Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelki [Aerial shells] C.D.(str. 21 - 40)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Czw Sie 25, 2005 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten willow- nie do¶æ ¿e s³aby rozrzut to i s³aba zapalno¶æ... Podaj ilosc H3 jako rozrywajacego i grubosc + material scianek szelki.

Co do drugiej, to jaki jest lift w twoich szelkach? i zap³on nastêpuje przez quick matcha ktory wychodzi z nad mozdzierza, czy z boku jest dziurka na lont? Mialem podobna sytuacje jak miotalem fb- wsypalem lyzke wrzucilem szelke ale nie wyleciala tak jak inne.. Ablo przedmuchalo przez dziurke na lont, albo osadzil sie na sciankach mozdzierza. A szelka przy zwartym mozdzierzu nie ma prawa zachaczyc. A nawet jesli to cisnienie powinno j± wypchac.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Boro
Interesuj± mnie nastêpujace rzeczy na temat szelki gr. 5mm:

1) wysoko¶æ szelki, ¶r. zewn.
2) rodzaj zatyczki, sposób "monta¿u" drugiej (tej kiedy w korpusie s± ju¿ gwiazdy i burst)
3) czy wzmacnia³e¶ w jakikolwiek sposób szelkê
4) czy przypadkiem nie jest to ten wymiar który w sam raz pasuje do mo¼dzierza 2,5" ?

Czekam na odp.

Zbigniew
Miota³em H3. Nie mia³em czasu na zrobienie "quickmatch-a" wiêc zrobi³em "tape fuse-a", dlatego szelka mia³a prawo nie wylecieæ "normalnie" z mo¼dzierza.

Pozdrawiam, Damian.
PS. Co¶ czuje ¿e w najbli¿szym czasie zrobiê porz±dn± szelunie Rolling Eyes Wink

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Damian

1) h=140mm, fi.zewn=50mm
2) zatyczki sa zalewane z zywicy epoks. 2 zatyczka zalewana po wlozeniu przebitki na kulki
3)nie
4)nie wiem ale raczej nie

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Pon Sie 29, 2005 1:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Wreszcie mam swuj aparat i mogê pokazaæ co nieco(zapowiedz).

Oto partia moich szelek które poszybuj± dzisiaj w niebo(mam nadzieje Rolling Eyes ).


Jest to jak widaæ na focie:
15- 2"cylindryczne
2-3" cylindryczne
1-4" kulista


Kilka fotek z produkcji:

Gwiazdki podczas schniêcia:


Widok kulistej od ¶rodka z u³o¿onymi ju¿ pompowanymi gwiazdkami(musia³em siê wy³amaæ Very Happy ):


Kulista z burstem i podsypk± FB:


Widok cylindrycznej 2” od strony opó¼niacza którym jest visco 2mm(1cm/s) owiniêty papierem i umieszczony(wklejony z papierem) w odcinku rurki do balonów czubek na zewn±trz pokryty PCZ z dextryn± aby zap³on by³ pewny:


Szelka od wewn±trz widaæ opó¼niacz i zatyczkê z masy srajta¶mowo-wikolowej:

Gwiazdki a w ¶rodku tulejka z sraj ta¶my na bursta:

Szelka z burstem:

Prawie gotowa szelka dale odrywam na grubo¶ci(¶cianki) korpusu po³owê i zaginam do ¶rodka a dalej na to papier nas±czony wikolem:


Dzisiaj posz³y trzy losowo wybrane 2"na próbê zapowiada siê ¶rednio Rolling Eyes .

Szelka 2" Red
Nieodpali³ opó¼niacz nie mam zielonego pojêcia Shocked dlaczego, pierwszy raz mi siê to zdarzy³o, opó¼niacz jest zawsze zanurzony w ³ad. miot.
Szelka 2" Silver Streamer
Czemu polecia³a tak nisko zostawiê dla siebie po prostu trzeba robiæ wszystko samemu Exclamation i nie pozwalaæ na to innym nawet na ³adowanie do mo¼dzierza Confused .S³aby rozryw.
Szelka 2" Wilow Ti(deszczyk) Ujêcie pokazuj±ce lepiej wysoko¶æ
Ta szelka piêknie pod wzglêdem wysoko¶ci i efektu piêkny deszcz typu glitter którego nie widaæ niestety aparat to nie kamera Confused , ale wieczorem na lepszym aparacie mam nadzieje ¿e z³apie to co trzeba. S³aby rozryw.

Tak jak pisa³em zapowiada siê ¶rednio Rolling Eyes a jak wyjdzie zobaczycie wieczorem (bez wzglêdu na wynik bo chcê zobaczyæ jak bardzo jestem w tyle- i po to napisa³em zapowiedz bo jak by by³a klapa to bym nie pokaza³ pewnie Rolling Eyes ) Bêdzie lepszy aparacik do filmów ni¿ te wy¿ej to lepiej wszystko z³apie(mam nadzieje Rolling Eyes ) a naddatek bêdzie z d¼wiêkiem to tez sporo pokazuje.
Dok³adniejsze parametry poszczególnych szelek podam wieczorem po powrocie.
Trzymajcie kciuki. Wink

Pozdrawiam
Wiktors

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pon Sie 29, 2005 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko chcia³em pare rzeczy dodaæ, ju¿ z Tob± rozmawia³em na temat tych filmikówSmile Ale wiadomo.. wzmacniaj ogólnie szelki, albo wi±zanie albo obklejanie. Zobaczymy jak to wyjdzie w nastêpnych.
A teraz troszkê inna kwestia, na która tak¿e nale¿y zwróciæ uwage i sam Pirotechman tak¿e by to zapewne zrobi³.. . Mianowicie bardzo podoba mi siê szelka 4", u³o¿enie tych piêknych kolorowych gwiazdek. Lecz zastanawia mnie tylko co wchodzi w sk³ad tych czarnych pumpedów, bo s± tam tak¿e niebieskie organiczne na zasadowym wêglanie miedzi i KClO3 z S. Sama gwiazdka zawiera S i KClO3, ale jest to sztywno zlepione ze sob± z pomoc± lepiszcza. Natomiast wsadzenie takich gwiazdek, a obok nich podjerzewam ¿e te czarne gwiazdki mog± zawieraæ S to jest to do¶æ niebezpieczne i ogólnie chia³bym by inni pocz±tkuj±cy zwrócili uwage na to, bo Ty wiesz co robisz Smile Choæ ja nadal uwa¿am ¿e to bardzo niebezpieczne po³±czenie Rolling Eyes ...
Reszta jak wiesz bardzo mi siê podoba:) czekam na nastêpne szelki.
ps no chyba ¿e te czarne nie zawieraj± S, a pó¼niej zostaj± jeszcze te szare.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Pon Sie 29, 2005 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Co do wypowiedzi P2 na temat niebezpieczeñstwa zwi±zanego z gwiazdkami to siê muszê zgodziæ ale powinno wyj¶æ tak jak nale¿y. Z ciekawo¶ci przeprowadzi³em test a mianowicie mocno pociera³em gwiazdkê niebiesk± i bia³±, bia³a zawiera Sb2S3 wiêc powinno siê ³atwo zapaliæ co nie nast±pi³o, ale wiadomo na szelkê przy wystrzale dzia³a o wiele wiêksza si³a i zobaczymy jak to bêdzie mam nadzieje ¿e siê uda, jak nie to bêdê mia³ nauczkê Exclamation .

Sk³ad gwiazdek w kuli 4" to:
Niebieskie KCLO3/zas.CuCo3/S/ ma³y dodatek CuCl Cool
Czerwone Sr(NO3)2/Mg/PCV
Bia³e KNO3/S/Sb2S3/
Zielone Ba(NO3)2/Mg/PCV
Czerwone i zielone zosta³y pokryte m±czka PCZ/dekstryna 90/10 poniewa¿ s± trudno zapalne- st±d s± czarne Very Happy .

Dzi¶ poszed³em na poligon i znalaz³em korpusy szelek i tego jednego niewypa³a Sad . I muszê potwierdziæ P2 za s³aba zatyczka górna i nie rozrywa korpusu a po prostu wystrzeliwywuje z niego gwiazdy Confused .
ZNALEZIONE KORPUSY
Co do niewypa³u to jestem w szoku Shocked visco po prostu zgas³ w po³owie opó¼niacza nie wiem jaka by³a tego przyczyna na pewno nie by³ za³amany, wilgoæ te¿ nie wchodzi w grê.
FOTO NIEUDANEI-SEKCJA
Postaram siew wzmocniæ górne zatyczki ¯P Rolling Eyes .

Pozdrawiam
Wiktors

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Pon Sie 29, 2005 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiktors moim zdaniem najlepsze sa zatyczki kartonowe zlozone z 3-4 warstw tektury falistej wklejone wikolem. Uzyles jak widac rury wyprodukowanej fabrycznie, grubej i bardzo mocnej. Wytrzymalosc zatyczek byla duzo mniejsza niz scianek i to jest przyczyna niepowodzenia.
Ja sam nawijam korpusy o grubosci scianek ok 2,5mm i wklejam zatyczki kartonowe nie zalujac wikolu tak ze sa one mocniejsze niz scianki korpusu. Dodatkowo stosuje wiazanie wzmacniajace opakowanie i zapobiegajace wyrwaniu zatyczek. Poprawia ono rowniez rozrzut i zapalnosc. Oto fotki szelki zwiazanej lecz jeszcze nie wykonczonej:

http://shellmaster.w.interia.pl/spiked1.JPG
http://shellmaster.w.interia.pl/spiked2.JPG
http://shellmaster.w.interia.pl/spiked3.JPG

Poza tym bardzo podobaly mi sie gwiazdy silver streamer, wyszlo ekstra, szkoda na drugim filmie nie widac pelnego efektu...

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Pon Sie 29, 2005 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Najpierw skomêtujê wypowiedz HellFire

Co do zatyczek to masa Srajta¶mowo-wikolowa jest ok. z niej mam wykonane zatyczki dolne i jest bardzo wytrzyma³a u mnie problem w jej partii szelek polega na tym i¿ górne zatyczki zosta³y zrobione na odpierdol Confused bo mnie czas goni³ ,zreszt± niepotrzebnie bo jak widaæ na pokaz nie pojecha³em Confused i to jest przyczyna czê¶ciowej pora¿ki(mam na my¶li rozryw). Co do Twojej propozycji zatyczek z kilku warstw tektury falistej to te¿ na pewno dzia³a bo to stosujesz, nie ¿a³ujesz wikolu który wnika w szparki tektury wype³niaj±c je i wszystko po zwi±zani kleju porz±dnie siê trzyma kupy. Obwijania szelek sznurkiem nigdy nie stosowa³em ale musze spróbowaæ Idea , jednak nie wydaje mi siê aby mia³o to du¿y wp³yw na rozrzut i poprawienie wytrzyma³o¶ci zatyczek Rolling Eyes , cho¶ mogê siê myliæ bo nie stosowa³em tego. Wiem ¿e stosuj± to powszechnie na APC wiêc jaka¶ prawda musi w tym byæ Rolling Eyes ale jak na razie mam podzielne odczucia. A tak swoj± drog± ³adnie siê prezentuje Twoja szeleczka mam nadzieje ¿e równie piêknie zadzia³a

A teraz dzisiejszy wieczur:
Ludzie s± jak komputery tylko bardziej zawodni Evil or Very Mad na pokaz nie pojecha³em wiêc wioz³em sobie 5-2" i jedn± 3" i poszed³em na mój poligon.
Oto wyniki:

3" D1 Glitter szelka jak dla mnie idealna Shocked wystrza³ potê¿ny z basowym hukiem Exclamation (szkoda ¿e nie s³ychaæ) wysoko¶æ du¿a nawet trochê za wysoko Shocked , no i efekt przepiêkny bardzo wyra¼ne i g³êbokie mruganie, zapalno¶æ i rozrzut doskona³a. Po prostu wygl±da³a jak profi szelka stosowana na pokazach Exclamation Exclamation Exclamation pod ka¿dym wzglêdem. Szkoda ¿e nie mam kamery Sad Sad Sad

2" Czerwona metaliczna
Rozryw cieki ale to przez za s³abe zatyczki górne, gwiazdki trochê za du¿e- za d³ugo siê pal± i tu aby to poprawiæ albo mniejsze gwiazdki o po³owe albo dodatek kclo4 do masy Rolling Eyes

I jeszcze jeden film:Silver streamer 2

Reszty naprawdê nie warto ogl±daæ bo cieki aparat Sad np. zielony wychodzi na bia³o Confused dlatego nie zamieszczam filmów. A same szelki wysz³y przyzwoicie ale jeszcze du¿o pracy przede mn± i cieszy mnie ten fakt Very Happy Idea .

Ogólnie to jak na razie cienko poza 3" która by³a naprawdê zaj...ta Exclamation i jestem z niej naprawdê dumny. Zobaczymy co z nastêpn± 3 i kul± no i reszt± 2" Rolling Eyes

Pozdrawiam
Wiktors

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Wiktor dnia Wto Sie 30, 2005 12:03 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Wto Sie 30, 2005 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiktors napisa³:
A tak swoj± drog± ³adnie siê prezentuje Twoja szeleczka mam nadzieje ¿e równie piêknie zadzia³a


Hehe, ta szelunia juz poszla i film jest na forum-fotka jeszcze sprzed mojego wyjazdu, teraz nie mam czasu bo do poprawki ryje... Confused
Jak widac zadzialala i to calkiem ladnie, rozrzut mocny, zapalnosc 100% tylko jak juz wczesniej pisalem opozniacz byl walniety bo rypnal o podloge Laughing
Co do wiazania to masz racje, cos w tym jest i polecam wyprobowanie tej techniki Wink

Linki nie dzialaja poprawnie aczkolwiek dzieki uprzejmosci P2 dalem rady sciagnac ta 3 calowke... no i rzeczywiscie Laughing
Efekt wyszedl bardzo ladny, podoba mi sie, widac ze bylo to na duzej wysokosci bo jak na 3'' to malutkie Wink swietny rozrzut i zapalnosc to jest to Exclamation Very Happy


pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz


Ostatnio zmieniony przez HellFire dnia Wto Sie 30, 2005 11:39 am, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Wto Sie 30, 2005 11:36 am    Temat postu: szelki Wiktorsa Odpowiedz z cytatem

Witkors s³uchaj rad ludzi którzy przecie¿ te¿ mêczyli siê z takimi problemami jak Ty... A przechodz±c do konkretów, ja te zatyczki wikolowo srajta¶mowe d³ugo stosowa³em, ale ca³e szcze¶cie darowa³em je sobie.
D³ugo schn±, wiêcej roboty, czasem siê kurcz± (trzeba uzywaæ samego gêstego wikolu) i jeszcze s± ciê¿kie... Prosta niby bardzo s³aba zatyczka w postaci kó³ek z tektury jest bardzo dobra, ja osobi¶cie stosuje 3 warstwy, klejone jak polecaj± szelkomaniacy du¿a ilo¶ci± wikolu, pó¼niej je mocno dociskam drewnianym walcem, a oczywi¶cie ¶cianki szleki zaginam...
Taka zatyczka jest bardzo dobra i nie powinny powtórzyæ siê takie rzeczy jak wywalanie zatyczki co by³o we wcze¶niejszych próbach. A jak bêdziesz dobrze obkleja³ czy wi±za³ to ju¿ nie ma mowy o wyrwaniu zatyczki.
Zreszt± da³em na stronie wcze¶niej parê zdjêæ z mojej produkcji. I dodaje jeszcze to:)



A szelki wiesz ¿e mi siê podoba³y.. kombinuj dalej:) Czekam na dalesze Twoje próby.
pozdrawiam
Piroman2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sro Sie 31, 2005 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ¿eby nie by³o ¿e ¶piê Very Happy Jestem w trakcie przygotowywania dwóch szelek. Post bêde zmieniaæ z up³ywem czasu. Narazie to:


Granulat H3.


Gwiazdy Willow Tree z primerem (PCZ). Stworzy³em je dziêki mojemu "star roller-owi" w drugim "podej¶ciu".


Prawie gotowe. Teraz kó³eczko, wosk i zatyczka. Ca³o¶æ w³a¶nie schnie na moim ogrodzie.

Je¿eli wszystko pójdzie OK to bêd± gotowe do odpalenia dzisiaj/jutro a co do tego kiedy zobaczycie film nie jestem pewien (mo¿e sobota rano).
Mam nadziejê ¿e tym razem co¶ z tego bêdzie.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Sro Sie 31, 2005 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Damian jak dlamnie te ¶cianki szelki bêd± za grube, i Granulat H3 sobie nie poradzi z rozerwaniem tej oto szelki. Mo¿e i rozerwie ¶cianki ale nie bêdziesz mia³ ³adnego rozrzutu gwiazd na niebie. We¶ sobie dla spróbowania jedn± zrób w tym korpusie co masz, a drug± to znajdz jaki¶ inny korpus o grubo¶ci ¶cianek ok.1,5mm

Pozdrawiam Kaco1
Jak bêd± mocne i wytrzymale zatyczki to sobie poradzi bez problemu zoabacz szelki Boro Very Happy
Pozdrawiam
Wiktors

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sro Sie 31, 2005 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaco1 napisa³:
Witam
Damian jak dlamnie te ¶cianki szelki bêd± za grube(...)


to jest perfidny akt desperacji Evil or Very Mad
bardziej ni¿ bardziej wychodzi poza granice mojej cierpliwo¶ci

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Wrz 01, 2005 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
W³a¶nie ostatnimi razy w koñcu uda³o mi siê odpaliæ szelki, na które tak bardzo czeka³em. By³y to m.in te cylindryczne oraz 4" kuliste, która dawa³em Wam na fotkach. Podsumowuj±c by³o to 11 2"cylindrcznych szelek oraz 3 szelki 4" kule Cool i 3" cylindryk (jednego wcze¶niej odpali³em) a tak¿e 3 komety i ma³a bateria z 20 komet nazwana przez Bodka "Je¿ykiem" Very Happy
S³owami siê nie da opisaæ tego co odczu³em po tamtych testach... niesamowite wra¿enie, a do tego zyska³em do¶æ sporo nowego do¶wiadczenia i nauczy³em siê wiele. Zda³em sobie sprawê z wielu rzeczy, dotycz±cych wykonywania tych wspania³ych fajerwerków jakimi s± szelki.
Odrazu przyznaje ¿e jestem bardzo zadowolony MIMO ¿e wiele szelek by³o nie udanych, a w³a¶ciwie zaraz napisze Wam to dok³adniej.
Zacznê od mo¿e przyjemnych niesamowitych udanych szelek i innych ciekawostek Smile
Na start fugas, 500ml ON, do tego a¿ 50g MPF-42 ... prosta sprawa, fugas bardzo mocny wysoki i do tego basowy huk. Przesadzi³em z MPF'em, zdecydowanie za du¿o jak na tak± ilo¶æ paliwa... ale efekt by³ zdumiewaj±cy, widzowie zadowoleni, ja z Bodkiem oczywi¶cie równie¿.
Ale zdecydowanie przesada... nie s±dzi³em ¿e skurczybyk jest a¿ tak si³ny.
Wcze¶niej 50gfesha na KMnO4 i Al nie dawa³a, a¿ takiego "powera".

Nastepne udane jest pare szelek cylindrycznych, o dziwo nie pamiêtam ile. Tak wiele strza³ów, ¿e nie pamiêtam, ale film mi to dok³adnie potwierdzi.
By³o ich bodaj¿e 3 lub 4.. wydaje siê to bardzo ma³o, ale! Za to jakie to by³y szelki... po prostu niesamowite:) Wiêc te co wysz³y robi³y naprawde wielkie wra¿enie... a wiem, ¿e do pe³nego sukcesu zanim dojde musze zaliczyæ tak¿e wiele nie udanych prób. A w³a¶nie takowe mnie ostatnio nie zrazi³y, co mnie te¿ bardzo cieszy. Zreszt± nie mo³y zraziæ, gdy 4" kulista Shocked przewy¿szy³a ca³± reszte, 2 by³y zabójcze Very Happy. Ta jedna byla troszkê nie udana, ale zaraz opowiem co i jak.
A jeszcze z udanych rzeczy to napewno mo¿na zaliczyæ srebrn± kometê (opisze w temacie "Komety") i po troszku Je¿yka który zaskoczy³ nas pod koniec.
No i czas na to co mnie jeszcze nie opu¶ci³o, trzyma siê mnie bym jeszcze nie osiad³ na laurach:) Próby nieudane..
Arrow zalicza siê do tego wiele cylindrycznych szelek, jedn± 4" kulist± i tak¿e po troszku Je¿yka, oraz 2 pozosta³e komety. No ale chcia³bym co niektórych ostrzec przed pewnymi b³edami, a przynajmniej przekazaæ im moje do¶wiadczenie, w koñcu jestem PROFI Wink I po tym te¶cie ju¿ mi lepiej z tym podpisem.. wtedy narzeka³em jak stara baba.
Pierwsz± rzecz± która zawiod³a i mnie bardzo zdziwi³a, by³ naprawde zbyt silny lift - proch czarny, nie wspomne jak szelki lata³y wysoko Shocked . Ale te¿ za to ¿e by³ za silny lift to przy Je¿yku ma³e 1" i 1.5" mo¼dzierze do komet wbija³o w ziemie i przerywa³o po³±czenia z Visco (dziêki KeteN i User za gratisy), cze¶æ mo¼dzierzyków nie prze¿y³a wogóle strza³u... pod koniec w³a¶nie Je¿yk odda³ d³u¿sza serie wystrzeliwuj±c z impetem komety White Glitter i Golden Rain. Do tego lift jeszcze by³ tak mocny ¿e mi rozwali³ dwie komety (o tym w temacie "Komety). Ale cieszê siê dlatego, ¿e wiem jak zrobiæ jeszcze lepszy pcz ni¿ robi³em wcze¶niej, a jeszcze wogóle go nie prasowa³em, a to pozwoli mi u¿ywaæ go mniej. I powiem Wam nie ma ju¿ ¿adnego problemu z wysoko¶ci± szelek, na która narzekali¶cie!
Drug± rzecz± jest niestety, naprawde niestety Sad s± mianowicie opó¼niacze - ze spoulette przerzuci³em siê za¶ za Visco i nie zda³ zbytnio egzaminu, w wiêkszo¶ci przypadków siê nie zapali³, mimo ¿e l±czy³em go ze stopin± i ¶cina³em go uko¶nie. Mo¿e i tutaj mocny proch bv³ za silny i nie dawa³ rady go zapaliæ.. eksplozja miotaj±cego by³a bardzo silna i visco jako¶ móg³ siê nie zapaliæ no i w³a¶nie nie zapala³ siê. Szelki po prostu pospada³y z nieba i teraz musze i¶æ je znale¶æ.. Smile Du¿e szelki mia³y PROFI opó¼niacz czyli 6mm lont ¿ó³ty ci¶nieniowy (Wielkie dziêki User za niego!!) Gdzie niegdzie jeszcze mia³em spoulette i zadzia³a³. I musze przyznaæ ¿e wole star miny ni¿ spadaj±ce nie odpalone szelki Smile .
Kilka, bodaj¿e 5 szelek by³o bardzo dziwnych, nie zapali³y siê gwiazdki, w tym czerwone organiczne (sacharoza, az. strontu, kclo3) co mnie bardzo dziwi i nie wiem dlaczego.. Oraz czerwone, zielone i bia³e stroboskopy powlekane wszystkie primerem w postaci zwyk³ego pcz.. chyba nie wystarczy³. A s±dze ¿e tote¿ ma znaczenie, to podaje ¿e wszystkie stroboskopy by³y ciête, po za bia³ymi, by³y toczone. Red organic - pumped.
A czemu nie zapali³y siê powlekane pcz Golden Wave no. 2 by Shimizu i reszta to podejrzewam dlaczego. Pcz jest do¶æ s³aby w zapalaniu nie których mas gwiazdkowych, choæ próby naziemne potwierdzi³y zapalno¶æ tych gwiazd, ale wiecie dobrze ¿e w szelkach panuj± inne warunki. A jestem prawie pewien, ¿e taka s³aba zapalno¶æ wynik³a z zale¿no¶ci bursta do tych gwiazdek, lift by³ tak szybki ¿e móg³ nie zd±¿yæ zapaliæ primera....
Dlatego stosuje siê inne primery, a czêsto sk³adem podobne do lifta.
A je¶³i chodzi o 4" kulist± to jedna nie by³a zbyt dobra bo zawini³y gwiazdy i to w³a¶nie Silver Wave no. 2 by Shimizu, by³y za s³abe i siê rozkruszy³y.. jeszcze o tej mieszance napisze w kometach.
I w³a¶ciwie to by³y te dwie rzeczy które mnie zawiod³y i wbrew pozorom je¶li chodzi o opó¼niacz to jest najmniejszy problem...
I takie ogólne wnioski to oczywi¶cie dobry opó¼niacz w szelkach, odrazu mówie ¿e ja s±dze ¿e Visco jest do bani... ju¿ wcze¶niej mia³em podobne problemy u¿ywaj±c go, nie zaprzeczam ca³kowicie ¿e siê nie nadaje, ale mi nie podchodzi do gustu. I oczywi¶cie najlepszym opó¼niaczem, jak sam Artpi to chyba wspomina³ jest lont ¿ó³ty ci¶nieniowy i mia³em go w szelkach i spisa³ siê znakomicie. Tak¿e dobrze, ale to musi byæ naprawde dobrze i starannie zrobiony spoulette tak¿e siê nadaje.
Kolejna rzecz dotycz±ca gwiazdek, czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wielkie si³y dzia³aj± na nie w szelce, je¶li do tego u¿yjemy mocnego bursta i dodatek Fb (jak sam stosuje) to tym bardziej musimy o nie zadbraæ. Potwierdzi³o mnie to jak wa¿ne jest choæby same wykonanie gwiazdek, mia³em pumpedy a mimo to siê skruszy³y, wiêc wa¿ne jest jak mocno jest prasujemy i ile lepiszcza dajemy i w jakiej postaci wprowadzamy. To dla wielu szelkomianaków i starych wyjadaczy oczywiste i ja te¿ to oczywi¶cie wiedzia³em, ale inaczej to przemawia do cz³owieka jak siê to sprawdzi. A w³a¶nie je¶³i chodzi tutaj o t± mieszankê Silver Wave to ona jest do¶æ ciê¿ka do zrobienia...
W³a¶ciwie to tyle je¶li chodzi o wnioski.
I mimo tego wszystkiego jestem bardzo zadowolony i szczêsliwy, muszê te¿ przyznaæ ¿e jak patrze na widownie, a sam skacze uradowany Smile to widze ¿e oni nigdy nie zdadz± sobie sprawy jak to jest zrobiæ to samemu i jak wyjdzie, bo dla nich to jest nic nadzwyczajnego, zwyk³e piêkne fajerwerki, ale przecie¿ dla Nas jest to co¶ wiêcej.. przynajmniej dla niektórych. I z przykro¶cia pod koniec mojego najd³u¿szego posta jakiego kiedykolwiek napisa³em, musze Was powiadomiæ ¿e robie sobie przerwê w fajerwerkach, niestety teraz bêde mia³ troszkê wiêcej obowi±zków ni¿ zawsze i nie bêde mia³ zbytnio czasu na tworzenie. Szkoda bo akurat teraz jescze mocniej mnie wci±g³o w te szelki Razz
A co do d³ugo¶ci to musia³em Wam troszkê opowiedzieæ i przybli¿yæ moje postêpy oraz zadowolenie, opisaæ Wam moje b³êdy i wypisaæ wnioski, bo kto¶ mi kiedy¶ napisa³ ¿e szkoda, ¿e tak ma³o pisze o swoich testach. I tutaj siê zgodze:) Teraz mam nadzieje, ¿e pomo¿e to niektórym i przybli¿y nieco pewne sprawy a i moze spojrz± na niektóre procesy elaboracji ¶rodków pirotechnicznych troszkê inaczej i zmieni± w nich co nie co. A i pewnie czekacie na film jak to zwykle by³ a przed nim ok 4 zdania, teraz jest inaczej, sam go nie mam, ale bêdzie.. a wtedy i wrzuce jeszcze wcze¶niejsze stare filmiki:)

Na koniec jeszcze chcia³em bardzo podziêkowaæ
> sponsorom takim jak
User: http://www.chemia.ltd.pl/
oraz KeteN http://www.keten.org.pl/

Udostêpnili mi wiele pomocnych ¶rodków w postaci lontów oraz tak¿e opakowañ na szelki. Jestem im za to bardzo wdziêczny.
>kamerzy¶cie LeNeeNowi który ma cierpliwo¶æ i cheæ do kamerowania moich testów mimo ¿e jest do¶æ zapracowany i nie ma zbytnio czasu.
oraz
> Artpiemu który troszkê mi pomóg³ w sprawie szelek i przybli¿y³ pare waznych rzeczy i
>HellFire'owi który wspiera³ mnie w paru kryzysowych momenetach, a jak i trzeba³o ja jego Wink A tak¿e razem wymienili¶my nie co do¶wiadczeñ.

ps czas teraz tak¿e wykorzystam na zbieranie sprzêtu w postaci, pras, gwiazdkownic star rollerów mo¼dzierzy itp.
pozdrawiam
Piroman2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Wrz 01, 2005 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisa³:
i...Na start fugas, 500ml ON, do tego a¿ 50g MPF-42 ... prosta sprawa, fugas bardzo mocny wysoki i do tego basowy huk. Przesadzi³em z MPF'em......nie s±dzi³em ¿e skurczybyk jest a¿ tak si³ny.

Drug± rzecz± jest niestety, naprawde niestety Sad s± mianowicie opó¼niacze - ze spoulette przerzuci³em siê za¶ za Visco i nie zda³ zbytnio egzaminu,



1. A gdzie film Rolling Eyes Question

2. Na opó¼niacz polecam takie "cu¶" czyli race ¶wietlne kal. 15 mm - do pistoletów z nasadk±.




Kiedy¶ sam to robi³em, mia³em sporo takich tulejek z opó¼niaczem. Kosztowa³y mnie grosze. Za to s± super na opó¼niacze do szelek. Pali siê tyle aby w górnym odcinku lotu zadzia³a³± szelka. W szelce wycinakiem do korków ( laboratoryjny ) wycinacie otwór fi . ok 15 mm i w to pakujecie opó¼niacz. Brzegi smarujecie ZE. Wychodzi gites. Potem , w locie pali sie to kolor taki jaki ma ten naboik.

Mo¿ecie te¿ sami to robiæ. Rurkê musicie ukrêciæ na wikolu. Masa piro polecam jaka¶ z dodatkiem ZE. Brzegi rurki od wewn±trz smarujecie te¿ ZE - tu¿ przed zaprasowaniem masy ( o³ówkiem ).

Masa piro np.

KCLO3 / Cdrz/SrCO3/cukier puder/ZE - 55/7/15/8/15

Po nabiciu tulejki masê lekko zarysowujecie ( przed stwardniêciem masy Exclamation ) patyczkiem aby lepiej zaskoczy³a od ³adunku miotaj±cego. Masê robiæ maks. 200 gram, wyrabiaæ rêk± w gumowej rêkawiczce. Zamiast wêglanu mo¿na daæ azotan SR.


Pozdr. A
Powrót do góry
Adrian



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWys³any: Czw Wrz 01, 2005 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wygladaja moje szelki 2"



Lufa 2" PCV Grubosc 1cm Wysokosc 54cm :



2 Szelki obok siebie :


Pozdrowiam was mocno! Adrian (bajkopisarz;) )

Ps. NIe gniewajcie sie na mnie Wink Pozdro


Ostatnio zmieniony przez Adrian dnia Sob Wrz 03, 2005 9:30 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
eReSix



Do³±czy³: 18 Maj 2005
Posty: 34
Sk±d: Kraina Czarnego Z³ota

PostWys³any: Czw Wrz 15, 2005 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja teraz dodam pare fotek, jakie zrobi³em tego roku na wakacjach w Hiszpanii Wink Zdjêcia te zrobi³em w jednym z najlepszych sklepów z fajerwerkami na Costa Blanca Very Happy






Wszystkie szelki mia³e metalowe mo¼dzierze grubo¶ci ¶cianki ok. 3mm

POZDRO RSx

_________________
GG: 4669010 (to dla tej kobiecej czê¶ci forum Razz )
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Nie Wrz 18, 2005 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, od dzisiaj numeruje swoje szelki.

Szelka cylindryczna 1
Kaliber 1,875". Chcia³em powróciæ do dawnych czasów i zamiota³em j± FB - to by³ mój b³±d bo by³ tego dnia bardzo silny wiatr. Resztê mo¿na wywnioskowaæ samemu...
Szelka cylindryczna 1

Szelka cylindryczna 2
Kaliber 1,875". Ci¶nienie oraz temp. rozerwa³a lub przepali³a wzmocnienie w postaci wi±zania (HF mnie przekona³, równie¿ polecam) i rozryw by³ mizerny. Teraz dodatkowo sznurek bêdê miêtoliæ w wikolu; w tym te¶cie tego nie zrobi³em. Zapali³a siê po³owa gwiazdek. Miota³em 18g H3 + 5%FB (moje ulubione Twisted Evil Very Happy)
Szelka cylindryczna 2

Walczê ku**a do koñca
(tak jak z j. polskim bo zacz±³em rok szkolny od oceny ndst....) Wink

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Nie Wrz 18, 2005 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Na poczatek krotko skomentuje twoje filmy...
Jak sie latwo domyslic nie mam do powiedzenia zbyt wiele pozytywnych rzeczy na ten temat. Powiem tylko tyle: jest wiele postow o budowie szelek i wskazowki jak poprawic zapalnosc, rozrzut itp...to samo z liftem, ostatnio pisalem na temat prasowania itp... przeczytaj, zastosuj sie do dobrych rad i powinno byc ok, bo mam wrazenie, ze robisz wszystko "na hop-siup".
A swoja droga to co widzialem ni jak sie nie ma do mojego wyobrazenia o 18stu gramach H3 z dodatkiem FB Shocked przeciez taka dawka spokojnie rozerwalaby mozdzierz Shocked I dlaczego az tyle tego w ogole Question Rolling Eyes Ja w tej chwili stosuje prasowany pcz granulat i do wyniesienia szelki o masie 110g na zadowalajaca wysokosc wystarcza zaledwie 17g pcz bez zadnych dodatkow...moze lepiej poswiecic troche czasu na produkcje dobrego lifta Question Idea

A teraz cos o moim ostatnim dziele Wink
Oto fotki, ponizej opis...(fotki z komorki wiec jakosc taka sobie)




Szeleczke wystrzelilem wczoraj i jestem z niej bardzo zadowolony Laughing
Niestety filmu nie ma i nie bedzie bo moja cyfrowka jest daleko od domu Confused
Na poczatek krotki opis techniczny, ktory moze sie nie ktorym przydac Wink

Korpus: nawijany na wikolu, gruboscc scianki 2,5mm, zatyczki kartonowe z 4 warstw tektury falistej klejone wikolem

Opozniacz: spoulette czyli papierowa tulejka z zaprasowanym prochem i crossmatchem

Gwiazdki: znane wszystkim niebieskie na chloranie i zas. weglanie miedzi, ulozone na obrzezach

Burst: H3 granulat w ilosci kilku gram (nie wazylem) tworzacy rdzen szelki

Lift: Pcz prasowany granulat 17g
Calosc wzmacniana wiazaniem i opakowana w papier pakowy.

Efekt wyszedl calkiem niezly. Poleciala wysoko po prostym torze, zaplon bursta nastapil na szczycie czyli opoznienie udalo mi sie dobrac idealnie. Zapalnosc rewelka (dzieki wiazaniu oczywiscie...) Jedyne zastrzenia mam co do ksztaltu rozrzutu, ktory byl "liniowy". Wyszlo wielkie pasmo gwiazd, nie powiem wygladalo ciekawie, ale staram sie otrzymac powtarzalny symetryczny ksztalt co jest rzecza naprawde trudna. Byc moze byl to krag widziany z bocznej perspektywy tak jak to bylo na jednym z filmow P2 aczkolwiek dokladnie nie moge tego przeanalizowac bo nie mam filmu..to tyle. Pod koniec wrzesnia bede mial znow cyfraka wiec i filmy i fotki beda Wink

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz


Ostatnio zmieniony przez HellFire dnia Pon Wrz 19, 2005 3:26 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Pon Wrz 19, 2005 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po malej przerwie!

ostatnio wykonane zostaly proby szelek cylindrycznych 2" z nowymi korpusami, osobiscie kreconymi o grubosci scianki 5mm (brystol klejony szklem wodnym). Nie musze chyba wyjasniac jak twardy i sztywny jest taki korpus, fi.wew=40mm.
Wnetrze szelki to standartowa chryzantema z burstem H3 ("herbatka") z dodatkiem luznego FB w miejscu zaplonu szelki.

Film 1 krecony kamera VHS - 25fps - problem w tym ze nie da sie w niej ustawic ostrosci manualnie a automat jak zwykle glupnie w nocnych zdjeciach...(smiech w tle nie jest mojego autorstwa Razz)

http://members.lycos.co.uk/wiktors/boro/szelka_1.avi

Film 2 krecony aparatem cyfrowym - 15fps, mala rozdzielczosc, i niestety czesc "kuli" zaslonieta przez drzewo...

http://members.lycos.co.uk/wiktors/boro/szelka_2.avi

w obu przypadkach srednica rozrzutu ~30-40m, niezla zapalnosc * a i wrazenia dzwiekowe niecodzienne (filmy nie oddaja tego).

wniosek z przeprowadzonych prob tylko jeden: mocny korpus a co za tym idzie silne "przytrzymanie" wybuchu to podstawa.

Enjoy Cool ,
Boro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Nastêpny
Strona 2 z 19

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP