Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelki [Aerial shells] C.D.(str. 21 - 40)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Sro Wrz 28, 2005 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Nareszcie doczekalem sie aparatu, ktory po kilku perypetiach trafil z powrotem w moje rece, ale do rzeczy...
Oto fotki szelki kulistej 2'' z granitowymi gwiazdkami (pcz/Zn)


Na poczatek powiem ze kulista 2'' to jest mikrus jakich malo, do srodka z wielkim trudem udalo mi sie wcisnac okolo 18 gwiazdek, ktore ladnie sie zaplaily, mimo wszystko to za malo-wniosek jest jeden, zabawa w szelki kuliste zaczyna sie od 3''.

Szczegoly techniczne:

Korpus: 2 polkule wykonane z tektury (tyl z bloku techn.) prasowane w polkulistej formie. Do ich wykonania posluzyl mi szablon ktory wykonalem sam korzystajac z obserwacji filmow i zdjec m.in. zamiesczonych na forum przez maxlama. Zlaczone paskiem papieru polkule oklejone 5 warstwami paskow z szarego papieru. Wiecej opisze w temacie o korpusie kulistym.

Opozniacz: spoulette czyli papierowa tulejka z zaprasowanym prochem i crossmatchem, wymyslony przeze mnie system "wymuszonego zaplonu" aby uniknac "slepych" strzalow-crossmatch jest czescia quickmatcha-eliminuje to mozliwosc braku zaplonu gdyz sam cross jest odpalany zanim plomien dojdzie do ladunku miotajacego.

Gwiazdki:Granite stars, ciete , szesciany 1cm3

Burst: H3 granulat w ilosci gora 3-4g, wiecej naprawde nie dalo sie tam upakowac, mala masa lad. rozrywajacego i jego naprawde kiepska jakosc (chyba sie pomylilem w nnawazce wegla) jest przyczyna slabego rozrzutu i niezbyt glosnego strzalu-wyszla palma.

Lift: Pcz prasowany granulat 17,9g ze wzgledu na bardzo duzy przeswit miedzy bomba a scianka mozdzierza (pewnosci nigdy za wiele)

Niestety aparat cyfrowy nigdy nie dorowna kamerze tak wiec pod wzgledem wizualnym jak i dzwiekowym jest kiepsko (gwiazdki granite wygladaja jak zwykle chryzantemy).

SPHERICAL SHELL 2''

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sro Wrz 28, 2005 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W koñcu nadesz³a ta wiekopomna chwila i wrzucam upragnione filmy, które obieca³em. D³ugo wszyscy Smile na nie czekali¶my (sam je dosta³em 3 dni temu), ale by³y pewne trudno¶ci, a jeszcze dzisiaj dosz³o do tego ¿e sam musia³em ca³o¶æ obrabiaæ, a nigdy wcze¶niej tego nie robi³em.
Przejd¼my do filmów Very Happy


naci¶nij na obrazek
Jak widaæ i jak wcze¶niej pisa³em nie wszystkie by³y idalne, srebrne i wiêkszo¶c Golden Rain zawiod³a poniewa¿ gwiazdy by³y za s³abe i nie wytrzyma³y przy H3 z dodatkiem fesh baga:) Ale by³y ju¿ takie które mnie w pe³ni zadowolaj±. Jestem z nich bardzo dumny Cool

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.


Ostatnio zmieniony przez Piroman2 dnia Nie Pa¼ 23, 2005 4:58 pm, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Czarny Iwan
Go¶æ





PostWys³any: Czw Wrz 29, 2005 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem jedno szelki przepiekne szczególnie te 2 ostatnie Very Happy
Co do filmu to super jako¶æ d¿wiêku i video.
I na ostatek : oby wiêcej takich filmów Very Happy

Ps: kto usun±³ mojego posta ??
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Wrz 29, 2005 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisa³:
Skompresowa³em teraz wszystkie szelki do WMV........
Aeriall Shells P2....


Pe³na profesja, jestem pod wra¿eniem umiejêtno¶ci P2 Shocked .

Pozdr. A Wink
Powrót do góry
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Wrz 29, 2005 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo sie cieszêSmile ¿e siê podoba... zreszt± ja tak¿e jestem bardzo zadowolony. Szkoda mi teraz tylko tego, ¿e nie mam nawet zbytnio czasu na zrobienie ma³ej 2" szeleczki (w tygodniu robie powoli pojedyñcze elementy). A ten filmik przedstawia³ szelki odpalane ostatniego dnia wakacji. I od tamtego czasu nie zrobi³em jeszcze ¿adnej szelki.

Dlatego teraz dziêki temu ¿e ju¿ sobie sam radze z obróbk± filmów, daje wcze¶niejszy film 2 szelek, które wyci±g³em z filmu "czerwcowych prób" - reszta tam nie by³a za rewelacyjna.. ale widaæ ¿e z czasem ide do przodu i to mnie cieszy. Smile
Bardzo piêkna jest tutaj szelka z zastosowaniem dragon eggs...
Jeszcze robione by³y innym sposobem ni¿ te ostatnie, ale i tak bardzo ³adne. Sposób u¿ycia tam Dragon Eggsów, wymy¶li³ pan Bodek. By³y one czê¶ci± gwiazd srebrnych.
2 szelki 2"cylindryczne

Acha i to co wysz³o z szelko - komety.. jak napisa³em wcze¶niej rozwali³o j±Smile
Szelko-kometa Dok³adnie roztrzaska³o komete Golden Rain i st±d ta piêkna kula iskier. Nie nast±pi³ przez to zaplon szelki.

ps mi³ego ogl±dania:)
pzdr.
Piroman2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.


Ostatnio zmieniony przez Piroman2 dnia Nie Pa¼ 02, 2005 6:45 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sob Pa¼ 01, 2005 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
(...)2. Na opó¼niacz polecam takie "cu¶" czyli race ¶wietlne kal. 15 mm - do pistoletów z nasadk±.

(...)

Mam dwie sztuki tego ale chyba nie swietlne tylko efektowe; fragment opisu:
Cytat:
#1 ABA- Goldflimmer "Diana"
#2 ABA - Silberwirbel (mit Lichtwirbel und Leuchtsternen)
(...)Feuerwerksgeschoss 15mm
(...)Abgabe an Personen unter 18 Jahren verboten!

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Pa¼ 01, 2005 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damian napisa³:
....Mam dwie sztuki tego ale chyba nie swietlne tylko efektowe; fragment opisu:.....


Kup polskie. Ponadto wyci±gnij koreczek i wyrzuæ zawrato¶æ. Zostaw sam± tulejkê z zaprasowan± mieszank± ( to co od strony wk³adki metalowej w któr± wk³adamy ten "nabój" ). Z tego co wiem kosztuje to 1 zeta za sztukê. Ale mo¿na samemu zrobiæ. Mieszanka musi byæ szybkopalna.

Pozdr. A
Powrót do góry
Kacper



Do³±czy³: 17 Maj 2003
Posty: 180
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sob Pa¼ 01, 2005 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Zarazi³em siê szelkami. I bardzo siê cieszê gdy¿ moja pierwsza szelka za p razem zadzia³a³a doskonale (mo¿e trochê s³aby rozryw ale to spowodowane za chudymi ¶ciankami szelki i zbyt s³abym ³adunkiem rozrywaj±cym.

http://rapidshare.de/files/5756506/1.MOV.html

Gwiazdki o sk³adzie:
KNO3 44%
wêgiel 44%
dekstryna 6%
siarka 6%
Do wystrzelenia szelki u¿y³em 8g pcz. Masa gwiazdek 8g(20sztuk). rozrywaj±cy pcz 5g. Masa ca³kowita szelki 35g. Korpus z rurki z hipermarketu zatyczki z gipsu 7mm. D³ugo¶æ korpusu 4cm ¶rednica zew. 33mm grubo¶æ ¶cianek 1,3mm
Opó¼niacz to visco oblepiony pcz z dekstryn± owiniêty w tulejkê z papieru na vikolu.

Film by³ krêcony z do¶æ daleka i z trzeciego piêtra wiêc jako¶æ mizerna ale zawsze.
//wys³anników z piekie³ masz ? Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Nie Pa¼ 02, 2005 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper powiniene¶ byæ z siebie dumny ¿e za pierwszym razem i przy takiej ilo¶ci £M nic cie nie zawiod³o (oprócz rozrywu). Je¿eli ka¿da szelka któr± zrobisz wyleci przynajmniej tak, to zachêcam do dalszej pracy/testów. PCZ u¿ywaj do rozrywania szelek wiêkszych ni¿ 3". Do 0-3" dawaj H3 (Proch chloranowy).
PS. rodzi siê kolejny szelkomaniak Smile

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
eReSix



Do³±czy³: 18 Maj 2005
Posty: 34
Sk±d: Kraina Czarnego Z³ota

PostWys³any: Nie Pa¼ 02, 2005 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te¿ mam cosik do pokazania Very Happy Skoñczy³em w³a¶nie robiæ szelkê cylindryczn± 1,6".

Opis:
Wysoko¶æ - 9cm
¦rednica - 1,6"
Burst - PCz granulowany
Masa szelki - 110g
PM - 18,5g H3 granulowany
Gwiazdki - fioletowe (na CaCO3
Cool Shocked ) - ok. 40 + 5 gwiazdek z PCz
Opó¼niacz - stopina w³asnej produkcji
Obudowa - rolka od papieru toaletowego oklejana wikolem + papier i szar± ta¶m± klej±c±
Zatyczki - masa ¯E + gips + woda

FOTO:


[po odpaleniu]
Odpali³em, zobaczy³em, nauczy³em siê czego¶ nowego Smile Od razu mówiê, ¿e szelka nieudana. Zawali³ opó¼niacz (czyt. za krótki opó¼niacz). Dlaczego? Bo robiony na szybko ;] No ale musia³em siê sam o tym przekonaæ, ¿eby to zrozumieæ Smile W ka¿dym razie nie mam zamiaru zra¿aæ siê tym niepowodzeniem, idê dalej naprzód Very Happy O szelce powiem jeszcze tyle, ¿e rozrzut by³ OK. Mam film, ale naprawde niewarty ogl±dania Wink

POZDRAWIAM
eReSix

PS: Ja te¿ jestem szelkomaniakiem Very Happy Wink

_________________
GG: 4669010 (to dla tej kobiecej czê¶ci forum Razz )


Ostatnio zmieniony przez eReSix dnia Nie Pa¼ 02, 2005 11:57 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
sativ



Do³±czy³: 05 Cze 2005
Posty: 36

PostWys³any: Nie Pa¼ 02, 2005 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj odpalam moj± cylindryczn± szeleczkê. Mam nadzieje ¿e wszystko pójdzie dobrze (boje sie tylko opó¼niacz bo mi szelka wpad³a do s³oika którego u¿ywa³em jako statywy i troche "stêpi³a" koñcówke) Jestem raczej pocz±tkuj±cy,wiêc b±dzcie wyrozumiali Wink Filmik i zdjêcia bêd± wieczorem (edytuje post)
A teraz troche o budowie:

Korpus: rolka po srajta¶mie oklejana ta¶m± klej±c±, zatyczki- kó³ka tektury i zawijane brzegi (naciêcia co cm na 1 cm i zaginam)
Gwiazdki:
Py³ AL- 20g
proszek C- 20g
KNO3- 130g
dekstryna- 10g

robione w misce, pala sie ró¿owawo jasnym p³omieniem z du¿± ilo¶ci± iskierek (tylko "na górze" mo¿e byæ ich nie widaæ, bo s± razej krótkie)

Lift- P cz granulowny z du¿± ilo¶ci± pylu Al (temperatura)

Burst- Nad burstem mia³em pewne dywaacje, ale w koñcu u¿y³em resztek i odpadów z produkcji gwiazdek, p cz i ¶wiec dymnych. Pali sie ok.

Opó¼niacz- visco ze ¶ciêt± na skos koncówk±.

Mo¼dzie¿- 5mm ¶cianki, wkopany w ziemie

Odpalanie- Sticky Match z visco

Bêdzie nagrywane- aparatem cyfrowym Confused niestety nie mam kamery

Mam nadzieje ¿e nic nie zawiedzie i wszystko pójdzie ok
Chyba sie zarazi³em szelami. Robi³em wczesniej pare ale efekty nie by³y zbyt dobre. Mam nadzieje ¿e tu bêdzie inaczej.

Pozdro i wysokich lotów

EDITED:

E tam. Do >ty³ek<. Filmik zamieszczam nawet nie wiem po co. lont przepali³ korpus który wybuchl w mo¼dzie¿u. Tak przypuszczam, ale sam nie wiem. Robie zaraz sekcje zw³ok i sie oka¿e.
Zdjêcie przed odpa³em

Film
http://rapidshare.de/files/5797704/HPIM1620.MPG.html
Bez komentarza. beznadzieja. Poni¿enie Confused
Pozdro

Edited2;

Po sekcji- okaza³o sie ¿e winna by³a.... ta¶ma klej±ca i wadliwy w jednym miejscu korpus. Lont palac siê stopil ta¶me i przyklei³ j± do scianek. Lont przepalil korpus ( rolka po srajta¶nie w jednym miejscu nie by³a obwinieta ta¶m± papierow±) i spowodowa³ zap³on bursta, i doklejenie kompletne do ¶cianek, a tak¿e oderwanie CA£EJ górnej czê¶ci korpusu. W tym samym momencie zadzia³a³ lift i efektem jet to co jest.

Ale sie nie poddam Smile Bêde walczyæ bo mnie shellki wci±gnely

Pozdro nr3
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adrian



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWys³any: Czw Pa¼ 06, 2005 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka

Szelki ? Czy to trudne?

No pewnie ze tak ! Dobra szelka to 2H roboty proponuje popatrzec na prace P2 .

Dlatego jak chcecie zrobic szelke to nie myslcie ze zrobicie od razu takie cos jak P2 bo to was tylko zniecheci. Marbi pytasz sie o rzeczy w zasadzie dosc proste ale aby zrobic szelke nie wystarczy opis zawierajacy 10 podpunktow .

Sama PROFI szelka to wiele wiele prob i wiele wiele porazek ....
Jak chcecie robic szelki takie jak ja robilem to robcie ja je moge nazwac "Gownem" bo na nie poswiecalem 5 min . Bez obliczen itp ..

Wg. mnie powinnismy miec odpowiedni Lift . Burst to inna droga bo nawet gdy go nie ma szelka i tak wybuchnie .
Majac PROFI Lift mamy juz w zasadzie polowe do profi Szelkowania - to tylko moja opinia - bo sami zobaczcie jak dacie za mocny lift szelka wam sie rozleci nie zapali badz zniszczy siê wam opozniacz albo cos w tym stylu ..


Proch rozrywajacy?

Jak mowilem to inna droga , lecz sam mialem z nim do jakiegos czasu problem .. Wychodzilo mi dosc czesto takie cos jak panu Damianowi ... Nie wiedzialem dlaczego lecz pewnego razu przyszlo mi namysl aby sprobowac dac tyle samo rozrywajacego co wtedy tylko zmienic korpus .
Rolka od srajtasmy sie nadaje ale? No w³asniej jest " Ale " trzeba ja wzmocnic od kazdej strony podobnie z zatyczkami .. Dlatego sprobowalem to zrobic za pomoaca twardej dektury z zeszytu wycialem 7 kulek zrobilem z nich 2 zatyczki klejone oczywiscie wikolem bez wody.
I tak otrzymalem zatyczke 3 warstwowa i 4 warstwowa . 4 warstwowa poszla na przód czyli tam gdzie znajduje sie opu¼niacz a 3 warstwowa poszla na tyl . Pózniej obwiazalem ja. I skleilem cienkim brystolem .
I otrzymalem wmiare dobry korpus . Test przebiegl pomyslnie .
I dlatego od 2 miesiecy stosuje ta metode .

Co lepsze PCz czy P.Ch jako PR?

Ja osobiscie wybralem Pcz. A to dlatego ze z nim otrzymalem najlepsze wyniki . On dawal mi sile i byl tani milo sie go robi itp .
Wg mnie odpowiedzni Proch rozrywajacy jest wtedy kiedy dobierzemy odpowiednia wielkosc Granulatu !

" TO wszystko czy mamy cie z tad wyniesc?

Spoko, spoko! Juz koncze tak sobie tylko napisalem. Staralem sie to zrobic jak najlepiej mam nadzieje ze mimo wszystko post zostanie w szelkach, a nie w smietniku.

Pozdrawiam Adrian

ps.Kacper piekna szelka !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Czw Pa¼ 06, 2005 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adrian napisa³:
Szelki ? Czy to trudne?

No pewnie ze tak ! Dobra szelka to 2H roboty proponuje popatrzec na prace P2


hehe...dobrze by bylo, liczac wykonanie kazdego podzespolu to kilkudniowy proces bo jak sie robi badziewie na tasmie to otrzyma sie badziewie, ale prawda zajmie to mniej niz 2h Wink

Cytat:
Burst to inna droga bo nawet gdy go nie ma szelka i tak wybuchnie .


chyba pierdnie a nie wybuchnie...


Cytat:
bo sami zobaczcie jak dacie za mocny lift szelka wam sie rozleci nie zapali badz zniszczy siê wam opozniacz albo cos w tym stylu ..


mocny lift to podstawa, nic sie nie rozleci, tylko trzeba wiedziec jak to zrobic. Solidny korpus, opowiednio wykonany opozniacz i umiejetnie wklejony a do tego odpowiedni system "zmuszenia" go do zaplonu daje gwarancje ze wszystko pojdzie zgodnie z planem. Tutaj raczej nalezy zwrocic uwage na mozdzierz ktory przy naprawde dobrym pcz (jak moj prasowany ktory prezentowalem w temacie o mieleniu prochu czy lift P2 bndowany NC) moze sie rozleciec...wszystko jest kwestia umiejetnosci, wiedzy i praktyki.



Cytat:
Co lepsze PCz czy P.Ch jako PR?

Ja osobiscie wybralem Pcz. A to dlatego ze z nim otrzymalem najlepsze wyniki . On dawal mi sile i byl tani milo sie go robi itp .
Wg mnie odpowiedzni Proch rozrywajacy jest wtedy kiedy dobierzemy odpowiednia wielkosc Granulatu !


pcz do mniejszych szelek jest za malo "narowisty", zwlaszcza taki, ktorym dysponuje wiekszosc ludzi tutaj, czyli kiepski. Dobry pcz wymaga troche pracy, szybszym w wykonaniu i lepszym do malych ladunkow substytutem pcz jest H3. Nalezy jednak pamietac ze jest niestabilny i wrazliwy na bodzce mech.

Cytat:
" TO wszystko czy mamy cie z tad wyniesc?

Spoko, spoko! Juz koncze tak sobie tylko napisalem. Staralem sie to zrobic jak najlepiej mam nadzieje ze mimo wszystko post zostanie w szelkach, a nie w smietniku.


fajnie ze piszesz, ze sie udzielasz, uczysz jak my wszyscy tutaj, ale jak rzucasz takie teksty po kazdym swoim poscie to co ludzie maja o tobie myslec? Zakompleksiony jestes jakis czy cos, po co takie dodatki? Jak uznam ze cos jest sianem to po prostu znika, jak nie to zostaje i tyle...zachowujesz sie jak "miekki siusiak kap kap" Wink

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sob Pa¼ 08, 2005 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpaner napisa³:
A mo¿e pytanie o ilo¶æ fb powiniene¶ zacz±æ od tego ile da³e¶ jak ci rozwali³o mo¼dzie¿?
Bo tak dawaæ jakie¶ ilo¶ci w ciemno, to wiesz... 2" cylindryczna 2" cylindrycznej nie równa. FB te¿ FBkowi nie równy.


¦wiêta prawda Wink

Ja moje 3'' kulki miota³em 1,5 p³askiej szeleczka wa¿y³a w granicach 120g

mo¼dzie¿ kruciutki oko³o 4 kalibrów spory luz miêdzy ¶cianami oko³o 5mm
Powrót do góry
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Nie Pa¼ 09, 2005 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szelka cylindryczna 3
Korpus:
¦r. zewn. 61mm (mo¼dzierz 2,5")
Wysoko¶æ 85mm
Grubo¶æ ¶cianki 5mm
Zatyczki gipsowe
Opó¼niacz: Rzecz która mnie nigdy nie zawiod³a - visco 3mm o d³ugo¶ci 30mm
Gwiazdy: "Falls" w ilo¶ci bodaj¿e 14szt. Rozmieszczenie symetryczne
Rozrywaj±cy: H3
Miotaj±cy: 24g H3
Zap³on: odcinek visco + niezawodny stickymatch z granulatu H3



FILM

Mam nieodparte wra¿enie ¿e zatyczki nie wytrzyma³y nacisku i zawarto¶æ szelki zosta³a wypluta na dwie strony. Rozryw na ok. 45m. Ogólnie jestem troche rozczarowany, ale mog³o siê okazaæ ¿e rozryw by³ dobry tylko zapalno¶æ gwiazd spowodowa³a takie a nie inne cu¶.


Szelka cylindryczna 4
Korpus:
¦r. zewn. 23mm (mo¼dzierz 1")
Wysoko¶æ 55mm
Grubo¶æ ¶cianki 1,5mm
Zatyczki gipsowe, wyciête i wklejone wikolem
Opó¼niacz: visco 3mm o d³ugo¶ci 24mm
Gwiazdy: "Willow Tree". Rozmieszczenie losowe
Rozrywaj±cy: H3
Miotaj±cy: 6g H3
Zap³on: odcinek visco; z boku


FILM

Planuje zrobiæ baterie takich szeleczek tylko ¿e z innymi gwiazdami.

Pozdrawiam, Damian.
Wiktors=> Filmy ju¿ dzia³aj± Wink

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
.cystof.



Do³±czy³: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Sk±d: in±d

PostWys³any: Pi± Pa¼ 14, 2005 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Zamieszczam zdjêcie mojej 1 szelki kulistej...
Nie wiem jeszcze jak wyjdzie ale i tak zak³adam z góry ¿e NIE wyjdzie [jak to 1 szelka]
Jako gwiazdki da³em srebrne wgtêgi Cool i zwyk³e zielone gwiazdki ok 70 w ca³ej szelce.

Bêdê miota³ w weekend... jak wyjdzie to zamieszcze film. Jak nie wyjdzie to te¿ zamieszcze ¿eby MESTERZY Wink mi powiedzieli co mog³o byæ nie tak [ jak nie bêdzie prostej przyczyny]



MAM TE¯ POMYS£...

co my¶licie o tym ¿eby eksperymentalne szelki miotaæ "du¿± proc±" Rolling Eyes
chodzi mi tutaj w sumie o wyrzutnie... Wiem ¿e "tradycjonalnie" powinno siê miotaæ szelki miotaj±c je...
Co wy myslicie o wyrzutni??

PS: pomys³ podrzuci³ mi ojciec jak zobaczy³ gotow± szelke ... Laughing

pozdrawiam cystof.

_________________
Milczenie, jest dla g³upców najwy¿szym kunsztem.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sob Pa¼ 15, 2005 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny pomys³ Wink jestem ciekawy wyników i rozwi±zañ jakie masz zamiar wykorzystaæ przy budowie procy...

Tylko jest jeden ma³y problem jak z BHP tego wyrzucania no i jak okre¶liæ zamierzasz czas opó¼nienia te szelki bêd± chyba lataæ trochê w ca³y ¶wiat ale do testów powinno siê nadaæ...
Powrót do góry
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Sob Pa¼ 15, 2005 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ ma³e szelki wyrzucano w powietrze rêk±, wiêc i proca siê sprawdzi Smile tylko raczej co¶ zwalniane przez poci±gniêcie sznura albo jeszcze lepiej elektronika Very Happy Z tak± rêczn± bym nie rydzykowa³ Wink A opó¼nienie mo¿naby okre¶liæ mierz±c czas wznoszenia siê szelki przy danym naci±gu gumy, potrzeba tylko stopera i wagi sprê¿ynowej. Stoper oczywi¶cie najlepiej sprzêgn±æ z wypuszczaniem szelki Smile Pare prób na szelkach kontrolnych, wype³nionych czymkolwiek do odpowiedniej masy i mo¿na jako tako u¶redniæ wyniki. Pomys³ nie g³upi jak nie mamy za dobrego pcz, wymaga tylko dopracowania do perfekcji Wink
Cysio, chyba tez pokombinuje jak odpowiedni± ilo¶æ starych majtek znajdê Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sob Pa¼ 15, 2005 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcia³bym go wyrêczyæ:


tutaj rakieto-szelka. z tego co pamietam to robil podobne Ma³y

efekt dzia³ania:
http://www.firework-review.org.uk/v0/ib-ballhead.wmv

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
.cystof.



Do³±czy³: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Sk±d: in±d

PostWys³any: Sob Pa¼ 15, 2005 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

No to poprostu jestem w mega manii szelkowej ju¿...

Oto fotka pierwszej szelki Laughing Laughing Laughing

Gwiazdki silver steamery i zielone.



Jestem naprawde bardzo happy i bêd± nastêpne Twisted Evil Twisted Evil

A aporopos czego te fotki szelkek w foliach?? Wyrzutni??

Jak wrzucasz z imageschack to... http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?p=83657#83657

--------------------------------
Jeszcze chcia³em dodaæ. Laughing

Masa szelki to 120 gram. Laughing
Miotane pcz z ma³ym dodatkiem fb. Laughing

JESTEM TAKI HAPPY ¯E NIE MOGE... 1 Laughing szelka i wysz³a poprostu niemoge!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

NOOO Znalaz³em filmik tej szelki... a my¶la³em ¿e mi siê skasowa³.

FILMEN ¦CI¡GEN

Edit//

No to ja z nudów teraz jak goscie przyjechali zrobi³em niby szelke.
Wzi±³em pi³eczke od ping ponga. Napcha³em do ¶rodka gwiazdek i FB.

Ca³o¶æ zaklei³em.

Nie miota³em tego tylko wyrzuci³em ³ap±[mo¿e ma³o bezpieczne]

Wink Wink FILM Wink Wink

_________________
Milczenie, jest dla g³upców najwy¿szym kunsztem.


Ostatnio zmieniony przez .cystof. dnia Nie Pa¼ 16, 2005 7:21 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Nastêpny
Strona 3 z 19

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP