Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Kulki magiczne
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
rex.pl



Do³±czy³: 11 Wrz 2005
Posty: 1

PostWys³any: Nie Wrz 18, 2005 1:44 pm    Temat postu: Kulki magiczne Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie mo¿e nie bardzo zwi±zane z piro ale bardzo z chemi± ! Jak mo¿na zrobiæ kulki dumne takie ja maj± magicy , ¿e jak uderzysz o pod³oge to robi siê dy¿o dymu
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Wrz 18, 2005 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego To pytanie znalaz³o siê w koszu Rolling Eyes Z tego co wiem kulki nie tylko dymne ale i hukowe to kulka gliniana nadziana mieszank± KCLO3/Pczerw. Byc mo¿e jak da siê mniej Pczerw. to os³abimy huk. Dym to P205 pochodz±cy od fosforu.


Pozdr. A
Powrót do góry
Adrian



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWys³any: Nie Wrz 18, 2005 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc,chcia³bym cie spytac drogi Pirotechmanie jak mamy obchodzic sie z miesznka wg mnie jest cholernie wra¿liwa na tarcie!!Kiedys probowalem robic z tego kapiszony Rolling Eyes ale odechcialo mi sie jak 3 gramy mieszanki spad³y z kaloryfera i zrobily Wink "Bec" Wink

Dlatego prosze cie Arku powiedz mi jak mam sie z tym obchodzic w czasie produkcji i przechowywania!

Pozdrawiam Adrian
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Wrz 18, 2005 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adrian napisa³:
.....Dlatego prosze cie Arku powiedz mi jak mam sie z tym obchodzic w czasie produkcji i przechowywania!



Amatorom w ogóle nie polecam zabawy z mieszank± Armstronga Rolling Eyes . Wiem, korki odpsustowe tez s± na bazie tej mieszanki ale ja za diabla bym siê za to nie wzi±³ ( aby je robiæ ). Wg mnie mo¿na zrobic maks. kilka sztuk i zu¿yæ bardzo szybko - do kilku dni. Jak ja bym to zrobi³ Question . Sam nie wiem Wink . Zrobi³ bym pewno wilgotn± mieszankê KCLO3 / Pczerw. z odrobina ilo¶cia skrobi i strzykawk± wstrzykn±³ w glinian± kulkê.
Albo uformowa³ kuleczkê np. fi kilka mm , w³o¿y³ na placek z gliny , ulepi³ kulkê i tez wysuszy³. Ca³y czas bym z tym obchodzi³ siê ostro¿nie. Kulki bym przechowaywa³ pojedyñczo , owiniête w np. papier toaletowy. Mo¿e bym te¿ nie oblepia³ glin± a np. mieszaninê piro KCLO3/Pczerw. "doci±¿y³" np. Fe0 ( mieszanina tlenków ).

Pozdr. A
Powrót do góry
Adrian



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWys³any: Nie Wrz 18, 2005 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ze powtarza³em wczesniej wyrazy Wink ale troszke sie podjara³em:) .

Ale skoro juz jestesmy przy tych kulkach to moze ty Arku znasz sk³ad Cebulek - malutenkie woreczki(nie wiem jak to powiedziec) zawierajace biale kamyczki ktore po uderzeniu robia sie Arrow czarne i wydaje sie przemily dzwiek "Puk!" ! (Woreczek to bibula prasowana - gladka Smile grubosc 0.3mm przynajmniej tak mi sie wydaje!

Pozdrawiam Adrian

Ps. Mozna nimi strzelac w palcach i to wcale nic a nic nie boli!

Ps2.Odpowiedzi szukalem w temacie Pingwina "Kapiszony troszeczke zmodyfikowane"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tchemik



Do³±czy³: 11 Sty 2004
Posty: 496
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Nie Wrz 18, 2005 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak donosza moje zrodla w cebulkach jest 0,02g AgN3 Wink

Pozdrawka
Tchemik

P.S. Zrodla niepewne wiec...

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Wrz 18, 2005 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tchemik napisa³:
Jak donosza moje zrodla w cebulkach jest 0,02g AgN3 Wink...


Nie wiem co w nich jest Rolling Eyes . Te¿ slysza³em o AgN3 ale nie wierzê w to. Do tego 0,02 gram to 20 miligramów. Kiedys robi³em azydek Pb i zapa³k± wilgotny azydek rozgniata³em. Potem zapa³ke wytar³em , gdzie¶ po³o¿y³em i wysch³a. Chyba na drugi dzieñ podpali³em te nêdzne resztki azydku Pb na zapa³ce i ....................... jak nie jeb...e Shocked

Te cebulki kiedy¶ rozwin±³em i zobaczy³em co¶ jak piasek. Nie wiem co to by³o ale trzaska³o nie zbyt g³o¶no i nie pamiêtam czy by³ dym ale raczej nie. Mo¿e te trzaski to przemiana fizyczna jak w "³ezkach badawskich" Question . Czyli przechlodzone drobinki szk³a w równowadze metastabilnej Question . Tr±cenie i mamy trzask.



Pozdr. A
Powrót do góry
marco



Do³±czy³: 31 Mar 2004
Posty: 316
Sk±d: Piek³o, Szczecin

PostWys³any: Nie Wrz 18, 2005 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na 99% tam jest kilka malutkich kwarcowych kamyczkow.
Do tego cos w srodku jest, co zgniecione przez kamyczki pryka.

Ja to tak widze

PS. Cebulke mozna w palcach puknac, bez szkody dla uzytkownika.

_________________
Nie ma wiedzy ktora nie bylaby potega, ale mala wiedza jest niebezpieczna...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tchemik



Do³±czy³: 11 Sty 2004
Posty: 496
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Nie Wrz 18, 2005 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam wszytskiech za wprowadzenie w blad. Walnelem sie o jedno 0 Wink
W cebulce sa 2 mg azydku.

Pozdrawka
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
nilko



Do³±czy³: 21 Mar 2004
Posty: 65
Sk±d: z Miasta na soli

PostWys³any: Pon Wrz 19, 2005 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

A mnie siê kojarzy z tymi cebulkami tzw. piorunuj±ce srebro (nie piorunian), mieszanina azotku i imidku srebra Ag3N i Ag3NH.
Ale co tam faktycznie jest to pewnie nawet najstarsi górale nie pamiêtaj± Laughing

Pozdr.

_________________
Po³owa z³a na tym ¶wiecie wynika st±d, ¿e kto¶ chce czuæ siê wa¿nym.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pon Wrz 19, 2005 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm co do tych cebulek cos tam jest co zostawia sporo ""sadzy"" tzn kiedys rzucalem sobie tymi cebulkami o sciane i ku mojemu zdmieniu na sciane zostala dosc spora (cos kolo 1cm^2 ) czarna plamka...

te korki co sprzedaja na jarmarkach tez takie cud bezpieczne nie sa raz mi taki jeden podsechljak upadl z puleczki to bylo nie mile pierdzielniecie.. ta mieszanka zdjae sie wymga jakieis okreslonej wilgotnosci ..

pozdrawiam
Powrót do góry
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Sro Lis 16, 2005 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie gdzie takie cebulki dostaæ? w sklepach z fajerwerkami nie widzia³em nigdy. w tym roku dok³adniej poszukam to mo¿e znajde. te¿ kiedy¶ czyta³em temat o cabulkach i kto¶ pisa³ ¿e s± to kawa³ki krzemienia pokryte KClO3
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Sro Lis 16, 2005 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
kclo3 zosta ca³kowicie wyparty z pirotechniki przez nadchloran K.
A diabe³ki s± na allegro chyba po 1,5z³ za paczkê.

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
zonk1



Do³±czy³: 11 Gru 2003
Posty: 48
Sk±d: ToRuÑ

PostWys³any: Czw Lis 17, 2005 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytaj w sklepach o cebulki/diabe³ki. Najczê¶ciej jednak trudno je dostaæ, a jak ju¿ to w zestawach. Ja musia³em sobie sprawiæ w hurtowni po 1z³ za paczke(50 cebulek w ¶rodku czy co¶ ko³o tego)
_________________
Kto pyta, ten pyta! HA!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Nie Lis 20, 2005 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile wiem w "cebulkach" jest w³a¶nie jaki¶ azydek lub azotek (nawet s³ysza³em ¿e jodu). S± to informacje do¶æ "szokuj±ce" Razz moim zdaniem pakuj± tam kclo3 lub kclo4 + czerwony fosfor jak w korki... ale mogê siê myliæ Razz
Pozdrawiam. Tomash.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
jasisz



Do³±czy³: 26 Gru 2004
Posty: 20

PostWys³any: Nie Gru 18, 2005 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W³a¶ciwie to powinnienem to napisaæ w cracling, ale nie mog³em z wiadomych powodów Smile
Otó¿ moj± uwagê zwróci³y dzisiaj w sklepie "trzaskaj±ce kulki", a ¿e kosztowa³y tylko 2 z³ote za 6 sztuk to siê skusi³em. Po zakupie i rozebraniu by³em trochê zawiedziony. Strasznie toto lekkie. W plastikowej kuli, której po³ówki odchodza bardzo lekko, znajduje siê papierek wype³niony ok. 30 ma³ymi kulkami, o ¶rednicy najwy¿ej 1,5 mm. Na próbe odpali³em jedna kuleczkê, zapali³ sie primer, a po chwili hukne³o tak, ¿e siê zdziwi³em, prawie jak "zapalczane" petardy, uwielbiane przez ch³opców z podstawówki. Rzeczywi¶cie po rozkrojeniu jednej kulki da³o siê zauwa¿yæ wyra¼ny podzia³ na primer i wewnêtrzn± warstwê. Po roskruszeniu kulka nie "wybucha" tylko daje efekt "trzaskania" (mam nadziejê, ¿e wiecie co mam na my¶li).
Czy¿by wiêc te kulki by³y czym¶ w rodzaju tych zaprezentowanych przez Arkadiusza? Wszystko na to wskazuje Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Gru 18, 2005 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasisz napisa³:
...Strasznie toto lekkie. W plastikowej kuli, której po³ówki odchodza bardzo lekko, znajduje siê papierek wype³niony ok. 30 ma³ymi kulkami, o ¶rednicy najwy¿ej 1,5 mm. Na próbe odpali³em jedna kuleczkê, zapali³ sie primer, a po chwili hukne³o tak, ¿e siê zdziwi³em, prawie jak "zapalczane" petardy, uwielbiane przez ch³opców z podstawówki. Rzeczywi¶cie po rozkrojeniu jednej kulki da³o siê zauwa¿yæ wyra¼ny podzia³ na primer i wewnêtrzn± warstwê. Po roskruszeniu kulka nie "wybucha" tylko daje efekt "trzaskania"


Czy mam rozumieæ, ¿e jak nacisk/ rzut o glebê - to mamy TRZASK a jak podpalenie to HUK Question . Nie wiem jak i czym to wyt³umaczyæ i czy piszesz o cebulkach. Raz testowa³em masê na opó¼niacz do petard. Wyqma³em sobie, ¿e uzyjê Pb02 plus py³ Al , zaprawione lakierem NC. Próbka mia³a mase na oko 1 gram - qrde jak nie walnê³o Shocked Rolling Eyes . Wiêc przypadkiem sam wpad³em na trop takiej masy "strzelaj±cej" przy paleniu. Albo lepsze s³owo EKSPLODUJACEJ a nie TRZASKAJ¡CEJ. Te kulki na rdzeniu KCLO3/BNa to mój w³asny wynalazek. Nie by³o to takie z³e. Rdzeñ mia³ fi na oko maks. 1 mm. Pow³oka by³a palna albo w innym wariancie niepalna. Ta niepalna nadawa³a siê do mikrogwiazdek trzaskaj±cych w masie palnej o temperaturze palenia jak PCz. Jak gwiazdka nie wybuch³a w plomieniu to ju¿ nie wybuch³a w ogóle. Ta w pow³oce palnej trzaska³a/explodowa³a po jakim¶ czasie. Powo³oka po prostu sie wolno tlil± , w koñcu ¿ar dochodzi³ do rdzenia i powodowa³ mikro eksplozjê. Ale to cuda na Pb02/Al by³o znacznie prostsze i lepsze.


Mi³ego dnia A
Powrót do góry
jasisz



Do³±czy³: 26 Gru 2004
Posty: 20

PostWys³any: Nie Gru 18, 2005 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi³o mi w³a¶nie o te "mikropetardy" z rdzeniem na ¶wiszcza³ce. Te kulki zachowuj± siê identycznie (chocia¿ odrobinê mocniej) jak te z Twojego filmiku. Mo¿e Chiñczycy wpadli na forum i skorzystali z Twojego pomys³u Wink, albo pomimo wszelkich podobieñstw jest to jakie¶ inne rozwi±zanie...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Gru 18, 2005 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie wszystkie cudeñka to w³a¶nie dragon eggs, kombinacji mo¿e byæ wiele. Podejrzewam, ¿e jak to w komercji, u¿yto przepisu na Bi2O3, bo minia i PbO2 nie s± za bezpieczne by jest zastosowaæ. Do tego s± silnie truj±ce, zw³aszcza py³ki.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Pon Gru 19, 2005 3:25 pm    Temat postu: acetylenek srebra Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy
GUN_1917 napisa³:
hmm co do tych cebulek cos tam jest co zostawia sporo ""sadzy"" tzn kiedys rzucalem sobie tymi cebulkami o sciane i ku mojemu zdmieniu na sciane zostala dosc spora (cos kolo 1cm^2 ) czarna plamka...

co by wskazywa³o raczej na acetylenek stebra


Artkadiusz ---> A jednak azydek srebra. Patrz post

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP