Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rakieta Jennifer MK. VII
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak jest na zdjęciu pokazane. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robie to tak: robie karmelke (na chohlo alu) i jak jest dobzeplynna wylewam jej troche na deksedo krojenia i walcuje rekami i nadaje jej kształt. Potem robie wykałaczka albo patykiem do szaszłykow kanał i roluje odpowiednio potem wsadzam lont (od Maxlama!!! Polecam!!!) i studze karmelke caly czas uwazając zeby sie nie odkształciła, Pitem zawiojam w papier, sciągam dysze robie zatyczke z chusteczki i tzsmy klejącej i przyklejam to do pztyczka i gotowe Smile w tedy na wsi nie mialem patyczka do szaszlyków wiec bylo bez kanału Smile A karmelka byla za słabo stopiona i wyszla taka porowata!!! Ogolnie zadko robie takiesilniki bez kanału. Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie Tomku: czy dysza w SR powinna byc jak najwęższa? i jeszcze jedno: w dyszy de Lavala w jaki sposob gazy przyspieszaja w tym wyjsciowym stożku? bo w wejsciowym to rozumiem... Wiem ze pytania są lamerskie ale jestem ciekaw a inaczej wiedzy nie zgłębie jak pytając... THX za odpowiedź!!!
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dexter 1990 napisał:
czy dysza w SR powinna byc jak najwęższa?
Zależy jakie robisz silniki, ja jak robie SR to śr. krytyczna dyszy (najwęższa średnica) ma 6-8mm a silniki nie są duże. Pewnie są na to jakieś obliczenia, ale najlepiej robić po swojemu czyli : testwoać silniki z różnymi śr. krytycznymi.

Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe u mnie tzn w kijankach śr krytyczna to jakies 2,5mm Smile Ale czy najlepsza dysza to najwęższa dysza przy której silnik nie wybucha? i co z tą dyszą Lavala?
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
maxlam
Gość





PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dyszami to jest tak tym lepsza im większy jest stosunek powierzchni krytycznej do max powierzchni wylotowej dyszy, duży wpływ ma gładkość powierzchni dyszy itd. wiele jest warunków które muszą być spełnione prędkość gazów itd... więc temat szeroki jak morze.

A co do dyszy o którą pytasz to sprawa wygląda tak że gazy rozprężając się przyśpieszają i mogą przekroczyć lokalną prędkość dźwięku w takiej dyszy.

O tej dyszy i zasadzie działania jest chyba napisane w księdze Twardowskiego
Powrót do góry
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie nie bardzo dokładnie... Pisze tylko tyle co ty napisales... Ale thx za info Smile
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj o godzinie 01:23 wpadlem na nowy pomysl... rakieta metrowej długosci, 50mm średnicy planowalem korpus z PCV czy to ma szanse czy lepiej sklejać z papieru? Poradźcie Smile
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!!!
ja bym radził zastosowanie papieru do budowy korpusu. Jest przedewszystkim tani, lekki i łatwo sie z niego robi. Stateczniki balsa, głowica papier, drewno lub PCV (głowice z PCV można kupić w sklepach modelarskich). A może zastosuj bardziej zaawansowaną technologie Question Czyli mata szklana Question Ale to od ciebie zalezy jakimi materiałami sie posłuzysz.


Pozdrowienia TomekJ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej głowie to ma byc glowica drewniana (mam tokarke do drewna) stateczniki jeszcze nie wiem a rura miala byc PCV tylko czy papierowa będzie sporo lżejsza? I jeszcze jedno pytanie: czy to ma sznase poleciec na KARMELKU?? Jeśli nie to ide szukac jakiegos fajnego paliwka Smile thx Tomekj
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc papier jest napewno lżejszy od PCV, ale nie wiem czy sporo. Ale raczej sporo lżejszy. Co do paliwa to radzę zastosowac własnie karmelka i nie bój się napewno na karmelku poleci i to jeszcze jak!!

Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki silnik mam w zamyśle: z rurki do wody PCV (jednaK) Dysza z pręta Al przewierconego stożkowo a rurka obtopieona ctnt? Z kanaem oczywiscie Smile tylko... jaka srednica dyszy?
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sro Sie 17, 2005 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MAM gotową rakiete kolejną 70cm długosci silnik gotowy nie mam tylko wyzutni i... paliwa Smile dzisiaj robie paliwo (karmelka jednak:)) a jak znajde czs robie wyzutnie. Foty zapodam jeszcze dzis. Pozdro dla rakietomanów!!!
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Sie 17, 2005 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

staramy się nie pisać jednego posta pod drugim Arrow używamy opcji "zmień".
_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sro Sie 17, 2005 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yyyy... dobra szefie Smile sie zrobi od nastepnego razu. niedlogo zapodam foty nowej rakiety:) Tylko wyzutni ni mam. Start bedzie na bialych morzach w Krakowie Smile jeszcze sie zobaczy ile tam jest miejsca Smile odzysku rakiety niet bo nie mam zdrowia robic. Kocham was!!![/code]
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
pessos



Dołączył: 27 Cze 2004
Posty: 153
Skąd: Trinneck

PostWysłany: Sro Sie 17, 2005 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czołem
TomekJ napisał:
A więc papier jest napewno lżejszy od PCV, ale nie wiem czy sporo. Ale raczej sporo lżejszy.

Spoooro pod warunkiem, że nawijasz sam Wink
Oto przykład
Rura PCV fi 80, gr scianki 1mm (mój pierwszy korpus do R2/SS2 Sibling, który jednak nie zostanie wykorzystany Cool ), a obok niej tuba fi 82 gr ścianki <1mm, nawijana spiralnie, naprzemian z rolki papieru kasowego całość klejona szkłem wodnym, która zostanie wykorzystana na korpus ale jest jeszcze nie przycięta na wymiar Wink



Krótsza rurka z PCV waży tyle



A dłuższa tuba, nawijana ręcznie, o praktycznie takiej samej elastyczności, wstępnie pokryta grubszą warstwą farby i oszlifowana do gładkości, waży tyle



Wnioski nasuwają się same Wink
pozdrawiam
Szymon

_________________

plany na dziś są takie, że ich nie ma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sro Sie 17, 2005 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja tuba papierowa ma 23mm śr zewnętrznej zwijana z papieru szarego który jest brązowy. Zdjęć niestety jeszcze nie zpodam bo aparat zostawi;lem u babci (skleroza:)) dł 70cm tej rakiety. Mam proźbe jeszcze do forumowiczów: podał by mi ktoś stosunek śr. rakiety do długości? ja robie na oko żeby sie nie wydawala za cienka ani za groba ale na oko to chlop umarł... i odległość miedzy srodkiem parcia a srodkiem ciężkości...
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
benek



Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 14
Skąd: okolice krakowa

PostWysłany: Sro Sie 17, 2005 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dexter napisł:
Moja tuba papierowa ma 23mm śr zewnętrznej zwijana z papieru szarego który jest brązowy........

mam jedno pytanie jak papier szary moze być brązowy?? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Sie 18, 2005 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

silnikrakietowy do rakiety (tej 70 cm)







A to sama rakieta nie widać całej nieststy.








To stozek tzn głowica








A to lotki:








Pozdro 4 all zwłaszcza rakietomanom!!!














Z powodu zastoju w temacie temat do kasacji Smile

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pią Wrz 02, 2005 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto kijanka która odpalilem dzis. tzn dzis odpalilem kilka kijanek ale tylko tą udokumentowalem na fotach. sorry za ostrość ale nie chcialo mi sie za bardzo starać :/ rakieta po zejściu z wyzutni (łuski) zaczeła leciec pod kontem okolo 20 stopni spiralnym lotem dosc szybko jak na kijanke. Paliwem byla karmelka z tlenkiem zelaza okolo 1%

















Rakieta na "wyzutni" Smile Jutro start kolejnych 2 kijanek z tego samego paliwka (bo wyszlo go na 3 kijanki). A jeszcze jedno: w kanale tej kijanki znajdoeal sie proch NC z naboju do kołkownicy, mialem nadzieje ze przez to zapali się większa część paliwa na raz i bedzie wiekszy ciąg. Ma to sens? Jeśli tak to do pozostalych 2 tez nasypie... jesli nie to zal naboi Smile thx za wszelkie info. Pozdro.

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2005 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starty przebiegły pomyślnie obie kijanki (taki sam skład paliwa) poleciały na wysokość okolo 8 piętra. A teraz zapodam dokładny opis jak ja robie swoje SR do kijanek. Pierw robi sie karmelke z tlenkiem zelaza. Tego chyba nie trzeba pisywać.







Do tak przygotowanego ploku karmelki zakładam lont i w kanał sypie proch NC z naboju do kołkownicy. Z drogiej strony wsadzam malutka kulke z chusteczki zeby sie NC nie wysypla.







Teraz zawijam w papier ( dość ciasno):






Następnie uzywam mojego "Przyzadu" do sciągania dysz. Wiadomo, korpus dość groby a sznurek wzyna sie w palce. Zrobilem sobie male udogodnienie. Wziolem 80cm sznurka i zawiazalem jeden koniec do jednej łuski (akurat łuski mialem pod ręką) a drogi do drogiej. Potem biore jedna łuske bod buta droga do ręki i naciągam sznurek. Owijam dookoła korpusu i naciagam i obracam korpusem zeby bylo równo scisniete.









Robie zatyczke ze srajtasmy albo czegos takiego i zaklejam taśmą. Powinna miec minimum 1cm.









Teraz tylko patyczek doklejam i gotowe Smile Pmyślnych startów. Prosze o komentaze. Filmik jakiś zapodam jak nakręce.










Witam, skonczylem rakiete K.Z. mk I oto zdjęcia:



Jedno wystarczy.

A oto moje 3 korpusy do kolejnych rakiet: szary papier wikolowany.

pierwszy 30cm drogi 74cm a trezci 127cm




Życzcie mi powodzenia w poniedzialek jesli pogoda dopisze bedzie filmik ze startu K.Z. mk I. Pozdrawiam!!!

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP