Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

granat odpalany wyciagnieciem zawleczki
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
robalek

Do陰czy: 07 Pa 2005
Sk康: Warszawa

PostWys豉ny: Sro Gru 28, 2005 11:16 pm    Temat postu: granat odpalany wyciagnieciem zawleczki Odpowiedz z cytatem

Jak myslicie jak to najlepiej. najprosciej i najtaniej zrobic.
Ja mam jeden pomysl. Do zawleczki przykleic draske i nia podpalic cos... ma ktos lepszy pomysl? Jak to dziala w normalnych granatach?

maxlam
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Gru 28, 2005 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spr篹yna - iglica - sp這nka - lont
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Gru 28, 2005 11:27 pm    Temat postu: Re: granat odpalany wyciagnieciem zawleczki Odpowiedz z cytatem

robalek napisa:
....Jak to dziala w normalnych granatach?

Kliknij granat na dole ---> Pull The Safety Pin

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
p8p8

Do陰czy: 16 Pa 2005
Sk康: granica UE.. taki kraj Polska mo瞠 kto s造sza :D

PostWys豉ny: Czw Gru 29, 2005 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja petardy kt鏎e uruchamiaj podobne mechanizmy robi貫m
wyci庵a si zawleczk kt鏎a blokuje iglice ona ude瘸 w lot visco szybkopalno嗆 1cm\s na kt鏎ym jest na這穎na miniaturowa ilo嗆 piorunianu rt璚i (豉dunek wielko軼i czubka od szpilki albo i mniejszy) dla bezpiecze雟twa PR wk豉damy przed samym wystrza貫m (opracowa貫m ca造 mechanizm pozwalaj帷y w 豉twy spos鏏 w這篡 PR bezpiecznie) lony o d逝go軼i ok 5cm idzie do 豉dunku i ........ ca豉 filozofia mo瞠 kto zna jaki bezpieczniejszy materia od PR kt鏎y mo積a tu zastosowa u篡wa貫m tego mechanizmu 2 razy i za ka盥ym razem by這 ok mechanizm jest do嗆 skomplikowany (najpierw bezpiecze雟two a potem zabawa) ja przedstawi貫m tylko zasade jego dzia豉nia

wi璚 czekam na wasze rady
PR - piorunian rt璚i

Rafa

Do陰czy: 27 Sty 2005
Sk康: to umiesz??

PostWys豉ny: Czw Gru 29, 2005 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bezpieczniejsza i mysle ze lepsza bedzie miseczka wypelniona np.
kclo3 + s +pyl szklany

b康z mechanizm tarciowy ktory dziala od razu po wyciagnieciu zawleczki
i zapala opuzniacz ktory nastepnie odpala splonke
granaty tego typu robilem dosc dawno w ramach testow
i takze granaty ktore odpalaj bezposrednio splonke w kontakcie z przeszkod (uderzeniowe)

i zewzgled闚 bepieczenstwa lepszy jest sposob 2 bo w tych pozostalych raczej niedasie obejsc bez metalu

PostWys豉ny: Czw Gru 29, 2005 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi zalezy na tym zeby to bylo tanie, nie skomplikowane, szybkie do zrobiena i BEZPIECZNE. Takie granaty beda np w kamizelce po 3-4 dni... i oczywiscie korpus metalowy odpada;) bo to ma miotac groch ktory bedzie uderzac w moich kolegow informujac ich ze przegrali:) (taka rola granatu w tej grze)
p8p8

PostWys豉ny: Czw Gru 29, 2005 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

瞠by wystrzeli groch z takim impetem aby kole oddalony o kilkana軼ie metr闚 poczu 瞠 dosta to potrzeba nielada mocny korpus 瞠by zgromadzi tak si貫 nie wiem czy by rurka PCV da豉 rade zgromadzi tak moc ale to ciekawy pomys pomy郵e dzisiaj wieczorem i gdy mi co do g這wy wpadnie to dam zna a oto schemat mojej zapalarki rt璚iowej (tak j nazwa貫m)

Ostatnio zmieniony przez p8p8 dnia Czw Gru 29, 2005 12:43 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
robalek

PostWys豉ny: Czw Gru 29, 2005 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oooo Very Happy super!!
a myslal ktos kiedys jak zrobic cos prostego ale zeby mialo lyzke?Smile zebym po wyjeciu zawleczki mogl sobie jeszcze trzymac granacik:) ㄊzki mozna miec bardzo tanio. Kiedys myslalem tak: kupic normalne zapalniki od F1 na pchlim targu mozna:) tylko ze bez opozniacza;/ i jakos dorobic opozniacz... tylko w tym momencie musial bym podstawe granatu zrobic z czegos bardzo mocnego zeby go petarda nie rozerwala i granat byl by wielorazowego uzytku:)
Pytanie... jak zrobic bezpieczny opozniacz odpalany uderzeniem iglicy?

p8p8

PostWys豉ny: Pi Gru 30, 2005 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w豉郾ie testowa貫m ten granat "ala rusak" Very Happy i ca趾iem fajny efekt
oto m鎩 przepis

potrzebne przybory
Arrow petarda
Arrow gumka recepturka
Arrow rurka od srajta鄉y
Arrow kawa貫k tekturki
Arrow ta鄉a klej帷a
Arrow ta鄉a dwustronna
Arrow zapa趾i
Arrow draska
Arrow kulki paintbalowe z farb , groch lub m彗a (ten punkt niekonieczny) Wink

do petardy za pomoc gumki recepturki przymocowujemy ok 4 zapa趾i pod nie podk豉damy pasek z tekturki z przyklejon drask (teraz ostro積ie aby prypatkowo nie uruchomi granatu Smile ) - mechanizm gotowy
bierzemy rur wycinamy zatyczki jedn stron zaklejamy i przy pomocy ta鄉y dwustronnej przyklejamy nasz 豉dunek do wewn皻rznej strony rury do 鈔odka sypiemy m彗i kulek prochu czego tam chcemy wycinamy drug zatychk robimy w niej szczelin na pasek uruchamiaj帷y i zaklejamy i gotowe teraz tylko szarpn望 i ucieka (tylko nie w domu Wink )

mog komu przes豉 zdj璚ie tego dzie豉 瞠by wklei tu bo mi nie wychodzi niech tylko sw鎩 email poda to mu wy郵

Adrian_92

Do陰czy: 27 Gru 2005
Sk康: Gorz闚 Wlkp

PostWys豉ny: Pi Gru 30, 2005 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm spodobva mi sie ten patent Razz du穎 nad nim my郵a貫m i wymy郵i貫m udoskonale鎑 Razz ze tak powiem Razz
Pomy郵a貫m ze by sie przeda這 odpespiecznie granata w sytuacjach przewozu itp... mo積a by bylo zastosowac napszyk豉d takie wyciecie boczne kprzez kt鏎e mozna by by這 uchyil i bezpiecznie wyj望 draske (zapalnik)
i go schowac.. a potem spowrotem w這篡c \//co za tym idze by mozna by這 produkowac te ganaty bez problemu ko這wania 2 drqski do 2 granacie ani ku貫czka s逝盧ego do poci庵aia ... mozna by bylo wyko篡stywa 1 i to samo Razz a ...hcia豚ym zeby kto nat tym rozwi您aniem pomu郵a Razz

szpaner

Do陰czy: 11 Pa 2004

PostWys豉ny: Sob Gru 31, 2005 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak wyci庵asz to ku貫czko, kt鏎e nazywa si zawleczka, to rzucasz granat, a zawleczka i draska zostaj Ci w r璚e.
Co do bezpiecznego rozbrajania i uzbrajania, to wystarczy, 瞠 zapa趾i b璠 dociskane do draski gumk, a dodatkowo b璠zie d onich doczepiony sznurek, kt鏎ego poci庵ni璚ie spowoduje, 瞠 zapa趾i przestan dotyka do draski.

PostWys豉ny: Sob Gru 31, 2005 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpaner dobrze m闚i tak w豉郾ie jest tylko 瞠by rozbroi granat trzeba obudow 軼i庵a a ten sznurek mo積a przeca za obudowe da i jest ok Wink dzisiaj zrobi貫m 10 takich granat闚 b康 na dzisiejsz noc jest to praktyczne bo mo積a to odpali niepostrze瞠nie bo jak podpalasz ogniem petard to wszyscy widz a tak tylko wyci庵asz , 簑casz i spierd..... Laughing i nie trzeba zapa貫k przy sobie nosi Very Happy
elessar

Do陰czy: 17 Cze 2004
Sk康: Mazowsze

PostWys豉ny: Pon Sty 02, 2006 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tu jest ju wiele zmiennych. Du穎 zale篡 od ilo軼i 豉dunku w granacie, ci篹aru/kszta速u "od豉mk闚" oraz konstrukcji samego granatu w陰czaj帷 w to wytrzyma這嗆 obudowy. Sam wezm si za takie cu bo temat jest zdecydowanie ciekawy. Granaty odpalane zawleczk si ju robi這, ale by造 to jedynie granaty dymne, gdzie konstrukcja si nie liczy豉. Teraz b璠zie to ju pewne wyzwanie. ζdunek najlepiej zapakowa samemu. Petarda jest powtarzalna i efekt b璠zie w 99% zawsze taki sam, ale je郵i robi si wk豉d radocha jest wi瘯sza a i mo積a dobra wszystko do potrzeb. W razie zatem braku zadowolenia z efektu wi瘯szo嗆 parametr闚 mozna 豉two skorygowa. My郵, 瞠 zwyk造 P. Cz. marnej nawet jako軼i si tu nada. W 鈔odek granatu parena軼ie gram prochu chocia瘺y nawet pod貫j jako軼i w korpusie z tulejki po foli Al. Zatyczki standardowe. Sam tulej mo積a oklei ta鄉, a pod ni groch, fasola i te sprawy. Jednak bardziej estetycznie bedzie je郵i zastosuje si jaki ciekawy korpus. Tu w zasadzie tak瞠 panuje dowolno嗆.

Ostatnio zmieniony przez elessar dnia Pon Kwi 03, 2006 5:25 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
maxlam
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Sty 06, 2006 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komercyjna petarda naklejamy 鈍ie膨 drask na tward tektur kt鏎 dociskamy gum do petardy ci庵niesz za tektur i jest odpalone teraz 豉dnie to obudujmy i jest OK

Arkadiusz --->, Mia這 by na zawleczk jak F1 bo "na drask" tak瞠 w wariancie przez wyci庵anie zwini皻ego drucika to proste jak ten瞠 drut ( po wyprostowaniu :- ) ). Du穎 piszesz maxlam i .... hm ............ przemy郵 to :- )

maxlam-> no tak rozumiem ci w ca貫j rozci庵這軼i patrz m鎩 pierwszy post w tym temacie o ile jeszcze tam jest lecz praktycznie nikt z forowicz闚 tego nie wykona taki prosty zapalnik przypominaj帷y zasad z komercyjnych (wojskowych) mo積a wykona do嗆 prosto ale by by on bezpieczny i niezawodny nale篡 u篡 komercyjnej sp這nki np. na bazie 郵epaka lub sp這nek z naboi my郵iwskich reszt mo積a samemu wykona spr篹yn iglic zawleczk 造磬 op騧niacz, lecz dzielenie w這sa na cztery nic nie pomo瞠 tu raczej trzeba pomy郵e nad czym takim jak pisz w tym po軼ie a nie mno篡 rozwi您ania kt鏎e ju kto opracowa i s proste jak budowa cepa. Moim zdaniem to nie ma o czym dyskutowa, czysta teoria.

Je郵i chodzi o to ile pisz to pisz tyle na ile mam ochot i czas a 瞠 pisz 10 palcami bo tyle jeszcze mam Wink wi璚 ca趾iem sprawnie mi to idzie nie s康z bym by za aktywny i robi siano rzadko kiedy post kt鏎y pisz nie ma warto軼i merytorycznej a je郵i tak jest to przypadki marginalne.

Pozdrawiam Sylwek

Arkadiusz wjecha mi na ambicj Wink ale to dobrze czasem trzeba kopn望 w cztery litery by kto zatrybi Wink mam jutro wolne w pracy i mam pewien pomys na ten zapalnik 0 metalu przynajmniej si postaram no i jak co wyjdzie albo nie to dam fotki.

Ostatnio zmieniony przez maxlam dnia Pi Sty 13, 2006 4:30 pm, w ca這軼i zmieniany 2 razy
Powr鏒 do g鏎y
PIRO_TECH

PostWys豉ny: Czw Sty 12, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiatm!
Przegl康a貫m se tematy na forum i znalaz貫m ten Very Happy No c騜 ja juz ze 2 lata temu skonstru這wa貫m zapalnik elektryczny na zawleczke .盍ud這 zasilania 2 baterie paluszki .Umocowane na zakr皻ce od napoj闚 tak 瞠 da si go wkr璚i w gwint butelki nape軟ionej np KNO3 + Cukier .

Na obrazku schemat .Dzia豉 to w ten spos鏏 :wkr璚amy zapalnik w gwint butelki ,wyciagamy zawleczke i 簑camy .Spr篹yna uwalnia si i zamyka obw鏚 .Nastepuje zap這n druta wolframowego kt鏎y odpala PCz a ten lont .Lont pali sie wewn徠rz tulejki papierowej .Gdy dopali si zapa 豉dunek g堯wny .Ca豉 teoria Laughing .Wystaczy d逝gopis spr瞛ynka i kilka innych pierd馧 i mamy zapalnik Very Happy

Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Sty 12, 2006 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxlam napisa:
spr篹yna - iglica - sp這nka - lont

...........maxlam-> no tak rozumiem ci w ca貫j rozci庵這軼i patrz m鎩 pierwszy post w tym temacie...............nikt z forowicz闚 tego nie wykona taki prosty zapalnik przypominaj帷y zasad z komercyjnych (wojskowych) mo積a wykona do嗆 prosto ale by by on bezpieczny i niezawodny nale篡 u篡 komercyjnej sp這nki ..........rzadko kiedy post kt鏎y pisz nie ma warto軼i merytorycznej

Odszuka貫m Tw鏙 pierwszy post i po陰czy貫m z ostatnim. Widzia貫m takie co opisane przez Ciebie bez "造zki" czyli od razu odci庵 zwalnia spr篹yne i mamy od razu zadzia豉nie zap這nnika , wk豉danego w kostki dymne imituj帷e kostki TNT. Szkola sie na tym saperzy. Nie ma to nicw sp鏊nego z granatem na zawleczk.

Ustalmy jeszcze co. Zaliczam Ciebie do user闚, ktorych lubi, nie mam wi璚 nic do Ciebie ale potrafi napisa , 瞠 .............. zbyt cz瘰to wstawiasz siano.

Moi zdaniem da rad zrobi pewny i prosty granat na zapalnik dzia豉j帷y jak UZRGM i do tego ca這嗆 tego "qasi - UZRGM" bez metalu. S這wa [...]dzielenie w這sa na czworo, budowa cepa[...] zostaw sobie na inne okazje :- ).

To by豚y hit ( dla mnie ) czyli ten qasi - UZRGM bez metalu. Bo inni czasami wspomn o jakiej kopi UZRGM.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
fire

Do陰czy: 11 Gru 2004
Sk康: ryman闚

PostWys豉ny: Pon Sty 16, 2006 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Petarda z zawleczk Cool .Fbk KClO3 + Al , opu幡ienie 6s.

A tu film
S豉bo by這 s造cha bo strasznie wia這.
http://rapidshare.de/files/11142480/P1000606.MOV.html

Wszystko znalezione w sieci. Wink Very Happy Laughing

Sory za ja pier**** na ko鎍u filmu to by m鎩 brat Rolling Eyes
Powr鏒 do g鏎y
Error

Do陰czy: 27 Pa 2005
Sk康: si wzieli鄉y ?

PostWys豉ny: Wto Sty 17, 2006 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robilem w sylwka (( nudzac sie )) ahtungi na zawleczke a robilem to tak.

Do tasmy przylepialem Zapalki Ca貫 Potem Kladlem Draskie z pudelka Sklejona 2x oby 2 draski z pudeleczka od zapalek sklejalem aby Odpalily zapalki a jak niepujda zapalki to masa opuzniajaca ahtunga ;]
Teraz kladlem i przywionzywalem Zwaleczke i doklejalem mocno zapalki
A tu macie rys

Do陰czy: 31 Gru 2003

PostWys豉ny: Sro Kwi 12, 2006 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
i ja przedstawie moje rozwi您anie

po co drugi switch ?? bo co by by這 gdyby tak zachaczy o zawleczk przypadkowo... Twisted Evil . Dzieki drugiemu switchowi niema obawy.
Tak wi璚 w trakcie wyci庵anie zawleczki alby nast徙 zap這n wymagane jest przytrzymanie switcha.
My郵 瞠 reszta jest jasna dodam tylko 瞠 najwi瘯sz uwag nale篡 zwr鏂i na op騜nia bno od niego zale篡 czy nasza r瘯a bedzie przy nas czy b璠zie le瞠 kilka metr闚 dalej.

GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Kwi 12, 2006 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do vadera chcialbym zobaczyc jak rzucasz takim czyms
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny
Strona 1 z 6

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum