Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Elastomery w elektronice

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Pi± Lip 08, 2005 8:16 pm    Temat postu: Elastomery w elektronice Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam pytanie dla osób czêsto odwiedzaj±cych dobre sklepy elektroniczne: Czy spotkali¶cie siê z czym¶ takim ?
takim

Jest to ciek³y dwusk³adnikowy elastomer poliuretanowy do zalewania czu³ych na wibracjê elementów elektroniki. Z kart charakterystyki wynika, ¿e k³adnikiem A jest tzw Poly BD (czyli HTPB - R20LM albo R45LMS) a sk³adnikiem B jest izocyjanian. Materia³ ten ¿eluje a¿ po 80 minutach i tworzy prze¼roczyty elastomer.

Krótko mówi±c jest to opakowanie HTPB i utwardzacza w komplecie, o ogólnej masie 250 gram po 12 euro do zastosowania wprost jako lepiszcza rakietowego. Mo¿e w Polsce znajdzie siê to taniej ???

Pozdrawiam,
PI

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum


Ostatnio zmieniony przez PINOT dnia Sob Lip 09, 2005 2:35 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Rafa³



Do³±czy³: 27 Sty 2005
Posty: 81
Sk±d: to umiesz??

PostWys³any: Pi± Lip 08, 2005 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
no jak by nie patrzec to i tak 12€/kg to nie tak duzo
ale w±tpie by by³o to czyste HTPB takie które mo¿na u¿yæ jako lepiszcze
ale je¶li siê myle to op³aca siê tak¿e sprowadziæ

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Lip 08, 2005 9:16 pm    Temat postu: Re: Elastomery w elektronice Odpowiedz z cytatem

PINOT napisa³:

Krótko mówi±c jest to opakowanie HTPB i utwardzacza w komplecie, o ogólnej masie 250 gram po 12 euro/kg


Nie do koñca rozumiem czy cena 12euro jest za opakowanie 250g czy za kilogram obstawiam wersjê pierwsz± a to ju¿ nie jest tak tanio niestety...
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Lip 08, 2005 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e tu cos znajdziecie ----> TU

Icosit KC 330 / 10 jest bezrozpuszczalnikowym, po utwardzeniu twardo-elastycznym, dwusk³adnikowym materia³em uszczelniaj±cym, sklejaj±cym i wype³niaj±cym na bazie poliuretanów. Icosit KC 330 / 10 jest materia³em przeznaczonym do wykonywania twardo elastycznych podlewek pod szynami przy monta¿u torowisk .......... itd

Czas utwardzania 2 - 3 godziny. Byæ moze inny gatunek Icositu. Poda³em pierwszy z brzegu. Jak na tory powinien byæ tañszy.

Pozdr. A
Powrót do góry
rtoipb



Do³±czy³: 18 Lut 2004
Posty: 87
Sk±d: Gliwice

PostWys³any: Pi± Lip 08, 2005 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena to 12€ za 250 gram

A taka masa jest dostêpna za 90 pln
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Sob Lip 09, 2005 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piroSzyna napisa³:
12€/kg to nie tak duzo
ale w±tpie by by³o to czyste HTPB takie które mo¿na u¿yæ jako lepiszcze


Cena jest za 1/4 kg co jest cen± wysok±. Normalnie powinno to kosztowaæ, do 20 euro za kilogram. Tyle ja p³aci³em za ¿ywicê na bazie poly BD.

Co do twoich w±tpliwo¶ci - mylisz siê. Jest to czysty HTPB. Poly BD to nazwa handlowa grupy dihydroksybutadienów (HTPB) produkowanych przez koncern TotalFina. Wystarczy wrzuciæ do googla nazwê PolyBD i pokazuje siê wyra¼nie, ¿e w tej grupie produktów znajduje siê R20LM i R45M czyli najbardziej popularne typy HTPB w rakietnictwie.

Nie mniej cena blisko 50 z³ za æwieræ kg odstrasza....:/

Ps Rtoipb - jeste¶ genialny - wystarczy³a mi tylko nazwa Zalewa Poliuretanowa i znalaz³em mnóstwo ciekawych produktów...Smile

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lip 09, 2005 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marnie to widzê. Utwardzaczem dla HTPB sa - jak wiadomo - izocyjaniany - najbardziej znany MDI ( 4,4'-diisocyanato-diphenylmethane, methylenediphenyl diisocyanate ) a zwi±zki te s± silnie truj±ce i do tego wywo³uj± silne reakcje alergiczne skóry. Ponadto s± wrazliwe na wodê ( reaguja z ni± ) z wydzieleniem CO2. Paliwo musi byæ wiêc suche . Czyli drogie, truj±ce i wywo³uj±ce alregie.


Pozdr. A
Powrót do góry
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Sob Lip 09, 2005 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooo...zgadzam siê. Marnie to widzisz...Wink
Ale mo¿esz zobaczyæ wiêcej szukaj±c w googlach....

70% amatorskich i 90% zawodowych kompozytów dzia³a na HTPB z izocyjanianami. Wymagane jest niespo¿ywanie i niewylewanie sobie izocyjanianu na skórê...poza tym pe³en luzik. ¯e drogie - zgoda (2-3 razy dro¿sze od ¿ywic epoxy), do czasu a¿ siê gdzie¶ kupi tanie

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lip 10, 2005 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, ¿e marnie widzê, nie oznacza , ¿e w ogóle nie widzê . Na pewno jakbym mia³ dostêp do HTPB bym to przetestowa³. Ale nie mam. Napisa³em do firmy produkuj±cej Icosit i moze kto¶ mi zechce odpisaæ Wink. A co do tych 70 % to 95 % amatorskich paliw to karmelka Wink. Jak to na forum. Przeczyta³em, zaciekawi³o mnie, poczyta³em i na razie odstawi³em plany dotycz±ce tych ¿ywic. Problemem dla nas wszystkich to powtarzlano¶æ SR. Wg mnie egzotyczne paliwa jak i lepiszcza s± dla tych co maj± opanowan± technologiê SR i po prostu szukaj± czego¶ nowego.

Aby nie bylo, ¿e wciskam siano. Obecnie szybko¶æ palenia paliwa regulujê dodatkiem suchej NC lakierniczej. Na froncie p³omienia ziarno ( py³ ) NC spala siê b³yskaiwcznie i czyni nam wnêkê w ziarnie - zwiekszaj±c prêdko¶æ palenia. Widzê, ¿e to dzia³a a SR nie exploduj± ( na razie siê tylko przepalaj± - do czasu Wink ). Acha, kwasu pikrynowego te¿ nie spo¿ywa³em a obecnie mam na niego uczulenie - od czasu gdy chcia³em z KP zrobiæ pikrynian amonu. Jakby¶cie siê nie pilnowali tym sztufem ( KP ) i tak siê uwalicie. No ale jak pisalem. Jak sko³ujê HTPB - sprawdzê ( chodzi mi g³ównie o paliwa na AA bo w nich ¯E nie dzia³a )


Mi³ego dnia A
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP