Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prosty silniczek rakietowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karol R



Dołączył: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje zatyczki trzymają się bez kleju, sa praktycznie tylko z papieru, i po wybuchu petardki jeszcze ani razu nie zaówazyłem zeby to one puściły.

Dla niewielkich średnic wew. roluję w palcach walczyk z paska bloku technicznego, tak aby wchodził na wcisk. Przewiecam dremelkiem na wylot i kołkuję zapałką. Wsio.

Dla dużych petard się nie danają, ew. trudno byłoby je dobrze zrobić ale do 2cm śr. wew. spisują sie nieźle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joker
Gość





PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam



Jestem jużpo próbie zatyczki serio trzyma się dobrze i mi nie wystrzeliła kijanka poleciała na spoko 150m polecam ten sposób tekże
Powrót do góry
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A cała prawda przy budowie mocnych SR i zatyczkach, nie jest z czego ale jak !! Zatyczkę można zrobić z prawie wszystkiego! Ja mam formę do robienia zatyczek - stawiam korpus na formie (kawałek formy wchodzi w korpus. nasypuje suchego gipsu i zalewam paroma kroplami wody (zwilżam) i moooocno ubijam albo prasuję (dzięki temu zatyczka jest gęsta i rozpycha sobie korpus na około gwarantując odpowiednią wytrzymałość. Wolny kawałek korpusu zabezpiecza zatyczkę przed wypadnięciem. Prasuję paliwko i wsadzam kawałek folii Al ubijam i druga zatyczka tą samą metodą. Potem wiertarka stołowa i robimy kanał razem z dyszą. Zatyczek nie wyrywa a silniki nie latają na mniej niż 150m. Pozdrawiam. Tomash8)

p.s. UBIJAJ ubijaj i jeszcze raz UBIJAJ!!

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pirek16
&& ( 2-gie ostrzeżenie )


Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 8
Skąd: ZAWiercie

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej ale do tych kijanek pżecież można użyć p.cz. nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kokoss



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 19

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do kijanek...? mozna by się sprzeczać. Do p.cz. zazwyczaj robisz dość dużą dyszę (jak na SR) bo inaczej rozwali ci go na ziemi...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pirOs



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 12

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie tu taki mały film odemnie - bardzo prosta rakietka, z głowicą w której było 2 g flash'a.
http://www.youtube.com/watch?v=3u4MkINc-X4
Opis jest zawarty obok filmiku - a jakieś szczegóły jak by ktoś chciał to PW. Troszke mi za szybko uciekła z kadru Wink
Cytat:
Do p.cz. zazwyczaj robisz dość dużą dyszę (jak na SR) bo inaczej rozwali ci go na ziemi...

Tu dysza była 2mm - więc jak widać nie była taka duża. To czy bedzie CATO czy nie , to w wielkim stopniu kwestia zaprasowania.

Pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Pon Sty 08, 2007 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kijanka to przecież jakikolwiek sr z patykiem, wiec dlaczego uważasz ze jest powód do sprzeczki?
_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP