmelek drobnymi kawałkami węglowego rowingu tzw sieczką. Mam nadzieje ze nie wplynie to negatwynie na spalnie?
Czy moze ktoś z Was tego próbował?

Pozdrawiam
Slawek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP