Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Jak zrobiæ petardê ? Aspekty techniczno - chemiczne
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Sob Lut 04, 2006 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leon! Na przysz³o¶æ pisz w istniej±cym temacie, na forum jest mnóstwo w±tków o wiêkszo¶ci produktów/zagadnieñ pirotechnicznych.
Na polecenie Arka cytujê:

Leon Zawa³owiec napisa³:
Znowu ja.
Wymyslilem wreszcie te petardy o ktore caly czas prosilem jaka pomoc.
Dzieki malutki ze nie wyrzuciles zadnego mojego pytania
Tutaj jest obrazek na ktorym jest wszystko przedstawione.

Opis efektu petard:
Petardy maja wybuchnac z niezbyt wielkim hukiem bo to ma byc uzyte w zamknietym pomieszczeniu (np. duza sala gim., hala sportowa). Po wybuchu maja byc kleby dymu (przyklad ) ktory w normalnym tempie unosi sie do gory.
Zanim bedzie dym, a po wybuchu maja byc iskry (przyklad )
Sterowanie bedzie za pomoca sterownika elektronicznego mojej roboty

Calosc jak to ma wygladac

Budowa:
Jak na obrazq (www.hammerhead.cba.pl/Piro1.gif) chcem zrobic jakas obudowe i w niej 6 rurek (myslalem zeby zrobic plastikowe takie jak sa od kibla te szare 5 srednica, i okleic kilkoma wasrtwami folii aluminiowej wewnatrz). W kazdej rurce byla by 1 petarda sterowana elektrycznym zapalnikiem (Z elektronika i tym sterowaniem to sobie poradze)
Gdybym zapalnik z druciaka podlaczyl do zasilania to wtedy peterda wybuchla w tym samym momencie czy bylo by opoznienie?

TA PIROTECHNIKA MA BYC WYKORZYSTYWANA NA KONCERTACH
WOLE WLASNEJ ROBOTY BO JAK WIDZE CENA ZA ZROBIENIE CZEGOS TAKIEGO PRZEZ FIRME TO OCZY WYSZLY NA WIEZCH.

Jak ktos moze mi pomóc to z góry wielkie dzieki

BARDZO PROSZE ZEBYSCIE ODRAZU NIE WYWALALI TEGO POSTU, BO KONIECZNIE POTZREBUJE ODPOWIEDZ


Arkadiusz --> Leon zawa³owiec nie co sie natrudzi³, da³ zdjêcia i filmik. Jak ktos potrafi to scalcie ten post z innym o petardach.

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lip 06, 2006 7:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poon napisa³:
Oj to tandetny korpus...Z pcv na 99% przypadków wyrywa gips, ja stosuje zbrojon± ¿ywice epoxy..



Za takie pomys³y to siê & nale¿y nie wiem czy wy w ogóle nie czytacie tych w±tków ostatni post i co ¶lina na jêzyk czy co...

Dzieñ jest piêkny, wiêc mimo waszego przeogromnego lenistwa podpowiem kilka rzeczy, po jakiego robicie petardy z tworzyw sztucznych papier jest darmowy to tak tytu³em wstêpu mój patent na petardê jest prosty jak drut i nie ustêpuj± wojskowym wynalazkom i szybciutko i taniutko siê je robi:

Idziesz sobie ludku do sklepu z materia³ami i prosisz o niepotrzebne rury papierowe zabierasz je do swojego warsztatu i tam tniesz wszystkie na równe kawa³ki a dalej bêdê cytowa³ siebie z tematu „Petarda emeryt” i proszê o my¶lenie:

maxlam napisa³:
Dawno nic nie pisa³em w tym dziale, ale co tam zdradzê jeden z moich pomys³ów na petardê (a w³a¶ciwie na przybitkê) ju¿ pisa³em o niej, wiêc tylko z grubsza j± opiszê. Bierzemy rury papierowe fi 50mm l -250mm lub co¶ ko³o tego. Wk³adamy jedn± w drug± 3 sztuki, aby wesz³y trzeba trochê pozginaæ. Po w³o¿eniu w ¶rodku zostaje otwór oko³o 25mm bierzemy papier i robimy tutkê fi 20mm l -100mm owijamy ta¶m± plastikow± tak by by³ szczelny i zosta³ jeden otwór. Wsypujemy FB w ilo¶ci oko³o 70 - 80mm do tej tutki wk³adamy 20-25cm visco i zaklejamy to wszystko ta¶m± tak (zaginamy papier i ta¶ma) i owijamy czê¶æ visco ta¶m±. bierzemy rurkê i ma³ym pêdzelkiem zwil¿amy rurkê po brzegach oko³o 30mm (lekko). Wk³adamy owiniêt± ta¶m± tutkê (szczelnie na maxa) do rurki tak by odleg³o¶ci by³y równe. I najwa¿niejsze z tego wszystkiego bierzemy pianê do montowania okien, drzwi itd. i wtryskujemy z jednej i drugiej strony. Kilka godzin do stwardnienia piany i mamy super petardkê nie odbiegaj±c± od wojskowych.
Powrót do góry
Miszczu



Do³±czy³: 24 Maj 2006
Posty: 3

PostWys³any: Czw Lip 06, 2006 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciez to jasne ze gips sie lipnie trzyma pcv, zywica epoxy podobno tez sie go nie bardzo trzyma, tu trzeba wkleic zatyczke na klej chemoutwardzalny, albo tak gdzie w rurce ma byc zatyczka powiercic otwory i wtedy zalaz zywica zeby powlazila w te otwory, tego nic nie ruszy, za cholere niewyrwie zatyczki chyba ze dasz jakis mw ktora ja przemieli.

jesli juz koniecznie chcecie robic petardy z pcv to chociaz wkladajcie je w tuleje papierowa ciasno i przyklejona do tego, odlamki napewno straca na mocy(pcv zawsze sie rozwala na spore i ostre odlamki, z mozdzierza 10g swiszczaly zrobilo sieczke a pcv bylo w 10mm papierowej tulei, i polecialo na jakies 6m odlamki,takie ze jak przejedziesz po skorze to jak srednioostrym nozem)no i lepszy huk bedzie, a lepiej z HDPE bo nie daje ostrych odlamkow, a najlepiej z papieru, chociaz nawijanie 2, 3cm z papieru dla 20g petardy mija sie z celem, mniej roboty bedzie jak dasz 40g mieszanki i 2x mniejsza scianke..huk wiekszy i roboty duzo mniej, i wbrew pozorom nie bedzie drozsza, bo jednak ten papier to nie jest calkiem za darmo.

Pozdro.

_________________
Siêgaj gdzie wzrok nie siêga,
£am czego rozum nie z³ami
tak apropo piro ^^
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lip 06, 2006 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszczu napisa³:
przeciez to jasne ze gips sie lipnie trzyma pcv, zywica epoxy podobno tez sie go nie bardzo trzyma, tu trzeba wkleic zatyczke na klej chemoutwardzalny, albo tak gdzie w rurce ma byc zatyczka powiercic otwory i wtedy zalaz zywica zeby powlazila w te otwory, tego nic nie ruszy, za cholere niewyrwie zatyczki chyba ze dasz jakis mw ktora ja przemieli.

jesli juz koniecznie chcecie robic petardy z pcv to chociaz wkladajcie je w tuleje papierowa ciasno i przyklejona do tego, odlamki napewno straca na mocy(pcv zawsze sie rozwala na spore i ostre odlamki, z mozdzierza 10g swiszczaly zrobilo sieczke a pcv bylo w 10mm papierowej tulei, i polecialo na jakies 6m odlamki,takie ze jak przejedziesz po skorze to jak srednioostrym nozem)no i lepszy huk bedzie, a lepiej z HDPE bo nie daje ostrych odlamkow, a najlepiej z papieru, chociaz nawijanie 2, 3cm z papieru dla 20g petardy mija sie z celem, mniej roboty bedzie jak dasz 40g mieszanki i 2x mniejsza scianke..huk wiekszy i roboty duzo mniej, i wbrew pozorom nie bedzie drozsza, bo jednak ten papier to nie jest calkiem za darmo.

Pozdro.


I nastêpny kandydat na & tylko tak dalej... Choæ ten co¶ tam my¶li o od³amkach, ale ma za to „super” sposób w³o¿yæ do tulei papierowej... masakra...

Dla wszystkich normalnych i zdrowych zostawiam te posty by by³y przestrog± jak nie nale¿y robiæ petard...
Powrót do góry
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Pi± Lip 21, 2006 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkoncu udalo mi sie nagrac moje testy ze swiszczalka (SSA):
1. Kubeczek po filmie z 10g ssa owiniety 4 kartkami papieru A4 bez kleju tylko zacisniete szpagatem. Odpalane na patyku ze 2cm srednice mial..Smile
http://mikidex.w.interia.pl/Bez_nazwy.WMV
http://mikidex.w.interia.pl/PICT1245.JPG

2. Kulista na ping pongu 20g ssa i 2cm scianka korpusu.
http://mikidex.w.interia.pl/20gSSA.WMV
http://mikidex.w.interia.pl/PICT1254.JPG

Krzaki mialy z 50cm wysokosci i z 70cm szerokosci. Zostala 1/4 kepki. Szkoda ze foty przed nie zrobilem.

Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Teo



Do³±czy³: 13 Lut 2006
Posty: 101
Sk±d: 123456

PostWys³any: Nie Lip 23, 2006 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówi±c o w³a¶ciwo¶ciach "wikolu" mówisz bardzo ogólnikowo, s± ró¿ne rodzaje wikolu, sam mam ich trzy. Jeden np. bêdzie po zaschniêciu twardy, drugi elastyczny itp. itd.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Lip 23, 2006 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to tam kleje szk³em wodnym, zajebi¶cie wydajne, tanie-2.5z³/0.5l.
Z jednego opakowania mo¿na zrobiæ kilka kulistych, jadnak¿e czy jego jako¶æ jest lepsza od wikolu nie wiem. Moim zdaniem zdaje egzamin Wink
Powrót do góry
Daltar



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2006
Posty: 47
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Pa¼ 09, 2006 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolê sobie napomkn±æ o petardach sznurkowych, czêsto nazywanych kasztanami. Kiedy¶ bardzo popularne, a opis ich produkcji znalaz³em nawet w 120 letniej ksi±¿ce o pirotechnice. Petarda ta charakteryzuje siê ca³kowit± bezod³amkowo¶ci±. To owinêta w papierze mieszanina pirotechniczna o w³asciwo¶ciach wybuchowych. Nastepnie taki zwitek z zainstalowanym lontem owijami du¿± ilo¶cia warstw sznurka konopnego lub bawe³nianego. Robimy poprostu rodzaj "k³ebka" podobnego jak babcie z we³ny przy robieniu na drutach Wink
_________________
www.nakaja.com - pirotechnika, fajerwerki, pokazy sztucznych ogni - Kraków
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Tetrazen



Do³±czy³: 29 Lis 2004
Posty: 38
Sk±d: z nitrozwi±zku

PostWys³any: Nie Gru 10, 2006 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w ogóle nie robiê zatyczek... Po prostu nacinam papierow± rurkê symetrycznie w czterech miejscach na koñcach wzd³u¿ osi (na d³ugo¶ci nieco wiêkszej ni¿ ¶rednica rurki) po czym zaginam koñce (æwiartki z obwodu) po przeciwnych stronach na zak³adkê i przyklejem paski papieru przez zagiête koñce do ¶cianek rurki, potem przyklejam paski po obwodzie rurki i tak samo z dwoma pzosta³ymi koñcami. Nic tylko papier i klej, a wytrzyma³o¶æ takich zagiêtych koñcówek praktycznie wieksza ni¿ ¶cianek, no i nadaje siê do rurek o ¶rednicy nawet 4-5 cm. Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Gru 10, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowa³em tylko mia³em trochê inny patent zreszt± opisywa³em go ju¿ na forum wiercimy spory otwór wk³adamy wyciêt± z grubego kartonu przetyczkê grub± na oko³o15x15mm tward± jak ska³a a nastêpnie zbitek papieru nabój z FB powiedzmy 30g i analogicznie patrz punkt 1 rurê robimy przez w³o¿enie jednej rury w drug± fi 50 X 250 a nawet trzy razy tylko to ju¿ z pian±, ale to te¿ ju¿ opisywa³em (....)
Powrót do góry
Piromarek



Do³±czy³: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWys³any: Nie Gru 10, 2006 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Przy petardach walcowych o niewielkiej ¶rednicy ja sprawdzi³em w praktyce z powodzeniem dwa patenty.
Mianowicie:
- zamiast nacinania korpusu, zaginam po prostu kolejne warstwy papieru do wnêtrza rurki, odrywaj±c je spiralnie od wewnêtrznych warstw, smaruj±c ka¿d± ubit± warstewkê wilolem. Oczywi¶cie wk³adam najpierw prost± zatyczkê z grubej tektury , np. ze starej ok³adki segregatora biurowego.

- dla ma³ych petard stosowa³em równie¿ korki z kr±¿ka grubej tektury , kszta³towane na stemplu wciskanym w otwór równy ¶rednicy wewnêtrznej korpusu petardy. Powstaje wtedy co¶ na kszta³t miseczki.
Nawet nie przypuszczacie jak mocna jest taka miseczka , ciasno wklejona do korpusu. Sprawdza siê wy¶mienicie przy fotob³yskach i korpusach papierowych z lontem wprowadzanym z boku korpusu.

pozdrawiam

Piromarek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Wto Gru 12, 2006 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posprzatane i nie robic syfu!

Przypomne post P2 z pierwszej strony:
Piroman2 napisa³:
Poniewa¿ s± dwa podobne tematy o petardach, zrobimy pewn± zmianê.
Natychmiast zaczê³y siê tutaj dyskusje na wszystkie tematy zwi±zane z petardami, ale tak byæ nie mo¿e.W tym momencie w dówch tematów mamy to samo.
Tutaj wiec niech zostan± opisane przyk³ady jak zrobic petardê. Niech ten temat dotyczy wszystkich technicznych aspektów. Ale nie mówmy tutaj o mieszaninach, "czy pcz bêdzie dobry a czy ten Fb lepszy od drugiego"..
Tutaj tylko konstrukcja:!:

Posty odbiegaj±ce od tego bêda usuwane, je¶li bêdzie sie pojawiaæ tutaj mnóstwo takich postów jak nie powinno, wtedy temat zostanie usuniêty. Nikomu nie jest potrzebny kolejny nowy temat o petardach, o których jest mnóstwo napisane....

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
pay1



Do³±czy³: 16 Lis 2006
Posty: 6

PostWys³any: Sro Gru 13, 2006 8:34 pm    Temat postu: Zatyczki z Glue Guna Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chce sie podzielic moim sposobem na wykonanie zatyczek do petard. Mo¿e ju¿ kto¶ robi³ w ten sposób, ale nie znalaz³em nigdzie na forum (je¶li jest to sorki i kosz). Mianowicie przy u¿yciu klejarki (glue gun). Wykonanie jakie¶ kilka minut. Przy grubszych korpusach (5 mm z rurek tekturowych) nawiercenie ¶cianki korpusu na koñcach, (na obwodzie korpusu) tak aby gor±cy klej wnikn±³ w te otwory. Wzmacnia to bardzo wytrzyma³o¶æ zatyczek. Rozgrzany klej ma temperaturê poni¿ej 100 C, tak wiêc nie grozi zapaleniem mieszanki (ale przed u¿yciem radzê sprawdziæ). Mieszankê od kleju nale¿y odzieliæ cienkim kr±¿kiem z tektury.
Zalety:
-szybko¶æ wykonania
-wytrzyma³o¶æ
-bezpieczeñstwo (zatyczka, to co¶ w rodzaju twardej gumy)

Polecam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Teo



Do³±czy³: 13 Lut 2006
Posty: 101
Sk±d: 123456

PostWys³any: Sro Gru 13, 2006 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a wola³ by¶ dostaæ zatyczk± gipsow±? My¶le, ¿e pomys³ nie jest z³y, ale nie ka¿dy ma pod rêk± taki glue-gun i jeszcze siê liczy ekonomia wykonywania takich zatyczek. To co zauwa¿y³e¶ jest do¶æ przydatnym spostrze¿eniem...ju¿ po kilku miesi±cach zajmowania siê pirotechnik± zauwa¿y³em, ¿e przeci±gniêcie "zbrojeñ"(np. drewniane patyczki) przez korpus i zalanie mas± zatyczkow± bardzo j±(zatyczke) wzmacnia, a w³a¶ciwie szanse na jej wyrwanie bardzo malej±...Tani± i bezpiczn± opcj± jest masa oparta o papier toaletowy rozrobiony wod± z klejem typu wikol...Tylko to równie¿ trzeba zrobiæ odpowiednio.
_________________
Koniec z piro..


Ostatnio zmieniony przez Teo dnia Sro Gru 13, 2006 9:20 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
koman



Do³±czy³: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWys³any: Sro Gru 13, 2006 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do pistoletu na klej polimerowy to mysla³em ¿e kto¶ juz pisa³.... z tego kleju eleganckie zatyczki wychodz±. ja na sylwestra robie tylko takie. naprawde ta guma nie jest twarda. pozatym do 5-6g petard tego kleju idzie naprawde minimalno¶æ. ja nie robie zbrojeñ a poprostu zaginam boki korpusu do ¶rodka. i to nie wszystkie. powiecmy 1mm korpusu od ¶rodka.
ale to raczej patent na ma³e petardy. 20g KClO3 Al (70:30) wywali³o takie zatyczki. w prawdzie korpus mia³ tylko 10cm d³ugo¶ci (grubo¶ci 10mm). wiêc cienkie by³y te zatyczki. bardzo polecam sprawiæ sobie taki pistolet. koszt naprawde nie du¿y.

_________________
obecnie koniec z piro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
grzegorz.pl
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Gru 29, 2006 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja swoje petardy wykonuje w cagu kilku minut, rura pcv o sr wew ok 2,6 mm lub kartonowa (rozne, zalezy jakie mam) do tego fb lub pch. wszytko zamykam zatyczkami:
1. kiedys zywica epoksydowa zbrojona scinkami firanek /brudzi lapy i nie tylko dobrze trzyma sie korpusy lecz przy pcv roznie to bywa
2. teraz szpachlowka samochodowa / nie brudzi i nie trzyma sie pcv - musi rurka byc dobrze zbrojona, wystarczaja do zbrojenia dwie zapalki w poprzek rury (krzyzujace sie) niema szans aby puscilo.

zalety
+szybkie wykonanie
+ekonomika znaczy sie tanie w wykonaniu
.....szpachlowka 2 kg 28zl, mozna kupic mniejsze opakowania 250g lub 500g
.....rura pcv 3metry ok 3-4 zl, kupuje w hurtowni ze sprzetem elektro-instalacyjnym
+zatyczki solidne
+korpus pcv daje gwarancje efektu
+szpachlowka nie brudzi
+ dostepnosc materialow

wady
-zywica epoksydowa brudzi strasznie ni tylko rece
-mozliwe wystepowanie odlamkow pcv
-trzeba zbroic korpus inaczej zatyczka zostanie wyrwana


jeszcze nigdy nie pokruszylo mi zatyczki !? +/- petrade zawsze odpalam tylko na stojaco/w pionie, bo zatyczka nie rozpada sie ja wspominalem wyzej i napewno moze poleciec w powietrze wrazie gdy by ja wyrwalo.

Trzeba pamietac o BHP i miec duzy zapas zdrowego rozsadku !!!
Powrót do góry
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Pon Sty 01, 2007 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na sylwestra zrobilem sobie "troszke" petard. Fi wew ok 25mm fi zew ok 45mm.
Wsad: 10g SSA
Korpus: Nieklejona zwijana tektura 1mm.
Zatyczki kulka z papieru osznurowana i zatasmowana.

[img=http://img82.imageshack.us/img82/1608/ogolnypetcw0.th.jpg]
[img=http://img398.imageshack.us/img398/6803/srednicapetsh3.th.jpg]

PS Cos miniaturki nie wyszly.

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Wto Kwi 10, 2007 12:13 am    Temat postu: EKSPRESOWA I TANIA PETARDA Odpowiedz z cytatem

Witam nie wiem czy kto¶ czego¶ podobnego nie opisywa³, ja podam pomys³ na konstrukcjê banalnej do wykonania petardy. Potrzebne materia³y:
3 szt. zrywek po zakupach - koszt 0PLN - ka¿dy ma nadmiar w domu,
5 cm grubej s³omki do drinków- zebraæ po imprezie - koszt 0 PLN,
kilka cm jakiego¶ lontu - ja robiê sam na bazie Pcz i chusteczek nas±czonych KNO3 koszt pomijalny,
³y¿eczka szybkiego prochu - FB lub KClO3 + BNa - koszt ok 7 gr.
kawa³ek ta¶my klej±cej , kawa³ek ok 20X20 cm folii AL
Czas wykonania przy za³o¿eniu i¿ posiadamy gotow± mieszankê i lont nie wiêcej ni¿ 10 minut.
Materia³y : http://img156.imageshack.us/my.php?image=s6000779rs1.jpg

Wycinamy 10X10 cm folii ze zrywki, wsypujemy mieszankê - czubat± ³y¿eczkê do herbaty, w s³omkê ( os³ona) wk³adamy lont , robimy "wêze³ek": http://img401.imageshack.us/my.php?image=s6000780zh5.jpg

owijamy foli± AL by nieco wzmocniæ: http://img356.imageshack.us/my.php?image=s6000781mo9.jpg

teraz zostaje tylko owin±æ mocno 3 zrywkami i przymocowaæ ta¶m± klej±c±. Ca³o¶æ powinna wygl±daæ tak: http://img356.imageshack.us/my.php?image=s6000782xx7.jpg

Petarda zrobiona na KCLO/Bna robi ca³kiem sporo zamieszania w¶ród s±siadów, a na pewno urozmaici ka¿dego wiosennego grila czy ognisko.
Wa¿ne zalety : expresowe wykonanie (kilka minut), konstrukcja bez klejenia, suszenia, zatyczek i co wa¿ne OD³AMKóW !!! Koszt wykonania kilkana¶cie groszy. Wada : nieekologiczna zostawia mnóstwo strzêpów folii - nie nadaje siê do odpalenia na naszym trawniku. Pozdrawiam
Powrót do góry
Teo



Do³±czy³: 13 Lut 2006
Posty: 101
Sk±d: 123456

PostWys³any: Wto Kwi 10, 2007 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybkie petardy, "badziewiaki"(nie myliæ z hamowni± Very Happy ) mo¿na robiæ z wielu rzeczy.. Taka petarda to niewielki problem ale my¶le, ¿e dla nowicjuszy taki art mo¿e okazaæ siê przydatny. Dobrze obwijajcie obie zatyczki. Z góry mówiê, gdy macie wybór to u¿yæ prochów fotob³yskowych..Lepiej jak autor poprzedniego postu pisze takie rzeczy ni¿ mia³ by zamulaæ w towarzyskim Razz
I uwa¿aæ z tymi grillami bo s±siedzi lubi± dzwoniæ na numer 997.. juz kilka gram fotob³ysku mo¿e narobiæ tyle zamieszania, ¿e nie bêd± mieli ku temu ¿adnych oporów Evil or Very Mad

_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Sylwek



Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWys³any: Pon Lip 09, 2007 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzadko kiedy petardy komercyjne maj± klejone korpusy wiêkszo¶æ zwiniêta jest jest na sucho a trzyma siê w kupie dziêki naklejonej etykiecie Wink
_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastêpny
Strona 2 z 10

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP