Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Amatorski Klub Pirotechników (AKP)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 1:45 pm    Temat postu: Amatorski Klub Pirotechników (AKP) Odpowiedz z cytatem

artpi napisał:
I tak jak już wspomniano w innym poście każdy może zrobić tak zwany pokaz , wystarczy załadować gotowce ( kupne ) ładunki i odpalić . I tak naprawdę nie ma to nic wspólnego z prawdziwa pirotechnika w sensie sporządzania mas wykonywaniem gwiazdek komet i innych rzeczy . To po prostu są ODPALACZE z papierami , a amator skazany jest na nie łaskę. Jedyna droga aby się wykazać jako amator to założyć amatorski klub pirotechniki cos na wzór klubów w USA .Działają oficjalnie zbierają się kilka razy w roku sami przygotowywują materiały na pokaz według pomysłów swoich członków i realizują pokaz . Po pokazie jakiś piknik przy ognisku do rana itp. Tak to mniej więcej tam działa. Exclamation
To co zakładamy klub ? Idea
PS. Z tym ze założenie klubu wbrew pozorom nie jest proste , ale kto wie.



Dla mnie to wielka podnieta i zawsze byłem na TAK takim pomysłom, ale nasz kraj jest zbyt biedny i głupi aby takie coś wogóle zaistniało. Wielka szkoda ! Chyba że jakiś wniosek do prezydenta Wink Klub Amatorów Pirotechniki (KAP) fajnie by to brzmiało - tak profesjonalnie Very Happy

PS. Kur...cze mówie wam że to nie ma szans.

Pozdrawiam, Rime.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Lip 30, 2005 10:16 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Lip 13, 2005 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założyc taki klub naprawde się da... i ponieważ obecnie mam znajomego co pewien klub założył i jestem jego członkiem (nic z piro) to wiem napewno jedno: Do tego trzeba naprawde wielkich chęci i wiele osób które nie tylko powiedzą tak, ale muszą coś robić i oczywiście pieniędzy. Jest przy tym także sporo roboty papierkowej i załatwiania.. a wszystko oczywiście musi być legalne, co w tym wypadku jeśli chodzi o piro nie jest takie łatwe....
ps Je..ć Surex Wink
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Sro Lip 13, 2005 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artpi napisał:
Jedyna droga aby się wykazać jako amator to założyć amatorski klub pirotechniki cos na wzór klubów w USA .Działają oficjalnie zbierają się kilka razy w roku sami przygotowywują materiały na pokaz według pomysłów swoich członków i realizują pokaz . Po pokazie jakiś piknik przy ognisku do rana itp. Tak to mniej więcej tam działa. Exclamation
To co zakładamy klub ? Idea

PS. Z tym ze założenie klubu wbrew pozorom nie jest proste , ale kto wie . Surprised Razz Wink


Fajny pomysł, - wg mnie ma szansę na realizację dla czasowca ( emeryt/rencista - z czasem ). Był taki klub KGR - Klub Garażowych Rakietników działający jako stowarzyszenie. User Borys jest w tym temacie obcykany. Ja "wysiadam", mam inne plany na swoje życie. Nawet nie czytam wiekszości postów na forum Rolling Eyes . Czasami teraz tylko "odwalę" siano - patrz post armia Wink . A na komnaty MW nawet nie wchodzę Rolling Eyes . No i to stwarzyszenie powinno pomyśleć o rakietach na amatorskich SR Wink Nie co dziwia mnie kryteria na wygranie pokazu. Każdy używa to samo , tylko może odpalić pewno w różny sposób ( kolejność , czas ) - co jest trudne do ocenienia.

Pozdr. A
Powrót do góry
wawrzyk



Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 48
Skąd: z polski

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rime napisał:
Dla mnie to wielka podnieta i zawsze byłem na TAK takim pomysłom, ale nasz kraj jest zbyt biedny i głupi aby takie coś wogóle zaistniało. Wielka szkoda ! Chyba że jakiś wniosek do prezydenta Wink Klub Amatorów Pirotechniki (KAP) fajnie by to brzmiało - tak profesjonalnie Very Happy

PS. Kur...cze mówie wam że to nie ma szans.

Pozdrawiam, Rime.


Mi sie wydaje, że zawsze można sprobować.
Z takim podejściem nigdy nic sie niezdziała.

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pyrotechnik



Dołączył: 15 Lip 2004
Posty: 17
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysł z klubem jest świetny, ale trudny do zrealizowania -w końcu to jest polska Laughing

P.S. znalazłem foty z genialnych pokazów (zza oceanu Very Happy )

http://www.montreal-fireworks.com/photos.html

_________________
http://ourpyro.w.interia.pl
pozdrawiam,
pyrotechnik

P.S. jak zapracować na gwiazdki? :P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Artpi



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 123

PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ,wprawdzie główny temat jest „Pokazy pirotechniczne „ to jeszcze chciałbym trochę o "Amatorskim Klubie Pirotechników „ otóż wydaje mi się że sprawa do końca nie jest przegrana , mimo że mieszkamy w tym dziwnym kraju . Ale po kolei, aby klub taki zaczął działać musi być ktoś kto tej idei będzie przewodniczył . I tu potrzebna jest osoba która ma durze doświadczenie w pirotechnice , ma mocne papiery (czyli takie które pozwalają prowadzać szkolenia , w sensie warsztatów ). Kolejna rzecz to status , i główny cel założenia takiego klubu , czyli propagowanie bezpiecznego i zgodnego z zasadami odpowiedzialnego obchodzenia się z materiałami pirotechnicznymi . Po wtóre taki klub musi mieć siedzibę , czyli lokal i tu może być z tym problem , bo musi spełnić jeszcze kilka warunków zgodnych z obecnymi przepisami .p .poż , bhp , sanitarne itp. Podejrzewam że zlokalizowany musiałby być gdzieś w centralnej Polsce , to wszyscy mieli by w miarę po równo , ci z północy i z południa . Oczywiście muszą być członkowie ,ale z tym to problemu by nie było , aby to się kręciło to musi być kasa , czyli składki na tak zwaną bieżącą działalność . To jest utrzymanie lokalu, , wyposażenie ,sprawy papierkowe itp. , chyba że znajdzie się sponsor , to by ułatwiło wiele rzeczy . Sam prezes sprawy nie rozwiązuje musi być skarbnik , sekretarz itp. , najlepiej z papierami , no i najważniejsze aby takie osoby miały czas i chciały się poświęcić tej sprawie ( społecznicy ). Może to nie jest wszystko i nie po kolei , ale gdyby udało się w jakiś sposób sprawę rozeznać , od strony obecnych wymogów , przepisów, to szansa jest nawet spora .Jeśli ktoś ma konkretną wiedzę w tym temacie to niech dorzucić, co wie .I jeszcze taka propozycja , aby posty odnośnie „ klubu „ skopiować i wpisać jako nowy temat na forum , do dalszej ogólnej dyskusji . Być może będzie to zaczątek pierwszego „Amatorskiego Klubu Pirotechników „ w Polsce .
Spróbować można ,a nawet trzeba jeśli nie spróbujemy , to dalej będziemy skazani na niełaskę i działali w podziemiu , kto jest za niech się do tego dopisze .
Zapraszam do dalszej dyskusji .

Pozdrawiam Wink

Diabeł tkwi w szczegółach .


PS . Kluby mają Niemcy, Holendrzy, Anglicy ,Amerykanie i inni , my też możemy mieć , a nie tylko z zazdrością oglądać ich strony .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxlam
Gość





PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze aby założyć stowarzyszenie trzeba napisać statut aby ubiegać się o zwolnienie z opłat w sądzie rejestrowym w celach stowarzyszenia musi być zamieszczone działanie na rzecz społeczeństwa, mam gdzieś dokumencik o wymogach stawianych statutowi. Stowarzyszenia mogą bardzo fajnie się rozliczać z fiskusem Wink można co nie co na tym zarobić hehe ale to nie takie proste....
Powrót do góry
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Pon Lip 25, 2005 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artpi napisał:

Diabeł tkwi w szczegółach .


PS . Kluby mają Niemcy, Holendrzy, Anglicy ,Amerykanie i inni , my też możemy mieć , a nie tylko z zazdrością oglądać ich strony .


pomysł nie głupi...o ile....


przepisy prawne piro jest tak samo traktowane jak mw wiec uprawnienia magazyn pozwolenie od wojewody... jesli magazyn lub wytwarzanie to opinia strazy OŚ WITU to jeszcze innych istytucji dla normalnej osoby z zapałem nie do przejscia bo wszytko kosztuje
oczywiscie wszystko da sie przejsc lub obejsc ale dla kilku młodych komu bedzie sie chciało Rolling Eyes

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Artpi



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 123

PostWysłany: Nie Lip 31, 2005 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , odnośnie przepisów dotyczących piro , to w innych krajach gdzie takie kluby istnieją tez są dość ostre przepisy , i jakoś sobie z tym poradzili więc nie należy aż tak tragizować. Sądzę ze jednym z pierwszych kroków powinno być nieformalne spotkanie chętnych , aby się wypowiedzieli , albo założenie jakiejś wstępnej nie oficjalnej listy osób deklarujących przystąpienie do klubu .Ewentualnie wstępne ustalenie co dalej z tym fantem zrobić , według zasady co dwie głowy to nie jedna . I jako kolejny krok jak tu wcześniej słusznie zauważono spróbować sformułować statusu . Przecież jakieś gotowe wzorce istnieją , ale to trzeba robić wspólnymi siłami ziarnko do ziarnka , przecież sami piszecie ze się da .Małymi kroczkami , trzeba od czegoś zacząć , a skoro się da to zróbmy to , brzmi jak propaganda Very Happy

V21 napisał „ przepisy prawne piro jest tak samo traktowane jak mw wiec uprawnienia magazyn pozwolenie od wojewody... jeśli magazyn lub wytwarzanie to opinia straży OŚ WITU to jeszcze innych instytucji dla normalnej osoby z zapałem nie do przejścia bo wszystko kosztuje
oczywiście wszystko da się przejść lub obejść ale dla kilku młodych komu będzie się chciało ”


To kosztuje ( ile ? ) być może dało by się sfinansować to z wpisowego , bo podejrzewam że przynajmniej 10% osób z forum tj jakieś 160 z zarejestrowanych wyraziło by chęć przystąpienia do AKP . Ale ważne jest tez to aby się znalazły osoby które by chciały wspólnie się za angażować w tworzenie takiego klubu . W tej grupie (160 osób ) na pewno są osoby które mogły by poprowadzić klub, na początek nawet nie oficjalnie, jeśli by tylko przekonały się do pomysłu, i że się da go zrealizować .Arkadiusz w swoich wypowiedziach widać ze coś wie , Maxlam też sporo wie , V21 obkuty w temacie i ma potrzebne papiery, i tych których nie wymieniłem też na pewno mają przydatną wiedze .To prawie jak pierwszy krok aby stworzyć AKP . Wink


Pzdrawiam

PS . Diabeł tkwi w szczegółach .
PS2. Przyłączajcie się do wypowiedzi na ten temat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Jest jeszcze jeden problem gdyż klub był by zlokalizowany prawdopodobnie gdzieś w środku polski i był by duży problem z tym żeby można się często spotykać bo ja raczej nie będę jeździł kilka razy w tygodniu 300 kilometrów, a wiele jest takich osób które były by chętne a mieszkają daleko i może by tylko kilka razy mogły przyjechać. I płacić składkę po to żeby się raz na ruski rok spotkać kiedy inni mogli by codziennie się spotykać. Trzeba by zorganizować kilka takich klubów rozmieszczonych w takich miejscach żeby ich członkowie nie bankrutowali na samym dojeździe. i raz na jakiś czas żeby każdy klub coś przygotował i żeby się wszyscy spotkali .

ps; ja jestem oczywiście za Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maxlam
Gość





PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz(l33t) napisał:
a moze by zaczac od istotnych rzeczy? bo logo zrobic to kazdy glupi potrafi


Panowie statut........
Powrót do góry
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie koszt imprezy magazyn i inne pierd pozwolenia opinie to jakies 70 tys zł zalezy co i jak magazynowac Rolling Eyes ale to inna bajka

jedna zecz jescze kto bedzie prowadziłe ewidencje i wytworzonych srodków kto napisze karty chraktrerystyk danych Mw czy miesz piro kto wezmie odpowiedzialnosc za ew wypadki Idea złe przygotowanie szkolenia bhp kto przygotuje pracownie do mieszania i konfekcjonaowani chocby głupie wytwarzanie paliwa do SR dale... jadac pologom doswiadczalny gdzie jaki Confused

tak wiec niestety jesli legalnie to... ja wiem jedno w zyciu bym nie wzioł na siebie odpowiedzialnosci nawet za nadzówr za papieraqmi i magazynem Exclamation

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem na początku nie ma co marzyć o pokazach czy coś w tym stylu raczej takie stowarzyszenie widział bym jako informacyjno edukacyjne działające na rzecz bezpiecznego korzystania z pirotechniki komercyjnej szczególne przez osoby nieletnie i nie tylko jednym z przejawów swojej działalności mogło by być stworzenie strony internetowej. Jeśli chodzi o wytwarzanie czy inne rodzaje propagowania pirotechniki to nie widzę możliwości prawnych finansowych i organizacyjnych.
Powrót do góry
Czarny Iwan
Gość





PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się koledzy weźmiemy do roboty to nie ma żadnych przeszkód żeby utworzyć ten wspaniały klub Wink
"dla chcącego nic trudnego"
A nazwa tak lepiej wygląda "Klub Amatorów Pirotechniki" (K.A.P)
Ps: ja jestem całkowicie za klubem i mówię TAK!!
Powrót do góry
Pyrotechnik



Dołączył: 15 Lip 2004
Posty: 17
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak się koledzy weźmiemy do roboty to nie ma żadnych przeszkód żeby utworzyć ten wspaniały klub


Jesli chcielibysmy myslec o tym na powaznie, to juz musialyby sie zglosic konkretne osoby od spraw organizacyjnych i prawnych.
Trzeba by bylo poorientowac sie w przepisach i ulozyc konkretny plan zalozenia stowarzyszenia.
Potem dopiero statut i logo. bo najpierw jest 1000 pomyslow na logo klubu, ktorego jeszcze nie ma.
Jak to sie mowi: "nie mow hop, poki nie przeskoczysz".
Poza tym, faktycznie, organizowanie imprez z pokazami jest tez ciezko, bo duzo jest tu niepelnoletnich (np. ja Smile ) a w polskim prawie czarno to widze.

WNIOSEK:
jesli chcemy myslec o klubie, to powinny sie zglosic konkretne, pelnoletnie osoby, ktore cos by zdzialaly w tym kierunku.

_________________
http://ourpyro.w.interia.pl
pozdrawiam,
pyrotechnik

P.S. jak zapracować na gwiazdki? :P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adrian



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie jestem za .... chyba ze bys my sie spotykali na pokazach jeden by robił to a drugi tamto ... Powiedzcie czy jak by kogos z nas "wyje****" w powietrze to mieli byscie jeszcze ochote na piro ... Jak byście zobaczyli ze osoba ktora dajmy na to " Lubicie " jest rozpryskana na stole .. Ja jak bym to zobaczył to bym chyba dal sobie spokuj z piro na pare dobrych lat..

Jak chcecie to róbcie Smile Ja sie w to nie pisze i jestem przeciw ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adrian napisał:
A ja nie jestem za .... chyba ze bys my sie spotykali na pokazach jeden by robił to a drugi tamto ... Powiedzcie czy jak by kogos z nas "wyje****" w powietrze to mieli byscie jeszcze ochote na piro ... Jak byście zobaczyli ze osoba ktora dajmy na to " Lubicie " jest rozpryskana na stole .. Ja jak bym to zobaczył to bym chyba dal sobie spokuj z piro na pare dobrych lat..

Jak chcecie to róbcie Smile Ja sie w to nie pisze i jestem przeciw ...


Czyli widac jak ty podchodzisz do piro. Brak BHP = Brak zaufania do własnych wyrobów.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adrian



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Brak BHP = Brak zaufania do własnych wyrobów.


E tam do swoich wyrobów mam zaufanie chodzi mi tylko oto ze naprawde jak by było Wszystko przestrzegane każdy punkt bezpiecznej pracy w Labie... To zawsze moze coś pójść nie tak .. wiec nie mow .. ze nie mam zaufania do własnych wyrobów wręcz przeciwnie ... Do waszych wyrobów też mam zaufanie.... BHP też przestrzegam ....
Chodzi oto ze kazdy w swoim domowym zaciszu tez moze stworzyć odpowiednie warunki.. Przekonales mnie Rime jestem za Wink !

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piroman



Dołączył: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
E tam do swoich wyrobów mam zaufanie

I to jest drogi Adrianie poważny błąd. Nie ufajmy swoim wyrobom. Powinniśmy się z nimi obchodzić z myślą że coś się może zaraz stać. Boże broń nie chodzi mi tu o jakiś paranoiczny strach przed wszystkim ale o to żebyśmy wiedzieli żę może coś wybuchnąć, zapalić się itp.
Stowarzyszenie może założyć bodaj 15 osób pełnoletnich bez większego problemu, jednakże jedyne co moooże byśmy wtedy mogli od czasu do czasu zyskać to pozwolenie na malutki pokaz na nieurzytkach. Oczywiście wyroby komercyjne. Ktoś z Was napisał że w innych krajach prawo jest tak samo surowe, z tym się nie zgodzę. W USA wiele drobnych wyrobów piro jak gwizdki czy chyba fontanny na pcz są legalne i można je wyrabiać samemu. Co roku zresztą na pustyni w Arizonie grupka ludzi dostaje jakieśtam pozwolenia i organizują imprezkę gdzie fugas 100l to norma Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nie pozostało nam nic innego jak zebrać się nielegalnie i odpalać na totalnym bezludziu.
_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP