Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Moja rakietka
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 12:25 pm    Temat postu: Moja rakietka Odpowiedz z cytatem

W tym temacie bêdê opisywa³ moje zmagania z rakietkami
Zbudowa³em sobie silnik z ³uski od rakietnicy (tekturowa)
wymiary:
dlugo¶æ 9cm
srednica 2,1 cm
dysza fi 3,5 mm
Paliwo to saletra z cukrem mocno ubita w korpusie silnika z kanalem przez ca³± d³ugo¶æ paliwa
W kana³ wsypalem proch celulozowy wszystko to odpalane visco
Na pierwszym te¶cie silnik przyczepiê do kijka je¶li wszystko pójdzie z planem dobuduje do niego model rakiety
test planujê na godzinê 15

Pozdrawiam

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka ¶rednica kana³u?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Sro Sie 24, 2005 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦rednica kana³u to 3mm
Jestem ju¿ po locie rozpoznawczym kijanka ³adnie wystartowa³a ale na jaki¶ 15 metrach wystrzeli³o jej zatyczkê.
Wnioski z dzisiejszej próby s± nastêpuj±ce:

1 odpalanie zadzia³a³o proch celulozowy w kanale siê sprawdzi³
2 muszê zatyczkê mocniej przykleiæ
3silnik jest w stanie co¶ udzwign±c na model rakietki powinno wystarczyæ

Nastêpna próba pi±tek 15 :

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem po drugim locie tym razem rakietka wystartowa³a poprawnie polecia³a na wysoko¶æ ok 40 metrów poczym przepali³o korpus od strony zatyczki Confused
Trzecia próba bêdzie z modelikiem rakietki bêdê musia³ dowin±æ korpusu aby go nieprzepali³o.
Wysoko¶æ nie jest imponuj±ca nawet jak na kijankê i my¶le ¿e wiêcej z takiego paliwa niewyci±gnê.

Czy móg³ by kto¶ obliczyæ ci±g tego si³nika Question

ps mam kilka zdjêæ z próby ale nie zd±¿y³em uchwyciæ lotu Crying or Very sad
Wstawie je ale musze mieæ jaki¶ serwer

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
CTX
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hubcio napisa³:


Czy móg³ by kto¶ obliczyæ ci±g tego si³nika Question



A móg³by¶ podaæ prêdko¶æ spalania paliwa ?
Powrót do góry
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o nie nie mierzy³em ale chyba jest jaki¶ ustalony czas spalania saletry z cukrem gdzie¶ takie co¶ widzia³em by³o dla karmelka i dla kno3 + cukier
_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
X-Men
Go¶æ





PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siema chcia³bym sie zapytaæ jak robicie karmelke bo z mojej nie startuje tylko moja rakieta obdymi³a ca³e pole i nic nawet nie próbowa³a siê unie¶æ powiedzcie jak robicie karmelka
Powrót do góry
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj s± tematy o karmelce ale moja rakieta startowa³a na saletrze z cukrem
_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
X-Men
Go¶æ





PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale powiedz bo tam jest nie jasno
Powrót do góry
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We¼ jedn± ³y¿eczka saletry i jedn± cukru(cukier ma grubsze ziarenka dlatego objetosciowo jest go wiecej.) stop najpierw sam cukier a potem dodaj saletre. Mieszaj i jak bedzie mia³o kolor rumiano z³oty i bedzie miekkie to gotowa karmelka. Nie przypal cukru bo bedzie kupa a nie paliwo.
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
We¼ jedn± ³y¿eczka saletry i jedn± cukru(cukier ma grubsze ziarenka dlatego objetosciowo jest go wiecej.) stop najpierw sam cukier a potem dodaj saletre. Mieszaj i jak bedzie mia³o kolor rumiano z³oty i bedzie miekkie to gotowa karmelka. Nie przypal cukru bo bedzie kupa a nie paliwo.


Ojojoj! Raczej niedobra metoda! Confused Rolling Eyes
Na forum s± sk³ady paliw karmelkowych!
Radzi³ bym sk³adniki dobrze wymieszaæ za wczasu. Po umieszczeniu mieszanki w garnku , powiedzmy no niech bêdzie na gazie Rolling Eyes , dodajesz ciut wody, ale tylko ciut, ca³o¶æ momentalnie powinna "pu¶ciæ czekasz a¿ woda wyparuje a karmelka nabierze (wa¿ne!) lekko ¿ó³tego koloru.

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
X-Men
Go¶æ





PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziêki spróbuje i powiem jak
Powrót do góry
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja metoda bezpieczniejsza. tylko moment wsypywania saletry grozi zap³onem ale raczej malo prawdopodobne. co do sk³adu: mozna wzi±¶æ kopiat± ³y¿eszke (tzn lepiej) saletry i niekopiat± cukru. Pozdrawiam. P.S. karmelka robiona z wod±... po prostu nie lubie jej. Ale kazdy robi jak mu wygodniej. Pozdrawiam.
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
X-Men
Go¶æ





PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pocz±tkowo tez robi³em bez wody ale mam nowy przepis zeby daæ trochê wody do cukru podgrzewaæ w mikrofalówce i jak sie zrobi karmel wyj±æ i wsypaæ salere po wsypaniu wlaæ do silnika i gotowe
Powrót do góry
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Karmelka to bez wody!!!!!

Sk³adniki powinny byæ suche dobrze zmielone i wymieszane. I dopiero mo¿na zacz±æ karmelizowaæ. Karmelka jest higroskopijna trzeba o tym pamiêtaæ podczas produkcji i przechowywania.
Powrót do góry
X-Men
Go¶æ





PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodaje siê wody zeby siê nie przypala³o i tylko troszeczke ale tylko jak sie gotuje bo jak w mikrofali to trzeba troszkê wiêcej wody zeby by³o lepiej gotowaæ a potem dopiero dosypaæ saletry JA POLECA ROBIENIE W MIKROFALÓWCE BO JEST SZYBCIEJ I MNIEJSZE ZAGRO¯ENIE SAMOZAP£ONE CHOÆ PRAWIE NIGDY SIE NIE ZAPALA
Powrót do góry
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mikrofali jak wyparuje juz woda do sie nie zagrzeje do wiecej niz 100 stopni a jak nie wyparuje to jest gówno a nie karmelka. Ja jednak wole topic cukier a ptem dodawac saletre z tlenkiem zelaza. Pozdrawiam.
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adi55 napisa³:
dodaje siê wody zeby siê nie przypala³o i tylko troszeczke ale tylko jak sie gotuje bo jak w mikrofali to trzeba troszkê wiêcej wody zeby by³o lepiej gotowaæ a potem dopiero dosypaæ saletry JA POLECA ROBIENIE W MIKROFALÓWCE BO JEST SZYBCIEJ I MNIEJSZE ZAGRO¯ENIE SAMOZAP£ONE CHOÆ PRAWIE NIGDY SIE NIE ZAPALA


No dobra twoja jest prawda i tylko twoja Wink jasne karmelka z wod± jest naj najlepsza i tyle a ja mówiê, ¿e bez wody, bo chcê by siê wam silniki nie udawa³y taki jestem pod³y... a my¶la³em ¿e siê nie wyda Wink

Rób jak chcesz, ale s±dzê, ¿e mam odrobinkê do¶wiadczenia w robieniu silniczków i wiem, co mówiê.

Pozdrawiam i ¿yczê wilgotnych karmelków Wink
Powrót do góry
X-Men
Go¶æ





PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak woda wyparuje albo nie wyparuje to siê nic nie stanie poniewa¿jak robicie saletre z cukrem tylko na dym to cukier ma wode wiêc nic sie nie dzieje ale i tak polecam gdy dodajecie wode do cukru to zeby wsz³o gêste b³oto
Powrót do góry
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Sro Wrz 14, 2005 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno spostrzezenie: zrobilem kiedys karmelke i nie umylem patelni. No zapomnialem zwykle zaraz po zrobieniu myje patelnie tzn odmaczam i sie samo rozpuszcza. No ale zapomnialem i zostala na noc. rano macam a resztki karmelki mia³y konsystecje mokrego piasku i byly serio bardzo mokre. ALbo inny przyklad: zrobilem kilka kijanek na tej samej karmelce wiec nie ma mowy zeby sk³ad byl inny. 3 odpalilem a 2 zostaly na 2 dni same w domu (bideactwa nudzilo im sie). wracam za e 2 dni do domu i biore kijanki i ide odpalic. Podpalam lont a tu kupa, tylko dym wychodzi niemrawo z dyszy. Wiec wziolem drug± kijanke i lekka j± scisnolem w palcach... byla jak zadka kupa. To chyba wystarczy nie prawdaz? Co do wody w karmelce to Krmit chyba o tym pisal ale nie jestem mpewien (Fa³szywa karmelka??)



Pozdro.

_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP