Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zrobić petardę ? Aspekty techniczno - chemiczne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bedziu



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 10

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ew jeszcze ubity czop posmaruj samym vicolem(w miejscu styku zkorpusem)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RAID



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 15

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wikol + papier jest dobrym połączeniem twardym i mocnym jak jest ubite w korpusie to trzyma bardzo mocno tylko wadą jest to że trzeba czekać aż wyschnie... ale zdaje egzamin w 100%...


najprościej by było jak pisałem wcześniej owinąć lont czymś co odizoluje od wody, na mieszankę dajesz warstwę papieru grubą przez która puszczasz lont a po to gruba żeby wilgoć z wikolu nie dostała się do mieszanki choć i tak istnieje ryzyko zawilgocenia...

_________________
Życie - śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do woreczka mieszankę i zawiązać. Najprostrzy sposób na zabezpieczenie od wilgoci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hubcio



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 375
Skąd: tiaaa

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem o tym wszystkim już dawno i wg mnie nie powinno być takich pytań jaka zatyczka, jak zrobić, żeby proch nie był wilgotny itd ...

Do petard zawsze stosowałem woreczki z folii ( z torebek śniadaniowych).
Mianowicie z torebki śniadaniowej, tnę folię i sklejam z niej małe torebeczki, wielkości 4x4 cm, wsypuję w nie mieszankę i zaklejam taśmą klejącą. Mieszanka najczęściej ssa.
Folia jest tak cieniutka, że przepala ją lont petardy, więc mam 100% skuteczności.
Według mnie jest to dobra alternatywa, mieszanka nie sypie się po całej petardzie, nie brudzi wszystkiego w koło (w wypadku mieszanek z al), mieszanka nie jest wilgotna.
Dodatkowo, przy zalewaniu zatyczek ( zazwyczaj 1, bo stosuję korpusy, z kupnych, sylwestrowych torcików-cakes), do środka korpusu, na pewną głębokość wkładam krążek grubej tektury (gips nie leci głębiej, a tylko na odpowiednią głębokość, ale tak chyba większość robi) wtedy, nawet bez stosowania torebek trudno o zawilgocenie prochu.

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gobi0



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 18

PostWysłany: Sro Gru 23, 2009 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


K to jest grubość korpusu, to pod spodem - średnica wewnętrzna. Korpusy wykonane z dość grubego śliskiego papieru (coś takiego jak kalendarz).
Ile cm powinienem przeznaczyć na zatyczki aby ich nie wysadziło? Czy nie przesadziłem trochę z grubością petardy 8/10?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Sro Gru 23, 2009 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10 mm to trochę za wąsko , przy 20mm i takiej ściance nie było by problemu...
Powrót do góry
gobi0



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 18

PostWysłany: Sro Gru 23, 2009 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jest jakaś zasada że np jeśli średnica wew korpusu wynosi 1cm to ścianki powinny mieć 5mm i mieszanka powinna zajmować 4cm długości korpusu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
.Wilku



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 9

PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś na forum podawał kiedyś przelicznik ile wsypać MW, do korpusu o tej grubości ścianek. Były różne opcje przeliczania, z pcz, fb. Jak znajde linka to wrzuce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
gobi0



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 18

PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: dlaczego właśnie wikol? Nie może być jakiś zwykły klej do drewna? Wikol 50ml kosztuje 4zł a są kleje 250ml za 5zł. Różnica w cenie znaczna.
Mam troche papieru i zamierzam zrobić jeszcze kilkanaście korpusów. Jaka powinna być długość i grubość żeby miało huk zbliżony do tego jaki daje achtung?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kupuj wikolu w kiosku tylko w sklepie budowlanym, dragonowski "klej do drewna wikolowy" albo vicol seleny w wiaderkach. Kupiłem ostatnio 1kg wiaderko za 8zł, troszkę rzadszy od dragonowskiego ale z 30% tańszy. Po za tym na petardy i tak najlepsze jest szkło wodne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gobi0



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 18

PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkło wodne służy do klejenia? Przecież zastosowanie ma do ochrony i impregnacji drewna .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywista, korpusy klejone na szkle wodnym są twarde jak triceps dwuboisty, całkiem dobrze się klei i jest tanie, a jeśli nie można go kupić, to można zrobić z NaOH i piasku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_kracy



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 78
Skąd: zachód

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 2:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega kolegi oczywiście Rosjanin przeprowadził pewien test. Porównał dwie petardy o tym samym korpusie a innej ilości mieszanki.

Korpus to rurka pcv do zimnej wody. Napisane na niej było 3/4", chociaż średnica wewnętrzna 23mm, dla mnie 1 cal no, ale to Rosja jest.
Ścianka około 2 mm, długość całkowita około 12cm, zatyczki to ubita gazeta z folia aluminiową + poprzeczka z żyłki od kosy spalinowej.
Przestrzeń wewnątrz około 8 cm długości, maksymalnie zmieściło by się jakieś 24 gramy mieszanki.

Test polegał na ocenie huku ( na słuch ) oraz zmierzeniu siły niszczenia aluminiowej płytki grubości 2mm. Płytki były oparte z obu stron na
cegłach, tak że były 20 cm nad ziemią, a petardy leżały na nich. Ilość mieszanki to 15g i 20 g.

płytka vs 15g :
http://img163.imageshack.us/img163/2173/15gssa.jpg
po wyprostowaniu:
http://img189.imageshack.us/img189/851/15gssa3.jpg

vs 20 g
http://img40.imageshack.us/img40/1166/20gssa2.jpg
i prościejsza:
http://img121.imageshack.us/img121/1411/20gssa4.jpg

Huk 20 gramowej był bardziej basowy ( dopalanie w powietrzu), 15 gram dało "krótszy" o wyższym tonie, chyba głośniejszy, ciężko
było mu to ocenić, uzyskało wyraźne większą siłę fragmentując płytkę w przeciwieństwie do 20g które ją zwinęło. Nie dało się ich
złożyć z powrotem do kupy niczym puzzle, bo zostały rozciągnięte na środku.Oczywiście 20g lepiej poradziłoby sobie gdyby miało
lepszy korpus albo gdyby test polegał na odpaleniu dwóch fugasów.

Możliwe że to jedynie kwestia przestrzeni w korpusie która pozwala szybciej rozprowadzić się płomieniowi wewnątrz petardy,
bo innej przyczyny chyba nie można znaleźć dla tej innej od spodziewanej różnicy mocy.

Przepraszam w imieniu tego gościa za słabe zdjęcia, wszelkie BHP zostało zastosowane - aluminium wbijało się w ziemie pod
miejscem wybuchu, nigdzie nie latało, a Rusek skrył się w schronie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kolek_93



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elo

Jestem nowy mało doświadczony .Very Happy

zrobiłem wczoraj 3 korpusy o długości 10 cm fi 11mm'

oto zdjęcia






chcem przeprowadzić na nich testy na FB kcLo3 + Al 70:30


i mam pytanko ile tam wystarczy tego fb'ka 3g?... 5?

mam wątpliwości bo najgrubszy ma prawie 4mm grubości ścianki czy ten proch da sobie z tym radę?.

_________________
---> Very Happy <---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Booter



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: wiedziałeś??

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też chciał bym się pochwalić petardami które zrobiłem kilka dni temu Smile



Nasypałem do nich FB KClO3/Al w proporcjach 70/30



Korpus zrobiłem z kawałka rurki z hipermarketu; ścianki - 3mm.



Zatyczki to srajtaśma + wikol; ok. 1cm grubości każda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
kolek_93



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy jest sens robienia takich małych petard?



korpus z kartek a4 ( urzywane, zapisane) grubości 2mm fi 11 i 5mm

czy na prochu FB KClO3 / Al będą one porównywalne z jakimiś komercyjnymi?..

_________________
---> Very Happy <---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
lampek



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: wiedziec wszystko

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robiłem nawet jeszcze mniejsze
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0502b2c9798c40ed.html
się mieściło tam ok 1,5g MPF42, pukało nawet nawet. Polecam jako fajna zabaweczke Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stary i dobry patent, jeśli ktoś obawia się o samozapłon mieszanek podatnych na wilgoć, jest mianowicie wsypanie jakiś 1-2cm mączki drzewnej na MP, a później na to możemy kłaść nawet bardzo wilgotne mieszanki. Mączka wszystko ładnie wchłonie, dla pewności można mączke jeszcze oddzielić np. twardą tekturką. To dla wszystkich tych którzy robią mieszanki na nadmanganianie, siarce, albo aluminium niepokrywanego stearyną.

A co do petard mojego znajomego Rosjanina, to zawsze robi 1 albo 2 na sylwestra, tak zwane "alarmowłączacze", czyli od 50-100g mieszanki typu świszczała granulowana. Basik jest lepszy niż w murzyńskich furach.
A co trzeba być najgłośniejszym na sylwestra Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LoLowaty



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 14
Skąd: D.G / SLĄSK

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm , dręczą mnie 2 pytania a mianowicie jak chińczycy robią dwustrzałówki ? A drugie , co to jest i jak to zrobić co jest takie na końcu kupnej petrady ? Można to od draski odpalić i zapałką, wiecie o co chodzi ?;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
kolek_93



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LoLowaty napisał:
Hmm , dręczą mnie 2 pytania a mianowicie jak chińczycy robią dwustrzałówki ? A drugie , co to jest i jak to zrobić co jest takie na końcu kupnej petrady ? Można to od draski odpalić i zapałką, wiecie o co chodzi ?;p


O "tym czymś " jak to nazwałeś było juz na forum i to chyba nawet w tym temacie gdzieś na samym początku jest to jakaś masa zapałczana. Coś w tym stylu co można zrobić z KClO3 i siarki .

a co do dwustrzałowych petard to według mnie oni to robią tak

pierw mamy czop petardy później jest trochę trocin co by się MP nie zawilgotniała później jakaś mieszak możne FB Twisted Evil później jest jakaś masa co spala się pomału i zostawia po sobie szlakę zaczopowując korpus znowuż np Fb i znowu ta masa spowalniająca zostawiająca szlakę i właśnie " to coś" Razz jakaś masa zapałczana łatwozapalna


Ale ja bym to w warunkach domowych zrobił tak

korpus zaczopował bym srajtaśmą + wikol trocinki jakiś FB lub SSA trocinki przygotował bym wcześniej zatyczkę np z gipsu z dziurką 2mm na środku i wkleił ją na wikol gdzieś w połowie korpusu w dziurkę lont może być z opóźniaczem Wink znowu trocinki FB czy co tam chcesz trocinki
i czop z lontem WUALA Wink Ot cała filozofia


MOŻE OBRAZEK LEPIEJ TO WYTŁUMACZY .;D


_________________
---> Very Happy <---


Ostatnio zmieniony przez kolek_93 dnia Sro Gru 30, 2009 9:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 9 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP