Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelki [Aerial shells] C.D.(str. 21 - 40)
Id¼ do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Sie 12, 2005 4:50 pm    Temat postu: Szelki [Aerial shells] C.D.(str. 21 - 40) Odpowiedz z cytatem

A ¿eby jeszcze ³adniej zacz±c 21 stronê tematu szelki, dodaje zdjêcia, które w koñcu mam i moge zamie¶ciæ, aby¶cie mogli troszkê wiêcej zobaczyæ z mojej pracy. Bo w koñcu, a¿ czasem g³upio siê czuje z PROFI, ale nie bêde ju¿ jêcza³ jak to pisa³ Arkadiusz.
A wiêc daje fotki Cool
2" cylindryczna

gotowa szelka, w <> pisze ³adunek rozrywaj±cy. Jest to model testowy, zreszt± jak wszystkie.

gotowe do wsadu i wystarczy tylko odpaliæ....



czê¶æ komponentów do szelki, widzimy pumpedy gwiazdy i rolled oraz burst

obudowa 2" cylindrycznej wzmacniana rolka od "srajta¶my"

tutaj w³a¶nie ju¿ szeleczka z komponentami:) to u³o¿enie gwiazdek pionowe (poziome jakby le¿a³y na tej wiêkszej stronie)

³adne u³o¿enie gwiazd, widaæ spoulette od wewn±trz

i na po¿egnanie ostatnie spojrzenie na szeleczki - 2"


I co o tym s±dzicie?
Ja wiem jedno, jak spogl±dam na te zdjêcia to jestem zadowolony i to ju¿ mi wystarcza:) by robiæ nastêpne takie cudeñka.
pozdrawiam
Tomasz - P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.


Ostatnio zmieniony przez Piroman2 dnia Wto Sty 01, 2008 8:01 pm, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Wto Sie 16, 2005 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jako zapowied¼ ju¿ teraz daje Wam parê fotek:








Bêdzie trzeba poczekaæ a¿ poszukam tych filmów w sieci, bo zatyczka do mo¼dzierza jeszcze mi stygnie... Ale nie bójcie, znajde i dam Wam linki, a tak¿e udziele wiêcej informacji o testach itp.

szelkomaniak-P2
a i zdjêcia robi³ pan Bodek
pó¼niej zmienie tego posta, jak bêd± filmy

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Wto Sie 23, 2005 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do szelek pana Boro (niechcialem zasmiecac tematu o gwiazdach)


Moim skromnym zdaniem gwiazdki jako chryzantemy chyba nie wyszly... to jest perfidny Tiger tail. Przyczyn± jest zbyt dobrze rozdrobniony wêgiel, ja bym siê nie kierowa³ tylko i wy³±cznie przypisami....

Drug± przyczyn± mo¿e byæ wielko¶æ gwiazdek... ale t± przypad³o¶æ ma³ych szelek da sie zlikwidowaæ, zaraz napisze jak Razz

Efekt jest za ma³y. Wiem, nie ma czego siê spodziwaæ to tylko 2" ale moje 2" zajmuja du¿o wiêksze pole na niebie. Dlaczego? Poprostu ni¿ej wybuchaj±. Jak na moj gust, szelki wybuchaja za wysoko. I tak, mo¿e gdyby wybuch³y du¿o ni¿ej, widaæ by³o by ladne chryzantemy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Wto Sie 23, 2005 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

___________________________________________________________
a teraz obiecane filmiki (nie jest to zadna rewelacja ale to sa 2" glowice do tego cylindryczne takze sami ocencie):

pierwsza chryzantema bardziej symetryczna kula, gorzej wykadrowane - kamerzysta ukrzyzowany Very Happy
chryzantema1
druga chryzantema mniej symetryczna ale za to dobrze skadrowana Very Happy
chryzantema2



P.S. jako bindera uzywam dekstryny
_______________________________________________________

@Zbigniew

dzieki za uwagi.
jesli chodzi o typ efektu to jest to chryzantemum-6 wg przepisu a w przepisie tym (come.to/pfp) nie ma okreslonego asortymentu wegla drzewnego, nie wiem tez jak powinien wygladac "prawidlowy" tiger-tail.
Osobiscie dodam ze parasol jaki sie stworzyl nie byl wcale taki maly (~20m oceniane "na oko" ktore jednak juz troche widzilo) , z reszta ciezko to ocenic po tym filmie bo nie ma w zasadzie punktu czy obiektu odniesienia. Natomiast zgadzam sie ze szelki mogly by leciec nizej (teraz rzedu 80-100m) - sprobuje zastosowac 10g PCz zamiast obecnych 15g.


Pozdrawiam

Wiktors=> przeniesione z Gwiazdki Tu mamieszczmy opisy i filmiki szelek:)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sie 23, 2005 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytam Wasze posty czasami siê gubiê. Te nazwy anglojêzyczne ³apiê ( ale nie wszystkie ) szybko ale ................... mo¿e dokoñczy kto¶ to co ja chcia³em zrobiæ Rolling Eyes


TU

tiger-tail , burst, binder, flash , primer , whitte gliter itp. Rolling Eyes .

Pozdr. A
Powrót do góry
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Wto Sie 23, 2005 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzies by³ temat o anglojezycznych nazwach odczynnikow i nie tylko tlumaczonych na polski...
ja nie wiem nadal co to jest polumna czy cos takiego :> a tigger tail o ktorym mowa wyzej, to typ gwiazdki który ma za sob± ci±gn±æ(ogon tygrysa) czyli taki gêsty snop iskier. glitter to efekt mrugania, a reszty slow, czasem sam u¿ywasz Pirotechmanie Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Wto Sie 23, 2005 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
Jak czytam Wasze posty czasami siê gubiê. Te nazwy anglojêzyczne ³apiê ( ale nie wszystkie ) szybko ale ................... mo¿e dokoñczy kto¶ to co ja chcia³em zrobiæ Rolling Eyes


TU

tiger-tail , burst, binder, flash , primer , whitte gliter itp. Rolling Eyes .

Pozdr. A


Te¿ nad tym my¶lalem kiedy¶ i to ciekawy pomysl dla nowych i sta³ych urzytkowników forum jak by siê kilku userów zebra³o to i by sie to dokoñczy³o to by by³o wspaniale sam sie nieraz jeszcze gubie w tym nazewnictwie en.
Wiêc je¿eli bêd± chêtni co co¶ wiedz± to prosze na priva Very Happy bo samemu to bêdzie ciê¿ko kilkadziesi± stron tekstu Confused

P.S Aale wtedy to nie bylo by 100 a 1000 s³ów o pokazach ogni sztycznych Wink

Pozdrawiam Wiktors

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Wto Sie 23, 2005 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Podziwiam Twoj± prace Boro, piêkne szelki szczególnie, ¿e jak siê jeszcze pomy¶li ¿e to tylko 2" cylindryczna, którymi siê przede wszsytkim zajmuje (najpierw ma³e pó¼niej du¿e). Te¿ ciekaw± i piêkn± rzecz± jest otrzymwanie sferycznego rozprysku z cylindrycznej szelki, co jakby prze³amuje te zasady i opisy "ze cylindryczne daj± rozrzut chaotyczny, kuliste kulisty" Smile Ja przyznam uda³o mi siê to tylko w paru szelkach cylindrycznych na ok. 100 (du¿o jeszcze nie zrobi³em, w koñcu nie zajmuje siê ich produkcj± d³ugo) zrobiæ kulisty rozrzut.
A teraz przejde do H3, bo widze ¿e chcesz siê przerzuciæ. Zgadza siê ¿e dobry rozrzut i jego kszta³t zale¿y m.in od si³y bursta i jego ilo¶ci... - ja stosuje no¶nik dziêki czemu nie ma problemu z woln± przestrzeni± i te¿ zapalno¶æ jest dobra, bo primeruje tylko czê¶æ gwiazdek - te które naprawdê trzeba. Do tego, dla wzmocnienia stosuje tak¿e metodê zwan± flash bag Smile, poprawia jeszcze si³e i zapalno¶æ.
Moge poleciæ H3, a je¶³i chodzi o bezpieczeñstwo to trzeba uwa¿aæ, ale jednak po³±czenie KClO3 z py³em wêglowym i dodatkiem dekstryny któr± stosuje do chloranowego sprawia, ¿e mieszanka mimo wszystko nie jest tak wra¿liwa. Wêgiel do H3, najlepiej jak jest mielony w kulowym i nie ma kawa³eczków wêgla, bo to te¿ i tarcie nam siê zmniejsza, bo w pyle wêglowym KClO3 "p³ywa", a wiadomo kawa³eczki uwra¿liwiaj± mieszankê.
No có¿ zagalopowa³em siê troszkê, ale uwa¿am ¿e pocz±tkuj±cym zawsze siê przyda co nie co na ten temat bezpieczeñstwa, szczególnie ¿e H3 jest stosowany przez wielu. Ale ja jeszcze przypomne, ¿e ja go u¿ywam tylko jako burst.. nie lift Rolling Eyes
ps jeszce wiele testów mnie czeka.. chce sprawdziæ i porównywaæ wiele rzeczy. I faktycznie warto mieæ dobry sprzêt, mam mo¿liwo¶æ krêcenia filmów na takim i faktycznie mo¿na wiele rzeczy zauwa¿yæ.
pzdr.
Piroman2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
a jednak nie zaprzesta³em Smile Dzisiaj mam dla was mi³± inf. a mianowicie odpalam wieczorem dwie 2" szelki: "Willow Tree" oraz drug± z gwiazdami czerwonymi organicznymi + na samym ¶rodku 3 ma³e Willow-y. Rozryw H3, miotanie H3 + 5-10% FB (70%/30% KClO3/Al). A teraz ma³a ale bardzo inter. ciekawostka. Mo¿e bardzo usprawniæ pracê przy szelkach cylindrycznych, lecz musimy pewn± rzecz± dysponowaæ a jest ni± wzorzec najlepiej drewniany którego ¶r. = ¶r. wew. szelki czyli wzorzec wchodzi w szelkê. I do czego to ? A zobaczcie sobie:


Bardzo proste. Nak³adamy korpus na wzorzec i bez ¿adnych sznurków/linijek ani ¿adnego innego zaznaczania wycinamy zawsze tej samej wysoko¶ci "jêzyczki". Zdejmujemy i zak³adamy drug± stron±. I ile czasu na tym zyskali¶my Smile


Cyrkiel i sprawna rêka ? Ju¿ zbêdne. Bierzesz wzorzec, odrysowujesz kó³eczka, wycinasz, kleisz po kilka sztuk i ju¿ zatyczka gotowa.


Zatyczka czêsto "wchodzi³a" krzywo w korpus ? teraz ju¿ nie Very Happy Znów nak³adasz korpus na wzorzec i spokojnie prostopadle równiusieñko wk³adasz zatyczkê, i przyklejasz do niej "jêzyczki".


Jêzyczki siê odklejaj± ? Krzywo ? To im dowal Laughing Je¶li wzorzecz jest "pusty" we¼ prosto zakoñczonego kija, po³ó¿ ca³o¶æ na równej powierzchni i delikatnie ubijaj jak mieszanke na kometê.


Wszystko piêknie wysch³o. Teraz wystarczy zrobiæ otwór na opó¼niacz i... dalej rób sam Wink

PS. Mam nadziejê ¿e nie brzmi to jak reklamówka jakiej¶ firmy...

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jako burst charge uzywam tzw "herbatki" (dlaczego tak to nazwalem? mysle ze wyjasnia fotka Smile sa to trociny dla gryzoni pokryte PCz lub H3).
stosuje tez,podobnie jak Pirotechman nieco prochu FB w miejscu zaplonu szelki - jej centrum -z ta roznica, ze wsypuje go luzem do "herbatki" w polowie jej wyskosci (odpowienik metody stosowanej w glowicach sferycznych przez gosci z hameryki http://www.cannonfuse.com/projects/2.asp).
Mam zamiar tez sprobowac ponownie pomyslu ktory juz kiedys uskutecznialem a ktory przytoczyl ostatnio Pirotechman: zeby torebka z FB odpalala sie dopiero od bursta, a tak wogole to zamierzam postapic zgodnie z zaleceniami hamerykanow zeby proch FB zastpic mieszanka gwizdzaca (whistle mix) na bazie benzoesanu sodu.


mam juz fotke moich szelek(taka sama konstrukcja ja te widoczne na moich filmach),takze zamieszczam, enjoy:

LINK DO WIÊKSZEJ FOTKI

Pozdrawiam
Wiktors=>Poprawi³em foto aby nam sie ramki nie rozje¿dza³y Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjêcia super, robi± wra¿enie Rolling Eyes . Ja stosowa³em jako Burst czasami odpad spod sita gdy robi³em gwiazdki metod± PRZYOK. Mo¿na wtedy dodaæ do nich nie co KCLO3 co poprawi zapalno¶æ bursta. Wg mojej wiedzy i do¶wiadczeñ mieszanka Bia³a ( u mnie oznacza KCLO3/ BNa ) spowoduje Ci explozjê Szelki bez zapalenia albo z nisk± zapalno¶ci±. Jako burst dobry tez jest : KNO3/ Mg/Cdrz np. 70/10/20. Polecam jednak odpad. Albo do PCz dodac kilka % proszku Mg. Te¿ jest ok.

Pomys³ z trocinami jest gites choæ pisa³em/ proponowa³em to ju¿ w jakim¶ moim starszym po¶cie. Nie mniej pierwszy raz widzê to na oczy Wink . Do tego dadz± one tak¿e iskry i o to chodzi. Nie wiem jak te trociny obrabiasz. Ja bym nasaczy³ je w stê¿onej mieszaninie KNO3, potem opudrowa³ dekstryn± z KCLO3 i Cdrz. Potem rêcznie w rêkawiczce gumowej wymiesza³ i ostro¿nie ( maks. 50 - 60 C ) wysuszy³ .


Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Sro Sie 24, 2005 6:04 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastosowanie KClO3 / BNa w mojej szelce, spowodowa³o rozkruszenie gwiazdek. Mia³a byæ szelka chukowa, i wsypalem pare prochowych dla iskier... i przy wbuchu utworzyla sie do¶æ ladna kula iskier. Szelka akurat poleciala bardzo wysoko i kula byla mala... Ale to dobry sposob na kule iskier Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrêcz przeciwne zdanie maj± na stronie Cannonfuse.com
Cytat:
Some pros like to use Flash Powder (as shown in the images), but stick with Whistle Mix.
Flash Powder frequently breaks the shell too hard smashing the stars into dust, or shoots them out so fast that they blow out. You'll find that Whistle Mix works perfectly almost all the time.


Twierdz±, ¿e proch FB zbyt mocno eksploduje niszcz±c kulki, natomiast mieszanka gwi¿d¿±ca (whistle mix) "works perfectly" (a go¶cie z tej strony chyba wiedz±, co pisz±, bo zajmuj± siê tym zawodowo). Mowa tu oczywi¶cie o przypadku, gdy w/w mieszanki dosypuje siê do "herbatki" a nie jako jedyny bursting charge.
Osobi¶cie zawsze stosowa³em FB, ale mam zamiar sprawdziæ Whistle Mix.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieobchodzi mnie jakie oni maj± zdanie. Je¶li widzia³em ca³e i dobrze rozrzucone gwiazdki na niebie, które siê pal± daj±c ³adny efekt, to nie mam zamiaru czegos zmieniac... Ich burst jest uzalezniony od twardo¶ci ich gwiazdek i korpusu.
Gdy daje jako burst FB, robie tak szelke, aby gwiazdki siê nie pokruszy³y (np. s³absze scianki). Raz wymiesza³em fb z gwiazdkami w szelce 2" cylindrycznej (chcialem dac duzo FB na duzy huk) to rorzut byl bardziej kulisty... du¿y huk, dobra zapalno¶æ i gwiazdki ca³e,ale du¿a marnacja fb.


Ostatnio nie mia³em FB to rozrywa³em PCz, dawa³em oczywiscie mocniejszy korpus, ale i tak rozrzut byl slaby. A KClO3 + BNa daje tylko na szelki hukowe... (tutaj mi wlasnie padaj± gwiazdki)
A Whistle Mix to Fb + Swiszczala czy sama swiszczala?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisa³:
...Twierdz±, ¿e proch FB zbyt mocno eksploduje niszcz±c kulki, natomiast mieszanka gwi¿d¿±ca (whistle mix) "works perfectly" (a go¶cie z tej strony chyba wiedz±, co pisz±, bo zajmuj± siê tym zawodowo). Mowa tu oczywi¶cie o przypadku, gdy w/w mieszanki dosypuje siê do "herbatki"...


S± ró¿ne fb-ki. MPF-42 ( na forum opisany ) jest bardzo szybki. Kilkana¶cie g luzem exploduje. Wg mnie to najszybszy fb-k na ¶wiecie Wink . KNO3/Mg - jest sporo wolniejszy , ma cechy ³adunku mitoaj±cego. KCLO3/Al te¿ jest wolnijeszy choæ zachowuje siê ró¿nie. KCLO4/Al to te¿ bardzo szybki fb-k.

Reasumuj±c. Dobrym burstem bêdzie modyfikowany fb-k. Czê¶æ proszku metalu zastapiæ np. Cdrz. Spadnie wtedy prêdko¶c palenia i nie bêdzie explozji. Polecam te¿ jednak KNO3/Mg - 60 / 40. W ogole proponujê odpad gwiazdek spod sita.

S± te¿ ró¿ne mieszanki gwi¿d¿±ce. Mieszanka Bia³a nic Ci nie da. Mikro gwiazdki prochu Bia³ego Ci exploduj± stwarzaj±c za du¿e ci¶nienie na samym pocz±tku inicjiowania zap³onu. Wg mnie proch Bia³y ma sens jako koñcowy ³adunek rozrywaj±cy ale to ryzyko dla szelki.

W jednej z rozkrojonych profi szelek chyba 3" na opó¼niaczy by³a za³o¿ona cienka tuleja z czym¶ w ¶rodku podobnym do MPF-42. Ale szelka byla cylindryczna. W niej rozrzut gwiazdek nastêpuje nie co inaczej ni¿ w szelce kulstej. Gwiazdki czê¶ciow poruszaj± siê w samym korpsusie szelki tak jak pocisk w krótkiej lufie. Sprzyja to zap³onowi. Czekamy na wynik z mieszank± Bia³± Wink .

Pozdr. A
Powrót do góry
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Whistle mix to sama mieszanka swiszczaca. Chcialem tu jeszcze raz zaznaczyc ze mowimy tu o stosowaniu mieszanek fb/whistle tak jak na tej stronie cannonfuse.com (wsypywanie luzem do "herbatki" i lekkie zamieszanie)
I nie bez powodu zaznaczylem ze jest to ICH opinia - sam sobie wyrobie zdanie po wykonanej probie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ten sposób, to ja rozpêdzam PCz. Na opozniacz nakladam tulejke, b±dz torebke z fb a reszta bursta to PC. Fb odpala pcz na calej jego powierzchni (granulowany) i zapewne rozbija scianki korpusu. PC dopalaj±c siê w tak du¿ym ci¶nieniu powoduje zap³on i rorzut gwiazek. To moja teoria, dlaczego tak s±dze? bo widze blysk przy wybuchu.

A co do swiszczalydo tej szelki, chyba chodzi o to samo- rozpedzenie prochu wlasciwego.

re nizej:
bardzo ladna szelka(dlamnie ladniejsza od poprzednich), ale nadal twierdze ze to jest tiger tail Wink widac, ze tesame gwiazdki:P


Ostatnio zmieniony przez Zbigniew dnia Sro Sie 24, 2005 7:46 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze jeden filmik z odpalu szelki tylko tym razem korpus byl nieco lepszy niz te jakie zwykle stosuje Cool a dokladniej mial 5mm scianki i zrobiony z dobrej klasy papieru Smile

Chryzantema5mm

Enjoy Cool
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dodam tylko jedno... ju¿ ta ze zdjêcia 3" silver/golden rain i red metallic nie aktualna... zaje..y spoulette zawiód³ i star mine wyszed³ Crying or Very sad
_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Czw Sie 25, 2005 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie pomó¿cie mi. Spróbowa³em jeszcze raz (i chyba nie potrzebnie) bo to bardzo wci±ga. I co ? I znowu totalne "Gie" mi wysz³o. Nie zachêcam do ¶ci±gania chyba ¿e kto¶ potrafi wyci±gn±æ wnioski z filmu i mo¿e mi podpowiedzieæ, co i jak.

Willow
FILM
zapali³y siê 3 gwiazdki

Red
FILM
Szelka wchodzi³a z lekkim oporem i widocznie "zachaczy³a". Ja czyli kamerzysta wyrazi³em swoje emocje jednym s³owem. Gratis da³em 3 gwiadzki willow-y

Czym ja mam do jasnej choinki rozrywaæ te szelki ? Da³em H3 i wyj±tkowo perfidnie mocny korpus. Co robiæ ? Czasami to nawet sobie my¶le jak 6 gwiazdkowiec mo¿e robiæ takie co¶...

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Nastêpny
Strona 1 z 19

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP