Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem z induktorem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksiądz prymas



Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 23

PostWysłany: Nie Maj 29, 2005 7:54 pm    Temat postu: problem z induktorem Odpowiedz z cytatem

chciałem zrobić sobie własną zapalrke ale nie na baterie tylko na coś aby można do woli bez wyczerpania pare razy ładować np w lesie i przypomniało mi się że znalazłem kiedyś stary induktor wziółem go i zmierzyłem napięcie jakie daje i przy mocnym kręceniu daje 250V myśle se git znalazłem kondziora ze starego tv 385v 220uf sprawdziłem induktor daje już na wyjściu prąd stały dobra montuje układ z miernikiem z drucikiem po 10 min miałem 230v no i dotknołem 1 pozostającym drucikiem do induktora tak że sie obwód zamknął i CHUJ przeskoczyła tylko iskra tam gdzie dotykałem i nie wiem co jest.
Na początku pomyślałem że induktor ma za słabą wydajność prądową ale nie wiem czy to to
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
heksol



Dołączył: 25 Mar 2003
Posty: 82
Skąd: Z polski

PostWysłany: Pon Maj 30, 2005 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Ksiądz Prymas ma takie zainteresowania Very Happy ??? i do tego jeszcze tak klnie Shocked , najwidoczniej opatrzność odwróciła się od induktora Very Happy , radzę odbyć pokutę, przestać kląć, to kto wie .... Smile
_________________
Pozdr.
Pompka w akcji... http://www.bsg-dornier.de/schiessen/filme/hsp/flinte_buckshot_03.mpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Pon Maj 30, 2005 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra odpowiedz, hexol, dobra,
hociaz, przy ksiedzu ktory uczy w naszej szkole religii to prymas wymieka, katecheta zna chyba cala lacine podworkowa Laughing

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nilko



Dołączył: 21 Mar 2004
Posty: 65
Skąd: z Miasta na soli

PostWysłany: Wto Maj 31, 2005 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Wielebny ! To, że Twój induktor daje prąd stały to nie znaczy, że nie musisz stosować mostka prostowniczego lub choćby diody o odpowiednim napięciu pracy. Bo inaczej jak przestaniesz kręcić to kondensator rozładuje Ci się przez uzwojenie induktora.
No ale jak masz mostek to przyczyną może być uszkodzony kondensator lub faktycznie wydajność prądowa tego induktora jest mizerna.

Pozdr.

_________________
Połowa zła na tym świecie wynika stąd, że ktoś chce czuć się ważnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ksiądz prymas



Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 23

PostWysłany: Wto Maj 31, 2005 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma wbudowany mostek prostoniczy i nie rozładowywuje kondensatora bo mam wszystko na podłączonym mierniku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Wto Maj 31, 2005 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to masz drucik do >tyłek<. postaraj sie o cieniutki,(czyt. o duzym oporze) i na 1 zapalnik wykozystaj go malo, tak zeby dlogosc drucika miedzu koncowkami byla mala, to cala energia sie wyswoli w malej przestrzeni i odpali.

jeszcze mozesz miej zly kabel strzalowy, bo kondensator powinien uciagnac

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miterreader



Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: london

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co Ci tak wysokie napięcie? zapalarka (amatorska) powinna być bardzo mała, chodzi przecież o to aby nikt nie domyślał się co idziesz robić. Przy takim napięciu trzeba drogiego tyrystora, przewodów o odpowiedniej izolacji, nawet w górnictwie stosuje się zwykle 300-350V.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP