Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Efekty srebrnych iskier

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Adrian



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWys³any: Pon Sie 01, 2005 9:31 am    Temat postu: Efekty srebrnych iskier Odpowiedz z cytatem

Cze¶c

Tak jak mówi³em stary Adrian powraca ....
Ostatnio mnie trapi jeden temat a mianowicie "Srebrne Iskry"
Du¿o próbowa³em niewa¿ne ile ... Uda³o mi sie cos wykombinowac ale to niestety jest nic niewarte ..

I teraz powiedzcie mi prosze jak to zrobic .. ten piekny efekt piekne srebro (tylko nie mowcie KNO3/Mg bo to przesada Laughing ) .... Mysle ze srebne iskry przyda³y by sie w efekcie "Wodospadu" chyba wiecie co mam na my¶li ... Pytam sie was bo niestety nie poruszano tej sprawy na naszym forum ... Crying or Very sad

2. Sprawa to jaki jest dobry opó¼niacz do szelek b±d¼ komet (tylko nie piszcie ¿e Visco ok? )? Mój to s³omka do picia która jest nape³niona Pcz z Dekstryn± .. A jak w waszych przypadkach ?

3.To szelka która rozrywa sie i wy¿uca nastepn± w gore Smile . Efekt wykonywalny i piêkny.. Lecz naprawde nie jest ³atwo go zrobiæ dlatego mo¿e razem wspólnymi si³ami nam sie uda co ??

4.Maszyna do mielenia wegla... Która mieli szybciej ni¿ m³yn kulkowy ale tak samo rozdrabnia .

5.Baczki, swiderki - w dziale Piro przedszkole nie ma ciekawych zagadnien co do baczków sam nie wiem co pisaæ dlatego jak by kto¶ mia³
jaki¶ ciekawy efekt (napewno nie zagiêty Visco Smile ) b±czkowy niech napisze nowy temat w dziale "Fajerwerki"

Pozdrawiam Adrian
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Pon Sie 01, 2005 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(tylko nie mowcie KNO3/Mg bo to przesada )

No pewnie bo to nie srebrne a bia³e Smile A tak powa¿nie to dlaczego? To dobra mieszanka i prosta
Cytat:
(tylko nie piszcie ¿e Visco ok? )? Mój to s³omka do picia która jest nape³niona Pcz z Dekstryn± .. A jak w waszych przypadkach ?

Dlaczego nie? Moim zdaniem to najlepszy opó¼niacz do ma³ych 2" szelek bo i niezawodny jak wiesz jak siê zabraæ i ³atwy. A zamiast s³omki do napojów proponujê papierow± rurkê, proch powinien ciut lepiej siê trzymaæ
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adrian



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWys³any: Pon Sie 01, 2005 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No pewnie bo to nie srebrne a bia³e A tak powa¿nie to dlaczego? To dobra mieszanka i prosta


A bo nie Smile. Poprostu to nie to Smile

Cytat:
Dlaczego nie? Moim zdaniem to najlepszy opó¼niacz do ma³ych 2" szelek bo i niezawodny jak wiesz jak siê zabraæ i ³atwy. A zamiast s³omki do napojów proponujê papierow± rurkê, proch powinien ciut lepiej siê trzymaæ


Visco nie zawsze sie odpala i nie zawsze podpala Smile czasami od wybuchu go ugina i nie odpala szelki .. Tak pozatym to jest dobry. Ale chodzi o co¶ innego .. Jakies inne pomysly Smile (pos³ucham twojej rady z papierow± rurka Smile )
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pon Sie 01, 2005 11:44 am    Temat postu: srebrne iksry... Odpowiedz z cytatem

Zgadza siê to nie to... tak¿e próbowa³em doj¶æ do piêknych efektów srebrnych iskier...
Adrian mieszanek jest bardzo du¿o, a dochodzi to do tego ze ogólnie o dziwo mieszanki podobne do skladow silnego fb daj± ten efekt - brylantowych ogni..
Czyli choæby KClO3 z Al i lepiszcza du¿o.. Nie próbowa³em tych wszystkich mieszanek bo to nie jest ³atwe, co innego jak chcesz zrobiæ srebrn± gwiazdkê a co innego fontannê. Trzeba wiele testów i du¿o pracy co najgorsze miêdzy innymi z pyl±cym Al, który jest do¶æ uci±¿liwy.
Do tego trzeba wiele rodzajów Al, dlatego ¿e to znaczy bardzo wiele.
Tym co nie wierz±, niech przetestuj± mieszankê Pcz 75g i 20g Al p³atki idealny py³ +5gdex
a Pcz75g , 20g Al atomizowane poni¿ej 60u (tak ko³o 30-40mikronów najlepiej) i 5g dex.
Wystarczy sprasowaæ i sprawdziæ jako gwiazdki.

Tak¿e mieszanina White Glitter no antimony daje troszkê srebrnego.
Ale mieszanek jest wiele i nie konicznie trzeba mieæ tytan czy jego stop z ¿elazem. Poszukaj na stronie PFP i Woultera V.
http://members.shaw.ca/gryphon223/PFP/
http://www.wfvisser.dds.nl/indexEN.html


Ten temat nale¿y do komnat piro, a nie INNE - spraw organizacyjnych

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Pon Sie 01, 2005 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Visco nie zawsze sie odpala i nie zawsze podpala czasami od wybuchu go ugina i nie odpala szelki .. Tak pozatym to jest dobry. Ale chodzi o co¶ innego .. Jakies inne pomysly (pos³ucham twojej rady z papierow± rurka )

Mo¿e ¼le siê wyrazi³em, ale nie chodzi mi o Visco wpuszczony w zatyczkê szelki, bo taki zapewne jest zawodny. Ja stosowa³em swojego czasu inny patent, zreszt± moim zdaniem bardzo dobry. Otó¿ zwijamy na loncie paseczek papieru posmarowany wikolem tak ¿eby lont by³ odrobinkê schowany (2mm w zupe³no¶ci wystarcz±, wiêcej jest wrêcz niewskazane). Nastêpnie czê¶æ od strony tej która bêdzie wystawaæ z szelki pokrywamy primerem, ja stosowa³em PCZ obficie zaprawiony kleikiem dekstrynowym. U¿y³em takowego parena¶cie razy i nigdy mnie nie zawiód³, a je¶li kto¶ chcia³by takiego opó¼niacza u¿yæ do szelki wiêkszej ni¿ 2 cale to mo¿e tak samo poprimowaæ drugi koniec opó¼niacza, co prawda rozpalenie go daje u³amek sekundy zw³oki ale to raczej pomijalne a zyskujemy za to lepsz± zapalno¶æ a ta jak wiadomo w wiêkszych szelkach jest potrzebna. Na koniec warto dodaæ ¿e lont w rurce musi byæ oczywi¶cie równiutko oklejony coby nam nie przyspieszy³, ale dla mnie to siê nigdy nie zda¿y³o (przypominam ¿e lont jest przyklejony do rurki, nie tylko w³o¿ony) Trzyma siê raczej lepiej ni¿ amatorski opó¼niacz prochowy ale nie wyprze go je¶li chodzi o wiêksze szelki (powy¿ej 3, mo¿e 4" nie warto go stosowaæ chyba ¿e damy g³ówkê zapalcz± na fotob³ysku)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adrian



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWys³any: Czw Sie 25, 2005 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ zrobi³em 4 komety ( dla testów - do brylantowych ogni ) :

1.KNO3/PAM/Kalafonia
2.KNO3/Al/S
3.KNO3/Al
4.KMnO4/Al/S

Pierwsza kometa ... Niestety nie wysz³a .... ogien by³ pomarañczowo czerwony..

Druga kometa by³a o niebo lepsza ! Wysz³o piekna Biel ..Lecz to nie by³o to

Trzecia Kometa ... Podobnie do pierwszej tylko by³o mniej bieli i mieszala sie ona z kolorkiem fioloetowym ..

Czwarta mimo iz nie bezpieczna mieszanka wysz³a ca³kiem ca³kiem nawet lepsza od drugiej tylko ca³y czas.. to n ie by³o to! .... (ps. nie polecam, próbowac)


Moze i ma³o napisa³em ale nie warto pisac duzo jak i tak nie da³em wam sk³adów mówie tylko na jakich odczynnikach pracuje ... I jak mniej wiecej przechodza testy! Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Sie 25, 2005 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj mieszankê 40g KClO3, 20g Al bright 20g Al flitter zarób na ste¿onym lakierze NC i mocno sprasuj jako kometê...
Sam zanied³ugo spróbuej pare takich mieszanek, ta teraz przezemnie napisana nie testowana w komecie, ale powinna byæ dobra. Wa¿ny jest te¿ dobór sk³adników, co i ile jakiego Al, tutaj potrzeba grube p³atki.. my¶le ¿e bardzo dobre mo¿e te¿ byæ Al dekoracyjne od Usera, jest one ¶redniej wielko¶ci, wtedy mo¿na daæ 40g KClO3 i 60g Al dekoracyjne.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
sebi88pl



Do³±czy³: 28 Lip 2005
Posty: 7
Sk±d: szczecin

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 8:13 am    Temat postu: Re: Nad czym wg.mnie mogliby¶my popracowac .. Odpowiedz z cytatem

Adrian napisa³:

4.Maszyna do mielenia wegla... Która mieli szybciej ni¿ m³yn kulkowy ale tak samo rozdrabnia .

http://img149.imageshack.us/img149/7185/p10100227qv.jpg
http://img346.imageshack.us/img346/3503/p10100207ju.jpg

Stary m³ynek do mielenia kawy i cukru mo¿na znale¶æ stary i zepsuty u ciotki(jak ja Very Happy) lub czasami do kupienia na alegro wsad oko³o 130 g ale mieli w 20 s wêgiel siarke i co popadnie:D

_________________
__________________________
Jestem nowy w tych sprawach
GG:7142730
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Adrian



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Nie chce cie dnerwowac .. abni nic z tych rzeczy ale po pierwsze ... M³ynek do kawy znam mam nawet kulkowy Laughing

Po drugie któregos pieknego dnia ci ten m³ynek piepsznie jak bedziesz wszystko mieli bez czyszczenia ....

Chodzi³o mi raczej o sposób podobny do Pirotechmana. ... Nie m³ynek gdzie mielisz 130 gram i moze ci sie wszystko rozleciec Very Happy

Pozdrawawiam Adrian
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sebi88pl



Do³±czy³: 28 Lip 2005
Posty: 7
Sk±d: szczecin

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zale¿y kto co woli Very Happy
PS .zmieli³em nim ju¿ ze 20 kg siarki w bry³kach i dzia³a wienc jest super (jak dla mnie)

_________________
__________________________
Jestem nowy w tych sprawach
GG:7142730
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
odpowiedzi dla Adriana:

1. Robi³em tylko fonntanny z efektem srebrnych iskier. Nie by³y to same srebrne iskry a sklad taki jak podawa³ P2. PCz + Al. Iskry by³y srebrne i bardzo ladne. Dochodzily do tego jeszcze pomaranaczowe z wêgla, którego da³em w po³owie mielonego, a w po³owie slabo zmielonego.
Idealnie srebrne to nie s±, a je¶li chcesz idealnie srebrne... to za³atw sobie py³ tytanowy...

2. W moim przypadku jest to visco. Robi±c zatyczke doln± wsadzam tam jakies 5cm visco i uszczelnionego bardz odobrze na odcinku jakies 3cm. Uszczelniam papierem + tasma malarska. Pó¼niej, wklejam go za pomoc± sporej ilosci butaprenu, a na koncu jeszcze doklejam ta¶m±. Ucinam pod k±tem aby by³ ³ato zapalny. Czas palenia siê takiego opu¼niacza to 3s. (tyle ile uszczelnie papierem i ta¶m±)

3. Nie wiem czy to taki piêkny efekt, lepiej zrobic 2 szelki i puscic je na raz.... Ale jak juz chcesz robic, to jest wiele problemów- np. czemu mia³a by szelka polecieæ w górê a nie w dó³? albo czemu to szelka poleci, a nie korpus (szelki pierwotnej).

4. Niema nic na skróty. Sposób Pirotechmana, nie mieli wêgla na py³ taki jak m³yn kulowy. Ale jest jedno wyjscie- przemieliæ wêgiel przez maszynke do miêsa, a dopiero razem z PCz mielic go w mlynku kulowym. Ja tak robie. Mo¿e mielenie zajmuje wiecej czasu- ale lepiej wegiel mielic razem z innymi skladnikami, wtedy sie razem lepiej mieszaj±.

5. Jak zwykly b±czek to zama³o, (z kapsla) to zrób se cyrkobliza.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiec po moich wypocinach i suzkaniu..Smile Very Happy moge zec ze znalazlem co nie co o wodospadach iskier sa naprawde piekne tylko jeden drobiazg...jest to po angielsku i zamieszcze tekst angielski a jak ktos jest dobr to przetlumaczy..Smile


This Waterfall is best made with a wire suspended between 2 poles 20 feet high.
Each thin paper tube loaded with Waterfall composition, is attached to the wire with its "starter end" pointing down. The tubes are separated by about 1 foot and all ignited at once by a length of Quickmatch. The bright white sparks float all the way to the ground making the traditional waterfall effect. Attached to a stick, a single Waterfall tube also makes an outrageous Sparkler.


waterfall #1 waterfall #2
Potassium 46% 46%
perchlorate

Al, bright 14% 23%

Al, Granular 32% -
50-150 mesh

Al flitters - 23%

Dextrin 8% 8%

Burn Time 90sec. 60 sec

Comments:

Roll ordinary 8.5" x 11" sheets of paper around a wooden 5/8" diameter dowel to form 8.5" long tubes (secure the end with tape). Moisten the composition until it just sticks together when squeezed. Using the dowel, press in small increments into the tube. Leave a 1/2" space at the top for a starting mix. It is important that the tube burn away with the mixture, so don't pack the composition into thick cardboard tubes, just "roll your own" from sheets of paper as described. For a starting mixture, we use a blend of 75% waterfall mix and 25% Black Powder. Add just a little bit of water to it and press the mixture into the 1/2" space at the top of the waterfall tube. After these tubes dry (several days), hang them upside down from a long wire and light them all at once either electrically or with Quickmatch. The bright white sparks will fall over 20 feet producing a great waterfall effect.


Pozdrawiam
DNF

P.S. Holera ta tabelka mi cos nie wyszla..Smile

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adrian



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh ... Znam ten sk³ad. ..Wink Jak narazie proboje w³asnych si³ ..
Poco t³umaczyæ jak na Untiled Nuclear jest opisane dok³adnie jak zrobic jak nie znasz Angielskiego patrz na obrazki ... Z tego co wiem to Rime pracuje nad efektem Waterfall's ... Heh robie testy ! Niczego nie obstawiam! Próbuje w³asnych si³ i mysle ze bedzie dobrze ! Pozdro Smile

Bakun widze ze jestes zdenerwowany Wink a nie powinienes .. Smile

Pozdrawaiam Adrian
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniewa¿ i tak za¶ pare postów st±d do usuniêcia.. dodam co¶ od siebie.
Je¶li m³ynek elektryczyny mieli jak kulowy to widze, ¿e ten kto to stwierdzi³ nigdy tego nie sprawdzi³. Widaæ to na oko, a szokuje najbardziej to jak siê przepu¶ci przez drobne siteczko tak± mieszanke, a mieszankê z kulowego dla porównania... Smile
Wêgiel to prosta sprawa, wstêpnie rozdrobniæ czy to m³ynek do miêsa czy metoda Pirotechmana.. a pó¼niej ju¿ zostaje kulowy. Nie wiem czego mo¿na chcieæ wiêcej, samo siê mili, jak du¿y m³yn to i ilo¶ci niez³e, a my sobie w ten czas siedzimy i pijemy piwko na ³±ce Wink
DNF jak kto¶ chce zrobiæ to szuka tego na innych stronach pierwsze, wiêc wklejony tekst z UN nikogo nie dziwi, my¶le ¿e ju¿ wszyscy to znaj±, a na gwiazdki przyjdzie zawsze czas.
A i co do tego:
Zbigniew napisa³:
to za³atw sobie py³ tytanowy...

W³a¶nie w tym sêk ¿e py³ Ti nie jest za dobry... wszêdzie gdzie chcemy uzyskaæ srebrne iskry u¿ywamy grubszego proszku tytanowego, w granicach od 40-60mesh.
Ale ja s±dze ¿e i bez tytanu da siê bardzo wiele wycisn±æ..
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, z py³u by³y by krótsze iskry+czesc by sie utleniala, na efekt wodospadu to raczej proszek taki jaki poda³e¶...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP