Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Gwiazdki
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
otp2



Do³±czy³: 04 Cze 2005
Posty: 25

PostWys³any: Sro Maj 21, 2008 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak tylko jak siê nie ma odczynów to niestety trzeba kombinowaæ.

//Damian. Dok³adnie to samo chcia³em napisaæ Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Czw Maj 22, 2008 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

postanowi³em wypróbowaæ sposób otp2. Czyli najpierw p.cz./mieszanka gwiazdkowa w stosunku 50/50 a na sam koniec m±czka p.cz. W star minie wrzuci³em 6 kulek i zapali³y siê chyba wszystkie, chyba bo spad³y na ziemie pal±ce siê, w kszaki i tyle je zobaczy³em, a na niebie niestety nie policzy³em Razz
Wiêc my¶lê, ¿e ten primer bêdzie dobry.
Kolejne gwiazdki za jakie siê zabiorê to falls. ³adnie wysz³y Boro'wi, wiêc wypróbuje jego sposób i primer

mam pytanko do osób które robi³y 4" szeleczki. Pytanko tyczy siê wielko¶ci gwiazdek zastosowanych w tych¿e 4" szelkach, o ró¿nych sk³adach. Jakiej wielko¶ci powinny byæ gwiazdki aby uzyskaæ ³adny efekt (chodzi mi tu o to aby np. za du¿e gwiazdy po eksplozji nie siêga³y ziemi, oraz o to aby zbyt ma³e gwiazdy za szybko nie spalaly sie nie daj±c praktycznie ¿adnego efektu). Poni¿ej zamieszczam nazwy i sk³ad gwiazd. Prosze o wyrozumia³o¶æ w tym lamerskim pytaniu, ale czasu mam coraz mniej a nie mam zbytnio jak robic prób gotowych szelek. Nie pytam siê o wielko¶æ gwiazd tt ani chrysantem bo te wiem ¿e mus¿a byæ ok 10-15mm Razz


1. gwiazdki green strobe - jakiej wielko¶ci powinna byæ gwiazdka?
azotan baru - 40
PAM - 18
HCB - 5
trójsiarczek antymonu - 7
siarka - 30


2. red magnesium - jakiej wielko¶ci powinna byæ gwiazdka?
azotan strontu - 55
Mg - 28
paulon - 10
pcv - 7



3.golden vave - jakiej wielko¶ci powinna byæ gwiazdka?
azotan potasu - 37
trójsiarczek antymonu - 9
Al p³atki - 47
kwas borowy - 1
dekstryna - 6



4. silver vave - jakiej wielko¶ci powinna byæ gwiazdka
nadchloran potasu - 50
Al p³atki - 50
robi³em próby tej gwiazdki o ró¿nej wielko¶ci. gwiazdka 10 mm pali³a siê 3,5 sekundy, gwiazdka 15mm pali³a sie 5 sekund, gwiazdka 17 mm pali³a sie ok 9 sekund :O. Gwiazda pali siê p³ynnym aluminium, nie chcia³ bym dostaæ takim kawa³kiem je¶li gwiazda by³a by za du¿a :/ dla porównania gwiazda TT 15 mm pali sie ok 2,5 sekundy

proszê o komentarze co do tego postu tylko osoby które mia³y styczno¶æ z 4" bo one z w³asnego do¶wiadczenia wiedz± najlepiej jak uzyskaæ po¿±dny efekt ;p

-----
a jeszcze pytanko, jakiego typu gwiazdy (o jakim charakterystycznym, przewa¿aj±cym sk³adzie) w szelkach 4" powinny mieæ gdzie¶ tak z 15mm? oprócz TT i chrysantem
Pozdrawaim
pietom
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sro Cze 11, 2008 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Green strobe od 5 - 6mm, (ogólnie stroby ma³e dawaæ..)
red Mg, 7 - 8mm
+/- 1mm

3 i 4 nie wiem, choæ da³bym napewno 10 czy 11mm dla tych ogonowych..
ale mam s³ab± pamiêæ.. zreszt± red Mg robi³em ciête..

pietom napisa³:
Serdeczne dziêki Smile
a jeszcze pytanko, jakiego typu gwiazdy (o jakim charakterystycznym, przewa¿aj±cym sk³adzie) w szelkach 4" powinny mieæ gdzie¶ tak z 15mm? oprócz TT i chrysantem


Ogólnie to tak jak piszesz, wszystko typu "streamer", willow itp.. Choæ pamiêtaj, ¿e to zale¿y od nas co chcemy uzyskaæ. Nikt nam nie broni mieæ 4" i pu¶ciæ j± wy¿ej. W koñcu to w zale¿no¶ci od rodzaju szelki daje siê te¿ proch miotaj±cy. Bo nie do wszystkich szelek 4" u¿ywa siê tej samej ilo¶ci "lift'a".
Wiele jest modyfikacji ró¿nych przepisów i w³asnych kombinacji, ciê¿ko to jako¶ podzieliæ. Ale kolorowe gwiazdy z regu³y robi siê male, 8-10mm, jeszcze i tak to zale¿y od kompozycji.
Wymieniona red metallic czy green metallic, te na bazie pvc, mg, azotanu pal± siê d³ugo:) Ja stosuje ciête..
No i w³a¶nie powierzchnia to jest niesamowicie wa¿na, w koñcu decyduje o szybko¶ci palenia gwiazdy i efekcie na niebie.
Mo¿na zrobic wiêksze gwiazdy i mieæ inny efekt, .. wiêksze gwiazdy bêda ju¿ kometami i np bêdzie szel typu palm..
Jak zwykle, jest w cholere czynników, nie ma na to jednego wzoru, schematu, w³asne do¶wiadczenie, wyobra¿nia, a przede wszystkim chêæ uzyskania danego efektu jest tutaj wa¿na.
Dodam jeszcze ¿e z wla¶nego do¶wiadczenia, jak napisa³em wy¿ej, male nale¿y robiæ stroboskopy.. w szelce przebadanej przeze mnie z autopsji, a to by³a chyba 5", stroby jako pistil mia³y maks po 5mm, ...
Ale stroboskopy wygl±daj± paskunie gdy bêda du¿e.. bo opadn± na ziemie i jeszcze mog± przysmarzyæ widownie Exclamation
A ogólnie to proponuje /star guna/ wykorzystaæ do badania, jak gwiazdka zachowuje siê w locie.
pozdrawiam
szelkomaniak P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Sob Cze 14, 2008 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a pytanko odno¶nie gwiazdek ¿óltych stroboskopowych. nie posiadam szczawianu sodu ani nie mogê nigdzie dostaæ, w sklepie chemicznym w miejscowo¶ci której mieszkam maja tylko opakowania po 0,5kg po 170z³ z groszami... Czy znacie mieszankê nie wymagaj±c± szczawianu sodu? Lub ewentualnie czy da siê go czym¶ zast±piæ. Nie wiem jak± rolê odgrywa tu szczawian sodu przy spalaniu gwiazdki :/
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Sob Cze 14, 2008 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Keten ma szczawian sodu w zno¶nej cenie www.keten.org.pl, w którym¶ AFNie jest fajny artyku³ o produkcji szczawianów i benzoesanów metali dla nas "kolorowych".

Pozdrawiam
Wiktor

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Pon Cze 16, 2008 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobi³em sobie próbn± mieszankê bez szczawianu sodu. pail³a siê stroboskopowo ale na ciemny ¿ó³ty lekko przypominaj±cy pomarañczowy kolor. doda³em azotanu sodu i nie zauwa¿y³em ró¿nicy. Czy ten szczawian faktycznie poprawi kolor na ¿ó³ty? Bo je¶li nie to nie ma sensu kupowaæ ca³ego kg je¶li potrzebowa³ bym jakie¶ 100g max

Oby³o siê bez szczawianu, gwiazdka po wyschniêciu daje pseudo ¿ó³ty kolor Razz

A teraz sprawa kolejnej gwiazdki. Równie¿ ¿ó³tej o sk³adzie:
60% KCLO3
40% benzoesan sodu

niewielka ilo¶æ tej mieszanki spala siê b³yskawicznie, 2 gramy zamkniête w kinder niespodziance i obwi±zane ta¶m± daj± huk porównywalny do petardy typu "achtung" Very Happy
Moje pytanie tyczy siê bezpieczeñstwa sk³adu tej mieszanki oraz wra¿liwo¶ci na bod¼ce mechaniczne. Czy mieszanka nie zapali siê podczas mieszania, oraz jak zachowuj± siê gwiazdki po okresie x miesiêcy?
Zastanawiam siê jeszcze nad tym czy mo¿na u¿yæ tego sk³adu w postaci granulatu do miotania i rozrywania szelek? Pali siê ona b³yskawicznie i wydziela przy tym bardzo du¿o gazów.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sro Cze 18, 2008 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi¶cie mo¿na - gwiazdki na si³e te¿ da sie z tego robiæ
z dodatkiem Fe2O3 i w proporcjach 70 :30 powinno gwizdaæ w locie tylko trzeba bindowaæ NC
Powrót do góry
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Sro Cze 18, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy mo¿na u¿yæ tego sk³adu w postaci granulatu do miotania i rozrywania szelek

Co do miotania to mog± byæ problemy z wytrzyma³o¶ci± mo¼dzierza. A je¿eli chodzi o rozrywanie szelek to mog± byæ problemy z zapalno¶ci± gwiazdek.

Ogólnie to my¶lê ¿e nale¿y ograniczaæ u¿ycie KCLO3...

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lampek



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 67
Sk±d: wiedziec wszystko

PostWys³any: Sro Cze 18, 2008 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIROR napisa³:
Ogólnie to my¶lê ¿e nale¿y ograniczaæ u¿ycie KCLO3...


buahahahaha Nic bardziej mylnego. Wed³ug mnie mozna w100% wywaliæ w k±t albo do utylizacji Wink wszelkie chlorany V jak i po czê¶ci VII Laughing wyjatkiem jest niebieski kolor gwiazdek i inne egzotyki. teraz robie szelki 2" kuliste bez chloranów Exclamation Exclamation kolorki, wstêgi, saluty ni grama chloranu (no chyba ¿e w wisko czego¶ wpakowali Razz )I co naj¶mieszniejsze obklejanie bez zabawy w paskowanie tylko srajta¶m± z wikolem i jazda Cool Cool wed³ug mnie chlorany V w szelkach to stara niebezpieczna metoda Rolling Eyes któr± ja ju¿ wywali³em Twisted Evil
Nowe has³o dla szelek:
Azotany ponad wszystko Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
KClO3 to gówno nadajace siê najwy¿ej do MWK

P.S przyznaje ¿e kiedy¶ zachwala³em herbatkê H3 ale to by³o i ca³e szczê¶cie minê³o Exclamation
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Artpi



Do³±czy³: 07 Mar 2004
Posty: 123

PostWys³any: Sro Cze 18, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , z mojego do¶wiadczenia mogê podpowiedzieæ wszystkim zainteresowanym szczawianami ze to s± bardzo wdziêczne zwi±zki do gwiazdek . £atwo¶æ otrzymywania i dobre barwienie p³omienia zachêca do ich syntezy . Szczawiany takie jak , szczawian sodu najsilniej barwi p³omieñ na kolor bursztynowo ¿ó³ty , szczawian strontu przyjemny czerwono karminowy niezbyt intensywny kolor ale ³adny , szczawian baru zupe³nie delikatny zielony p³omieñ raczej jak limonka , mo¿na otrzymaæ na dwa proste sposoby z kwasu szczawiowego , albo z szczawianu amonu . Stosuj±c jak±kolwiek rozpuszczalna sól sodu , strontu czy baru , z powodu bardzo ma³ej rozpuszczalno¶ci w wodzie np. Na2C2O4 tylko 3,4 g w 100 g wody o temperaturze 20 C , a 6,3 g w 100 C .

H2C2O4 + Na2CO3 -> Na2C2O4 + CO2 + H2O albo zamiast wêglanu zastosowaæ do zobojêtniania NaOH

A tak to wygl±da w praktyce 50 g krystalicznego kwasu szczawiowego rozpuszczamy na gor±co oko³o 80 C w 50 ml wody destylowanej , i 32 g NaOH w 100 ml wody destylowanej . Do roztworu kwasu powoli wlewamy i mieszamy roztwór wodorotlenku , wytraca siê drobnokrystaliczny szczawian . Po ca³kowitej reakcji warto sch³odziæ ca³o¶æ , ods±czamy , p³uczemy zimna destylowana woda oraz suszymy .
Inne reakcje przebiegaj± niemal analogicznie nale¿y odmierzaæ sole w stosunkach stechiometrycznych .

Gwiazdki na chloranie potasu ³adnie siê spalaj± krótkim czystym p³omieniem bez popio³u , na nocnym niebie bardzo ³adnie wygl±daj± , klasyczna masa jest poni¿ej ,zmieniaj±c szczawian zmieniamy barwê p³omienia .

BURSZTYNOWA
KCLO3 - 60
Na2C2O4 - 26
Szelak - 14
Dex - 5%
Woda-Alkohol 65/35


I jeszcze taka rada dla kolegi „ piotem „ masa o sk³adzie 60% KCLO3
40% benzoesan sodu to typowa masa na ¶wiszcza³y wra¿liwa na uderzenia i tarcie , i zdecydowanie nie nadaje siê na gwiazdki ani do rozrywania szelek . Powodów jest kilka , u¿yta jako burst rozwali szelkê w rurze w momencie odpalania wskutek wewnêtrznego tarcia , bardzo szybkie wybuchowe spalanie typowe dla FB - ów dyskwalifikuje ja jako masa gwiazdkowa . W prawdzie stosuje siê nieco tej masy jako ma³y dodatek do bursta w formie ma³ego „ woreczka papierowego dos³ownie kilka gram „ dla wzmocnienia efektu d¼wiêkowego , lecz jest to raczej sporadycznie u¿ywane rozwi±zanie . Co niektórzy stosuj± te masê do miotania , lecz to nie jest dobrym rozwi±zaniem z powodu nie przewidywalnosci dzia³ania w danych warunkach , a poza tym to nie jest masa do miotania .To tyle z grubsza co od siebie chcia³em nadmieniæ .

_________________
pozdrawiam Wink
Diabe³ tkwi w szczegó³ach .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Cze 19, 2008 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla widza na "dole" co ogl±da efekt na niebie licz± siê tylko 4 barwy : niebieska, czerwona, zielona, ¿ó³ta. Im bardziej czysta tym lepszy wyrób. Ka¿da barwa o mniejszej czysto¶ci jest wad±, któr± fachowiec zobaczy. Znam od podszewki szelki w³oskie. Gwiazdki t³uk± w betoniarce na KCLO3 choæ powinni na kclo4 bo tak maja napisane w "dokumentacji" ( zwykle to tylko do¶æ proste rysunki z³o¿eniowe plus w³asne zapiski w szkolnym zeszycie). St±d rok w rok we w³oszech jest kilka gro¼nych wypadków przy produkcji piro

Zbiorczy wykaz wypadków we w³oszech przy produkcji wyrobów pirotechnicznych ( ¼ród³o )

Firma robi±ca szelki zwykle ma tylko kilka receptur na gwiazdki a potem je powiela w ró¿nych wyrobach. Masa na kclo3 jest niebezpieczna nie tylko z benzoesanem ale z wszelk± organik±.

Kolory gwiazdek firmy ( nawet nie wiem czy jeszcze istnieje ) w³oskiej w Polsce s± o niskiej czysto¶ci barwy.


Pozdr. A
Powrót do góry
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pi± Cze 20, 2008 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobi³em na szybko test gwiazd "Granite", SM te malutkie MP by³o ma³o bardzo ma³o i dlatego zrobi³em trochê wiêcej ma³ych gwiazdek ni¿ parê wiêkszych, ale teraz wiem ¿e te parê wiêkszych by³o by lepsze. jedno sm nie wysz³o- za s³aba przybitka. Jak bêdê mieæ cynk to nowe testy bêd± na wiêkszych ju¿.



http://pl.youtube.com/watch?v=H5OiR--R4Zw
chyba opieprz mi siê nale¿y Laughing Mad

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Pi± Cze 20, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledwo widaæ :/ jaki kolor powinny mieæ te gwiazdki?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pi± Cze 20, 2008 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki zielonawo wodno aqua Laughing wiem nie wiele widaæ, u mnie na ziemi pali³y siê na w³a¶nie taki jakby jasny zielony a w powietrzu na lekko niebiesko jak dostanê cynk (mo¿e kto¶ zaproponuje Razz ) to przetestuje na wiêkszych gwiazdach, przynajmniej co¶ robiê, testuje Wink

W koñcu mo¿na powiedzieæ sukces. Znalaz³em czas, chêæ i zaatakowa³em rurkê pcv pilnikiem. Wypróbowa³em dwa sk³ady:

I:
65g azotanu baru
14g al
8g pcv (pcw to to samo tyle ¿e po Polsku)
8g Siareczka
3,5g Dex

Od razu zrobi³em 100g i odpali³em na próbê. Moja ocena na pocz±tku to 3/5 Wydawa³o mi siê ¿e ten sk³ad nie dorównuje gwiazdom green TT Dzisiaj je potoczy³em i od razu wrzuci³em w p.cz+al na oko... po primowaniu odsia³em nadwy¿kê primera i do suszenia. po sze¶ciu godzinach odpali³em jeszcze wilgotn± na próbê. Primer z wilgotn± gwiazd± da³ sobie radê wiêc z such± tym bardziej da. Teraz ocena z palenia siê wilgotnej gwiazdy to 5/5... Spodoba³y mi siê.

II:
50g A.baru
30g Mg
20g pcv

Nie toczy³em nie lepi³em... usypane parê g tej MP bardzo mi siê spodoba³o, jasny ³adny zielony b³ysk, nied³ugo je polepie...


Dodatkowo primowa³em dzisiaj gwiazdy S-wawe MP 50% Sr(no3), 25%cukier i reszta kclo3. Uda³o mi siê je dosyæ grubo zaprimowaæ ale muszê to jeszcze raz powtórzyæ i wydaje mi isê ¿e ju¿ bêdzie dobrze chyba ¿e jeszcze raz je cieniutko peczetem przejechaæ Primer jedna warstwa ju¿ wysech³ ku mojemu zdziwieniu Smile



Co do GreenTT :

KClO3 - 45%
Ba(NO3)2 - 30%
S - 20%
C - 5%

To nawet na w³asnym przez siebie samego wêglu nie dzia³a³y. inne sk³ady dzia³aj± wiêc to nie chyba wina wagi... Rolling Eyes I nie wydaje mi siê ¿e to jest kwestia odpowiednio rozdrobnionych sk³adników. Wcze¶niej kiedy jeszcze wychodzi³y mi te gwiazdy a.baru sam w elektryku jecha³, siarka z wêglem razem i dzia³a³o teraz tak samo robiê i jak wiadomo >ty³ek<. Aby wszystko dobrze wymieszane by³o to ca³± MP zamyka³em w pude³ku plastykowym i trz±cha³em.... tak¿e przez poñczochê lecia³o. Po dodaniu nawet dekstryny nic siê nie zmienia³o. Hm...

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Nie Lip 06, 2008 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, po d³u¿szej przerwie wziê³y mnie wyrzuty sumienia. Kiedy¶ dosyæ mocno stara³em siê udzielaæ a teraz tylko czytam nowe posty i siedzê cicho.

do rzeczy. pewnie dziwicie siê czemu piszê w gwiazdkach Cool
jak siedzia³em jeszcze w piro wpad³ mi do g³owy pomys³ na dosyæ ciekawe gwiazdy. technologia ich produkcji nie wiele siê ró¿ni od zwyk³ych gwiazd ciêtych, jedyne co zmieniamy to upychanie mas w 3 warstwach. najpierw woln± (czy jasna czy ciemna nie jest wa¿ne) pó¼niej szybk± najlepiej kontrastuj±c± z pierwsz± która równie¿ bêdzie ostatni±. oczywi¶cie primerujemy. ca³e to papranie ma na celu zrobienie gwiazd które bêd± siê rozpada³y w locie na 2 czê¶ci, np falls który w locie zamienia siê w podwójny TT. oczywiste jest ¿e aby zrobiæ ³adny efekt trzeba dobraæ lub samemu opracowaæ sk³ady mieszanek na gwiazdy by w czasie lotu nie "zag³usza³y" siê nawzajem, oraz spala³y siê z odpowiedni± prêdko¶ci±. mo¿na równie¿ doln± i górn± warstwê przed primerowaniem pokryæ czym¶ niepalnym coby to nam siê za szybko nie skopci³o. wiele rzeczy da siê poprawiæ i wymy¶liæ, ale to zostawiê ju¿ Wam.

Pozdro.

_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
rex123



Do³±czy³: 12 Sty 2007
Posty: 53

PostWys³any: Pi± Wrz 26, 2008 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czy gwiazdki na Ba(NO3)2, KClO3, S i C (43, 34,19, nadaja siê na gwiadki pumped Question Jako¶ wewnêtrzny g³os rozs±dku ka¿e mi nie prasowaæ tej mieszanki do formy gwiazdki, szczególnie, ¿e podczas mielenia w mo¿dzierzu mieszanka "strzeli³a" Exclamation Exclamation nic siê nie sta³o, po prostu puffniecie, trochê prochu zosta³o rozrzucone na stole, oczywi¶cie tylko niewielka czê¶æ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Pi± Wrz 26, 2008 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. W sk³adzie brakuje lepiszcza (ale o tym chyba wiesz)
2. Nie mieszaj chloranu z siark± bo ta mieszanina jest niestabilna, czego potwierdzeniem by³ twój wypadek przy mieleniu.

Przy samym prasowaniu nie powinno siê nic staæ bo mieszanka jest zwil¿ona, dopiero jak gwiazdki wyschn± mo¿e byæ nieweso³o.
Ja na twoim miejscu chloran zamieni³bym na nadchloran.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pi± Wrz 26, 2008 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez siarki to nie zadzia³a, sam kclo3 i wêgiel szczeli Confused a mama nie uczy³a ¿e mielimy osobno albo w zestawach np. c, s lub ba(no3)2, s ?


Aha kiedy¶ je ju¿ w strzykawkach cisn±³em i na wilgotno nie s± takie odwa¿ne.

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
prytul



Do³±czy³: 07 Maj 2008
Posty: 1

PostWys³any: Czw Gru 18, 2008 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DNF napisa³ ¿eby u¿ywaæ gor±cego primera na KClO4 o sk³adzie:

KCLO4 - 33
Ba(NO3)2 - 34
Al. - 10
Szelak - 8
Sb2S3 - 9
+ NCL

Tyczy³o siê to chyba gwiazdek zielonych o sk³adzie:

50 Ba(NO3)2
25 PCV
25 Mg
o które pyta³ pietom

Czy w tym sk³adzie mo¿na zast±piæ szelak kalafoni± ?
I o jakie dok³adnie chodzi Al. ?
Znacie jeszcze jakie¶ dobre primery z ³atwo dostêpnych odczynników do w/w gwiazdek zielonych ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Gru 18, 2008 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalafonia daje zólty p³omieñ jak cholera... w zamierzch³ych czasach próbowa³em zamiast szelaku i w kolorowych gwiazdkach siê nie sprawdzi³o... Rolling Eyes Ale tutaj chodzi tylko o primer wiêc moim zdaniem mo¿na.
_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Nastêpny
Strona 10 z 13

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP