Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Jak zrobiæ petardê ? Aspekty techniczno - chemiczne
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Delirius



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 61

PostWys³any: Pi± Pa¼ 19, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po 1, po co ten wêgiel ? Razz
po 2, 1:1 mieszanka jest nie najlepsza, znaczenie lepiej wali 70 chloranu : 30BNa
Po 3 - bo wykonaæ dobr± petardê ³aduj±c jak najmniej mieszanki hukowej to sztuka - i wole siê namêczyæ i byæ z siebie zaadowolonym, ni¿ zrobiæ petardy na odpierdziel siê, które przy wiêkszym nak³adzie pracy mog³yby byæ znaczenie lepsze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
black-berry



Do³±czy³: 19 Sty 2007
Posty: 17
Sk±d: Querétaro

PostWys³any: Pon Lis 12, 2007 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delirius napisa³:
po 1, po co ten wêgiel ? Razz
po 2, 1:1 mieszanka jest nie najlepsza, znaczenie lepiej wali 70 chloranu : 30BNa
Po 3 - bo wykonaæ dobr± petardê ³aduj±c jak najmniej mieszanki hukowej to sztuka - i wole siê namêczyæ i byæ z siebie zaadowolonym, ni¿ zrobiæ petardy na odpierdziel siê, które przy wiêkszym nak³adzie pracy mog³yby byæ znaczenie lepsze.


http://www.berry.netstrefa.pl/petardka.3gp
zrobi³em ja w 5 min da³em ok 3g prochu i proszê oto efekt Razz
nie mowie ze to jest nie wiem co ale ¼le tez nie jest Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Delirius



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 61

PostWys³any: Wto Lis 13, 2007 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiego prochu? U¿ycie mieszanki ma znacz±cy wp³yw na dobraenie korpusu. Ile miejsca proch zajmowa³ w pteardzie? To te¿ ma znaczenie.
Pozatym IMO, to by³o ma³e pierdniêcie, ale dobre jak na 3 g Wink Zdajê sobie jednak sprawê, ¿e d¼wiêk z kamery/aparatu, jest zupe³nie inny ni¿ w rzeczywisto¶ci... Nagram jak±¶ swoj± 7g, aale nie wiem jak na to g³o¶nik zareaguje...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
black-berry



Do³±czy³: 19 Sty 2007
Posty: 17
Sk±d: Querétaro

PostWys³any: Wto Lis 13, 2007 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na telefonie krecone Very Happy
a co do tego ile miejsca zajela w korpusie to tak kolo polowy, nawet mniej,

proch

chloran : benzoesan 1:1

mowilem ze to nie jest cos wielkiego Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Delirius



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 61

PostWys³any: Wto Lis 13, 2007 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chloran BNa to bardzo dobra mieszanka, teraz siê nie dziwiê ¿e 3 gram tak pierdnê³y Razz IMO lepiej wali 7:3. W sumie dla niej nie musisz zostawiaæ miejsca, by pmieszanka siê rozpêdzi³a, mo¿esz zapchaæ prawie ca³o¶æ, lub zmniejszych jej wielko¶æ. Ale dobry korpus i wal± jak talala Wink

Edit ni¿ej: za to ty spamisz. Drog± prób dochodzi siê do pewnych subiektywnych wniosków z którymi m¿na siê z lud¼mi dzieliæ na forum, do weryfikcji. Je¶li takowe masz, welcome, je¶li nie, STFU.


Ostatnio zmieniony przez Delirius dnia Wto Lis 13, 2007 7:55 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piro



Do³±czy³: 24 Gru 2006
Posty: 83
Sk±d: test

PostWys³any: Sro Lis 14, 2007 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delirius napisa³:
Drog± prób dochodzi siê do pewnych subiektywnych wniosków z którymi m¿na siê z lud¼mi dzieliæ na forum, do weryfikcji. Je¶li takowe masz, welcome, je¶li nie, STFU.


Nie wiem dlaczego tak siê odnosisz (chodzi o STFU) kultura wymaga uprzejmo¶ci, a te posty do kasacji powinny i¶æ tak jak nasz "Spam" a co do wnoszenia i dochodzenia subiektywnych wniosków to wasze "wnioski" ju¿ tu kiedy¶ by³y na forum Very Happy O sk³adzie mieszanek masz oddzielne tematy:
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=1367
SSA

http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=8631
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=4973
FB

I nie obra¿aj ludzi na forum... (taka rada na przysz³o¶æ)

_________________
"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej g³upoty" - Murphi
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Delirius



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 61

PostWys³any: Sro Lis 14, 2007 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bêdê siê wdawa³ w g³upie dyskusje. Nie bêdê obra¿a³, je¶li przeciw mnie nie bêd± kierowane g³upie uwagi. Co by go³os³ownym nie byæ. Petarda na MPF z KClO3 5g. Huk taki, ¿e niestety nie zosta³ ³adnie zarejestrowany przez moj aparat ktorym nagrywa³em. Sam film jednak pokazuje jej si³ê. Pierwotnie by³ w mov, lecz musia³em go przerabiaæ w avi, bo by³a na nim moja skromna osoba, a tego nie chcemy... wa¿y niesety 30 mb, ale jak kto¶ chce zobaczyæ, to poczeka...
http://www.uploader.pl/?d=23FB9BEF1
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Sro Lis 14, 2007 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing co Ty tam widzia³e¶? si³ê?? Laughing huk? jak kamerka mog³a go zarejestrowaæ skoro go nie by³o Very Happy Very Happy koleszko, nie wrzucaj innym bo widaæ ¿e jeste¶ strasznie pocz±tkuj±cy. wiem ¿e ka¿dy zaczyna³, ale jak ja zacz±³em siê udzielaæ na forum nie przesz³o mi nawet przez my¶l by komu¶ ubli¿aæ. podsumowuj±c moje b±ki s± bardziej efektowne ni¿ Twoja petarda na modyfikowanym eMPeeFie 42.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
black-berry



Do³±czy³: 19 Sty 2007
Posty: 17
Sk±d: Querétaro

PostWys³any: Sro Lis 14, 2007 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry ale tam nie bylo wogole huku a nie wydaje mi sie zeby kamerka tego nie zarejestrowala bo nie bylo to jakiejs zlej jakosci ...

ale za to "loooo ale dymek poszedl" czy jakos tak Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Delirius



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 61

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 6:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na nastêpny raz nagram j± na kamerkê cyfrow±, mo¿e ona d¼wiêk uchwyci Wink
A ten dymek to mój kumpel Wink
Wiem, ¿e nie uwierzycie na s³owo, bo wiadomo, ale huk by³ niesamowity. Wydajê mi siê, ¿e huk jest do¶æ basowy, ale czemu aparat tego nie zarejestrowa³... W ka¿dym b±d¼ razie postaram siê szybko zreflektowaæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piro



Do³±czy³: 24 Gru 2006
Posty: 83
Sk±d: test

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We¼ nie k³am, poniewa¿ d¼wiêk który nagra³e¶ (je¿eli rzeczywi¶cie by³ takowy Cool ) i by³ on s³yszalny przez ciebie i twoich kolegów to musia³by zostaæ zarejestrowany przez kamerê. Cz³owiek s³yszy d¼wiêk z zakresu 20Hz-20kHz czasami od 16Hz zale¿y od cz³owieka natomiast zakres rejestrowania d¼wiêku przez kamerê (w tym przypadku komórkê) jest trochê wiêkszy albo równy. Je¿eli natomiast d¼wiêk wykracza poza t± barierê nastêpuje pisk który jest s³yszalny przez cz³owieka... A tu ten d¼wiêk jest troszeczkê s³yszalny natomiast nie nie by³ huk o jakim ty mówisz tylko po prostu szybko ulatniaj±cy siê gaz przez dziurê po loncie... (gdy siê postarasz to gdzie¶ znajdziesz korpus.)

P.S proszê jakiego¶ moderatora aby usun±³ te wszystkie posty.

_________________
"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej g³upoty" - Murphi


Ostatnio zmieniony przez Piro dnia Czw Lis 15, 2007 4:10 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Delirius



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 61

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez dziurê po loncie? Laughing A to dobre stary Wink Tak szybke mieszanka nawet nie pomy¶li nad czym¶ takim jak dziura po loncie, odpala³e¶ kiedy¶ co¶ takiego? Korpus oczywi¶cie mam, calutki, wywali³o obie zatyczki. Nie wiem czemu kamera nie uchwici³a pe³nego d¼wiêku, s³ychac tylko taki bardzo dziwny wmoim mniemani d¼wiêk w pierwszej chwili po wystrzale... Byæ mo¿e chodzi o mikrofon w moim apracie, w sobotê powtórzê próbê, ale tym razem nagram na kamerkê, mo¿e bêdzie lepiej.
I nie ma powodu by k³amaæ, je¶li moje petardki by³yby do kitu, to zwyczajnie nie dawa³bym rad, nie sugerowa³ mieszanek i nie umieszcza³ filmów... zwyczajnie robi³bym co¶ innego. A mo¿e panowie powiedz±, czym swoje wystrza³y nagrywaj±?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piro



Do³±czy³: 24 Gru 2006
Posty: 83
Sk±d: test

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to mówisz "Stary" jak nie wiesz jakim cudem mog³o tak sie zdarzyæ to ci wyja¶niê... Ta twoja mieszanka nie pamiêtam co to dok³adnie by³o mia³a tak± ma³± prêdko¶æ spalania ¿e nie rozerwa³o obrazu korpusu tylko (g³upio to zabrzmi) chcia³a produkty reakcji koniecznie "wypchn±æ" na zawn±trz. I jedyn± drog± jaka zosta³a by³a to dziura po loncie a temp. gazów na tyle j± powiêkszy³a ¿e powsta³o ci co¶ w rodzaju rakietki tylko ¿e troszkê g³o¶niejszej.

P.S ju¿ g³upiej tego nie mog³em napisaæ ale inaczej byæ nie zrozumia³. (to nie jest prowokacja do wojny, ani obra¿anie)

P.S.2 nie chce ci psuæ humoru ale zaprzeczasz sam sobie poniewa¿ napisa³e¶ ¿e ci zatyczki wywali³o czyli prêdko¶æ spalania twojej mieszanki pozostawia du¿o do ¿yczenia... (Ja nie robiê korpusu z 2 zatyczkami, dlatego pomy¶la³em ¿e sta³o siê tak jak napisa³em i za co z góry przepraszam jak poczu³e¶ siê ura¿ony)

_________________
"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej g³upoty" - Murphi


Ostatnio zmieniony przez Piro dnia Czw Lis 15, 2007 4:14 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Delirius



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 61

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mnie teraz na maksa rozbawi³e¶ Wink
Petarda by³a zrobiona w ten sposób, by wywali³o stosunkowo s³absze zatyczki tekturowe. Nie korpus, korpus zostaje ca³y. Zrobi³em tak z racji braku solidnego materia³u na zatyczki. I wyobra¿ sobie ¿e to w³a¶nie w zatyczce by³a dziura na lont. Rakietka nie poswta³a, gdy¿ jak zobaczysz na klatkach widaæ lataj±ce fragmenty ta¶my z korpusy i fragmenty zatyczek. Pozatym korpus pozosta³ niemal w tym samym miejscu co odpala³em petardê, a gdyby powsta³a rakietka, rewczej musia³bym go szukaæ "ciut" dalej.

PS. tak trudno zrozumieæ, ¿e wywali to co jest s³absze, czyli zatyczki, w tym wypadku?

PS2. to tak, jak ja bym napisa³ - Sorry, ale jeste¶ idot± (to nie ma byæ obra¿enia, czy wywo³ywanie k³ótni)

Dorzucê co¶ jeszcze a propos wywalania zatyczek, a prêdko¶ci mieszanki. Wyt³umaczê po kolei. W chwili spalenia mieszanki, powstaj± gazy, które z równowmiern± si³± napieraj± na ka¿d± czê¶æ korpusu. Gazy przebijaj± siê przez t± czê¶æ, która jest najs³absza. Od prêdko¶ci mieszanki zale¿y tylko i wy³±cznie dynamika wybuchu, nie za¶ miejsce rozerwania petardy, w przypadku jej prawid³owego zrobienie of course.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delirius napisa³:
Od prêdko¶ci mieszanki zale¿y tylko i wy³±cznie dynamika wybuchu, nie za¶ miejsce rozerwania petardy, w przypadku jej prawid³owego zrobienie of course.


teoria to teoria, praktyka to praktyka, o chemi mam blade pojêcie ale wyt³umacz mi dlaczego kclo3/s/al ktore ma du¿o gazów jednak nie rozbije korpusu tak (b±d¼ po zatyczkach) jak mieszanka na Mg, pamie czy darku?

ja nigdy nie patrzy³em na takie teorie, widzê ¿e na kno3/al/s wywala zatyczkê - aha, s³aba mieszanka, wzmocniæ korpus, widzê ¿e na kclo4/pam wali bez zatyczek praktycznie - aha, ma kopa.

je¶li "miejsce rozerwania" oznacza fragmentacjê korpusu to nie masz racji.

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Delirius



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 61

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wbrew pozorm rekacje utleniania-redukcji, to procesy do¶æ skomplikowane. Nie wiem, czy jestem na tyle dobry by spróbowaæ to wyt³umaczyæ, ale co tam Wink
Generalnie szybko¶c zzachodzenia reakcji, jest zwi±zana z aktywno¶ci± pierwiastka, lub zwi±zku oraz powinowactwem (nie wiem jak to inaczej nazwaæ, chodzi mi o procesy typu dodatek siarki do mieszanki z Al, bo siarka dobrze utlenia aluminium, do Al2S3) do innych substratów danej rekacji.
Przyk³ady: KClO3 i 4, jako dobre utleniacze, s± lepsze do petard, ni¿ KNO3, poniewa¿ ³atwiej oddaj± tlen, s± bardziej reaktywne, w zwi±zku z czym reakcje zachodz± gwa³towniej. To samo KMnO4 i podejrzewam, ¿e mieszanki KMnO4 i Al dark pyro te¿ pwoinny hukaæ ¶wietnie, ale nigdy nie mia³em okazji tego sprawdziæ. Niestety, jak wiadomo, KMnO4 jest kapry¶ny i mieszanie go z takim Al to du¿e ryzyko.
Al dark pyro jest tak dobry z powodu jego rozdrobnienia. Jednak przez to jest tak¿e do¶æ niebezpieczny.
Tajemnicy MPF-42 nie rozwik³a³em, wielokrotnie modyfikowa³em ten sk³ad, ale nie wysz³o mi nic lepszego, a zwykle co¶ gorszego niestety.
Nie wiem kto wymy¶li³ t± mieszankê, a chwa³a mu za to.

A co do mieszanki KClO3/Al/S to o jaki Al chodzi? I czy w mieszankach z PAMem i Mg tak¿e by³a siarka?


Edit down:
Petarda mia³a wybuchn±æ i wybucz³a, ¿eby tego na filmiki nie zauwa¿yæ, to trzeba byæ...
Jako, ¿e gazy rozpê¿aj± siê w u³amku sekund, w mgnieniu oka wype³niaj± korpus petardy i ulatniaj± siê przez najs³absze miejsce. Nie wiem co tu jest nie do zrozumienia, je¶li zatyczki by³y najs³absze, to w³a¶nie przez nie wylecia³y gazy.. I nie, to nie by³ korpus.


Ostatnio zmieniony przez Delirius dnia Czw Lis 15, 2007 5:36 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piro



Do³±czy³: 24 Gru 2006
Posty: 83
Sk±d: test

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ju¿ nie chce mi siê pisaæ w tym temacie ale trzeba... Po pierwsze zgadzam siê z przedmówc±. Po drugie to po co robiæ "petardê" która nie ma zamiaru wybuchn±æ Question Po trzecie TO co widaæ na jednej z klatek to wydawa³o mi siê na korpus jak to nie by³ on to przepraszam (nic nie widzia³em w koñcowej czê¶ci filmiku na ziemi). Po czwarte (strasznie tego du¿o) od kiedy to ci¶nienie rozchodzi siê równomiernie po cylindrycznym korpusie, chyba ¿e nie do¶æ mi na fizyce wyja¶nili przez te lata... (spytaj siê fizyka). Chcia³bym ci jeszcze co¶ dopisaæ ale po pierwsze Nostra ju¿ to napisa³, ale oprócz tego twoja wypowiedz tak mnie dobi³a ¿e jeszcze mnie brzuch ze ¶miechu boli Laughing

P.S to jest do postu przed postem Nostry...

_________________
"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej g³upoty" - Murphi
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delirius, ja siê tylko pyta³em o gazy a nie to czy kno3 jest "s³absze" od kclo4 bo ja to (chyba?) wiem...

pyta³em siê tylko czemu kclo3/al/s jest mniej efektywna od kclo4/pam, przecie¿ ma wiêcej gazów?

potem pousuwam to, ale zaczekam bo ciekawie sie robi, w koñcu rozwia³y siê nudy Rolling Eyes

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Delirius



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 61

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja siê pytam o Al Laughing

Chodzi tu zapewne o prêdko¶æ reakcji. Je¶li PAM jest bardziej reaktywne w mieszance z KCLO3, czy tam 4, to nawet je¶li wydzieli mniej gazów, ale zrobi to w szybszym czasie, to rozryw bêdzie mocniejszy.Jaklby to prosto wyt³umaczyæ...
Je¶li do rozerwania korpusu potrzeba x dm3 gazu, to, zau¿my, ¿e w jednej chwili PAM wydziela 2x dm3 gazów i si³a wybuchu jest du¿a.
Je¶li druga mieszanka wydziela np. 3x dm3 gazów, ale robi to wolniej, to np tylko 1,5x dm3 gazu bierze udzia³ w rozerwaniu korpusu, a pozosta³e 1,5 x dm3 gazów ulatnia siê ju¿ po rozerwaniu korpusu. Oczywi¶cie, czas tutaj jest mierzony w bardzo ma³ych jednostkach.
Takie jest moje zdanie.


Jeszcze tylko dorzucê co¶ o moich petardach na tym MPF- kto odpala³ te na KClO3 zamiast KClO4, ten wie, jak dono¶ny i basowy huk maj± te petardy... zastanawiam siê, czy to nie by³ powód tego, ¿e g³o¶nik tego nie wychwyci³ - istnieje opcja, ¿e by³ on po prostu zbyt s³aby? Mam nadziejê, ¿e uda mi siê poprawnie zarejestrowaæ d¼wiêk na kamerze cyfrowej i dowiodê, ¿e mia³em racjê Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piro



Do³±czy³: 24 Gru 2006
Posty: 83
Sk±d: test

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nostra nie wiem czy o to przypadkiem ci nie chodzi³o:

KClO4 + Mg + Al = KCl + MgO + Al2O3

Cl (+VII) + 8e Arrow Cl (-I)

Mg (o) - 2e Arrow Mg (+II)

2 Al (o) - 6e Arrow 2 Al (+III)


3KClO3 + 2Al + 3S = 3KCl + Al2O3 + 3SO2

2Al (o) - 6e Arrow 2Al (+III)

3S (o) - 12e Arrow 3S (+IV)

3Cl (+V) + 18e Arrow 3Cl (-I)

Albo chodzi³o ci o reaktywno¶æ Mg Very Happy

P.S SSA to jest ¦WISZCZA£A... Laughing

Edit UP:
Widaæ tu ¿e mieszanka KClO4 + PAM szybciej reaguje poniewa¿ potrzeba tylko 1 cz±steczkê KClO4 a w reakcji KClO3 trzeba ich a¿ 3... Wp³ywa to na prêdko¶æ reakcji.

Nie chcia³o mi siê naciskaæ na strza³kê ale to nie jest a¿ taki okropny b³±d...

_________________
"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej g³upoty" - Murphi


Ostatnio zmieniony przez Piro dnia Pi± Lis 16, 2007 8:31 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastêpny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP