Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Tutaj mo瞠cie pokaza co potraficie
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Tyczka

Do陰czy: 11 Kwi 2006

PostWys豉ny: Pon Sty 01, 2007 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

To wedle obietnicy ze strony 1 zamieszczam filmik mojego du瞠go starmina 3". Dla przypomnienia daj tylko dane:

- 鈔ednica wewn皻rzna: 3"
- 軼ianki: 0,8cm
- zatyczka: gips, 4cm grubo軼i
- przbitka: posklejane i utwardzone roztworem wikolu z wod kwadraty gazety o 陰cznej grubo軼i 0,3cm
- lift: 2x po 25g H3 (na r騜nych poziomach wyrzutni)
- ilo嗆 gwiazd: 60
- rodzaje gwiazd: Zielone z efektem TT, Fish Golden Glitter, Czerwone na CaCO3, Golden Wave
- 15g mieszanki skrz帷ej na szczycie
- lont standardowy visco 1cm/s

Og鏊nie moje zatrze瞠nia sa takie 瞠: za dalego sta貫m filmuj帷, za cienk przebitk da貫m, gwiazdy green TT znik造 gdzie ale my郵 瞠 og鏊nie efekt wyrzutni nawet przyjemny.

LINK

Mam chwilk czasu wi璚 teraz zamieszcz opis moich dw鏂h szeleczek.

1) 字ednica - 2"
Rodzaj: kulista
Waga: 60g
Gwiazdki: Green TT, Fish Golden Glitter
Burst: H3
Lift: 10g H3
Op騧niacz: Visco 2mm w papierowej rurce

Szelka polecia豉 troch wysoko i Green TT b造skawicznie si spali造 pozostawiaj帷 na tle g堯wnego efektu glittery. Fragmentacja 鈔ednia.

LINK

2) 字ednica - 2"
Rodzaj - kulista
Waga: 65g
Gwiazdki: Green TT, Fish Golden Glitter, Red na CaCO3
Burst: FB na KClO3/Al
Lift: 10g H3
Op騧niacz: rurka ze sprasowanym pcz

Szelka polecia豉 ni瞠j przez du瞠 luzy w mo寮zierzu, ale lepiej widoczne gwiazdki. Fragmentacja s豉ba - rozryw na 陰czeniu p馧kul.

LINK

P.S.: Dzi瘯i za * Wink

Pozdrawiam, Tyczka
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
DSP
& ( 1-wsze ostrze瞠nie )

Do陰czy: 29 Sie 2006
Sk康: Jaworzno

PostWys豉ny: Pon Sty 01, 2007 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZe
Oto moje SM (zrobilem dopiero 3 wiec sie nie smiac Very Happy )
Oba star mine byly miotane 2 lyzeczkami (malymi) kno3/mg (mg - 80 mesh) 50/50 gwiazdki to silver wave (na dekstrynce wyciskane strzykawka 10 ilosc okolo 10-15 w pierwszym a w drugim ok. 20)

Mozdzierz - fi.wew. 7.5 cm, scianki 2 cm, zatyczka gips , przybitka gazeta w kulke (2 strony) i zatkane od gory kartka i obklejone tasma

1. Jak dla mnie calkim ladny SM (nie przejmowac sie tymi odglosami kwiczenia kumpla - cos mu odbija Wink )
Oto filmik:
http://video.google.pl/videoplay?docid=-8930540673260446999&hl=pl

2. Wiecej prochu i gwiazdek ale film robiony podczas wiatru i zdmuchnelo gwiazdki
Oto film:
http://video.google.pl/videoplay?docid=389966768809885805&hl=pl

Wedlug mnie troche za slabego prochu uzywam ew. mocniejszej przybitki musze uzyc.
Co o tym sadzicie??

P.S- Post zedytowany po poscie poon'a

Ostatnio zmieniony przez DSP dnia Pon Sty 01, 2007 10:26 pm, w ca這軼i zmieniany 5 razy
Powr鏒 do g鏎y
Tyczka

PostWys豉ny: Wto Sty 02, 2007 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zaprezentuj ju ostatnie moje filmiki z tego sylwka.

1) Siedem starmin闚 o parametrach:

鈔ednica - nieca貫 2"
wysoko嗆 - 4cm
przebitka - posmarowane kwadraty papieru roztworem wikolu z wod
lift - 4g H3 (proszek)
gwiazdy - ka盥a mia豉 inne kombinacje ale og鏊nie: Fish Golden glitter, Golden Wave, Green TT, Red na CaCO3 oraz troch mieszanki iskrz帷ej
efekty - w jednym SMie zastosowa貫m efekt mini szeleczki hukowej (ostatni)

Og鏊nie powiem dwie najwa積iejsze rzeczy: za daleko jak zwykle filmowa貫m i za cienkie przebitki da貫m (jedynie w przedostatniej da貫m grubsz i od razu wida r騜nic). No i niestety starmina z szeleczk 幢e zkadrowa貫m wi璚 tylko s造cha huk Wink

LINK

2) Bateria 6 strza堯w, ka盥a rurka po 4,5cm 鈔ednicy. Oto dane ka盥ego strza逝:
1) Starmine, lift 10g H3, gwiazdki Green TT przechodz帷e w Better Pearl
2) Szelka w pude趾u po kliszy, lift 10g H3, burst te H3, gwiazdki Green TT, Red na CaCO3, Better Pearl
3) Starmine, lift 10g H3, gwiazdki Better Pearl, Red na CaCO3
4) Szelka taka sama jak poprzednia
5) Starmine, lift 10g H3, gwiazdki Green TT i Better Pearl
6) Szelka w pude趾u po "Kinder Niespodziance", lift 7g H3, burst fb na KClO3/Al, gwiazdki te co w pozosta造h szeleczkach

Og鏊nie bateria bardzo mi przypad豉 do gustu i mam nadzieje robi wi璚ej tego typu fajerwerk闚 Smile

*Klikn望 na zdj璚ie
Powr鏒 do g鏎y
bono13

Do陰czy: 13 Lis 2004

PostWys豉ny: Sro Sty 03, 2007 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kouli , 120gram kometa to stanowczo za duzo , masz tu filmik z kometki ktora miala okolo 15 gram!
http://bono13.ovh.org/19.XII.06%20KOMETA%20--3--.MOV
Cycu, bardzo 豉dna ta twoja szelka Wink
Powr鏒 do g鏎y
npiro

Do陰czy: 24 Lis 2006

PostWys豉ny: Czw Sty 04, 2007 5:04 pm    Temat postu: 2 鈍iece dymne - filmiki Odpowiedz z cytatem

1. 5g mieszanki, rurka nieca貫j d逝go軼i zapa趾i 鈔ednica ok. 7-10mm. Czas palenia 1min.
http://video.google.com/videoplay?docid=-660078408081766852

2. 70g mieszanki, rurka 3/4" wype軟iona na 4/5 d逝go軼i.
http://video.google.com/videoplay?docid=2817297286666436928

Dymek zacz掖 nieco przys豉nia widok kierowcom na pobliskiej drodze wi璚 musia貫m nieco przysypa i przydepta t 70-gramow.

Co wy na to?
Powr鏒 do g鏎y
Cycu

Do陰czy: 09 Pa 2005

PostWys豉ny: Czw Sty 04, 2007 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!! Very Happy

Oto moje kolejne dzie這 tym razem mniej efektowne
Mo瞠 akurat zarobi na jak捷 * Cool

Jest to szelka calowa wype軟iona ca豉 gwiazdkami niebieskimi i tzw. pszcz馧ka, lecz co wida na filmie wysz豉 z niej bardziej szelka hukowa a na sp鏚 da貫m jaszcze par gwiazdek TT. Wszystko wsadzone do jednego mo寮zierza. Miotane ok. 5gr granulowanego H3.

Zdj璚ie szelki i pszcz馧ki:
Arrow www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7636b7e7e6b98520.html

Filmik:
Arrow www.video.google.pl/videoplay?docid=6756811873255724318

Pozdrawiam
Cycu
Powr鏒 do g鏎y
MnichU

Do陰czy: 18 Lis 2006
Sk康: Z klasztoru

PostWys豉ny: Pi Sty 05, 2007 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Dzisiaj zrobi貫m szelk Shocked Chyba troszk przesadzi貫m bo da貫m oko這 20-25 g FB co wida ta filmie w mom璚ie wybuchu Shocked. Waln窸o jak ma造 achtung. Ale jestem bardzo zadowolony u篡貫m poraz pierwszy du瞠go mo寮zierza. Dzisiaj by豉 dostawa KClO3 i wko鎍u mog貫m zabra si do pracy. Smile

Rodzaj szelki: Cylinder

Opis szelki: Tak jak poprzednia nie wiarygodna. FB + Gwiazdki.

Burst : KClO3 + Al
Stars MiX : Red i Tiger Tail

Zdj璚ia:
Zatyczka dolna
url]http://www.republika.pl/michuu/DSCN0200.JPG[/url]
Zatyczka g鏎na z lontem
http://www.republika.pl/michuu/DSCN0199.JPG
Szelka gotowa do odlotu Very Happy
http://www.republika.pl/michuu/DSCN0203.JPG
Moment wybuchu
http://www.republika.pl/michuu/Wybuch.bmp

Mo寮zierz : 20 cm x 3,2cm
Lift: P.cz

Filmik:
http://video.google.pl/videoplay?docid=-2385436881803180716

P.S. Kto nie wierzy trudno Cool Ja wiem swoje i tyle Cool

Pozdrawiam
MnichU

Do陰czy: 09 Pa 2005

PostWys豉ny: Pi Sty 05, 2007 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!! Very Happy

Prosz oto filmik samej pszcz馧ki:
Arrow www.video.google.pl/videoplay?docid=-6166172710006999029

Rurk do pszcz馧ki wykona貫m z papieru pakowego klejony vikolem. Zatyczki s zrobione z masy solnej. Bardzo d逝go schn, ale po wyschni璚iu trzymaj si bardzo mocno 軼ianek. Mieszanka, kt鏎 u篡貫m do pszcz馧ek to bardzo s豉by FB proporcji nie podam, bo robi貫m to na oko Razz a sk豉dniki to KCLO3 i py AL.(teraz widz ze u篡cie samego py逝 AL. to by b陰d). Mieszank zwil篡貫m acetonem 瞠by w czasie prasowania nie pyli這 za bardzo. Ubijam mieszank tak 瞠by zosta這 ok. 2cm wolnego miejsca. Na g鏎ze nasypa貫m ok. 5mm p.cz reszt wolnego miejsca zala貫m mas soln. Po wyschni璚iu masy solnej robi otw鏎 z boku ok. 3mm. i tak jak w przypadku szelek rozrabiam H3 z dekstryn i woda a uzyskam konsystencje 鄉ietany smaruje dysze i brzegi a nast瘼nie obsypuje prochem H3 tak jak wida na zdj璚iu.
Arrow www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7636b7e7e6b98520.html

Szekla to korpus z kulki z odpustu taka zielona malutka (ka盥y wie, o co chodzi) zrobiona dziurka na op騧niacz do 鈔odka tyle gwiazdek ile si zmie軼i i troch prochu H3 i szelka gotowa do oklejania. Oklejam j papierem do drukarki posmarowanym vikolem.

Pozdrawiam
Cycu
Powr鏒 do g鏎y
Piroman2

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Sob Sty 06, 2007 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniec dyskusji na temat szelek Mnicha, umie zrobi to jego w豉sna sprawa i jego znakomite umiej皻no軼i. NIe robi ich dla nas a dla siebie..
Lecz gwiadzki z tego wszystkiego nie b璠zie.. ale odejmowa tez nie b璠ziemy..
Wyczy軼i貫m te ca貫 dziadostwo, prosz teraz moderator闚 by po陰czyli posty tych samych u篡tkownik闚 w jeden post, np wszystkie filmy i obrazki Cycu w jednym jego po軼ie.. przy piwku to mo積a zrobi.. ja wyrzuci貫m 6 stron post闚 st康, s teraz w 鄉ietniku.

Nie komentowa nie potrzebnie, nie dawa co chwil nowego postu z filmem i zdj璚iami, nie dawa film闚 i zdj耩 paskudnej jako軼i..
m闚i co i jak, to si bardzo liczy.. dlatego te Mnichu nie dostanie 3* za ostatnie posty.. Rolling Eyes pokaza co potrafi.

Je郵i macie ju dost瘼 do pisania we w豉軼iwych komnatach to tam pisa!
Ten temat jest TYLKO dla ludzi kt鏎zy maj poni瞠j 3*, dlatego te reszt dzia豉 Cycu widze ju w innym temacie..

Nostra napisa:
Mnichu, niedouczony jestes Smile i gadasz g逝poty, im mo寮zierz wi瘯szy tym szelka wy瞠j leci... [...]

Tyczka

PostWys豉ny: Sob Sty 13, 2007 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj odby豉 si pr鏏a m.in. mojego korpusu na szelk kulist odciskan za pomoc kopyta i matrycy.

Oto jej dane:

鈔ednica - 2"
waga - 40g
lift - 7g H3
burst - h3
gwiazdki - g堯wnie Green TT z dodatkiem Golden Wave
op騧niacz - podw鎩ny visco 2mm 軼i皻y pod skosem w papierowej rurce
d. mortira - 50cm

LINK

By bardzo mocny wiatr co s造cha Wink Dlatego wnioskuj帷 z rozrzutu Gloden闚 mo積a wywnioskowa 瞠 fragmentacja by豉 do嗆 dobra. Natomiast GT zosta造 troch zepchni皻e ale na szcz窷cie nieznacznie.

Dzisiaj by tak瞠 test mieszanki wulkanowej Flying Sqiubs:

KNO3 - 5%
Ba(NO3)2 - 60%
Al - 35% (ja zastosowa貫m bright cho orginalny sk豉d na pfp wzkazuje na inny rodzaj do u篡cia Wink )

Korpus musi by bardzo wytrzyma造 ze wzgl璠u na wysok temperatur mieszanki a tak瞠 trzeba zastosowa primer.

Filmiku jednak nie zamieszczam - tylko zdj璚ie - gdy ca造 praktycznie filmik zosta o郵epiony przez blask wulkanu. Ta klatka zosta豉 wyj皻a z samej ko鎍闚ki filmiku kiedy aparat odzyska "wzrok" Wink Jednak idealnie oddaje efekt mieszanki Flying Squibs.

Wysoko嗆 iskier dochodzi豉 do 3m.

Pozdrawiam[/url]
Powr鏒 do g鏎y
Piroman2

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Sob Sty 13, 2007 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapalno嗆 w szelce ok, aczkolwiek rozprysk nie by imponuj帷y.. nie chodzi o wiatr ale wida 瞠 posz這 te w d馧. Odrazu pisz, 瞠 pr鏏owa貫m kilka dw鎩ek ale jest ci篹ko.. cz瘰to otwarcie nast瘼uje i idzie w豉郾ie w d馧.. u Ciebie by這 ju nawet ok, ale spr鏏uj to poprawi.. wiadomo szelka niez豉 jak na 2" kuleczke.. ale mo瞠sz pokombinowa aby wycisn望 co wi璚ej..
da貫m Ci ju dost瘼 do grupy, teraz ju pisz gdzie nale篡.

Minik

Do陰czy: 10 Lip 2004
Sk康: Bochnia

PostWys豉ny: Pon Sty 15, 2007 8:59 pm    Temat postu: Mini-szelka Odpowiedz z cytatem

Witam !!
Dzisiaj odpali貫m moj mini szelke, w 鈔odku znajdowa si s豉by proch FB o sk豉dzie:

KNO3: 65%
Al: 25%
S: 10%

W 鈔odku znajdowa這 si ok 5g tego prochu, oraz drobny dodatek w postaci opi趾闚 瞠laza.
Mini-szelka wylecia豉 na ok. 20 metr闚.

Dok豉dniejsza charakterystyka szelki:

D逝go嗆: 4,2cm
Szeroko嗆: 2,4cm
圭ianki klejone szk貫m wodnym, o grubo軼i 1,5mm
Zatyczki gipsowe ok 0,5cm wzmacniane szk貫m wodnym
Waga ca貫j szelki: 13g
Op騧nienie ok 1,5s (lont visco 2mm)

Dok豉dna charakterystyka mo寮zie瘸:

D這go嗆: 17cm
Szeroko嗆: 3cm
Grubo嗆 軼ianek ok 3mm
D zatyczki: 4cm

Szelka miotana by豉 wy瞠j wspomnianym prochem o wadze 5 gram.

Poni瞠j zamieszczam zdj璚ia szelki i mo寮zie瘸:

Oraz film:

http://video.google.pl/videoplay?docid=2327539988138182448

Niestety film nie wyszed zbyt rewelacyjnie, ale wydaje mi sie 瞠 wida na nim co sie dzieje Razz

Licze na komentarze do mojego posta Wink
Pozdrawiam !!
Powr鏒 do g鏎y
MnichU

Do陰czy: 18 Lis 2006
Sk康: Z klasztoru

PostWys豉ny: Pon Sty 15, 2007 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam .

Dawno niczego nie dodawa貫m wi璚 dam szelk kt鏎 odpala貫m kilka dni wstecz.
Wszystko tak samo jak w tamtej poprzedniej szelce " Niewiarygodnej "

Dane:
字ednica 1cm
Wysoko嗆 4,5 cm
Waga 20g
Burst: FB -> KClO3 + Al
Lift: 6g P.cz.
Gwiazdki: White
Op騧niacz: Masa na gwiazdki zielone
Mo寮zierz: 11cm

Filmik:
http://video.google.pl/videoplay?docid=3191674014092012335&hl=pl

P.S.
Oczywi軼ie kto nie chce niech nie wierzy ja nawet nie mam ochoty ju si sprzecza ani t逝maczy nie wiadomo kt鏎y raz Very Happy

Chcia豚ym zaprezentowa moje gwiazdki kt鏎e dzisiaj zrobi貫m. A mianowicie

Gwiazdki : BLUE
Przepis:
KClO3 60
CuCO3 10
CuCl2 15
Siarka 20
Dekstryna 5
Z niewielk posypk P.cz. dla lepszej zapalno軼i

Filmik ze spalania

http://video.google.pl/videoplay?docid=8496448191339792496

Odpalane od s豉bego TT nie chcia貫m od zapalniczki tego odpala Very Happy

Pozdrawiam
MnichU

Do陰czy: 03 Pa 2005
Sk康: warszawa

PostWys豉ny: Pi Sty 19, 2007 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcia貫m zaprezentowa sw鎩 m造n kulowy. Zrobi bym to tam gdzie jest tego miejsce ale ten temat jest zamkniety Sad

A zatem:

Budowa jak wida.. co z niczego:
-這篡ska z czego popad這 (k馧ko od rolek Laughing ) -0 pln
-troch aluminium -0 pln
-b瑿en z puszki po farbie -0 pln
-p造ta (podstawa) -7 pln
-k馧eczka pod b瑿nem -3pln
-wiertarka z regulacj obrot闚 [to podstawa] (nowa 600w) -28 pln
-w陰cznik -3 pln
-k鏊ka nap璠owe (ma貫 samor鏏ka z podkladek i 鈔uby, wi瘯sze z w霩ka dla dzieci) i pasek -0 pln
-media miel帷e to klucze nasadowe walcowe (od 19 - do 28 )

Troch spaw闚, drewno wkr皻闚 i mamy taki efekt:
Filmik

Jestem bardzo zadowolony z jego dzia豉nia... W璕iel (1 kg) ogarnia w 4 - 5 h.
Urz康zonko przelata這 ju jakies 30 - 40 h i nic si nie dzieje Twisted Evil

Ps. wrzu熯ie to do m造n闚 prosze Wink
pozdrawiam.

Arkadiusz --> Temat odblokowany, napisz jeszcze raz.

Do陰czy: 09 Gru 2006
Sk康: jeste?

PostWys豉ny: Sob Lut 24, 2007 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Oto moje dzisiejsze SM-y:

1 Fi 30mm wysokosc okolo 150mm
gwiazdki biale mojego pomyslu na pyle Fe z efektem TT
miotane 1 造zeczka prochu czarnego
niestety wywrucil sie Confused dobze ze nie w moj strone Shocked (dodaje go tylko dlatego ze widac dobrze biale gwiazdki)
FILM http://video.google.pl/videoplay?docid=-2784574586636582616

2 Rozmiar jak poprzedni
gwiazdki biale mojego pomyslu na pyle Fe i zielone na Zn z ef. TT
miotane jak poprzednio
FILM http://video.google.pl/videoplay?docid=5967365670367815583
pozdrawiam Rafa

Hax

Do陰czy: 17 Lis 2006

PostWys豉ny: Sob Kwi 14, 2007 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zrobi貫m z siebie nie tyle biernego czytacza co sianopisa Smile. Na swoje usprawiedliwienie mog powiedzie tyle, 瞠 przez ten czas uzupe軟ia貫m luki w wiedzy (g堯wnie dzi瘯i temu forum) i testowa貫m, testowa貫m.

Po kilku dniach intensywnych test闚 i eksperyment闚 nad gwiazdkami i starmine'ami wreszcie co wysz這 i mo積a si tym pochwali. Starmine'闚 by這 dw鏂h Smile.

Charakterystyka korpus闚 mo寮zierzy:
wysoko嗆: 25cm
鈔ednica wew: 35mm
grubo嗆 軼ianek: 3,5mm
dziura na lont (visco 2mm) oczywi軼ie z boku

Spos鏏 wykonania zatyczki dolnej:
Zatyczka zosta豉 wykonana przy pomocy folii aluminiowej. Wsadzi貫m do 鈔odka mo寮zierza do嗆 du篡 jej kawa w postaci kulki a potem dok豉dnie ubi貫m. Wysz豉 oko這 4cm warstwa mocno ubitej folii aluminiowej. Nast瘼nie rozci掖em koniec mo寮zierza i zagi掖em 軼ianki do 鈔odka. Ca這嗆 dok豉dnie obklei貫m ta鄉 klej帷.

Spos鏏 wykonania zatyczki g鏎nej:
Mocno ubity i zwini皻y w walec o wysoko軼i oko這 7cm papier toaletowy. Wchodzi do korpusu ze 鈔ednim tarciem (tzn. nie lata w nim lu幡o ale te nie wciska貫m go mocno na si喚).

Lift: 5g FB - KClO3 / Al (7:3)

Gwiazdki (w ka盥ym starminie by這 tyle):
6x Tiger Tail (pumpedy 5ml)
3x Blue IK (toczone 鈔ednica w granicach 10-15mm, primerowane PCZ)
(przepisy mo積a znale潭 w temacie "Gwiazdki - przepisy" wi璚 chyba nie ma sensu bym je tutaj przytacza).

Na prawd przepraszam za jako嗆 zdj耩, ale niestety nie mam dost瘼u do aparatu cyfrowego ot tak, a nie wiedzia貫m, 瞠 starmine'y wyjd na tyle dobrze, 瞠 mo積a b璠zie je pokaza 鈍iatu. Wszystko robione za pomoc telefonu kom鏎kowego Sad. Tak wi璚 filmik b璠zie 鈔edniej jako軼i ale przynajmniej nie b璠zie, 瞠 sobie wypisuj tutaj niestworzone rzeczy Wink.
Przepraszam te za wielko嗆 plik闚 ale mam pewne problemy z konwersj... Wink.

Zdj璚ia:

FILM STARMINE 1
FILM STARMINE 2
(polecam zmniejszy rozmiar okna wy鈍ietlania filmu na mniejszy, 瞠by uzyska ciut lepsza jako嗆 Wink)

Przemy郵enia, uwagi ko鎍owe i co do zmiany:
Og鏊nie by貫m pozytywnie zaskoczony tymi starmine'ami. Tak, 瞠 po pierwszym efekcie nie chcia貫m niczego zmienia Smile. Chyba wszystko mi si podoba這: zapalno嗆 bardzo wysoka (je郵i si nie myl to na obu filmach 8/9 gwiazdek si zapali這). Wysoko嗆 ~15m (kamerzysta sta oko這 20m od starmine'a, i oko這 metr wy瞠j). Po wystrzale z mo寮zierzami nic si nie sta這, s tylko ubrudzone od wewn徠rz. Zatyczka dolna na swoim miejscu. G鏎n znalaz貫m metr od starmine'a. No ale zawsze jest co do poprawy wi璚 oto moje zdanie na ten temat:

Mo寮zierz: jego wymiary wydaj mi si odpowiednie; nie b璠 w nich nic zmienia. Mo積a jednak pomy郵e nad wykonaniem zatyczek. Dolna jest nawet spoko, wi璚 nie wiem czy jest sens zmienia co co dzia豉. G鏎na te spe軟ia swoj rol (wreszcie trafi貫m z jej wielko軼i Wink), ale mo積a te spr鏏owa z tekturowym k馧kiem. W zatyczce z papieru toaletowego z貫 jest to, 瞠 strz瘼ki papieru trzeba zbiera potem po okolicy Smile.

Lift: jego ilo嗆 jest przetestowana i odpowiednia do tego mo寮zierza, wysoko嗆 te mnie zadowala. Jednak FB'kowy lift chyba nie cieszy si zaufaniem, wi璚 pomy郵 o jego zmianie. Do tej pory wszystkie gwiazdki w starmine'ach miota貫m tym FB'kiem. Kurcz, nie mam dobrej jako軼i prochu granulowanego ani prochu chloranowego. Jak tylko zrobi (do tego pierwszego chyba b璠 musia wytrzasn望 pras) to spr鏏uj zrobi na nich jakiego starmine'a. Aczkolwiek na razie dobrze mi si miota tym FB'kiem.

Efekt: chocia pocz徠kowo by貫m wniebowzi皻y Wink, to teraz mam nieco inne zdanie na ten temat. My郵, 瞠 jest okej, ale mo瞠 by du穎 lepiej. Przede wszystkim jest za du穎 TT i jego pomara鎍zowych ogon闚. Zag逝szaj one zbyt mocno niebieskie gwiazdki (w rzeczywisto軼i to jeszcze jako wygl康a這, ale na filmach to 鈔ednio). Je郵i b璠 robi jeszcze efekty oparte na TT + gwiazdka kolorowa (a pewnie b璠 Wink) to zrobi to w proporcjach 2-3 (TT) / 6-7 (kolor). Tak 瞠by TT by這 mi造m dodatkiem a nie zag逝sza這 kolorowych gwiazdek. Je郵i chodzi o te konkretnie u篡te gwiazdki to wydaje mi si, 瞠 TT by造 nawet okej (ba pali造 si ciut za d逝go ;p), ale Blue IK b璠 musia robi troch wi瘯sze chyba (15-20mm?).

To chyba wszystko. Je郵i przeczyta貫 ca陰 tre嗆 tego postu, to gratuluj ;p. W ramach nagrody - korpus mo寮zierza po wystrzale:

Chcia貫m te podzi瘯owa za prac mojemu partnerowi z naszego team'u (jest nas dw鏂h, nie jestem pewien czy ma na tym forum konto -> chyba tak, ale nie udziela si, a to konto jest takie troch wsp鏊ne Smile). Dzi瘯i tej wsp馧pracy wszystko idzie lepiej i szybciej. Tym razem to on kamerowa i jego g這s (i cenne uwagi Smile) s造szycie. Ja podpala貫m lont. Dzi瘯i raz jeszcze, jego zas逝ga w tych SMach te jest du瘸 Smile.
Uff, p騧no ju. Jak tu napisa貫m g逝poty jakie to mnie poprawcie. Cze嗆.

poranny edit: dzi瘯i za **

Ostatnio zmieniony przez Hax dnia Nie Kwi 15, 2007 10:49 am, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
IrkaceK

Do陰czy: 23 Lip 2002
Sk康: te pi瘯ne kolory ?

PostWys豉ny: Nie Kwi 15, 2007 6:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Calkiem ladne SM, ale uwazalbym na jedno:
Unikac kontaktu miedzy gwiazdkami zawierajacymi CuCl2 a glinem (szczegolnie platkowym) Exclamation Jedna kropelka wody i do odpalanie mozdzierza moze nie byc potrzebny lont Exclamation

Warto pomyslec nad zrobieniem porzadnego PCz. Daje DUZE poczucie pewnosci. W sumie, coz tu duzo mowic Wink wnioski wlasciwe. Mozna zamiast folii alu, w nastepnych mozdzierzach zalac zatyczke z gipsu, wyglada bardziej profii Smile

Pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
black-berry

Do陰czy: 19 Sty 2007
Sk康: Quer彋aro

PostWys豉ny: Czw Kwi 19, 2007 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja sie tez pochwale moja jedna z liczych szelek Smile
(Sorki za jakos i niestety nie mam filmu ale niedlugo kupuje kamere tak ze..)

Miota貫m: - Fb
Gwiazdki: - Zielone z domieszka bialych

No to prosze
Szelka

I calosc:

Powr鏒 do g鏎y
David

Do陰czy: 27 Lut 2007

PostWys豉ny: Pi Kwi 27, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fugas - 3.5g Fb na KMnO4 , S i PAM4 , 140 ml paliwa(100ml benzyny i 40ml nafty o鈍ietleniowe) zakopane lekko pod ziemie
http://rapidshare.com/files/28232096/FUGAS.wmv.html

a tu na youtube http://www.youtube.com/watch?v=GnwIwAuPHQE

Oto filmik spalania 5g mieszanki sk陰daj帷ej si z PAM4 , AL Dark Pyro oraz S , proporcje dobrane z DNFem mianowicie(26%Al , 12% Mg oraz 62% siarki ) da這 mi to 1.2g PAM 4 oraz 0.7g Al Dark Pyro i 3.1g Siarki .
http://www.youtube.com/watch?v=7uVQIfO1nTY

Ostatnio zmieniony przez David dnia Sob Kwi 28, 2007 9:02 am, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
hvman

Do陰czy: 01 Kwi 2007
Sk康: Niejawne

PostWys豉ny: Sob Maj 05, 2007 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Pochwale sie Wam konstrukcj granata. W豉軼iwie ten by zapalaj帷y (termit na Fe2O3). Konstrukcja zapalnika - cierna (draska>zapa趾i>lont odpowiednio zabudowane). Zapalnik idealnie spe軟i swoj rol. Termit ju mniej (75g to ma這, w wojskowych ameryka雟kich (AN-M14 TH3, termit + azotan baru + binder) jest 751g (czyli 10 razy wi璚ej, no i specjalna mieszanina). Ale termit pos逝篡 tylko do test闚 z racji ze swojego ma貫go kosztu, no i zawsze to bezpieczniejsze ni fb (dymny by豚y bezpieczniejszy, ale sko鎍zy造 si odczynniki).

Jako, 瞠 si zapalnik sprawdzi w akcji, planuje budow granat闚 dymnych i hukowo-b造skowych. A od kumpli ju nawet dosta貫m "zam闚ienie" na granaty z grochem i dymne do ASG Very Happy

Film:

http://www.youtube.com/watch?v=CfYwus9FakE

Foto:

Pozdrawiam,
hvman
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast瘼ny
Strona 2 z 8

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum