Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

granat odpalany wyciagnieciem zawleczki
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogl±da³em na "¿ywca" zapalnik produced by B&G i moje opinie sa takie :

Plusy

1. Bardzo estetyczny na oko. Pe³ne PROFI w wygl±dzie.
2. Raczej niezawodny poniewa¿ zawiera w sobie sporo energii zmagazynowanej w bateri i mam nadziejê ,¿e zapas jest wystarczaj±cy na straty z up³ywem czasu ( samorzutnie roz³adowanie siê baterii ) i spadek pojemno¶ci wraz z temperatur±. Przy dobrej bateri - niezawodno¶æ na moje oko to ponad 99 %. Tyle bym da³.

Wady

1. Za duzo czê¶ci bo jest chyba ............... ( a¿ strach napisaæ ile bo mogê doostac zjebkê od Grzegorza Wink ).
2. Za du¿o operacji monta¿owych
3. U¿ycie zap³onnika elektrycznego w cenie ponad 1 zeta / sztukê plus koszt baterii
4. Zbyt wysoka cena i obawa czy ilo¶c opracji nie stworzy mo¿liwo¶ci pomy³ek przy monta¿u ( szczególnie po³±czenia elektryczne ). Co innego jak sie samu co¶ robi i dopieszcza wyrób kosztem czasu a co innego jak pracownik to robi.

Od samego pocz±tki B&G zna³ moj± opiniê ( a mia³ ju¿ gotowy wyrób ). Wygl±da piêknie ale uwa¿am ¿e siê to na rynku nie przyjmie. Obym siê myli³ czego ¿yczê B&G Wink


Przy okazji. Aby nie by³o ,¿e teoretyzujê. To dzisiejsza próba. Zapalnik dzia³aj±cy po wyrzuceniu z rêki nazwê dalej UZRGM_Nr 2 , 3 , 4 itp. w zale¿no¶ci od numeru testu ( jaka¶ nowo¶æ w konstrukcji a nie kolejny test z tym samym uzrgm ). Zapalnik jaki by nie by³ musi zawieraæ zmagazynowan± energiê. Na filmiku wiêc zobaczycie jak z tulej wyci±gam co¶ i przy okazji naci±gam gumkê. Czyli jest to zapalnik gumkowy bez ¿adnych czê¶ci metalowych. Mam nadziejê, ¿e nikt mi tu cichcem nie bêdzie patentowal gumki bo bêdzie po prostu g³upi i wkleje u¶miech Wink . Samo rozkrojenie i "wiedzenie" jak to dzia³a to 50 % sukcesu. Ta reszta wymaga wielu tygodni testów. No i baæ siê nale¿y chiñczyka bo jemu Wasze patenty lataj± kole du...y Wink

Producent musi ci±gle udoskonalaæ swój wyrób i byæ krok przed konkurencj±. A ona niech "se" kroi i kopjuje a i tak ma byæ w tyle. Do tego moje prawo PPPP. Nie przeskoczy siê jego choæby siê zesr...æ Wink

A teraz FILM, szkoda ,¿e nie moge pokazaæ jaki efekt by³ w tej lulei po zadzia³aniu UZRGM_Nr2 Rolling Eyes


FILM

Zalety :

1. Koszt UZRGM 30 groszy z monta¿em
2. Brak czê¶ci metalowych

Wady :

1. W tym egzemplarzu naci±g bezpo¶rednio przed u¿yciem wiêc teoretycznie mo¿e siê "wysmykn±æ" z rêki i zapalnik mo¿e zadzia³aæ w trakcie naci±gu ( nie wielka si³a ) wiêc wariant nr 2 polecam do ¶wiec a wariant nr 1 ( patrz wy¿ej mój post ) do petard albo i ¶wiec.

Temat wymaga dopracowania ale wg mnie sama idea jest git.

Jak by sie trafi³ tu jaki¶ biznesmen to zamiast patentowaæ moje dzie³o niech zejdzie na ziemiê i da mi cynka . Ja jako "rasowy" biznesmen ( bardziej z charakteru ni¿ kasy Wink ) nie robiê ¿adnego biznesu za swoj± kasê Razz


Mi³ego wieczoru A
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zap³onnik sk³ada siê jedynie z 15 elementów Smile. Ilo¶c operacji technologicznych ( na przyk³adzie ³y¿ki to zaczynamy od blacy i koñczymy na ocynku) ponad 50.
Operacja monta¿u bardzo skomplikowana: w³a¶nie mój 12 letni syn, machn±³ sobie "po szkole" z nudów 50 sztuk.
Produkcja "domowa" nigdy nie bêdzie op³acalna, pomijaj±c nawet przepisy. Nie wyobra¿am sobie giêcia ³y¿ki kombinerkami Rolling Eyes .
Do produkcji mojego zapalnika, wykona³em sporo oprzyrz±dowania - formy wtryskowe, krempowniki, wycinaki, przyrz±dy wiertarskie itp. Osprzêt ten, czêsto robiony domowymi metodami kosztowa³ dobrze ponad "dyszkê" ( czyli 10 tysiêcy z³. ) . Ale dziêki temu mam w sumie niskie koszta produkcji wyrobu, powtarzalno¶c (a co za tym idzie - niezawodno¶c), szybki monta¿ i w miarê przyzwoity wygl±d.

dudi13 napisa³:
... a ty jak robisz te swoje granaty bo nie opisa³e¶ ?? fajne s± Wink

Pan Arek nie opisa³ konstrukcji swojego granatu na pewno nie przez roztargnienie Laughing , tylko po to, aby pokazac, ¿e takie pierdo³y s± mo¿liwe do wykonania. Z za³o¿enia ma to mobilizowac uczestników forum do my¶lenia i pog³êbiania swojej wiedzy. Po to przecie¿ jest to forum.
A sposób na taki granat i inne wyroby jest bardzo prosty:
Trzeba czytac, me¶lec, czytac, kombinowac, czytac, próbowac, notowac, poprawiac, znowu próbowac itd.
A jak ju¿ skoñczysz zamieszczasz filmik z opisem lub bez Laughing , zale¿nie od woli.
pozdrawiam G.M.


Ostatnio zmieniony przez B&G dnia Pon Pa¼ 24, 2016 1:55 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Karambaa



Do³±czy³: 27 Cze 2007
Posty: 22

PostWys³any: Sro Sie 01, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisa³em kilka ( wg mnie ciekawych ) postów na forum misile. Powiedziano mi tam o granacie czeskim P1 , znalaz³em wiêc do niego linka




Dr±¿±c dalej temat znalaz³em stronê http://superpower.pl na której handluj± czym¶ bardzo podobnym i to w zno¶niej cenie bo 16 zeta



Po bli¿szym przyjrzeniu siê - zapalniki s± ró¿ne ( brak pasywacji tylko ocynk plus inne szczegó³y konstrukcyjne ) i wg mnie ten polski ma podróbkê czeskiego zapalnika TZ - M - 3. Gdyby to by³a prawda mieliby¶my do¶æ profesjonalny zapalnik odpalany poprzez wyci±gniêcie zawleczki. Ciekawi mnie tylko dopisek na stronie http://superpower.pl - REPLIKA - nie wiem tylko czy producent z Czech ZEVETA bêdzie uszczê¶liwiony t± replik± Rolling Eyes .

Jak by to kto¶ testowa³ - proszê o opiniê. Piszê to poniewa¿ zaciekawi³ mnie ten zapalnik, ponadto ca³y temat po moim spostrze¿eniu ( ¿e to podróbka ) do¶æ nerwowo z forum misile skasowano. Podróbka przecie¿ mo¿e pochodziæ z Czech , do tego mogê siê przecie¿ myliæ bo przyda³o by siê wiêcej zdjêæ tego polskiego granatu.


Przy okazji bawiê siê dymkiem ( barwnik importowany bo z polskiego wychodzi qpa - dos³ownie bo barwi dym ale z rurki wychodzi ta qpa czyli produkt pirolizy barwnika).


DYMEK

Dymek ma s³u¿yæ do trasera lotu rakiety albo ( teoretycznie ) dla paintballa :- ).




Pozdrawiam

_________________
Bartolini Bart³omiej herbu zielona pietruszka
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GutekG17
Banita


Do³±czy³: 18 Lut 2007
Posty: 24
Sk±d: Warmia i Mazury

PostWys³any: Nie Wrz 16, 2007 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi³em karmelka, co¶ mi nie wysz³o i przypali³em go- by³ ca³y br±zowy (jak robi³em na elektrycznej to mi wysadzi³o bezpieczniki wiêc przenios³em sie na gazow± w po³owie karmelizacji i pozbijane kulki sie nie roztapia³y za dobrze tylko to co sie roztopi³o by³o mocno br±zowe wiêc ca³y wyszed³ br±zowy) i postanowi³em zrobiæ granat-a dymnego. Parametry itp.

Waga paliwa 100g
przewody telefoniczne zamiast zwyk³ych kabli
¶rednica 5 cm
wysoko¶æ 6.5 cm
dysza 1,5 cm (dykta)
Bateria AAA 1,5V
Zap³onnik: drucik wolframowy z lampki na 12v uciêty w po³owie i mocno rozci±gniêty
Grubo¶æ ¶cianek korpusu 4mm
System zawleczkowy to rurka z d³ugopisu (wiadomo chyba o co chodzi)
Opó¼nienie 0s- po wyjêciu zawleczki kana³ z h3 odpala siê drucikiem z wolframu.

Teraz foty czyt. zdjêcia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6eec988fef0408ef.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9bb19a97648fb674.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b1735dfed47930c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c06202b86af7d467.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e9c23f860dc2cb41.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22f9c16d44f49f59.html

miniatur nie daje bo nie chce przeszkadzaæ ^^

_________________
Moja strona: www.piro4ever.yoyo.pl Proszê o wasze oceny
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Yahoo Messenger
simsigver
Go¶æ





PostWys³any: Pon Wrz 17, 2007 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GutekG17 napisa³:

Waga paliwa 100g
przewody telefoniczne zamiast zwyk³ych kabli
¶rednica 5 cm
wysoko¶æ 6.5 cm
dysza 1,5 cm (dykta)
Bateria AAA 1,5V
Zap³onnik: drucik wolframowy z lampki na 12v uciêty w po³owie i mocno rozci±gniêty
Grubo¶æ ¶cianek korpusu 4mm
System zawleczkowy to rurka z d³ugopisu (wiadomo chyba o co chodzi)
Opó¼nienie 0s- po wyjêciu zawleczki kana³ z h3 odpala siê drucikiem z wolframu.


Gutek, czy Ty siê dobrze czujesz ? H3 jako podsypka do karmelka
Co to ma byæ za konstrukcja Question
Granat odpalany przewodem o opó¼nieniu 0s Laughing Question
Czy granat odpalany w rêku o opó¼nieniu 0s Shocked Question
Powinien byæ chyba w rêku, ale to co Ty zrobi³e¶, to "flara siê stanie" albo co innego Evil or Very Mad
Taka fajna kosa nad Tob± wisi... o opó¼nieniu 0s Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez simsigver dnia Pon Wrz 17, 2007 5:21 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Teo



Do³±czy³: 13 Lut 2006
Posty: 101
Sk±d: 123456

PostWys³any: Pon Wrz 17, 2007 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze H3... ¼le to widzê..
_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
WodzU



Do³±czy³: 24 Lip 2007
Posty: 26

PostWys³any: Wto Wrz 18, 2007 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi³o by³o ciê gutek poznaæ Rolling Eyes jeste¶ chyba pierwszym, który da³ proch chloranowy do ¶wiecy dymnej. I jeszcze to opó¼nienie 0s eh..... Szkoda ciê ch³opie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Pi± Lis 02, 2007 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, robi±c dzisiaj porz±dki w pokoju znalaz³em resztki pirotechniki Very Happy znalaz³em kilkucentymetrowy kawa³ek visco 3mm i kapiszon do CP. oto co mo¿na z tego i kilku ogólnodostêpnych pierdó³ zrobiæ:
http://pl.youtube.com/watch?v=HoWN8cCI5Jg

a wogóle zróbmy zrzute i przekupmy w³adze ¿eby piro zalegalizowali, bo jak ostatnio by³em w spo¿ywczym i zobaczy³em kno3 ma³o siê nie pop³aka³em :/ zatrudni³ bym sie nawet jako wolontariusz w firmie zajmuj±cej siê piro Rolling Eyes

_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dudi13



Do³±czy³: 04 Sty 2007
Posty: 25
Sk±d: £ód¼

PostWys³any: Nie Lis 04, 2007 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka wszystkim Exclamation Razz
Powracam po d³uuuuugiej przerwie Wink
Achtung gratuluje dobrego pomys³u z zapalnikiem Very Happy
+³atwe wykonanie
+cena
+dotepnosc materia³ów
+prawie jak w prawidziwym granacie Wink iglica, sprê¿ynka, ³y¿ka
i zawleczka oczywi¶cie Razz
Ale mam pytanko Idea niema ryzyka wystrza³u cp poprzez tarcie o
niego zawleczki?? i tym samym nieodpalenie visco??

_________________
"Pomy¶lno¶ci" xD rulezez Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Nie Lis 04, 2007 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ¿e nie masz pojêcia o budowie kapiszonu. jest to miseczka miedziana wype³niona cieniutk± warstw± masy piro, która znowu jest przykryta cienkim kr±¿kiem folii aluminiowej. nie ma co siê popsuæ Very Happy mam jeszcze 3 kapiszony, ale nie mam visco, a chêtnie bym dopracowa³
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Sro Sty 02, 2008 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubawlo napisa³:
A ja ostatnio my¶le³em nad nowym pomys³em...
http://www.imagic.pl/public/pview/101076/Zawleczka.JPG
Wszystko pokazuje ilustarcja. Grunt to dobrze wszystko upchaæ, mocno zakleæ ta¶m± i wzmocniæ paski draski. W ¶ciankach korpusu nalezy zrobiæ 2 szczeliny i wsun±æ draski powierzchniami z fosforem do wewn±trz.

Jak Wam siê podoba? Napiszcie komenty! JA to testowalem wiele razy i nigdy mnie nie zawiod³oSmile POZDRO


Jak fosfor z draski ma miec sta³y kontak z chloranem z siark± Shocked , to ¿yczê powodzenia Confused
G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Xneit



Do³±czy³: 06 Sie 2007
Posty: 1

PostWys³any: Pi± Sty 04, 2008 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój nie zawodny sposób.

1. 4-6 Zapa³ek
2. Pod³u¿ny kartonik (Podwójnie z³o¿ony koniec bloku)
3. Nitka
4. Draska
5. Ta¶ma (jakakolwiek)
6. Kó³eczko do kluczy

1. Kartonik powinien byæ takiej szeroko¶ci jak draska i byæ d³u¿szy 2 razy.
2. Zaginamy draske na po³ na jednym z koñców kartoniku.
3. Owijamy tasma kartonik tak aby kawa³ek draski by³ przyklejony. (powinno wygl±daæ to tak ¿e po obu stronach mamy draske.)
4. Resztê kartoniku owijamy ta¶m± dla wzmocnienia.
5. Przykladamy z 2 stron zapa³ki aby le¿a³y na drasce.
6. Teraz koñcowki zapa³ek ktore wystaj± poza katronik owinac mocno nitka aby sie trzyma³y draski na zaciski.
7. Przebijamy ig³a kartonik owiniety tasma i przyk³adamy ku³ko.

Teraz gdy pociagniemy za kó³ko zapa³ki zapal± sie. (temperatura w nich przy zapalaniu jest tak wysoka ¿e odpala (ahtunki na siarke, granaty dymne itp.)


Zdjêcie dodam jutro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Sty 06, 2008 9:46 pm    Temat postu: Zapalnik Odpowiedz z cytatem

A ja widzia³em na necie chyba najprostszy zapalnik ¶wiata ,zrobiony z d³ugopisu ,¶ruby ,sprê¿yny ,kapiszona, ig³y ,lontu ,gipsu i spinacza jako zawleczki Razz


A oto schemacik :

http://www.f4a.eu/uplGRA/11996519303825.bmp


Tylko prosze sie nie ¶miaæ ,bo jestem amatorem RazzRazzRazzRazz

Aha ,jeszcze zalet± jest to ,¿e mamy gwint na koñcu kawa³ka d³ugopisa i mo¿emy go wkrêciæ w petarde i zrobiæ granat (przydaje sie do ASG RazzRazz )

To jest zapalnik zdaje sie Achtunga , by³o ju¿ na forum ,przeczytaj najpierw watek zanim co¶ napiszesz .
Pozdrawiam Gun_1917
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Sob Mar 01, 2008 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sory ¿e od¶wie¿am, i w ogóle to by³o ale chcia³bym jeszcze wam to pokazaæ.
Ja mam swoj± zawleczkê która dzia³a perfekcyjne.
Cytat:

przepraszam spieszylem sie i mi sie zle skopiowalo......a wiec tutaj jest filmik na ktorym macie wszystko o zrobieniu takiego granatu

www.metacafe.com/watch/721351/make_a_pull_ring_smoke_grenade/

Ja robiê podobn± (w³a¶ciwie tak± sam± ale ja u¿ywam visco Very Happy)

Wygl±da ona tak:
Zdjêcie

Sposób wykonania jest bardzo prosty, potrzebne bêdzie:
-> Lont visco (wolnopalny!)
-> S³omka
-> Pude³ko zapa³ek
-> Ta¶ma
-> Gumka (ta któr± spinamy pieni±dze Very Happy)
-> "Pier¶cieñ" (nie wiem jak powiedzieæ), czyli to za co poci±gniemy. Ja u¿ywam tego po tymbarku.


Robimy to tak:
S³omkê i visco ucinamy na tak± sam± d³ugo¶æ. Przyklejamy visco do s³omki z dwóch stron za pomoc± ta¶my. Na jednym koñcu obklejamy zapa³kami (nie dwa albo jedna, ja daje ok. 10 dla pewno¶ci Very Happy). Gdy zapa³ki s± mocno obklejone bierzemy pude³ko po naszych zapa³kach i
wycinamy z drasek. Dwie draski przyklejamy do siebie, ale nie tak mocno (jeszcze), a w szparê która jest miêdzy nimi (ta gdzie kleili¶my) wk³adamy "pier¶cieñ". Zaklejamy bardzo mocno, i upewniamy siê ¿e "pier¶cieñ" nie wyleci podczas poci±gniêcia. Teraz resztê przyk³adamy do siebiê i zawi±zujemy bardzo ¶ci¶le gumk±. Gotowe!

Zawleczkê mo¿emy umie¶ciæ w "karmelku" chocia¿ gdy chcecie nim odpaliæ p.cz. to t± zawleczkê przyklejacie do ¶cianki od puszki na przyk³ad (ale bardzo, bardzo mocno), wsypujecie proch zaklejacie (ta¶m±) puszkê, tak ¿eby nie by³o wyj¶cia (poza zawleczk± oczywi¶cie), i teraz pozostaje tylko kwestia poci±gniêcia zawleczki. Lont (szczególnie do tego prochu) musi byæ wolnopalny, a nie 10 cm/s bo gdy poci±gniecie zawleczkê kilka chwil pó¼niej nasza karmelka lub proch siê zapali, a my nie zd±¿ymy nawet odrzuciæ granatu.

By³ ju¿ ten patent omawiany - niebezpieczne jest w nim to ¿e zapa³ki maj± ca³y czas kontakt z drask± co mo¿e doprowadziæ do przewczesnego zap³onu...
G_17
Powrót do góry
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Czw Mar 20, 2008 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat sprzatniety. Polecialy posty:
-skrajnie glupie
-skrajnie niebezpieczne
-powtarzajace po raz X ten sam patent
-gdzie wygasly linki
-wszystkie inne co mi sie nie spodobaly Laughing

Okazalo sie ze od ostatniego sprzatania nikt nie napisal nic sensownego.
Przykre....


Pozdrawiam!

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Przekopicho



Do³±czy³: 15 Mar 2008
Posty: 4

PostWys³any: Czw Mar 20, 2008 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba najbardziej znany i naj³atwiejszy sposób do wykonania:)



http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a42f86e50d7daee.html

Ja *&^#@^& by³o przynajmniej 10 razy i ju¿ wiekszo¶æ sie wypowiada³a co o tym s±dzi ...
G_17
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
BigJoe



Do³±czy³: 15 Lut 2008
Posty: 22

PostWys³any: Pi± Mar 21, 2008 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odrazu zaznaczam i¿ nie jestem w 100% pewny czy taki pomys³ jest w tym topicu.

Po kilku nie udanych próbach zrobienia zawleczki z zapa³ek wed³ug przepisu który nie raz siê ju¿ tu przewin±, postanowi³em go trochê usprawniæ. Zale¿a³o mi, aby konstrukcja by³a zwarta i w miarê szybko odpala³a. Po paru próbach zrobi³em zapalnik który ani razu mi nie zgas³, nawet na silnym wietrze.

_________________
Detonation is only beginning of explosion, implosion is the end.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
v0lt



Do³±czy³: 06 Pa¼ 2006
Posty: 4

PostWys³any: Pi± Mar 21, 2008 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BigJoe napisa³:
~

to trzeba by³o przeczytaæ temat... ju¿ wiele razy przed czyszczeniem by³o pisane, ¿e sta³y kontakt siarki z drask± nie mo¿e byæ, bo to mo¿e siê samo zapaliæ
B&G napisa³:
kubawlo napisa³:
A ja ostatnio my¶le³em nad nowym pomys³em...
http://www.imagic.pl/public/pview/101076/Zawleczka.JPG
Wszystko pokazuje ilustarcja. Grunt to dobrze wszystko upchaæ, mocno zakleæ ta¶m± i wzmocniæ paski draski. W ¶ciankach korpusu nalezy zrobiæ 2 szczeliny i wsun±æ draski powierzchniami z fosforem do wewn±trz.

Jak Wam siê podoba? Napiszcie komenty! JA to testowalem wiele razy i nigdy mnie nie zawiod³oSmile POZDRO


Jak fosfor z draski ma miec sta³y kontak z chloranem z siark± Shocked , to ¿yczê powodzenia Confused
G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
BigJoe



Do³±czy³: 15 Lut 2008
Posty: 22

PostWys³any: Wto Mar 25, 2008 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest na to prosty sposób. Mo¿na pomiêdzy draskê od zapa³ek, a same zapa³ki w³o¿yæ kartkê papieru z³o¿on± np. 2 razy dla pewno¶ci. Wtedy fosfor z chloranem nie bêd± mia³y styczno¶ci ze sob±. Proste a dzia³a jak podwójne zabezpieczenie, bo uniemo¿liwia przypadkowe odpalenie i przez reakcjê chemiczn±, jak i przez zwyk³e niechciane potarcie.
_________________
Detonation is only beginning of explosion, implosion is the end.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Diraks
SIANOPIS


Do³±czy³: 11 Mar 2008
Posty: 7
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Wto Mar 25, 2008 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no mo¿e i by nie odpali³o same, ale jest te¿ szansa, ¿e wcale nie odpali. i wtedy bêdziesz bieg³ do domu po lont, ¿eby w ogóle odpali³o. Te z kapiszonem, iglic± itp. s± pewniejsze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP