Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Paliwo na H2O2 + KMnO4

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
W.A.N.S.



Dołączył: 09 Paź 2004
Posty: 5
Skąd: z Stalingradu

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 11:35 am    Temat postu: Paliwo na H2O2 + KMnO4 Odpowiedz z cytatem

Witam nurtuje mnie możliwość paliwa ciekło-stałego chodzi tu głównie o Reakcję perchydrolu z nadmanganianem powstaje szybko bardzo dużo gęstej pary wodnej z wielką siłą wyrzucaną i jak by zrobić bryłę z KmnO4 i do tego w jakiś sposub dozować H2O2 30% mogło by to być nowe paliwo rakietowe i dość ekologiczne i bezpieczne no bo to tylko para wodna chodzi tu głównie o to Byście Się wypowiadali co o tym sądzicie czy to ma sęs istnienia czy spali na panewce czekam na wsze Wypowiedzi
_________________
Po Tym Jak Nerron Spalił Rzym Zagrał Mi Na Ambicjach Teraz Ja Spale New York!!!
GG-3791969
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam nad tym rozmyslalem ale wole normalne paliwa. Podejzewam ze takie hybrydowe mieszanki nie będą miały rewelacyjnego Iw ale mogę się mylić. Jak rozwiazac podawanie perchydrolu do komory silnika? Ha...
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mniej więcej tak jak jest to zrobione w silnikach z podtlenkiem azotu i gumą, w silniku byłby blok KMnO4 w postaci walca z dziurą przez środek. Środkiem puszczamy H2O2 i będzie. H2O2 trzymamy w pojemniku pod ciśnieniem.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poco aż w pojemniku pod ciśnieniem? Wystarczy przed dyszą zrobić dziurkę, którą będzie wyrównywało się ciśnienie w zbiorniku i komorze reakcynej, a perhydrol będzie spływał pod wpływem swojej masy(na starcie) i bezwaładności(podczas przyspieszania)

Ja zrobiłem doświadczenie z wodą 3%, bo taką mam w apteczce Wink i wygląda na to, że w tej reakcji nadmanganian potasu redukuje się do tlenku manganu(IV) (powstaje coś podobnego do herbatki, ale wygląda mniej apetycznie)

Może są jakieś katalizatory, które rozkładają perhydrol równie skutecznie, ale nie zużywają się? W tedy można by zrobić nawet silnik wielokrotnego użytku

A, z kąd checie wziąć blok nadmanganianu potasu? Ja widziałem tylko 2 formy występowania, kryształki i tabletki Razz

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

np ubity na wilgotno KMnO4. Bo raczej monokryształ bdzie miał zbyt mala powierzchnie i trodno taki dostać :d
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
W.A.N.S.



Dołączył: 09 Paź 2004
Posty: 5
Skąd: z Stalingradu

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście robiłem próby statyczne na H2O2 w sężeniu 30 % to na 50 ml H2O2 wsypałem na czubku trzonka od łyżeczki KMnO4 to para była do sufitu gęsta i wystrzelona z wielką prędkością tym bardziej że nie ma możliwości przepalenia dyszy
Osobiście chciałem to ustawić w walec i dozować Perchydrol z zbiornika w czubku rakiety siła ciągu gwarantowana tylko mały problem po reakcji wyrzucana jest para wodna i jakaś czarna maź i tu niewiem dokładnie co to jest i niewiem czy nie zapcha to dyszy lub nalerzało by to odpowiednio dozować a do tego potrzeba dobrze zbilansowanej reakcji ale szczerze niemam pojęcia jak to tam zachodzi na kartce jak ktoś ma czas niech pomyśli jednym z produktów jest H2O dalej niewiem myślałem też żeby ,,nabić" jeszcze stężenie to reakcja przechodziła by bardziej ekonomicznie dalej czekam na wasze wypowiedzi postaram sie zamieścić filmik z przebiegu lub zdjątka pozdrawiam

_________________
Po Tym Jak Nerron Spalił Rzym Zagrał Mi Na Ambicjach Teraz Ja Spale New York!!!
GG-3791969
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta czarna maź, to właśnie tlenek manganu(IV)
Raczej nie zapcha dyszy, ponieważ przyjmuje postać czegoś w rodzaju koloidu.
Nie wiem, jak chcesz "nabijać" stężenie, chociaż wiem, że można uzyskać nawet 80%, ale w tedy będzie bardzo niestabilna

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
W.A.N.S.



Dołączył: 09 Paź 2004
Posty: 5
Skąd: z Stalingradu

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stężenie mozna nabić poprzez rozmrażanie chodzi o to że samo H2O2 ma niższą temperture krzepnięcia niż H2O dlatego można próbować
zamrażania ale faktycznie jest to dość trudne i raczej niezbyt konieczne
przyznaje racje czekam na dalsze opinie

_________________
Po Tym Jak Nerron Spalił Rzym Zagrał Mi Na Ambicjach Teraz Ja Spale New York!!!
GG-3791969
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

perhydrol o dużych stężeniach jest bardzo niestabilny. W kontakcie z substancjami organicznymi potrafi się zapalić bez żadnej widocznej przyczyny.
Z resztą, czysty tlen też ma olbrzymią zdolność zapalającą. Nawet była katastrofa lotnicza, jak z powodu wycieku tleny z generatora wybuchł pożar w hermetyczznym luku ładunkowym. Samolot rozbił się zaraz po starcie.(a zapaliło się opakowanie generatorów, zrobione z tektury, folii bombelkowej i czegoś jeszcze)

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
QbaS



Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 97
Skąd: Z Internetu

PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 5:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpaner napisał:
perhydrol o dużych stężeniach jest bardzo niestabilny. W kontakcie z substancjami organicznymi potrafi się zapalić bez żadnej widocznej przyczyny.


Od metali ciężkich rozkłada się wybuchowo (ale z tego co pamiętam to stężenia naprawdę wysokie > 60% Question. Niemcy wykorzystywali stężenia 80%)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP