Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Elastomery w elektronice

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
PINOT

Do陰czy: 25 Lis 2003
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: Pi Lip 08, 2005 8:16 pm    Temat postu: Elastomery w elektronice Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam pytanie dla os鏏 cz瘰to odwiedzaj帷ych dobre sklepy elektroniczne: Czy spotkali軼ie si z czym takim ?
takim

Jest to ciek造 dwusk豉dnikowy elastomer poliuretanowy do zalewania czu造ch na wibracj element闚 elektroniki. Z kart charakterystyki wynika, 瞠 k豉dnikiem A jest tzw Poly BD (czyli HTPB - R20LM albo R45LMS) a sk豉dnikiem B jest izocyjanian. Materia ten 瞠luje a po 80 minutach i tworzy prze廝oczyty elastomer.

Kr鏒ko m闚i帷 jest to opakowanie HTPB i utwardzacza w komplecie, o og鏊nej masie 250 gram po 12 euro do zastosowania wprost jako lepiszcza rakietowego. Mo瞠 w Polsce znajdzie si to taniej ???

Pozdrawiam,
PI

Ostatnio zmieniony przez PINOT dnia Sob Lip 09, 2005 2:35 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Rafa

Do陰czy: 27 Sty 2005
Sk康: to umiesz??

PostWys豉ny: Pi Lip 08, 2005 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
no jak by nie patrzec to i tak 12€/kg to nie tak duzo
ale w徠pie by by這 to czyste HTPB takie kt鏎e mo積a u篡 jako lepiszcze
ale je郵i si myle to op豉ca si tak瞠 sprowadzi

Go嗆

PostWys豉ny: Pi Lip 08, 2005 9:16 pm    Temat postu: Re: Elastomery w elektronice Odpowiedz z cytatem

PINOT napisa:

Kr鏒ko m闚i帷 jest to opakowanie HTPB i utwardzacza w komplecie, o og鏊nej masie 250 gram po 12 euro/kg

Nie do ko鎍a rozumiem czy cena 12euro jest za opakowanie 250g czy za kilogram obstawiam wersj pierwsz a to ju nie jest tak tanio niestety...
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Lip 08, 2005 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo瞠 tu cos znajdziecie ----> TU

Icosit KC 330 / 10 jest bezrozpuszczalnikowym, po utwardzeniu twardo-elastycznym, dwusk豉dnikowym materia貫m uszczelniaj帷ym, sklejaj帷ym i wype軟iaj帷ym na bazie poliuretan闚. Icosit KC 330 / 10 jest materia貫m przeznaczonym do wykonywania twardo elastycznych podlewek pod szynami przy monta簑 torowisk .......... itd

Czas utwardzania 2 - 3 godziny. By moze inny gatunek Icositu. Poda貫m pierwszy z brzegu. Jak na tory powinien by ta雟zy.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
rtoipb

Do陰czy: 18 Lut 2004
Sk康: Gliwice

PostWys豉ny: Pi Lip 08, 2005 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena to 12€ za 250 gram

A taka masa jest dost瘼na za 90 pln
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
PINOT

PostWys豉ny: Sob Lip 09, 2005 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piroSzyna napisa:
12€/kg to nie tak duzo
ale w徠pie by by這 to czyste HTPB takie kt鏎e mo積a u篡 jako lepiszcze

Cena jest za 1/4 kg co jest cen wysok. Normalnie powinno to kosztowa, do 20 euro za kilogram. Tyle ja p豉ci貫m za 篡wic na bazie poly BD.

Co do twoich w徠pliwo軼i - mylisz si. Jest to czysty HTPB. Poly BD to nazwa handlowa grupy dihydroksybutadien闚 (HTPB) produkowanych przez koncern TotalFina. Wystarczy wrzuci do googla nazw PolyBD i pokazuje si wyra幡ie, 瞠 w tej grupie produkt闚 znajduje si R20LM i R45M czyli najbardziej popularne typy HTPB w rakietnictwie.

Nie mniej cena blisko 50 z za 獞ier kg odstrasza....:/

Ps Rtoipb - jeste genialny - wystarczy豉 mi tylko nazwa Zalewa Poliuretanowa i znalaz貫m mn鏀two ciekawych produkt闚...Smile

Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Lip 09, 2005 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marnie to widz. Utwardzaczem dla HTPB sa - jak wiadomo - izocyjaniany - najbardziej znany MDI ( 4,4'-diisocyanato-diphenylmethane, methylenediphenyl diisocyanate ) a zwi您ki te s silnie truj帷e i do tego wywo逝j silne reakcje alergiczne sk鏎y. Ponadto s wrazliwe na wod ( reaguja z ni ) z wydzieleniem CO2. Paliwo musi by wi璚 suche . Czyli drogie, truj帷e i wywo逝j帷e alregie.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
PINOT

PostWys豉ny: Sob Lip 09, 2005 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooo...zgadzam si. Marnie to widzisz...Wink
Ale mo瞠sz zobaczy wi璚ej szukaj帷 w googlach....

70% amatorskich i 90% zawodowych kompozyt闚 dzia豉 na HTPB z izocyjanianami. Wymagane jest niespo篡wanie i niewylewanie sobie izocyjanianu na sk鏎...poza tym pe貫n luzik. 疾 drogie - zgoda (2-3 razy dro窺ze od 篡wic epoxy), do czasu a si gdzie kupi tanie

Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Lip 10, 2005 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, 瞠 marnie widz, nie oznacza , 瞠 w og鏊e nie widz . Na pewno jakbym mia dost瘼 do HTPB bym to przetestowa. Ale nie mam. Napisa貫m do firmy produkuj帷ej Icosit i moze kto mi zechce odpisa Wink. A co do tych 70 % to 95 % amatorskich paliw to karmelka Wink. Jak to na forum. Przeczyta貫m, zaciekawi這 mnie, poczyta貫m i na razie odstawi貫m plany dotycz帷e tych 篡wic. Problemem dla nas wszystkich to powtarzlano嗆 SR. Wg mnie egzotyczne paliwa jak i lepiszcza s dla tych co maj opanowan technologi SR i po prostu szukaj czego nowego.

Aby nie bylo, 瞠 wciskam siano. Obecnie szybko嗆 palenia paliwa reguluj dodatkiem suchej NC lakierniczej. Na froncie p這mienia ziarno ( py ) NC spala si b造skaiwcznie i czyni nam wn瘯 w ziarnie - zwiekszaj帷 pr璠ko嗆 palenia. Widz, 瞠 to dzia豉 a SR nie exploduj ( na razie si tylko przepalaj - do czasu Wink ). Acha, kwasu pikrynowego te nie spo篡wa貫m a obecnie mam na niego uczulenie - od czasu gdy chcia貫m z KP zrobi pikrynian amonu. Jakby軼ie si nie pilnowali tym sztufem ( KP ) i tak si uwalicie. No ale jak pisalem. Jak sko逝j HTPB - sprawdz ( chodzi mi g堯wnie o paliwa na AA bo w nich 浩 nie dzia豉 )

Mi貫go dnia A
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum