Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Szelki [Aerial shells] C.D.(str. 21 - 40)
Id do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Piroman2

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Pi Sie 12, 2005 4:50 pm    Temat postu: Szelki [Aerial shells] C.D.(str. 21 - 40) Odpowiedz z cytatem

A 瞠by jeszcze 豉dniej zacz帷 21 stron tematu szelki, dodaje zdj璚ia, kt鏎e w ko鎍u mam i moge zamie軼i, aby軼ie mogli troszk wi璚ej zobaczy z mojej pracy. Bo w ko鎍u, a czasem g逝pio si czuje z PROFI, ale nie b璠e ju j璚za jak to pisa Arkadiusz.
A wi璚 daje fotki Cool
2" cylindryczna

gotowa szelka, w <> pisze 豉dunek rozrywaj帷y. Jest to model testowy, zreszt jak wszystkie.

gotowe do wsadu i wystarczy tylko odpali....

cz窷 komponent闚 do szelki, widzimy pumpedy gwiazdy i rolled oraz burst

obudowa 2" cylindrycznej wzmacniana rolka od "srajta鄉y"

tutaj w豉郾ie ju szeleczka z komponentami:) to u這瞠nie gwiazdek pionowe (poziome jakby le瘸造 na tej wi瘯szej stronie)

豉dne u這瞠nie gwiazd, wida spoulette od wewn徠rz

i na po瞠gnanie ostatnie spojrzenie na szeleczki - 2"

I co o tym s康zicie?
Ja wiem jedno, jak spogl康am na te zdj璚ia to jestem zadowolony i to ju mi wystarcza:) by robi nast瘼ne takie cude鎥a.
pozdrawiam
Tomasz - P2

Ostatnio zmieniony przez Piroman2 dnia Wto Sty 01, 2008 8:01 pm, w ca這軼i zmieniany 3 razy
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Piroman2

PostWys豉ny: Wto Sie 16, 2005 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jako zapowied ju teraz daje Wam par fotek:

B璠zie trzeba poczeka a poszukam tych film闚 w sieci, bo zatyczka do mo寮zierza jeszcze mi stygnie... Ale nie b鎩cie, znajde i dam Wam linki, a tak瞠 udziele wi璚ej informacji o testach itp.

szelkomaniak-P2
a i zdj璚ia robi pan Bodek
p騧niej zmienie tego posta, jak b璠 filmy

Zbigniew

Do陰czy: 11 Cze 2004
Sk康: z Piek豉

PostWys豉ny: Wto Sie 23, 2005 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do szelek pana Boro (niechcialem zasmiecac tematu o gwiazdach)

Moim skromnym zdaniem gwiazdki jako chryzantemy chyba nie wyszly... to jest perfidny Tiger tail. Przyczyn jest zbyt dobrze rozdrobniony w璕iel, ja bym si nie kierowa tylko i wy陰cznie przypisami....

Drug przyczyn mo瞠 by wielko嗆 gwiazdek... ale t przypad這嗆 ma造ch szelek da sie zlikwidowa, zaraz napisze jak Razz

Efekt jest za ma造. Wiem, nie ma czego si spodziwa to tylko 2" ale moje 2" zajmuja du穎 wi瘯sze pole na niebie. Dlaczego? Poprostu ni瞠j wybuchaj. Jak na moj gust, szelki wybuchaja za wysoko. I tak, mo瞠 gdyby wybuch造 du穎 ni瞠j, wida by這 by ladne chryzantemy.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Boro

Do陰czy: 23 Sie 2005

PostWys豉ny: Wto Sie 23, 2005 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsza chryzantema bardziej symetryczna kula, gorzej wykadrowane - kamerzysta ukrzyzowany Very Happy
chryzantema1
druga chryzantema mniej symetryczna ale za to dobrze skadrowana Very Happy
chryzantema2

P.S. jako bindera uzywam dekstryny

@Zbigniew

dzieki za uwagi.
jesli chodzi o typ efektu to jest to chryzantemum-6 wg przepisu a w przepisie tym (come.to/pfp) nie ma okreslonego asortymentu wegla drzewnego, nie wiem tez jak powinien wygladac "prawidlowy" tiger-tail.
Osobiscie dodam ze parasol jaki sie stworzyl nie byl wcale taki maly (~20m oceniane "na oko" ktore jednak juz troche widzilo) , z reszta ciezko to ocenic po tym filmie bo nie ma w zasadzie punktu czy obiektu odniesienia. Natomiast zgadzam sie ze szelki mogly by leciec nizej (teraz rzedu 80-100m) - sprobuje zastosowac 10g PCz zamiast obecnych 15g.

Pozdrawiam

Wiktors=> przeniesione z Gwiazdki Tu mamieszczmy opisy i filmiki szelek:)
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Sie 23, 2005 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytam Wasze posty czasami si gubi. Te nazwy angloj瞛yczne 豉pi ( ale nie wszystkie ) szybko ale ................... mo瞠 doko鎍zy kto to co ja chcia貫m zrobi Rolling Eyes

TU

tiger-tail , burst, binder, flash , primer , whitte gliter itp. Rolling Eyes .

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Zbigniew

PostWys豉ny: Wto Sie 23, 2005 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzies by temat o anglojezycznych nazwach odczynnikow i nie tylko tlumaczonych na polski...
ja nie wiem nadal co to jest polumna czy cos takiego :> a tigger tail o ktorym mowa wyzej, to typ gwiazdki kt鏎y ma za sob ci庵n望(ogon tygrysa) czyli taki g瘰ty snop iskier. glitter to efekt mrugania, a reszty slow, czasem sam u篡wasz Pirotechmanie Wink
Powr鏒 do g鏎y
Wiktor

Do陰czy: 28 Sie 2003
Sk康: z PiroChem

PostWys豉ny: Wto Sie 23, 2005 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa:
Jak czytam Wasze posty czasami si gubi. Te nazwy angloj瞛yczne 豉pi ( ale nie wszystkie ) szybko ale ................... mo瞠 doko鎍zy kto to co ja chcia貫m zrobi Rolling Eyes

TU

tiger-tail , burst, binder, flash , primer , whitte gliter itp. Rolling Eyes .

Pozdr. A

Te nad tym my郵alem kiedy i to ciekawy pomysl dla nowych i sta造ch urzytkownik闚 forum jak by si kilku user闚 zebra這 to i by sie to doko鎍zy這 to by by這 wspaniale sam sie nieraz jeszcze gubie w tym nazewnictwie en.
Wi璚 je瞠li b璠 ch皻ni co co wiedz to prosze na priva Very Happy bo samemu to b璠zie ci篹ko kilkadziesi stron tekstu Confused

P.S Aale wtedy to nie bylo by 100 a 1000 s堯w o pokazach ogni sztycznych Wink

Pozdrawiam Wiktors

Piroman2

PostWys豉ny: Wto Sie 23, 2005 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Podziwiam Twoj prace Boro, pi瘯ne szelki szczeg鏊nie, 瞠 jak si jeszcze pomy郵i 瞠 to tylko 2" cylindryczna, kt鏎ymi si przede wszsytkim zajmuje (najpierw ma貫 p騧niej du瞠). Te ciekaw i pi瘯n rzecz jest otrzymwanie sferycznego rozprysku z cylindrycznej szelki, co jakby prze豉muje te zasady i opisy "ze cylindryczne daj rozrzut chaotyczny, kuliste kulisty" Smile Ja przyznam uda這 mi si to tylko w paru szelkach cylindrycznych na ok. 100 (du穎 jeszcze nie zrobi貫m, w ko鎍u nie zajmuje si ich produkcj d逝go) zrobi kulisty rozrzut.
A teraz przejde do H3, bo widze 瞠 chcesz si przerzuci. Zgadza si 瞠 dobry rozrzut i jego kszta速 zale篡 m.in od si造 bursta i jego ilo軼i... - ja stosuje no郾ik dzi瘯i czemu nie ma problemu z woln przestrzeni i te zapalno嗆 jest dobra, bo primeruje tylko cz窷 gwiazdek - te kt鏎e naprawd trzeba. Do tego, dla wzmocnienia stosuje tak瞠 metod zwan flash bag Smile, poprawia jeszcze si貫 i zapalno嗆.
Moge poleci H3, a je雲i chodzi o bezpiecze雟two to trzeba uwa瘸, ale jednak po陰czenie KClO3 z py貫m w璕lowym i dodatkiem dekstryny kt鏎 stosuje do chloranowego sprawia, 瞠 mieszanka mimo wszystko nie jest tak wra磧iwa. W璕iel do H3, najlepiej jak jest mielony w kulowym i nie ma kawa貫czk闚 w璕la, bo to te i tarcie nam si zmniejsza, bo w pyle w璕lowym KClO3 "p造wa", a wiadomo kawa貫czki uwra磧iwiaj mieszank.
No c騜 zagalopowa貫m si troszk, ale uwa瘸m 瞠 pocz徠kuj帷ym zawsze si przyda co nie co na ten temat bezpiecze雟twa, szczeg鏊nie 瞠 H3 jest stosowany przez wielu. Ale ja jeszcze przypomne, 瞠 ja go u篡wam tylko jako burst.. nie lift Rolling Eyes
ps jeszce wiele test闚 mnie czeka.. chce sprawdzi i por闚nywa wiele rzeczy. I faktycznie warto mie dobry sprz皻, mam mo磧iwo嗆 kr璚enia film闚 na takim i faktycznie mo積a wiele rzeczy zauwa篡.
pzdr.
Piroman2

Damian

Do陰czy: 03 Sie 2004
Sk康: Pozna

PostWys豉ny: Sro Sie 24, 2005 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
a jednak nie zaprzesta貫m Smile Dzisiaj mam dla was mi陰 inf. a mianowicie odpalam wieczorem dwie 2" szelki: "Willow Tree" oraz drug z gwiazdami czerwonymi organicznymi + na samym 鈔odku 3 ma貫 Willow-y. Rozryw H3, miotanie H3 + 5-10% FB (70%/30% KClO3/Al). A teraz ma豉 ale bardzo inter. ciekawostka. Mo瞠 bardzo usprawni prac przy szelkach cylindrycznych, lecz musimy pewn rzecz dysponowa a jest ni wzorzec najlepiej drewniany kt鏎ego 鈔. = 鈔. wew. szelki czyli wzorzec wchodzi w szelk. I do czego to ? A zobaczcie sobie:

Bardzo proste. Nak豉damy korpus na wzorzec i bez 瘸dnych sznurk闚/linijek ani 瘸dnego innego zaznaczania wycinamy zawsze tej samej wysoko軼i "j瞛yczki". Zdejmujemy i zak豉damy drug stron. I ile czasu na tym zyskali鄉y Smile

Cyrkiel i sprawna r瘯a ? Ju zb璠ne. Bierzesz wzorzec, odrysowujesz k馧eczka, wycinasz, kleisz po kilka sztuk i ju zatyczka gotowa.

Zatyczka cz瘰to "wchodzi豉" krzywo w korpus ? teraz ju nie Very Happy Zn闚 nak豉dasz korpus na wzorzec i spokojnie prostopadle r闚niusie鎥o wk豉dasz zatyczk, i przyklejasz do niej "j瞛yczki".

J瞛yczki si odklejaj ? Krzywo ? To im dowal Laughing Je郵i wzorzecz jest "pusty" we prosto zako鎍zonego kija, po堯 ca這嗆 na r闚nej powierzchni i delikatnie ubijaj jak mieszanke na komet.

Wszystko pi瘯nie wysch這. Teraz wystarczy zrobi otw鏎 na op騧niacz i... dalej r鏏 sam Wink

PS. Mam nadziej 瞠 nie brzmi to jak reklam闚ka jakiej firmy...

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Boro

PostWys豉ny: Sro Sie 24, 2005 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jako burst charge uzywam tzw "herbatki" (dlaczego tak to nazwalem? mysle ze wyjasnia fotka Smile sa to trociny dla gryzoni pokryte PCz lub H3).
stosuje tez,podobnie jak Pirotechman nieco prochu FB w miejscu zaplonu szelki - jej centrum -z ta roznica, ze wsypuje go luzem do "herbatki" w polowie jej wyskosci (odpowienik metody stosowanej w glowicach sferycznych przez gosci z hameryki http://www.cannonfuse.com/projects/2.asp).
Mam zamiar tez sprobowac ponownie pomyslu ktory juz kiedys uskutecznialem a ktory przytoczyl ostatnio Pirotechman: zeby torebka z FB odpalala sie dopiero od bursta, a tak wogole to zamierzam postapic zgodnie z zaleceniami hamerykanow zeby proch FB zastpic mieszanka gwizdzaca (whistle mix) na bazie benzoesanu sodu.

mam juz fotke moich szelek(taka sama konstrukcja ja te widoczne na moich filmach),takze zamieszczam, enjoy:

LINK DO WI艼SZEJ FOTKI

Pozdrawiam
Wiktors=>Poprawi貫m foto aby nam sie ramki nie rozje盥za造 Wink
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Sie 24, 2005 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdj璚ia super, robi wra瞠nie Rolling Eyes . Ja stosowa貫m jako Burst czasami odpad spod sita gdy robi貫m gwiazdki metod PRZYOK. Mo積a wtedy doda do nich nie co KCLO3 co poprawi zapalno嗆 bursta. Wg mojej wiedzy i do鈍iadcze mieszanka Bia豉 ( u mnie oznacza KCLO3/ BNa ) spowoduje Ci explozj Szelki bez zapalenia albo z nisk zapalno軼i. Jako burst dobry tez jest : KNO3/ Mg/Cdrz np. 70/10/20. Polecam jednak odpad. Albo do PCz dodac kilka % proszku Mg. Te jest ok.

Pomys z trocinami jest gites cho pisa貫m/ proponowa貫m to ju w jakim moim starszym po軼ie. Nie mniej pierwszy raz widz to na oczy Wink . Do tego dadz one tak瞠 iskry i o to chodzi. Nie wiem jak te trociny obrabiasz. Ja bym nasaczy je w st篹onej mieszaninie KNO3, potem opudrowa dekstryn z KCLO3 i Cdrz. Potem r璚znie w r瘯awiczce gumowej wymiesza i ostro積ie ( maks. 50 - 60 C ) wysuszy .

Pozdr. A

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Sro Sie 24, 2005 6:04 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Zbigniew

PostWys豉ny: Sro Sie 24, 2005 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastosowanie KClO3 / BNa w mojej szelce, spowodowa這 rozkruszenie gwiazdek. Mia豉 by szelka chukowa, i wsypalem pare prochowych dla iskier... i przy wbuchu utworzyla sie do嗆 ladna kula iskier. Szelka akurat poleciala bardzo wysoko i kula byla mala... Ale to dobry sposob na kule iskier Wink
Powr鏒 do g鏎y
Boro

PostWys豉ny: Sro Sie 24, 2005 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wr璚z przeciwne zdanie maj na stronie Cannonfuse.com
Cytat:
Some pros like to use Flash Powder (as shown in the images), but stick with Whistle Mix.
Flash Powder frequently breaks the shell too hard smashing the stars into dust, or shoots them out so fast that they blow out. You'll find that Whistle Mix works perfectly almost all the time.

Twierdz, 瞠 proch FB zbyt mocno eksploduje niszcz帷 kulki, natomiast mieszanka gwi盥膨ca (whistle mix) "works perfectly" (a go軼ie z tej strony chyba wiedz, co pisz, bo zajmuj si tym zawodowo). Mowa tu oczywi軼ie o przypadku, gdy w/w mieszanki dosypuje si do "herbatki" a nie jako jedyny bursting charge.
Osobi軼ie zawsze stosowa貫m FB, ale mam zamiar sprawdzi Whistle Mix.
Powr鏒 do g鏎y
Zbigniew

PostWys豉ny: Sro Sie 24, 2005 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieobchodzi mnie jakie oni maj zdanie. Je郵i widzia貫m ca貫 i dobrze rozrzucone gwiazdki na niebie, kt鏎e si pal daj帷 豉dny efekt, to nie mam zamiaru czegos zmieniac... Ich burst jest uzalezniony od twardo軼i ich gwiazdek i korpusu.
Gdy daje jako burst FB, robie tak szelke, aby gwiazdki si nie pokruszy造 (np. s豉bsze scianki). Raz wymiesza貫m fb z gwiazdkami w szelce 2" cylindrycznej (chcialem dac duzo FB na duzy huk) to rorzut byl bardziej kulisty... du篡 huk, dobra zapalno嗆 i gwiazdki ca貫,ale du瘸 marnacja fb.

Ostatnio nie mia貫m FB to rozrywa貫m PCz, dawa貫m oczywiscie mocniejszy korpus, ale i tak rozrzut byl slaby. A KClO3 + BNa daje tylko na szelki hukowe... (tutaj mi wlasnie padaj gwiazdki)
A Whistle Mix to Fb + Swiszczala czy sama swiszczala?
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Sie 24, 2005 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisa:
...Twierdz, 瞠 proch FB zbyt mocno eksploduje niszcz帷 kulki, natomiast mieszanka gwi盥膨ca (whistle mix) "works perfectly" (a go軼ie z tej strony chyba wiedz, co pisz, bo zajmuj si tym zawodowo). Mowa tu oczywi軼ie o przypadku, gdy w/w mieszanki dosypuje si do "herbatki"...

S r騜ne fb-ki. MPF-42 ( na forum opisany ) jest bardzo szybki. Kilkana軼ie g luzem exploduje. Wg mnie to najszybszy fb-k na 鈍iecie Wink . KNO3/Mg - jest sporo wolniejszy , ma cechy 豉dunku mitoaj帷ego. KCLO3/Al te jest wolnijeszy cho zachowuje si r騜nie. KCLO4/Al to te bardzo szybki fb-k.

Reasumuj帷. Dobrym burstem b璠zie modyfikowany fb-k. Cz窷 proszku metalu zastapi np. Cdrz. Spadnie wtedy pr璠ko軼 palenia i nie b璠zie explozji. Polecam te jednak KNO3/Mg - 60 / 40. W ogole proponuj odpad gwiazdek spod sita.

S te r騜ne mieszanki gwi盥膨ce. Mieszanka Bia豉 nic Ci nie da. Mikro gwiazdki prochu Bia貫go Ci exploduj stwarzaj帷 za du瞠 ci郾ienie na samym pocz徠ku inicjiowania zap這nu. Wg mnie proch Bia造 ma sens jako ko鎍owy 豉dunek rozrywaj帷y ale to ryzyko dla szelki.

W jednej z rozkrojonych profi szelek chyba 3" na op騧niaczy by豉 za這穎na cienka tuleja z czym w 鈔odku podobnym do MPF-42. Ale szelka byla cylindryczna. W niej rozrzut gwiazdek nast瘼uje nie co inaczej ni w szelce kulstej. Gwiazdki cz窷ciow poruszaj si w samym korpsusie szelki tak jak pocisk w kr鏒kiej lufie. Sprzyja to zap這nowi. Czekamy na wynik z mieszank Bia陰 Wink .

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Boro

PostWys豉ny: Sro Sie 24, 2005 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Whistle mix to sama mieszanka swiszczaca. Chcialem tu jeszcze raz zaznaczyc ze mowimy tu o stosowaniu mieszanek fb/whistle tak jak na tej stronie cannonfuse.com (wsypywanie luzem do "herbatki" i lekkie zamieszanie)
I nie bez powodu zaznaczylem ze jest to ICH opinia - sam sobie wyrobie zdanie po wykonanej probie.
Powr鏒 do g鏎y
Zbigniew

PostWys豉ny: Sro Sie 24, 2005 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ten spos鏏, to ja rozp璠zam PCz. Na opozniacz nakladam tulejke, b康z torebke z fb a reszta bursta to PC. Fb odpala pcz na calej jego powierzchni (granulowany) i zapewne rozbija scianki korpusu. PC dopalaj帷 si w tak du篡m ci郾ieniu powoduje zap這n i rorzut gwiazek. To moja teoria, dlaczego tak s康ze? bo widze blysk przy wybuchu.

A co do swiszczalydo tej szelki, chyba chodzi o to samo- rozpedzenie prochu wlasciwego.

re nizej:
bardzo ladna szelka(dlamnie ladniejsza od poprzednich), ale nadal twierdze ze to jest tiger tail Wink widac, ze tesame gwiazdki:P

Ostatnio zmieniony przez Zbigniew dnia Sro Sie 24, 2005 7:46 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Boro

PostWys豉ny: Sro Sie 24, 2005 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze jeden filmik z odpalu szelki tylko tym razem korpus byl nieco lepszy niz te jakie zwykle stosuje Cool a dokladniej mial 5mm scianki i zrobiony z dobrej klasy papieru Smile

Chryzantema5mm

Enjoy Cool
Powr鏒 do g鏎y
Piroman2

PostWys豉ny: Sro Sie 24, 2005 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dodam tylko jedno... ju ta ze zdj璚ia 3" silver/golden rain i red metallic nie aktualna... zaje..y spoulette zawi鏚 i star mine wyszed Crying or Very sad
Damian

Do陰czy: 03 Sie 2004
Sk康: Pozna

PostWys豉ny: Czw Sie 25, 2005 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie pom騜cie mi. Spr鏏owa貫m jeszcze raz (i chyba nie potrzebnie) bo to bardzo wci庵a. I co ? I znowu totalne "Gie" mi wysz這. Nie zach璚am do 軼i庵ania chyba 瞠 kto potrafi wyci庵n望 wnioski z filmu i mo瞠 mi podpowiedzie, co i jak.

Willow
FILM
zapali造 si 3 gwiazdki

Red
FILM
Szelka wchodzi豉 z lekkim oporem i widocznie "zachaczy豉". Ja czyli kamerzysta wyrazi貫m swoje emocje jednym s這wem. Gratis da貫m 3 gwiadzki willow-y

Czym ja mam do jasnej choinki rozrywa te szelki ? Da貫m H3 i wyj徠kowo perfidnie mocny korpus. Co robi ? Czasami to nawet sobie my郵e jak 6 gwiazdkowiec mo瞠 robi takie co...

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Nast瘼ny
Strona 1 z 19

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum