Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kijanki...
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawidq



Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 13
Skąd: Konstantynopol

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego że średnica szer silnika to było ok 3.5cm chyba awięc ścienki po 4mm a więc 35-8=27mm a jedna czwarta z tego to jest ok 7mm Very Happy
_________________
Petardy,lonty itd to zajrzyjcie tutaj do sklepu internetowego http://www.bum.bytom.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pirek16
&& ( 2-gie ostrzeżenie )


Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 8
Skąd: ZAWiercie

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja robię malutkie kijanki takie ołówkowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kokoss



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 19

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xD no fakt Razz dzieki za informacje
PS. Czyli ogolny wzór na średnice dyszy to (r-2s)/4?? (Gdzie r to średnica silnika a s grubość ścianki)
PS2. Fajnie ci wyszła ta kijanka Smile

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dawidq



Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 13
Skąd: Konstantynopol

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z tą grubością ścianki to raczej wzór nic nieda - bo wytrzymaość materiału idzie np metal , plastyk , kartka itd . ale śr dyszy to 1/4 dyszy czasem 1/5 ale to zależy od silniczka do małych typu ołówek to dawałem 1/5 i miały moc ale czasem rozpetardziało albo zatyczkli szły .
_________________
Petardy,lonty itd to zajrzyjcie tutaj do sklepu internetowego http://www.bum.bytom.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kokoss



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 19

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no w sumie tak.. ja bede robil z papieru... mam juz metode i robie korpusy hurtowo... Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko kwestja technologii. Z moich obserwacji wynika że lepiej dac grubszy korpus pozwalajacy n zaastosowanie wiekszego zacisku niz cieńszy korpus (niby oszczędzamy na korpusie na masie ale ...) z mniejszym zacikiem. Ja robilem kijanki na ołówku z dysza zaciskana i wiązaną drucikeim
Smile klejone szkłem wodnym, ścianki miały 1,5mm a średnica dyszy 1,5-2mm i latały przepieknie. Zatyczke robilem tak ze do juz zaeloborowanego silnika z 5mm wolnym miejscem n zatyczke upychalem tam chusteczke na wcisk i nasaczałem kropelką :d po wyschnieciu było nie do ruszenia Very Happy
Jeszcze jakies pytania? Aha, do tak zrobionych kijanek pakowalem nieraz czerwoną karmelke i działało. Warto dodac ze najpiew kleimy korpus na "słowo honoru" a dopiero gdy uformujemy dyszę nużamy całość w szkle wodnym i syszymy z już związaną dyszą.

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Jacku, warto dodac ze gdy robimy kijanki na zwyczajnej karmelce, te same ich wymiary w przypadku karmelki czerwonej, najczesciej prowadza to wybuchu Very Happy Very Happy dlatego musimy opracowywac inne wymiary silnikow (z reguly dyszy) do karmelki czerwonej...
pozdrawiam
ps czerwona karmelka rządzi Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP