Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Marzenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 5:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mówisz, że chcesz strzelać z "inszej broni", a nie ma nic gorszego niż naprawianie starych nawyków.
Ha! jak trenowałem strzelectwo i trener sie po jakims miesiącu dowiedzial ze zamykam oko to potem mi to rok ze łba wybijał Rolling Eyes i i tak czassem musze sobie przypomnieć. teraz znowu od hatsana zamykam oko. Ech...
Cytat:
Równy rok użytkowania świadczy o doskonałej jakości... podobnie jak w ww. silnik psuje się jakieś 3m po przekroczeniu linii mety.
Hehe widac malczan mojego starego jest lepszy Very Happy jeździ nim juz dwudziestą wiosne i jak do tej pory tylko 3 razy go pachałem.
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Karol R



Dołączył: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzn. zamykasz to którym celujecz , czy trener Ci wmawia że podczas celowania oboje oczu ma być otwarte ?
Bo ja mam jedno przymknięte i nie widzę w tym specjalnie problemu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba trener mu wmawiał....
Ja jak strzelam, to (prawie) zawsze zamykam jedno oko. Czasami strelam z 2 oczyma otwartymi, tw tedy jednym celuję, a drugim widzę, co się dzieje dookoła Very Happy Ale to już jest trochę trudniejsza metoda strzelania

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm z tego co wiem to z tych sprotowych wiatrowek sie inaczej strzela niz z tych rekreacyjnych sa inne nieco przyzady ...poaz tym na jednym oku masz kartonik czyli nie ma sensu go zamykac : P
Powrót do góry
maxlam
Gość





PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze trzeba zobaczyć, które oko jest dominujące i z niego strzelać drugie oko powinno być zasłonięte (chyba, że coś się zmieniło od czasu, gdy mnie szkolono Wink )
Powrót do góry
Karol R



Dołączył: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, tyle wiem. Instruktorowi zapewne chodziło o to ze wiele osób zaraz przed strzałem zamya oko którym celuje. Normalny odruch na huk, a raczej przygotowywanie się do wystrzału- teoretycznie pożyteczny Wink

Co do oka dominującego to różnie bywa. Wystarczy skalibrować przyżądy na dowolne oko i będzie gites, strzela się wtedy w zalezności jak komu wygodniej trzmać broń. W woju wychodzą z założenia ze kazdy ma dobry wzrok i ma strzelać z oka dominującego tylko po to aby nie trzeba bylo indywidualnie kalibrować broni, przy kazdym strzelaniu. Kiedy masz osobistą pukawkę, lezy Ci to. Sam strzelam na 'tym drugim oku' i jakoś mi to tam idzie. Wisienka, truskawaka na 50m nie ma szans Cool chyba że wieje, jest zbyt gorąco, jestem zmęczony, albo po prostu nie w formie Wink

Wiatrówki sportowe mają zazwyczaj celowniki przeziernikowe, taka wyższa forma muchy i szczerbinki.
Do rekreacji używa się standartowo muchy, do dynamicznego strzelania kolimatorów, do precyzyjnego na dalsze odległości lunet. Sportów strzeleckich jest w h... wiele i w zaleznośc od tego różnie się celuje. Na field target bez porządnej lupki ciężko cokolwiek zdziałać, na strzelaniu tarczowym ludie widać wolą dioptery (bo chyba tak się mówi również na przezierniki).


Niektóre wiatrówki wymagają specyficznego celownika np. ze względu na swoją konstrukcję. Ot chociażby diana54 czy haenel 303 mają system antyodrzutowy, które ponadto że niweluje odrzut, strasznie niszczy celowniki optyczne. Hatsan55 nie ma żadnych systemów aa, a mimo to równiez rozklekocze codelikatniejsze lupki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zuberus



Dołączył: 14 Sty 2004
Posty: 259

PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karol R napisał:
Normalny odruch na huk, a raczej przygotowywanie się do wystrzału- teoretycznie pożyteczny Wink


To sie nazywa chyba flinch,i powoduje schodzenie broni z lini strzału tuż przez samym strzałem.Wg mnie raczej mało pożyteczne Wink

Karol R napisał:


na strzelaniu tarczowym ludie widać wolą dioptery (bo chyba tak się mówi również na przezierniki).


Diopter i przeziernik to dwa różne urządzenia celownicze.Ogólnie mówiąc- różnią się głównie średnicą otworu i jego odległością od oka strzelającego.Muszki też chyba są inne.


ps.z kolimatorem można strzelać z otwartym obojgiem oczu

_________________
...a ostra kula pierś mu przebiła...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuberus napisał:
Karol R napisał:
Normalny odruch na huk, a raczej przygotowywanie się do wystrzału- teoretycznie pożyteczny Wink


To sie nazywa chyba flinch,i powoduje schodzenie broni z lini strzału tuż przez samym strzałem.Wg mnie raczej mało pożyteczne Wink
Jest pożyteczne nie przy strzelaniu, tylko dla oka. Po prostu jest to odruch mający chronić oko przed uszkodzeniem.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec tak: tam masz przeziernik i muszke kołową. Jest zasłonka przymocowana do przeziernika, ma miec wymiary 10 * 3cm. Ona zasłania oko którym nie celujesz. Oba oka maja byc otwarte inaczej to zamkniete bedzie drgac tzn powieka. no i na poczatku przymykalem lewe oko ale sie oduczylem. teraz znowu :/ hehehe
Cytat:
Po pierwsze trzeba zobaczyć, które oko jest dominujące i z niego strzelać drugie oko powinno być zasłonięte
wiec niewiele sie zmienilo ale strzela sie ze wzgledu nie na oko dominujące tylko ręke najczesciej prawą czyji strzelasz w lewo w sumie czyli dominujaca reka sciaga spust a droga podpiera guna pod spustem... bla bla bla to tyle odnoscnie strzelania sportowego.
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP