Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Gwiazdki
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pon Maj 05, 2008 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak bym nie wiedzia³o primerku. Za kogo ty mnie masz w ogóle co ? Laughing Czemu nie polecasz gwiazd Red TT, chodzi o obcieranie ? O frakcji wyobra¼ sobie wiedzia³em. Pyta³em siê jeszcze o zabezpieczenie gwiazd Red TT przed rozmiêkaniem i o inne sprawy. Piszesz tu ¿eby w ogóle co¶ napisaæ ? Confused Zastanów siê Rolling Eyes ! Robi³ kto¶ Granite czyta³em ¿e Mp zapalaj±ce siê pod wp³ywem wody zawieraj± cynk utleniacz i co¶ tam jeszcze ale nie wa¿ne chodzi mi o sam cynk czy w takiej mp

Proch czarny 43g
proszek Zn 57g
dex +5%

Mo¿e wyst±piæ zjawisko samozap³onu ?
Mogê siê myliæ ale zapytaæ nie zaszkodzi.

Pozdrawiam, zdjêcia zmniejszam je¿eli a¿ tak wam przeszkadzaj±.

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pon Maj 05, 2008 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz z tym uwa¿aæ co prawda uwa¿am ¿e samozap³on powodowany jest przez Jony NH+ ale mo¿liwe ¿e chodzi ogólnie o utleniacze- wogóle to odradza³ bym stosowanie metali aktywynych o ile to tylko mo¿liwe - a je¿eli ju¿ trzeba to ewentualnie Al ... chocia¿ zdaje sobie sprawê ¿e Zn pali sie zupe³nie innym p³omieniem...
Powrót do góry
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Pon Maj 05, 2008 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwiazdek red tt nie polecam ze wzglêdu na:
- Kclo3 + S to nie za dobra mieszanka
- £atwo o samozaplon jak ma siê siarke do >ty³ek<
- Schnie to ciulstwo ze 2 tygodnie jak sie binduje woda (nawet z dodatkiem alkocholu
- za bardzo nie uchronisz ich przed wilgoci± primerem jak co¶ to zbinduj lakierem NC
Ja tylko chcialem poprawiæ bledy bo nic nie napisale¶ o primerowaniu i frakcjonowaniu. A patrz±c na zdjêcia widaæ ¿e tego nie zrobile¶
Cytat:
Za kogo ty mnie masz w ogóle co ?

Za porz±dnego uzytkownika forum ktory potrafi pogodziæ siê z narzuconymi mu krytykami a tak ¿e przyznania sie do pope³ninego przez nieuwagê b³edu.
Cytat:
Piszesz tu ¿eby w ogóle co¶ napisaæ ?

Na forum pisze po to aby siê czego¶ dowiedzieæ jak i nauczyæ inne osoby.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pon Maj 05, 2008 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Ciê bardzo za moj± odpowied¼. Czasem mnie ponosi kiedy jestem zirytowany inn± nieciekawa sytuacj± w co zag³êbiaæ siê nie bêdê. Przykro mi. Gwiazdy lepi³em wczoraj a dzisiaj sch³y skoro s³once im zagrza³o. Primowania nadejdzie czas jutro bo nie wyrabiam choæ mam tak du¿o czasu czego ni jak nie rozumiem.

Wiem te metale aktywne nie nale¿± do najbezpieczniejszych ale co tu zrobiæ ? Kolor jaki emituj± przy spalaniu bardzo siê mi spodoba³. To samo je¿eli chodzi o Mg, PAM, mied¼ itp. Crying or Very sad Ale co ³adniejsze to nie bezpieczniejsze.

Co do Red TT to naprawdê b³±d zrobi³em. Chodzi³o mi o:

KClO3 25%
sacharoza 25%
SrNO3 50%

Embarassed i przyznaje siê do b³êdu.

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Wto Maj 06, 2008 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robi³em PCz:Zn 1:1 + 5% dex. Le¿± ju¿ prawie 0,5 roku i ¿adnych zmian nie widaæ, nie ¶mierdz±, nie grzej± siê. Ale osobi¶cie uwa¿am ¿e bior±c pod uwagê stosunek efektu do ceny to robienie ich jest nieop³acalne. Cynk jest drogi, a dodatkowo masa ma du¿± gêsto¶æ wiêc na jeden strza³ trzeba jej u¿yæ wiêcej. Du¿a gêsto¶æ daje jednak ciekawy efekt, gwiazdy wolno przy¶pieszaj± i wolno hamuj±. To zjawisko mo¿na zaobserwowaæ na moim sylwestrowym filmie z szelkami.
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Wto Maj 06, 2008 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cynk jest drogi, a dodatkowo masa ma du¿± gêsto¶æ wiêc na jeden strza³ trzeba jej u¿yæ wiêcej.




Cytat:
Cze¶æ
Natkn±³em siê na niezwykle tanie ¼ród³o proszku cynkowego. Jeden z³oty polski za kilogram Razz
Proszek kupi³em na z³omowcu ale tylko w jednym spotka³em siê z tak± akcj±. Proszek to odpad po ogniowym cynkowaniu du¿ych konstrukcji stalowych. To co nie osi±dzie na stali spada na pod³ogê w postaci proszku o uziarnieniu na oko 0,1mm. Proszek ³adowany jest ³opatami do wiader i oddawany na z³om. Przy mnie jaka¶ firma wykupi³a ca³e 600 kg ale zgodzili siê zostawiæ mi trochê.
Proszek wymaga przesiania gdy¿ zawiera ró¿ne brudy z pod³ogi, prawdopodobnie zawiera te¿ rdzê, stal i oczywi¶cie tlenek cynku. Nie mam pojêcia jaki jest stopieñ utlenienia, ale 1 PLN za kilogram to jak za darmo, a darowanemu koniowi nie patrzy siê w zêby.

Kto ma ochotê popróbowaæ z takim cynkiem to pw. Odst±piê po "kosztach" plus przesy³ka.

pzdr



Przyjacielu drogi Wink

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Sro Maj 07, 2008 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No faktycznie powsta³a pewna nie¶cis³o¶æ. Granite s± drogie je¿eli u¿ywa siê cynku pylistego, takiego jak jest na przyk³ad u B&G. Je¶li natomiast u¿ywaæ cynku o którym pisa³ Robercik, a masa dzia³a³aby tak samo jak z py³em to te gwiazdki by³yby jednymi z lepszych bior±c pod uwagê stosunek efektu do kosztów.
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sro Maj 07, 2008 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszê Ci powiedzieæ ¿e ja swój cynk mia³em w formie wiêkszych granulek takich jak na zdjêciu na wikipedi i je star³em pilnikiem 1nk± i gwiazdy daj± dobry efekt. w Pi±tek zajrzê na z³om i zobaczymy. Ewentualne tlenki mo¿na wyp³ukaæ wod± lub wsypaæ na sito i wtedy wod± je przep³ukaæ. Mo¿e te¿ wsypaæ go do wody i na powierzchni bêd± p³ywaæ inne zarudzenia. Jak co¶ siê uda napiszê Wink Pozdrawiam.
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Koko



Do³±czy³: 27 Mar 2003
Posty: 44
Sk±d: z miejsca do ktorego slonko nie dochodzi

PostWys³any: Sro Maj 07, 2008 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slu_1982 napisa³:
Ewentualne tlenki mo¿na wyp³ukaæ wod± lub wsypaæ na sito i wtedy wod± je przep³ukaæ

Nie to ¿ebym sie czepial ale tlenek cynku nie rozpuszcza sie prawie wcale w wodzie Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kastor



Do³±czy³: 03 Sty 2008
Posty: 64
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Czw Maj 08, 2008 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam jeden niesprawdzony sposób na oczyszczenie cynku; roztwarzamy nasz cynk w jakim¶ kwasie (ja u¿ywa³em cytrynowego- cynk strasznie d³ugo siê roztwarza, dlatego polec³abym solny), no i teraz przprowadzamy elektrolizê naszej soli, na jednej z elektrod bêdzie wydziela³ siê chlor (je¶li u¿yjemy solnego, jak u¿ywa³em cytrynowego, to pewnie kwas siê odtwarza³, co nie pomaga³o w reakcji Razz), a na drugiej nasz cynk; ale najlepsze jest to, ¿e nie pokryje on ca³ej elektrody, ale bêd± siê tworzy³y ma³e igie³ki "id±ce w stronê drukiej elektrody"- nie bêdê wnika³ w sczegó³y estetyczne- je¶li kto¶ ma ochotê to niech sam spróbuje Razz, my¶lê, ¿e warto Cool , no ale wracaj±c do tematu, gdy mamy ju¿ nasze igie³ki, wystarczy je przep³ukaæ, wysuszyæ i same siê krusz±- nie pamiêtam czy wyjedzie proszek, czy py³, ale je¶li kto¶ ma chotê to mo¿e spróbowaæ (zawsze to nowe do¶wiadczenie Razz),

w praktyce dla piro w ogóle nieop³acalne ekonomicznie,
bêdzie wydziela³ siê cynk i tlen/ P2

_________________
Pirotechnika to nie zbieranie znaczków...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Czw Maj 08, 2008 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Koko mo¿na ten cynk na sito wsypaæ i wtedy wod± przep³ukaæ nie ¿eby siê rozpuszcza³ w wodzie tylko ¿eby woda porwa³a ze sob± cz±stki tego tlenku. Jeszcze jedno. Ten cynk zawiera 1:2 ¿elazo które mo¿na magnesem oddzieliæ.


Ps. Mam prostownik, cytrynê Laughing to jak bêdê mia³ czas to zobaczê jakie rozdrobnienie uzyskam. Tylko powiedz czy materia³ z jakiego s± elektrody jest wa¿ny bo jak wylecisz z platynk±...



Pozdrawiam

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kastor



Do³±czy³: 03 Sty 2008
Posty: 64
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Czw Maj 08, 2008 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwny taki cynk, który zawiera 2 razy wiêcej ¿elaza xD,

prawie zapomnia³em o elektrodach; ta na której ma wydzielaæ siê cynk mo¿e byæ z byle czego xD, ta druga (dodatnia; nie pamiêtam która z elektrod w elektrolizie jest katod± Razz) powinna byæ z cynku, w trakcie procesu bêdzie siê roztwarzaæ i uzupe³niaæ cynk w roztworze (nie muszê chyba mówiæ, ¿e najlepszym ¼ród³em cynku s± baterie; kupujesz Panosonica za 65gr, albo co¶ jeszcze tañszego, ¶ci±gasz ¿elazn± obudowê, wyci±gasz grafitowy rdzeñ, rozcinasz, wyd³ubujesz ten "wêgiel", p³uczesz cynk w wodzie i masz materia³ elektrodê xD), po w³aczeniu elektrolizera zauwa¿ysz jak szybko ro¶nie cynkowa ga³±zka, po kilkudziesiêciu minutach z roztworu zaczn± dochodziæ trzaski; ga³±zka bêdzie ju¿ na tyle blisko drugiej elektrodyy, ¿e zaczn± przeskakiwaæ iskry- podwodne pioruny Cool , w tym momencie radzê wyci±gn±c tak± z wody, bo za chwlê mo¿e byæ zwarcie Razz

je¶li chodzi o cytrynê, hmmm.... lepiej kupiæ kwasek w proszku i roztwarzaæ w stê¿onym ciep³ym roztworze przez kilkana¶cie godzin (ca³o¶æ pewnie i tak siê nie roztworzy, ale powinno wystarczyæ, ¿eby zrobiæ do¶wiadczenie)

Twój proszek zawiera ¿elazo, które te¿ w niewielkim stopniu mo¿e siê roztworzyæ, w trakcie elektrolizy ono pierwsze osi±dzie na elektrodzie (zdaje siê, ¿e ¿elazo normalnie pokryje elektrodê), wiêc trochê potrwa zanim otrzymasz cynk Wink

Jak wspomnia³ P2; metoda raczej nieop³acalna dla piro (jak wiêkszo¶æ domowych technik), ale przynajmniej zabawa przednia Smile no i mo¿na otrzymaæ naprawdê czysty metal Very Happy

aha, jakby kto¶ mia³ w±tpliwo¶ci to w tym temacie mówimy o 'gwiazdkach' Laughing

_________________
Pirotechnika to nie zbieranie znaczków...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Nie Maj 18, 2008 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanko odno¶nie gwiazdek zielonych o sk³adzie:
BaNO3 - 50%
PCV - 25%
MG - 25%

czego u¿ywacie do nich jako lepiszcza? Lub co bardziej polecacie.
S³ysza³em dwie wersje:
- dekstryna i roztwór alk.
- roztwór nc
Dzi¶ zrobi³em pareset gwiazdek tego typu na dekstrynie i podczas toczenia gwiazdki by³y bardzo kruche, co sprawia³o mi du¿y k³opot :/ nie wiem jak bêdzie po wyshniêciu. Dekstrynki dawa³em 5% Boje siê, ¿e moja dzisiejsza praca mo¿e pój¶æ na marne :/


wiem, ¿e te gwiazdki pal± siê na soczysty zielony kolor, lecz niestety ze wzglêdu na du¿± ilo¶æ Mg s± drogie :/

zna kto¶ inny sprawdzony, tañszy przepis na soczysty zielony? Próbowa³em Mg zast±piæ Al, ale wysz³a kupa Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Maj 19, 2008 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Gwiazdki maj±ce w sk³adzie PVC mo¿na zlepiaæ w³a¶nie za jego pomoc±. Wystarczy tylko zwil¿yæ masê jakim¶ rozpuszczalnikiem do PVC: THF lub cykloheksanon u B&G mo¿na kupiæ, a je¶li chodzi o sk³ad na zielone gwiazdki to w temacie o flarach jest dobry i trochê tañszy (na gwiazdki te¿ siê nada).
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Pon Maj 19, 2008 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalaz³em sk³ad na zielone taki:
1wsza opcja:
75g (43,5%) Ba(NO3)2
2,7g (1,5%) C
32g (18,5%) S
63g (36,5%) KCLO3

2ga opcja:
65 Ba(NO3)2
19 Al
8 S
8 PCV

zmiesza³em wszystko razem i podpala³em to w postaci proszku. Sk³ad pierwszej pali³ siê o¶lepiaj±cym p³omieniem - ciê¿ko by³o okre¶liæ kolor poniewa¿ sta³em 2m od tego i poprostu o¶lep³em Razz ale co¶ zielone tam by³o Razz. Zrobi³em z tego kilka gwiazdek, jako binder uzy³em r-r alk. bez dekstryny. wilgotne gwiazdki pala siê stroboskopowo, nawet na przyzwoity zielony - w koñcu uj¿a³em Very Happy Tylko w tej mieszance jest niebezpieczeñstwo w postaci KCLO3 i S. :/ Co s±dzicie o bezpieczeñstwie tego sk³adu? i czy warto primerowaæ tego typu gwiazdki czy waliæ od razu w szelkê? Je¶li primerowaæ to czym najlepiej? Bardzo przyjemnie toczy³o siê te gwiazdki.

Teraz drugi sk³ad:
wymiesza³em wszystko razem, podpalam i nic :/ nasypa³em na wierzch troszkê m±czki z p.cz. ale tylko fuknê³o a mieszanka pozosta³a nienaruszona. Zmiesza³em wiêc tak pi razy drzwi 70/30 mieszanka/p.cz i próbowa³em odpaliæ od zapalniczki, palca sobie przypali³em ale w koñcu po pó³ minucie zapali³o siê. ¦liczny zielony kolor, tylko cholernie trudno zapalny nawet po wymieszaniu z p.cz. Ku mojemu ¿dziwieniu dosypuj±c do ju¿ pal±cej siê mieszanki, resztek, które zosta³y mi w mo¼dzierzu, nic nie nast±pi³o :/ dopiero jak mocno namiesza³em patyczkiem pal±c± siê mieszankê i t± ¶wie¿o dosypan±, to w koñcu zapali³a siê. Równei¿ pytanie typu " co s±dzicie o tym sk³adzie?" Razz czym primerowaæ, itp. i czy w ogule zawracaæ sobie ni± g³owê ?


Jak ju¿ zadajê pytania to ko¿ystaj±c z racji tego ¿e jeszcze pamiêtam o co chcia³em siê zapytaæ :p czym primerowaæ gwiazdki o sk³adzie:
50 Ba(NO3)2
25 PCV
25 Mg

zrobi³em tych gwiazdek 700g, nie wiem ile ich jest na tacy bo nie chcialo mi siê liczyæ. Gwiazdki maj± 10mm, chcê daæ do tego jeszcze ze 2-3 mm primeru. Tylko powiedzcie czym Razz W przeciwieñstwie do gwiazdek w pytaniu 1wszym te toczy³o siê okropnie :/ 6 godzin zajê³o mi te 700g



jako burstu bêdê u¿ywa³ trocin z H3 (szelki 4")


Co¶ swêdz± i szypi± mnie rêce od tego Ba(NO3)2 :p bêdê musia³ kupiæ sobie rêkawiczki jednorazowe, kosztuja kilka gorszy a i zdrowie zachowam Very Happy

tu jeszcze zamieszczam filmik z pracy mojego rolerka (dla zainteresowanych bêdê móg³ wrzuciæ fotki z produkcji tej bardzo przydatnej maszynki, ale teraz mi siê nie chcê bo ju¿ dawno powinienem spaæ Razz)




policzy³em gwiazdki, jest ich co¶ oko³o 1100-1150, przy 800 siê ju¿ pogubi³em Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Wto Maj 20, 2008 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na twoje pytania konkretnej odpowiedzi nie mam, ale wykona³em do¶wiadczenie które ma zwi±zek z dwoma pierwszymi podanymi przez ciebie sk³adami. Otó¿ zmiesza³em je, aby po³±czyæ ich zalety, czyli dobr± zapalno¶æ pierwszego sk³adu, oraz dobry efekt drugiego sk³adu, oraz doda³em nieco proszku Al, chloran w celu poprawienia bezpieczeñstwa zast±pi³em nadchloranem. Sk³ad wygl±da³ nastêpuj±co:
kclo4 23.5
Ba(NO3)2 47,5
S 14
Al (srebrzanka) 8
Al (niepasywowane od B&G) 2
C 2,5
PCW 4
dekstryna 5

Mieszanka raczej trudno zapalna, ale na pewno ³atwiej ni¿ ta co Ty opisa³e¶, gwiazdki zaprimerowane PCz z niewielkim dodatkiem Al odpala³y bez wiêkszych problemów, zapalno¶æ w SM bliska 100%. W normalnym o¶wietleni pal± siê na bia³o (o¶lepiaj±), ale w ciemno¶ci wyra¼nie widaæ ³adny zielony kolor, daj± te¿ nieco iskier. Masa pali siê wolno, gwiazdki ze strzykawki 2ml z primerem grubo¶ci ok 1mm, wystrzelone na ok. 7m zd±¿y³y spa¶æ na ziemiê i jeszcze przez chwilê paliæ siê. Film mam ale na nim wygl±daj± jakby pali³y siêna bia³o Sad .
Przechowywane przez 4 miesi±ce nie zmieni³y swoich w³a¶ciwo¶ci. My¶lê ¿e pozytywnie na stabilno¶æ móg³by wp³yn±æ 1% dodatek kwasu borowego .
pietom napisa³:
policzy³em gwiazdki, jest ich co¶ oko³o 1100-1150, przy 800 siê ju¿ pogubi³em

Ja bym zrobi³ tak: zwa¿y³ np. 10 gwiazdek, wynik podzieli³ na 10, otrzyma³bym przybli¿on±, ¶redni± masê gwiazdki. Nastêpnie zwa¿y³ wszystkie gwiazdki i wynik podzieli³ przez masê 1 gwiazdki Wink

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Wto Maj 20, 2008 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietom oby te gwiazdki po zaprimerowaniu nie zacze³y waliæ H2S. Dlatego dobrze by by³o gdyby primer nie zawiera³ siarki. Na razie niepcha³ bym tego do szelki tylko zzobaczy³ co siê stanie jak dluzej poleza Co do sk³adu
65 Ba(NO3)2
19 Al
8 S
8 PCV
Nie polecam go uzywaæ bo nawet gwiazdki zaprimerowane pcz nie odpalaly tylko sam primer sie spalal.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Wto Maj 20, 2008 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbyt wiele czasu nie mam, do 12 lipca muszê mieæ gotowych ok 30 szelek, ró¿nokolorowych, wiêc czas odgrywa tu wa¿n± rolê. Ciê¿ko jest znale¼æ na forum sprawdzone, tanie, bezpieczne gwiazdki oraz podany do tego najlepszy primer.

wykona³em dzisiaj testy w SM gwiazdek zielonych, pierwszy oparty na Mg, a drugi na KCLO3.

w pierwszym sm. za s³abo upcha³em zatyczkê dla tego wy¿yga³o gwiazdki na ziemiê. Widaæ jak piêknym kolorkiem siê pal±. O dziwo gwiazdki nie by³y primerowane a zapali³y siê wszystkie. SM'a zrobi³em tak: wsypa³em ³y¿eczkê p.cz. a na wierzch gwiazdki, na gwiazdki kawa³ek srajta¶my i to wszystko ubite




Drugi SM zrobi³em w podobny sposób, tyle, ze gwiazdki na KCLO3. Gwiazdki wystrzeli³o piêknie do góry i pali³y sie bladszym kolorem. Niestety zapalno¶æ gwiazdek wynosi³a ok 70% by³o s³ychaæ spadaj±ce gwiazdki :/ Dziwne, poniewa¿ gwiazdki na KCLO3 wg. mnie powinny odpaliæ siê wszystkie bez primeru

ten g³os w tel to m³odszy brat ;p


zastanawiam siê nad dodaniem do tych gwiazdek na KCLO3 troszkê PCV...
Ale nadal nie wiem czy primerowaæ te gwiazdki m±czk± z p.cz czy obtoczyæ je w H3 (70%KCLO3/30%C)

tego sk³adu 65 Ba(NO3)2/19Al/8S /8PCV chyba nie bêdê u¿ywa³ bo faktycznie ciê¿ko je zapaliæ



Co do gwiazdek opartych na Mg to chyba u¿yjê jako primera p.cz z domieszk± Al - dla pewno¶ci

Prosze o wypowiedzenie siê co do tych primerów
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
otp2



Do³±czy³: 04 Cze 2005
Posty: 25

PostWys³any: Sro Maj 21, 2008 6:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Je¶li chodzi o trudnozapalne gwiazki to oczywi¶cie te¿ mia³em z nimi problem, ale sobie poradzi³em Wink Zasadniczo primer wygl±da³ u mnie tak ¿e bra³em mieszankê na gwiazdy i p.cz w stosunku 1/1 i tym primowa³em, na wieszch szed³ sam p.cz. Mo¿na te¿ zrobiæ w ten sposób ¿e pierwsza warstwa primera 70% mieszanki na gwiazdki i 30% p.cz, druga warstwa 50% mieszanki na gwiazdy i 50% p.cz itd... stopniowo zwiêkszamy procentow± ilo¶æ p.cz. Wiem ¿e takie podej¶cie do sprawy mo¿e byæ trochê upierdliwe ale dzieki takiemu stopniowanemu primowaniu uda³o mi siê zrobiæ ca³kiem ³atwozapalne gwiazdy zielone na Ba(No3)2 i magnezie i pvc oczywi¶cie.

Pozdrawiam
otp2
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Sro Maj 21, 2008 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, kombinujecie jak koniki pod gorke. Uzywacie "goracego" primera na KClO4 i juz.
Oto sklad:

KCLO4 - 33
Ba(NO3)2 - 34
Al. - 10
Szelak - 8
Sb2S3 - 9
+ NCL

Zajelo mi to doslownie 10s aby znalezc sklad primera do trudno zapalnych mieszanin.
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Nastêpny
Strona 9 z 13

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP