Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rakiety made by Ksard
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
jaskiniowiec napisał:
Wydaje mi się, że między 2 a 3 s mogło to trwać. Wtedy lot do zadziałania elektroniki trwałby między 9 a 10s.


Dzięki !!!

Jeśli przyjmiemy tyle, to wynika z tego, że wysokość osiągnięta przez model wyniosła ok. 80 % wysokości wyliczeniowej, czyli ponad 800 m.
Można się z tym zgodzić, ponieważ do wyliczeń teoretycznych przyjęto parametry silnika idealnego. Z badań silnika na paliwo karmelkowe, przeprowadzonych nie tak dawno na hamowni przez Knoda wynikało jednoznacznie, że impuls właściwy wyszedł (o ile dobrze pamiętam) coś w okolicach 100.
Czyli także tylko 80% tego, co zakłada się w obliczeniach teoretycznych.

Mimo to, jestem bardzo zadowolony z osiągniętego pułapu.

Pozdrawiam
PS.
Model już wyremontowałem i czeka na następny lot.
W silniku zastosowałem dyszę nr 2 o średnicy krytycznej 7 mm (poprzednio było 8 mm).
Zmieniłem także system wyrzucania spadochronu, rezygnując z tłoka-łącznika. Ale o tym napiszę w innym miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 8:57 am    Temat postu: Lacerta Odpowiedz z cytatem

Witam

Przedstawiam zdjęcie moich modeli rakiet przygotowanych na loty w dniu 13 maja 2006r.



Patrząc od lewej:
Maxi Alpa 3
Silver
Gaspol
Seahawk
SM3
Lacerta
Łącznie sześć. Do każdego modelu miałem jeszcze silnik dodatkowy.

Mały przywiózł 3-silnikowego Powiewa 2 z kamerką na pokładzie, YagYelskyY rakietę Paulina, a Kacper i Ząbek także model z silnikiem własnej konstrukcji na paliwo karmelkowe z wyzwalaczem spadochronu typu timer.

Można powiedzieć, że była duża różnorodność konstrukcji pod względem napędów jak i systemów odzysku.
Zaprezentowano silniki na karmelkach (cukrowych i glukozowych), paliwach żywicznych (KNOSAL i ZPP) oraz po raz pierwszy silnik z paliwem wysokoenergetycznym Blue Angel.

Inauguracyjny lot wykonała rakieta Silver

Film ze startu modelu Silver



Na mojej stronie www zamieściłem informację na temat startu największego mojego modelu o nazwie LACERTA
tutaj o LACERCIE


Ostatnio zmieniony przez ksard dnia Pon Cze 05, 2006 1:57 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bartosz J.



Dołączył: 30 Mar 2004
Posty: 73
Skąd: pomorze

PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

A to małe zaskoczenie - podwójny start Shocked Very Happy
Lacerta pięknie prezentuje się w locie, mimo jej pochyłego lotu... Ciekaw jestem jaki Ic posiadały zastosowane silniki i jak to wszystko wyglądało na wideo Cool Wraz z tym lotem na silniku z paliwem HP rozpoczyna się pewnie nowy rozdział w historii tego forum. Serdeczne gratulacje!

By wyeliminować wpływ silnego wiatru na przebieg lotu rakiety oraz by wiedziec jakiego typu zachmurzenie wystąpi proponuję ustalanie terminu startu korzystając z Numerycznej Prognozy Pogody ICM np. Kraków Cool Moim zdaniem jest to najlepsza prognoza pogody, która rzeczywiście sprawdza się co do godziny Exclamation Co prawda na tylko na dwa dni w przód, no ale nie można mieć wszystkiego Wink

pozdrawiam

_________________
www.hpr.blo.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Luk



Dołączył: 14 Lis 2005
Posty: 101
Skąd: Libiąż

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Obejrzałem filmiki no i musze stwierdzić że nieźle Very Happy Exclamation . Szkoda tylko że tak strasznie wiało bo loty wyglądały jak ostrzał z altylerii rakietowej Very Happy . Ale ogólnie spoko. Wydaje mi się jednak że Lacerta wzniosła się wyżej na silniku ROFAX. Czekam jeszcze na film z rekordowego lotu.

Pozdr.Luk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 12:20 pm    Temat postu: 19 listopada 2006 Odpowiedz z cytatem

Witam

W ostatnią niedzielę 19 listopada ponownie spotkaliśmy się na poligonie "rakietowym".
W przepięknej, jesiennej scenerii odpaliliśmy 4 modele.
Plonem tej wyprawy jest bogaty materiał fotograficzny i filmowy.

Prezentuję jedno ze zdjęć, a więcej po obróbce.

Oto świetne ujęcie startujacej rakiety II stopniowej DELPHIN 2.


Więcej na jej temat będzie można znaleźć na moich stronach www.ksard.pl

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wojtek



Dołączył: 26 Sty 2003
Posty: 168

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie robi wrażenie - wieje grozą Smile I to jest chyba pierwsza próba rakiety dwustopniowej w tym środowisku rakietników. Napisz wiecej o Delfinie jak miał wyglądać ten lot i czy udało się odzyskac model.
Lecę pędzę oglądać cały plon z wyprawy

PS
Ksard zrobiłeś naprawdę świetną stronę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję palmy pierwszeństwa (chyba pierwszy udany dwustopniowiec??)
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze poruszę temat rakiety Maxi Alpha 3 która też startowała. Otóż jestem przekonany, że miliśmy do czynienia z rekordem wysokości. Tym razem wierzę, że mogło to być nawet więcej niż 1000 metrów. Myślę że jest to kwestia faktu, że silnik pracował z niezłym ciągiem (dość dynamiczne zejście z wyrzutni) i wyjątkowo długo, bo aż 4,8 sekundy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 9:07 pm    Temat postu: Delphin 2 Odpowiedz z cytatem

Jacek R. napisał:
Gratuluję palmy pierwszeństwa (chyba pierwszy udany dwustopniowiec??)


Jeszcze za wcześnie na gratulacje - start był nieudany.
Szczegóły tego eksperymentu podam nieco później, ale sama koncepcja wygląda obiecująco.
Było to pierwsze podejście - należy jeszcze nie jedną rzecz poprawić.



Na pocieszenie pozostaje fantastyczne zdjęcie momentu katastrofy uchwycone przez Marka N.
Ciekaw jestem waszych opinii na temat przyczyny niepowodzenia. Czy ze zdjęcia możecie coś wywnioskować?
Piszcie coś - bo Forum coś siadło Confused

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzroszę zapału ksardowi bo mi na razie jego brakło Rolling Eyes . Wg mnie za szybko odpalił ogólnie II człon , chyba coś co rozcala II człon od I ( źle zadziałał mechanizm odpalający, bezwładnościowy Question ) . Zdjęcia piękne, wrażenie robią, może zainsipruje mnie to do powrotu z wakacji ( od SR ) Rolling Eyes .


Pozdr. A


Dopisane --> Nie było mechanizmu bezwładnosciowego do odpalenia skoro testy ksard robił naziemne. Ksard zastosował opóźnienie pirotechniczne i za szybko zadziałało.


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Sro Lis 22, 2006 1:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wojciech G



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 63
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego zdjęcia można wyciągać wiele wniosków, chociaż jest trudno nie znając budowy rakiety, ale spróbuję:
1.Zbyt wcześnie następuje rozdzielenie członów I i II stopnia (widać jeszcze wyrzutnię) a tu już rozdział, I stopień jesze ostro pracuje.
2.Rozdzielenie członów rakiety nie wynika z zadziałania II stopnia a z jakiejś innej przyczyny np: delikatny niestabilny sprzęg I i II stopnia.
II człon jakby zostaje zepchnięty z osi lotu I członu który jeszcz mocno pcha w górę.
3.Widać początek pracy lub moment zapłonu II stopnia (ciemny dym) i to też może być przyczyną rozdziału stopni, przy złączu jw..
4.Zbyt krótka wyrzutnia jakaś niesymetria (niekoniecznie areodynamiczna) przy delikatnym złączu obu członów i dynamicznym starcie też może tak zadziałać.
To wszystko takie gdybanie bez zajomości budowy i założeń, ale z całą pewnością I człon miał wynieść rakietę znacznie wyżej i dopiero się odłączyć lub być odłączonym, odrzuconym.
Nie mniej to jest spory krok do przodu, chociaż można skorzystać z już sprawdzonych i wielokrotnie używanych rozwiązań. Mam jeszcze zachowane stare czasopisma " Modelarz" z opisami i rysunkami takich projektów.

Pozdrawiam Wojciech G
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh mimo to gratuluję Smile a juz mialem pytać co to za dymek na wczesniejszym zdjęciu Very Happy

Arkadiusz --> Zmień podpis bo dałem Ci * :- )

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojciech G napisał:
Z tego zdjęcia można wyciągać wiele wniosków, chociaż jest trudno nie znając budowy rakiety, ale spróbuję:


Tak jest - trudno, ale prawie wszystkie Twoje uwagi i wnioski są prawidłowe.
Arek również ma racje mówiąc, że II stopień odpalił za wcześnie.
Nie wdając się zbytnio w szczegóły, mozna powiedzieć, że płomień z silnika I stopnia przedostał się za wcześnie do węzła cumującego II stopień.
Przyczyna?
Niewłaściwie dobrana długość ładunku przenoszącego płomień, który był częścią składową zatyczki silnika I stopnia.
Rakieta nie bardzo ucierpiała, a więc próbę będzie można powtórzyć.
Pirotechniczne odpalanie - takie rozwiązanie dwustopniówki jest wariantem uproszczonym. Była to moja próba, ale już mamy przygotowany układ elektroniczny do odpalania II stopnia zaprojektowany i wykonany przez Jaskiniowca. Być może już wczesną wiosną podejmiemy próbę odpalenia bardziej zaawansowanej technicznie kostrukcji rakiety wielostopniowej.

Jeśliby zastosować silnik ROFAX w I stopniu i KNOKS'a w II, to rakieta zbliży się do prędkości 1 M. Taki projekt już leży w mojej szufladzie - nazywa się GEMINUS Very Happy
Jest tylko pytanie - czy jesteśmy już do tego gotowi? (bo ja mam stracha) Rolling Eyes
Na razie trzeba zebrać doświadczenia - temu służył między innymi test rakiety DELPHIN.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 4:59 pm    Temat postu: Nowy sezon 2007 Odpowiedz z cytatem

Witam

Pogoda wciąż jesienna, a więc sezon lotów 2007 czas zacząć.
Przygotowałem dwa nowe modele.
Poniżej fotka.



Więcej tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joker
Dostęp próbny


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 31
Skąd: Warka

PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka


No ładne są
Zastanawia mnie jedna rzecz a mianowice
Czym malowales ta rakiete srbrna (obok Maxi Alphy) Bo nie wyglada to na spray cos za ładnie i dokladnie chyba ze masz tak wprawiona reke Wink

Wojtku metal napewno nie po
1. niebezpieszne przeciez sam wiesz ze kazdy ma porblemy z odzyskiem raz wychodzi a raz nie
2. na oko ta rakieta ma srednice 70mm i wysokosc ok. 1300mm taka rura to by wazyla z 2kg wiec
metal odpada

_________________


Ostatnio zmieniony przez Joker dnia Nie Sty 07, 2007 8:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wojciech G



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 63
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne rakiety szczególnie ten TRISTAR, aż boję się pytać czyżby to był metal?

Pozdrawiam Wojciech G.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stawiam na srebrna folie samoprzylepna Razz a co do rakiet ciekawy projekt z tym opozniaczem piro ! Jak wysoko miala doleciec ta rakieta ktora rozleciala sie za szybko ?
Powrót do góry
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojciech G napisał:
Piękne rakiety szczególnie ten TRISTAR, aż boję się pytać czyżby to był metal?


Very Happy - przed okiem fachowca nic się nie ukryje.

No cóż, może to będzie zalążek prawdziwie amatorskiej rakiety badawczej?
Przecież elektronicy czekają na przetestowanie swoich układów.
Pokład TRISTAR'a jest do zagospodarowania.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piromarek



Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ksard, czyżby wskrzeszenie projektu J. Walczewskiego ?

Toż to prawie zaginiona RM1 Smile
No może stateczniki trochę bardziej FUTURE Smile .

Myszy rozumiem już trenują ?


pozdrawiam

Piromarek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joker
Dostęp próbny


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 31
Skąd: Warka

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka

Ksard jak zamocowales stateczniki w TRISTA'rze Question

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP