Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

granat odpalany wyciagnieciem zawleczki
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Pa 13, 2006 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogl康a貫m na "篡wca" zapalnik produced by B&G i moje opinie sa takie :

Plusy

1. Bardzo estetyczny na oko. Pe軟e PROFI w wygl康zie.
2. Raczej niezawodny poniewa zawiera w sobie sporo energii zmagazynowanej w bateri i mam nadziej ,瞠 zapas jest wystarczaj帷y na straty z up造wem czasu ( samorzutnie roz豉dowanie si baterii ) i spadek pojemno軼i wraz z temperatur. Przy dobrej bateri - niezawodno嗆 na moje oko to ponad 99 %. Tyle bym da.

Wady

1. Za duzo cz窷ci bo jest chyba ............... ( a strach napisa ile bo mog doostac zjebk od Grzegorza Wink ).
2. Za du穎 operacji monta穎wych
3. U篡cie zap這nnika elektrycznego w cenie ponad 1 zeta / sztuk plus koszt baterii
4. Zbyt wysoka cena i obawa czy ilo軼 opracji nie stworzy mo磧iwo軼i pomy貫k przy monta簑 ( szczeg鏊nie po陰czenia elektryczne ). Co innego jak sie samu co robi i dopieszcza wyr鏏 kosztem czasu a co innego jak pracownik to robi.

Od samego pocz徠ki B&G zna moj opini ( a mia ju gotowy wyr鏏 ). Wygl康a pi瘯nie ale uwa瘸m 瞠 si to na rynku nie przyjmie. Obym si myli czego 篡cz B&G Wink

Przy okazji. Aby nie by這 ,瞠 teoretyzuj. To dzisiejsza pr鏏a. Zapalnik dzia豉j帷y po wyrzuceniu z r瘯i nazw dalej UZRGM_Nr 2 , 3 , 4 itp. w zale積o軼i od numeru testu ( jaka nowo嗆 w konstrukcji a nie kolejny test z tym samym uzrgm ). Zapalnik jaki by nie by musi zawiera zmagazynowan energi. Na filmiku wi璚 zobaczycie jak z tulej wyci庵am co i przy okazji naci庵am gumk. Czyli jest to zapalnik gumkowy bez 瘸dnych cz窷ci metalowych. Mam nadziej, 瞠 nikt mi tu cichcem nie b璠zie patentowal gumki bo b璠zie po prostu g逝pi i wkleje u鄉iech Wink . Samo rozkrojenie i "wiedzenie" jak to dzia豉 to 50 % sukcesu. Ta reszta wymaga wielu tygodni test闚. No i ba si nale篡 chi鎍zyka bo jemu Wasze patenty lataj kole du...y Wink

Producent musi ci庵le udoskonala sw鎩 wyr鏏 i by krok przed konkurencj. A ona niech "se" kroi i kopjuje a i tak ma by w tyle. Do tego moje prawo PPPP. Nie przeskoczy si jego cho熲y si zesr... Wink

A teraz FILM, szkoda ,瞠 nie moge pokaza jaki efekt by w tej lulei po zadzia豉niu UZRGM_Nr2 Rolling Eyes

FILM

Zalety :

1. Koszt UZRGM 30 groszy z monta瞠m
2. Brak cz窷ci metalowych

Wady :

1. W tym egzemplarzu naci庵 bezpo鈔ednio przed u篡ciem wi璚 teoretycznie mo瞠 si "wysmykn望" z r瘯i i zapalnik mo瞠 zadzia豉 w trakcie naci庵u ( nie wielka si豉 ) wi璚 wariant nr 2 polecam do 鈍iec a wariant nr 1 ( patrz wy瞠j m鎩 post ) do petard albo i 鈍iec.

Temat wymaga dopracowania ale wg mnie sama idea jest git.

Jak by sie trafi tu jaki biznesmen to zamiast patentowa moje dzie這 niech zejdzie na ziemi i da mi cynka . Ja jako "rasowy" biznesmen ( bardziej z charakteru ni kasy Wink ) nie robi 瘸dnego biznesu za swoj kas Razz

Mi貫go wieczoru A
Powr鏒 do g鏎y
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Pi Pa 13, 2006 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zap這nnik sk豉da si jedynie z 15 element闚 Smile. Ilo軼 operacji technologicznych ( na przyk豉dzie 造磬i to zaczynamy od blacy i ko鎍zymy na ocynku) ponad 50.
Operacja monta簑 bardzo skomplikowana: w豉郾ie m鎩 12 letni syn, machn掖 sobie "po szkole" z nud闚 50 sztuk.
Produkcja "domowa" nigdy nie b璠zie op豉calna, pomijaj帷 nawet przepisy. Nie wyobra瘸m sobie gi璚ia 造磬i kombinerkami Rolling Eyes .
Do produkcji mojego zapalnika, wykona貫m sporo oprzyrz康owania - formy wtryskowe, krempowniki, wycinaki, przyrz康y wiertarskie itp. Osprz皻 ten, cz瘰to robiony domowymi metodami kosztowa dobrze ponad "dyszk" ( czyli 10 tysi璚y z. ) . Ale dzi瘯i temu mam w sumie niskie koszta produkcji wyrobu, powtarzalno軼 (a co za tym idzie - niezawodno軼), szybki monta i w miar przyzwoity wygl康.

dudi13 napisa:
... a ty jak robisz te swoje granaty bo nie opisa貫 ?? fajne s Wink

Pan Arek nie opisa konstrukcji swojego granatu na pewno nie przez roztargnienie Laughing , tylko po to, aby pokazac, 瞠 takie pierdo造 s mo磧iwe do wykonania. Z za這瞠nia ma to mobilizowac uczestnik闚 forum do my郵enia i pog喚biania swojej wiedzy. Po to przecie jest to forum.
A spos鏏 na taki granat i inne wyroby jest bardzo prosty:
Trzeba czytac, me郵ec, czytac, kombinowac, czytac, pr鏏owac, notowac, poprawiac, znowu pr鏏owac itd.
A jak ju sko鎍zysz zamieszczasz filmik z opisem lub bez Laughing , zale積ie od woli.
pozdrawiam G.M.

Ostatnio zmieniony przez B&G dnia Pon Pa 24, 2016 1:55 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Karambaa

Do陰czy: 27 Cze 2007

PostWys豉ny: Sro Sie 01, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisa貫m kilka ( wg mnie ciekawych ) post闚 na forum misile. Powiedziano mi tam o granacie czeskim P1 , znalaz貫m wi璚 do niego linka

Dr捫帷 dalej temat znalaz貫m stron http://superpower.pl na kt鏎ej handluj czym bardzo podobnym i to w zno郾iej cenie bo 16 zeta

Po bli窺zym przyjrzeniu si - zapalniki s r騜ne ( brak pasywacji tylko ocynk plus inne szczeg馧y konstrukcyjne ) i wg mnie ten polski ma podr鏏k czeskiego zapalnika TZ - M - 3. Gdyby to by豉 prawda mieliby鄉y do嗆 profesjonalny zapalnik odpalany poprzez wyci庵ni璚ie zawleczki. Ciekawi mnie tylko dopisek na stronie http://superpower.pl - REPLIKA - nie wiem tylko czy producent z Czech ZEVETA b璠zie uszcz窷liwiony t replik Rolling Eyes .

Jak by to kto testowa - prosz o opini. Pisz to poniewa zaciekawi mnie ten zapalnik, ponadto ca造 temat po moim spostrze瞠niu ( 瞠 to podr鏏ka ) do嗆 nerwowo z forum misile skasowano. Podr鏏ka przecie mo瞠 pochodzi z Czech , do tego mog si przecie myli bo przyda這 by si wi璚ej zdj耩 tego polskiego granatu.

Przy okazji bawi si dymkiem ( barwnik importowany bo z polskiego wychodzi qpa - dos這wnie bo barwi dym ale z rurki wychodzi ta qpa czyli produkt pirolizy barwnika).

DYMEK

Dymek ma s逝篡 do trasera lotu rakiety albo ( teoretycznie ) dla paintballa :- ).

Pozdrawiam

GutekG17
Banita

Do陰czy: 18 Lut 2007
Sk康: Warmia i Mazury

PostWys豉ny: Nie Wrz 16, 2007 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi貫m karmelka, co mi nie wysz這 i przypali貫m go- by ca造 br您owy (jak robi貫m na elektrycznej to mi wysadzi這 bezpieczniki wi璚 przenios貫m sie na gazow w po這wie karmelizacji i pozbijane kulki sie nie roztapia造 za dobrze tylko to co sie roztopi這 by這 mocno br您owe wi璚 ca造 wyszed br您owy) i postanowi貫m zrobi granat-a dymnego. Parametry itp.

Waga paliwa 100g
przewody telefoniczne zamiast zwyk造ch kabli
鈔ednica 5 cm
wysoko嗆 6.5 cm
dysza 1,5 cm (dykta)
Bateria AAA 1,5V
Zap這nnik: drucik wolframowy z lampki na 12v uci皻y w po這wie i mocno rozci庵ni皻y
Grubo嗆 軼ianek korpusu 4mm
System zawleczkowy to rurka z d逝gopisu (wiadomo chyba o co chodzi)
Op騧nienie 0s- po wyj璚iu zawleczki kana z h3 odpala si drucikiem z wolframu.

Teraz foty czyt. zdj璚ia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6eec988fef0408ef.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9bb19a97648fb674.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b1735dfed47930c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c06202b86af7d467.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e9c23f860dc2cb41.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22f9c16d44f49f59.html

miniatur nie daje bo nie chce przeszkadza ^^

simsigver
Go嗆

PostWys豉ny: Pon Wrz 17, 2007 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GutekG17 napisa:

Waga paliwa 100g
przewody telefoniczne zamiast zwyk造ch kabli
鈔ednica 5 cm
wysoko嗆 6.5 cm
dysza 1,5 cm (dykta)
Bateria AAA 1,5V
Zap這nnik: drucik wolframowy z lampki na 12v uci皻y w po這wie i mocno rozci庵ni皻y
Grubo嗆 軼ianek korpusu 4mm
System zawleczkowy to rurka z d逝gopisu (wiadomo chyba o co chodzi)
Op騧nienie 0s- po wyj璚iu zawleczki kana z h3 odpala si drucikiem z wolframu.

Gutek, czy Ty si dobrze czujesz ? H3 jako podsypka do karmelka
Co to ma by za konstrukcja Question
Granat odpalany przewodem o op騧nieniu 0s Laughing Question
Czy granat odpalany w r瘯u o op騧nieniu 0s Shocked Question
Powinien by chyba w r瘯u, ale to co Ty zrobi貫, to "flara si stanie" albo co innego Evil or Very Mad
Taka fajna kosa nad Tob wisi... o op騧nieniu 0s Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez simsigver dnia Pon Wrz 17, 2007 5:21 pm, w ca這軼i zmieniany 2 razy
Powr鏒 do g鏎y
Teo

Do陰czy: 13 Lut 2006
Sk康: 123456

PostWys豉ny: Pon Wrz 17, 2007 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze H3... 幢e to widz..
WodzU

Do陰czy: 24 Lip 2007

PostWys豉ny: Wto Wrz 18, 2007 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi這 by這 ci gutek pozna Rolling Eyes jeste chyba pierwszym, kt鏎y da proch chloranowy do 鈍iecy dymnej. I jeszcze to op騧nienie 0s eh..... Szkoda ci ch這pie..
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Achtung

Do陰czy: 26 Lut 2003
Sk康: Londyn

PostWys豉ny: Pi Lis 02, 2007 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, robi帷 dzisiaj porz康ki w pokoju znalaz貫m resztki pirotechniki Very Happy znalaz貫m kilkucentymetrowy kawa貫k visco 3mm i kapiszon do CP. oto co mo積a z tego i kilku og鏊nodost瘼nych pierd馧 zrobi:
http://pl.youtube.com/watch?v=HoWN8cCI5Jg

a wog鏊e zr鏏my zrzute i przekupmy w豉dze 瞠by piro zalegalizowali, bo jak ostatnio by貫m w spo篡wczym i zobaczy貫m kno3 ma這 si nie pop豉ka貫m :/ zatrudni bym sie nawet jako wolontariusz w firmie zajmuj帷ej si piro Rolling Eyes

dudi13

Do陰czy: 04 Sty 2007
Sk康: 鏚

PostWys豉ny: Nie Lis 04, 2007 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka wszystkim Exclamation Razz
Powracam po d逝uuuugiej przerwie Wink
Achtung gratuluje dobrego pomys逝 z zapalnikiem Very Happy
+豉twe wykonanie
+cena
+dotepnosc materia堯w
+prawie jak w prawidziwym granacie Wink iglica, spr篹ynka, 造磬a
i zawleczka oczywi軼ie Razz
Ale mam pytanko Idea niema ryzyka wystrza逝 cp poprzez tarcie o
niego zawleczki?? i tym samym nieodpalenie visco??

Achtung

Do陰czy: 26 Lut 2003
Sk康: Londyn

PostWys豉ny: Nie Lis 04, 2007 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze 瞠 nie masz poj璚ia o budowie kapiszonu. jest to miseczka miedziana wype軟iona cieniutk warstw masy piro, kt鏎a znowu jest przykryta cienkim kr捫kiem folii aluminiowej. nie ma co si popsu Very Happy mam jeszcze 3 kapiszony, ale nie mam visco, a ch皻nie bym dopracowa
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Sro Sty 02, 2008 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubawlo napisa:
A ja ostatnio my郵e貫m nad nowym pomys貫m...
http://www.imagic.pl/public/pview/101076/Zawleczka.JPG
Wszystko pokazuje ilustarcja. Grunt to dobrze wszystko upcha, mocno zakle ta鄉 i wzmocni paski draski. W 軼iankach korpusu nalezy zrobi 2 szczeliny i wsun望 draski powierzchniami z fosforem do wewn徠rz.

Jak Wam si podoba? Napiszcie komenty! JA to testowalem wiele razy i nigdy mnie nie zawiod這Smile POZDRO

Jak fosfor z draski ma miec sta造 kontak z chloranem z siark Shocked , to 篡cz powodzenia Confused
G.M.
Powr鏒 do g鏎y
Xneit

Do陰czy: 06 Sie 2007

PostWys豉ny: Pi Sty 04, 2008 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M鎩 nie zawodny spos鏏.

1. 4-6 Zapa貫k
2. Pod逝積y kartonik (Podw鎩nie z這穎ny koniec bloku)
3. Nitka
4. Draska
5. Ta鄉a (jakakolwiek)
6. K馧eczko do kluczy

1. Kartonik powinien by takiej szeroko軼i jak draska i by d逝窺zy 2 razy.
2. Zaginamy draske na po na jednym z ko鎍闚 kartoniku.
3. Owijamy tasma kartonik tak aby kawa貫k draski by przyklejony. (powinno wygl康a to tak 瞠 po obu stronach mamy draske.)
4. Reszt kartoniku owijamy ta鄉 dla wzmocnienia.
5. Przykladamy z 2 stron zapa趾i aby le瘸造 na drasce.
6. Teraz ko鎍owki zapa貫k ktore wystaj poza katronik owinac mocno nitka aby sie trzyma造 draski na zaciski.
7. Przebijamy ig豉 kartonik owiniety tasma i przyk豉damy ku趾o.

Teraz gdy pociagniemy za k馧ko zapa趾i zapal sie. (temperatura w nich przy zapalaniu jest tak wysoka 瞠 odpala (ahtunki na siarke, granaty dymne itp.)

Zdj璚ie dodam jutro
Powr鏒 do g鏎y
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Sty 06, 2008 9:46 pm    Temat postu: Zapalnik Odpowiedz z cytatem

A ja widzia貫m na necie chyba najprostszy zapalnik 鈍iata ,zrobiony z d逝gopisu ,鈔uby ,spr篹yny ,kapiszona, ig造 ,lontu ,gipsu i spinacza jako zawleczki Razz

A oto schemacik :

http://www.f4a.eu/uplGRA/11996519303825.bmp

Tylko prosze sie nie 鄉ia ,bo jestem amatorem RazzRazzRazzRazz

Aha ,jeszcze zalet jest to ,瞠 mamy gwint na ko鎍u kawa趾a d逝gopisa i mo瞠my go wkr璚i w petarde i zrobi granat (przydaje sie do ASG RazzRazz )

To jest zapalnik zdaje sie Achtunga , by這 ju na forum ,przeczytaj najpierw watek zanim co napiszesz .
Pozdrawiam Gun_1917
Powr鏒 do g鏎y
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Mar 01, 2008 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sory 瞠 od鈍ie瘸m, i w og鏊e to by這 ale chcia豚ym jeszcze wam to pokaza.
Ja mam swoj zawleczk kt鏎a dzia豉 perfekcyjne.
Cytat:

przepraszam spieszylem sie i mi sie zle skopiowalo......a wiec tutaj jest filmik na ktorym macie wszystko o zrobieniu takiego granatu

www.metacafe.com/watch/721351/make_a_pull_ring_smoke_grenade/

Ja robi podobn (w豉軼iwie tak sam ale ja u篡wam visco Very Happy)

Wygl康a ona tak:
Zdj璚ie

Spos鏏 wykonania jest bardzo prosty, potrzebne b璠zie:
-> Lont visco (wolnopalny!)
-> S這mka
-> Pude趾o zapa貫k
-> Ta鄉a
-> Gumka (ta kt鏎 spinamy pieni康ze Very Happy)
-> "Pier軼ie" (nie wiem jak powiedzie), czyli to za co poci庵niemy. Ja u篡wam tego po tymbarku.

Robimy to tak:
S這mk i visco ucinamy na tak sam d逝go嗆. Przyklejamy visco do s這mki z dw鏂h stron za pomoc ta鄉y. Na jednym ko鎍u obklejamy zapa趾ami (nie dwa albo jedna, ja daje ok. 10 dla pewno軼i Very Happy). Gdy zapa趾i s mocno obklejone bierzemy pude趾o po naszych zapa趾ach i
wycinamy z drasek. Dwie draski przyklejamy do siebie, ale nie tak mocno (jeszcze), a w szpar kt鏎a jest mi璠zy nimi (ta gdzie kleili鄉y) wk豉damy "pier軼ie". Zaklejamy bardzo mocno, i upewniamy si 瞠 "pier軼ie" nie wyleci podczas poci庵ni璚ia. Teraz reszt przyk豉damy do siebi i zawi您ujemy bardzo 軼i郵e gumk. Gotowe!

Zawleczk mo瞠my umie軼i w "karmelku" chocia gdy chcecie nim odpali p.cz. to t zawleczk przyklejacie do 軼ianki od puszki na przyk豉d (ale bardzo, bardzo mocno), wsypujecie proch zaklejacie (ta鄉) puszk, tak 瞠by nie by這 wyj軼ia (poza zawleczk oczywi軼ie), i teraz pozostaje tylko kwestia poci庵ni璚ia zawleczki. Lont (szczeg鏊nie do tego prochu) musi by wolnopalny, a nie 10 cm/s bo gdy poci庵niecie zawleczk kilka chwil p騧niej nasza karmelka lub proch si zapali, a my nie zd捫ymy nawet odrzuci granatu.

By ju ten patent omawiany - niebezpieczne jest w nim to 瞠 zapa趾i maj ca造 czas kontakt z drask co mo瞠 doprowadzi do przewczesnego zap這nu...
G_17
Powr鏒 do g鏎y
IrkaceK

Do陰czy: 23 Lip 2002
Sk康: te pi瘯ne kolory ?

PostWys豉ny: Czw Mar 20, 2008 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat sprzatniety. Polecialy posty:
-skrajnie glupie
-skrajnie niebezpieczne
-powtarzajace po raz X ten sam patent
-gdzie wygasly linki
-wszystkie inne co mi sie nie spodobaly Laughing

Okazalo sie ze od ostatniego sprzatania nikt nie napisal nic sensownego.
Przykre....

Pozdrawiam!

Przekopicho

Do陰czy: 15 Mar 2008

PostWys豉ny: Czw Mar 20, 2008 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba najbardziej znany i naj豉twiejszy spos鏏 do wykonania:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a42f86e50d7daee.html

Ja *&^#@^& by這 przynajmniej 10 razy i ju wiekszo嗆 sie wypowiada豉 co o tym s康zi ...
G_17
Powr鏒 do g鏎y
BigJoe

Do陰czy: 15 Lut 2008

PostWys豉ny: Pi Mar 21, 2008 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odrazu zaznaczam i nie jestem w 100% pewny czy taki pomys jest w tym topicu.

Po kilku nie udanych pr鏏ach zrobienia zawleczki z zapa貫k wed逝g przepisu kt鏎y nie raz si ju tu przewin, postanowi貫m go troch usprawni. Zale瘸這 mi, aby konstrukcja by豉 zwarta i w miar szybko odpala豉. Po paru pr鏏ach zrobi貫m zapalnik kt鏎y ani razu mi nie zgas, nawet na silnym wietrze.

v0lt

Do陰czy: 06 Pa 2006

PostWys豉ny: Pi Mar 21, 2008 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BigJoe napisa:
~

to trzeba by這 przeczyta temat... ju wiele razy przed czyszczeniem by這 pisane, 瞠 sta造 kontakt siarki z drask nie mo瞠 by, bo to mo瞠 si samo zapali
B&G napisa:
kubawlo napisa:
A ja ostatnio my郵e貫m nad nowym pomys貫m...
http://www.imagic.pl/public/pview/101076/Zawleczka.JPG
Wszystko pokazuje ilustarcja. Grunt to dobrze wszystko upcha, mocno zakle ta鄉 i wzmocni paski draski. W 軼iankach korpusu nalezy zrobi 2 szczeliny i wsun望 draski powierzchniami z fosforem do wewn徠rz.

Jak Wam si podoba? Napiszcie komenty! JA to testowalem wiele razy i nigdy mnie nie zawiod這Smile POZDRO

Jak fosfor z draski ma miec sta造 kontak z chloranem z siark Shocked , to 篡cz powodzenia Confused
G.M.
Powr鏒 do g鏎y
BigJoe

Do陰czy: 15 Lut 2008

PostWys豉ny: Wto Mar 25, 2008 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest na to prosty spos鏏. Mo積a pomi璠zy drask od zapa貫k, a same zapa趾i w這篡 kartk papieru z這穎n np. 2 razy dla pewno軼i. Wtedy fosfor z chloranem nie b璠 mia造 styczno軼i ze sob. Proste a dzia豉 jak podw鎩ne zabezpieczenie, bo uniemo磧iwia przypadkowe odpalenie i przez reakcj chemiczn, jak i przez zwyk貫 niechciane potarcie.
Diraks
SIANOPIS

Do陰czy: 11 Mar 2008
Sk康: Bytom

PostWys豉ny: Wto Mar 25, 2008 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no mo瞠 i by nie odpali這 same, ale jest te szansa, 瞠 wcale nie odpali. i wtedy b璠ziesz bieg do domu po lont, 瞠by w og鏊e odpali這. Te z kapiszonem, iglic itp. s pewniejsze.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora Adres AIM
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny
Strona 3 z 6

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum