Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

loty rakiet wysokościowych....

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nebo



Dołączył: 22 Lip 2004
Posty: 12

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 9:49 am    Temat postu: loty rakiet wysokościowych.... Odpowiedz z cytatem

witam.....

mam pomysł stwurzmy liste miejsc w których są najlepsze warunki do wyszczeliwania rakiet wysokościowych....

chodzi mi głównie o miejsca :
- możliwie daleko od zabudowań
- gdzie by nie latały tam zbyt często samoloty
- możliwie duża przestrzeń choć nie koniecznie
- najlepiej nie w parku narodowym albo krajobrazowym....

i wiele innych kwesti związanych z bezpieczeństwem itp....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudna sprawa. Pierwszy problem to faktycznie wystarczająco duży poligon, a drugi, to....uzyskanie tego pułapu. Moim zdaniem jednym z podstawowych wymogów dla rakiety, jest na tyle krzepki silnik i dobra (czyli długa) wyrzutnia, by zapewnić PIONOWY lot rakiety. To zapewnia mniejszy "rozrzut" w terenie. Druga sprawa do pomyślenia, to taki układ odzysku, by rakieta opadała w stanie rozłożonym lub z małym spadachronikiem (tzw. pilotem) i dopiero niewysoko nad ziemią otworzł się spadochron główny. Raczej nie widzę tu innego sposobu, niż wykorzystanie pomiaru ciśnienia atmosferycznego do odpalenia spadachronu głównego. Takie coś jest konieczne do tego, by nie jechać po model pociągiem Laughing Tak więc model musi być PEWNY. Odpadnie lotka, za słabo wystartuje, dmuchnie wiaterek i .....model skręca, przyjmuje nawet pozycję poziomą i mamy porobione. A wątpię by znaleźć w Polsce poligon o promieniu jakieś 15 km (przy założeniu pułapu 11 km)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeden taki jest w mojej okolicy- sniardwy, ale do urzytku nadaje sie tylko w zimie Laughing

chyba juz pozno ze takie gupoty pisze..., ale sniardwy maja ok. 20 km dlogosci w kazda strone, i w dodatku pieknie zamarzaja(srednio 5m glebokosci)

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szpaner! Szczena mi opadała Laughing W sumie masz pomysła. Duża przestrzeń i do tego zro ludzi, zero drzew, budynków...Rewelacja. Tylko jeden problem. Trzeba przetuptać z modelem z 10 km zanim sie go odpali. No i nigdy nie masz pewności, czy lód ma ponad metr, czy tylko 10 cm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeszłych feriim na śniardwach (byłem tam wtedy w zimie), była pokrywa lodowa ponad 1m (sam świderkiem wierciłem; ) - spokojnie można czołgiem wjechać, miejscowi na ryby maluchem dojeżdżali. Tylko jeden problem - zimno jak cholera, przejście paru km w takich warunkach nie jest proste. Ale od czego są biegówki?

(zdjęcie śniardw, musiałem wyciąć 2 osoby stojące na środku, stąd te dziwne przejście koloru)
Nakka też startował z lodu.
http://www.nakka-rocketry.net/ff-2.html

BTW - uwaga, baterie nie lubią zimna, to też róbcie testy swojej elektroniki w lodówce


Ostatnio zmieniony przez crave dnia Sob Cze 18, 2005 2:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP