Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Amatorski Klub Pirotechników (AKP)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czarny Iwan
Gość





PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta impreza na pustyni nazywa się "Desert Blast" Very Happy
Raz oglądałem w telewizji tą imprezę powim jedno impreza jest rajem dla pirotechników.
Może któryś z nas w przyszłości będzie na tej imprezie Wink

Ps: prawo mamy do >tyłek
Powrót do góry
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec moze napiszcie na pocztek czymyn imiał by sie zajmowc klub Rolling Eyes i co w nim miało by sie robic bo dodam tyylko ze nawet jesli kiedys isniały modelarnie rakietowe Wink to budowano tam modele rakiet s SR były fabryczne ze wzgledu BHP
oczywiscie istnieja "naukowe koła chemików " na uczelniach ale tam tez czasem prkurator zaglada jak sie cos zdazy
piro i MW to raczej nie kułko rózancowe gdzie nic sie nie zdazy a jesli chcecie Załozyc jakis klub zeby załozyc i pic piwo to przeciez jaki problem Rolling Eyes

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Czarny Iwan
Gość





PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie trza się zająć najpierw organizacją , Celami itp.. itd..
Więc piście śmiało i miejcie tą wizję
" Pierwszy Klub Amatorów Pirotechniki w Polsce Very Happy "
Powrót do góry
Tchemik



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 496
Skąd: Bytom

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanse na to by cos takiego powstalo widze jak 1/1000000.
Zreszta znow sie zaczyna nagonka, poczytajcie:
http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_ListNews1&news_cat_id=9&news_id=67852

Pozdrawka
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ngaonka na co??

dopuki nikt z was nie stworzy poaznego zagrozenia a nie sie przypadkiem nie wpierd ani tez nie bedzie czegos komus prponował to ABW da spokuj bedzie patrzec i słuchac i jak trzeba bedzie to swoje zrobi inna sprawa jest to ze na tym forum sa ludzie z całej polski i jak chcecie załowyzc i działac w tym klubiue wirtualnie Rolling Eyes
predzej widze jakis klub rakietowy który walczył by o poligon do stratów i organizował zawody i testy to ma sens i tego bym sie podjoł ale czasem jak ptrze...na wasze pomysły to jesli wejsc na ten poligo z niektórymi waszymi kocepcjami to zamiust ogladac ładny start rakiety nalezało by wykopac stan odpalania 2 m po ziemia i ogrodzic teren polgonu z opisami
UWAGA PRZEJŚCIE GROZI ŚMIERCIA[/img]

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Sie 03, 2005 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisał:
ngaonka na co??

dopuki nikt z was nie stworzy poaznego zagrozenia a nie sie przypadkiem nie wpierd ani tez nie bedzie czegos komus prponował to ABW da spokuj bedzie patrzec i słuchac i jak trzeba bedzie to swoje zrobi inna sprawa jest to ze na tym forum sa ludzie z całej polski i jak chcecie załowyzc i działac w tym klubiue wirtualnie Rolling Eyes
predzej widze jakis klub rakietowy który walczył by o poligon do stratów i organizował zawody i testy to ma sens i tego bym sie podjoł ale czasem jak ptrze...na wasze pomysły to jesli wejsc na ten poligo z niektórymi waszymi kocepcjami to zamiust ogladac ładny start rakiety nalezało by wykopac stan odpalania 2 m po ziemia i ogrodzic teren polgonu z opisami
UWAGA PRZEJŚCIE GROZI ŚMIERCIA[/img]


widze marną twą przyszłość...
wokół ciebie tylko źli ludzie...
czuję że twój pesymizm sięga zenitu...
cholera karty sie skończyły !

a tak pozatym zapraszam: http://akp.site.cz

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Sro Sie 03, 2005 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja widze ze mało wiesz bynajmiej z przpisów prawnych albo nawet zasad bhp a jesli hodzi o bhp to piersze czego czepia sie policja i prokurator o ile rozumiesz zym jest bhp w temacie piro i mw

dodam tylko ze na pokazie pewnym pirotechniki rozerwało jeden mozdziez który nastepnie przwrócił kolejne ..... zaczeły strzelac one w kierunku ludzi cóz wada materiału nieszczesliwy wypadek ale i tam zjawił sie prokurator i niestet zapewne zapadnie wyrok nie korzystny dlas prowdzacego


a przyszłosc moja czy marna Question długo nie pracuje w tym fachu ale jakos mam sie dobrze pomimo niesczesliwych wypadków które bardzo szybko ucza przewidywania i zapobiegania takim sytuacja

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisał:
(...)o ile rozumiesz zym jest bhp w temacie piro i mw


Ty odrazu o MW. Przecież AKP nie będzie latać po polu z tak niebezpiecznymi rzeczami Exclamation . Klub będzie propagować bezpieczne obchodzenie się z fajerwerkami, co będziemy starać się w jak najbardziej zrozumiały sposób przekazać.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pyrotechnik



Dołączył: 15 Lip 2004
Posty: 17
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisał:
wiec moze napiszcie na pocztek czymyn imiał by sie zajmowc klub



Czarny Iwan napisał:
Właśnie trza się zająć najpierw organizacją , Celami itp.. itd..



Damian napisał:
Klub będzie propagować bezpieczne obchodzenie się z fajerwerkami



moze dalo by sie zrobic tez cos, ze bylaby to tez wymiana informacji o mieszaninach, ciekawych fajerwerkach, itp. takie "forum na zywo". Smile
a pokazy dopiero, jak wladze sie przekonaja, ze jestesmy "grzeczni". Smile


tylko mam jeszcze jedno pytanie:
niech ktos "madry" sie wypowie: jak to z "pelnoletnoscia"? czy do stowarzyszenia mogliby nalezec wylacznie pelnoletni ludzie?
czy nie tylko? i co jakie konkretnie warunki i czynnosci musialyby byc spelnione, zeby stowarzyszenie moglo dzialac? oczywiscie w wersji na razie bez pokazow Question Question Question


P.S. sorry za brak polskich liter, ale pisze z niemiec (na wakacjach jestem)

_________________
http://ourpyro.w.interia.pl
pozdrawiam,
pyrotechnik

P.S. jak zapracować na gwiazdki? :P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Artpi



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 123

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, po tych kilku postach które są tutaj do tej pory zamieszczone rysuje się obraz optymizmu z pesymistyczno –optymistycznym nastawieniem .Optymizm to że szansa istnieje aby taki klub zaistniał , pesymizm wynika raczej z polityki państwa i obecnych dziwnych a wręcz anormalnych przepisów, i poczuciu bezsilności w takim systemie . I jeszcze raz optymizm ze może za jakiś czas coś się zmieni , i zgadzam się w 100 % z V21 co do BHP i innych spraw . Ale właśnie oto chodzi aby każdy mógł się wypowiedzieć i przedstawić swój pogląd , a także znaleźć sposób który pozwoli zrealizować cel .Wiemy również że władz przygląda się jak wielki brat co tu na forum się dzieje , ale za wypowiedzi chyba nas nie pozamykają mam nadzieję . Kryteria działania , a wiec status i cel to powinno być rozeznane do podszewki aby można było cokolwiek zacząć . Ale póki co niech dyskusja się toczy , wszystko wymaga czasu .
Pozdrawiam Wink


Diabeł tkwi w szczegółach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyrotechnik napisał:
(...)niech ktos "madry" sie wypowie: jak to z "pelnoletnoscia"? czy do stowarzyszenia mogliby nalezec wylacznie pelnoletni ludzie?
czy nie tylko? i co jakie konkretnie warunki i czynnosci musialyby byc spelnione, zeby stowarzyszenie moglo dzialac? oczywiscie w wersji na razie bez pokazow Question Question Question


Pełnoletność - warunek podstawowy. Ja bym proponował jeszcze niekaralność oraz krótki test z podstaw pirotechniki "na dzieńdobry".

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zbigniew



Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 202
Skąd: z Piekła

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że taki klub ma szanse zaistnieć. Pewne warunki:
- conajmniej 10-20 osób pełnoletnich z odpowiednim dochodem
- znajomy prawnik
- znajomy polityk (najlepiej w ministerstwie spraw wew. lub bezpieczeństwa) , chodzi o przyzwolenie na wytwarzanie fajerwerków.
- dr. Chemii (takich tu sporo Wink ) chodzi o ekspertyzy dotyczace bhp
Wszystko by się działo za wiedzą miejscowej policji, która by wiedziała co i ile robimy.
Większość użytkowników z forum ma 15-18- lat, jesli sporo osob będzie działało przez te 2-3 lata, to wtedy można spróbować.
a co do działalności - wspólne hobby nie wystarczy? (są kluby zbieraczy znaczków) a jesli nie, to jak juz tu bylo napisane propagowanie bhp w dziedzinie fajerwerków.

A tak pozatym, można się wziąść za napisanie/przeredagowanie ustawy dotyczącej MW lub hobby i zebranie 20tys podpisów Very Happy (cos kolo tego 10-20 lub 200 niepamietam) i wlaczenie pod obrady Wink. Bardzo możliwe, że coś takiego by przeszło- np. legalne wytwarzanie fajerwerków w odpowiednich klubach ;P


ps: dopiero 13, jeszcze chyba spie... i snie ... Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Czarny Iwan
Gość





PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za napisaniem /przeredagowaniem ustawy Very Happy
Tylko jak to wyłącznie pełnoletni ja mam 15 lat a w piro siedzę od 8 roku życia Very Happy
I to że ktoś ma np. 15lat to nieznaczy że jest gorszy wielu
15 latków umie więcej niż ci pełnoletni Wink
I przydało by się stworzyć komnatę dla A.K.P Ja odrozu się wpisuję myślę że niepełnoletni mogą być wtedy w komnacie klubu Wink
A komnata tylko dla członków klubu Very Happy
Ps.Dziś w końcu będzie mini dostawa KNO3 dla mnie Very Happy
Powrót do góry
ŚciArwA



Dołączył: 08 Sie 2002
Posty: 201
Skąd: już nie stąd :)

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczwisice te 10-20osob zgodzilo by sie finansowac prawnika, lokal, poligon, jakis sklad z odpowiednimi normami bezpieczenstwa i cala reszte Laughing

jesli chodzi o znajomego polityka... jak nie z msw to moze poprostu prezdenta albo premiera? prznajmniej latwiej to wmowic Wink

no i zmiana ustawy - moim zdaniem pomsl bez szans.

ale jak sie uda i cos sie urodzi, to ja jestem oczywiscie za i wchodze w to Cool

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zbigniew



Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 202
Skąd: z Piekła

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lokal: czyjś duży grarz (wszystkie wymogi bhp by wszyscy czlonkowie by się złożyli np. gasnica itp)
a co do prawnika to przeciez pisalem ze znajomy, chodzi o porady prawne po znajomosci ;]
Poligon - a cu finansowac? ogrodzic, i strzelac raz na miesiac? moze 2 miesiace?

Ale i tak nikomu sie tak naprawde nie chce wlozyc w to tyle zachodu....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adrian



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra chłopaki Smile jana początek bym to zrobił tak :

1. Nie był optymistą isie nie podniecał ...
2. Próbował coś robić a nie tylko gadal ...
3. Zalatwił sobie wszystkie papiery

Nie robie bo nie mam kasy przykro mi 2 tys zł na miecha to zmało ...


Ostatnio zmieniony przez Adrian dnia Czw Sie 04, 2005 2:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew



Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 202
Skąd: z Piekła

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byś próbował cos zrobic? to czemu nie robisz?
ja nic nie robie bo mam 17 lat, i gowno moge
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie pomierdzy MW a piro jest zasadznicza róznica przy MW zdarza sie wielokrotnie mniej wypadków niz z MW wrazliwosc na rózne bodzczemechaniczne i elektrostatycvzne mas pirotechnicznych jest wielokrotnie wieksza niz niejdnego MWI wiec nie bagadtelizujecie tego ze piro teo nie MW Exclamation

prawnik mhmm nie bardzo sie zna na przpisach i insytrukcjach bhp tm bardziejh ze teraz wszytko odnosui sie do adr-u raczej wiecej wie doradca adr niz jakis prawnik

klub ma propagowac problemy z uzywaniem piro itp Rolling Eyes czyli co chcecie uczyc dzieci bezpiecznego odpalania korsazyków Question

a jesli marzycie o klubie co by robił jakies doswiadczenia i experymety to pojedzie do IPO i zapytajcie instrukcje bhp i inne przpis\y zwiazane z wytwarzaniem i testowanie jakich kolwiek miesznin nawet tych jakie sa przbadane np jakie sa prpocedóry bezoieczenstwa przy testach ADR

wuiec jesliklub ma sie zajmowac teria i netem to Laughing a jesli robic cos to widze tylko mozliwisc jak na razie modelarstwa rakietowego i to be4z zabaw w testowanie silników samorobnycha to i tak sporo roboty urzadzic poligon i wszytko dopracowac..........

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew



Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 202
Skąd: z Piekła

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawnik - ktos po prawie czyli nie chodzi mi tu tylko o adwokata Very Happy tylko o kogo kto sie na tym zna.
a co do propagowania bezpiecznego uzycia korsarzyków, to nie o to chodzi Wink mozna by propagowac bezpieczne obchodzenie sie MW w sklepach itp, donosić(Very Happy) na chińszczyzne Very HappyVery Happy
a charakter prac klubu bylby raczej ... hobby/badania/nauka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Pią Sie 05, 2005 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tylko ze ten kto nie pracuje na chwile obecna w branzy z mw i piro to nie ma pojecia co znacza aktualne przpisy jakie wymgi stawia ADR i inne códa a;e jesli komus sie chce to zycze powodzenia ...... unia dała nam to co chcemy Rolling Eyes
_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP