Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Ku przestrodze
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sob Mar 14, 2009 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co¶ kolega wra¿liwy, pracowa³em w zak³adzie przerabiaj±cym wêgiel drzewny na rynek skandynawski i czêsto nawet pod mask± ludzie mieli wiêcej ni¿ kolega siê nawdycha³ podczas eksperymentów. Ale na serio maska konieczna, py³ wêgla drzewnego jest tak wredny, ¿e wci¶nie siê w ka¿d± szczelinê nawet mieszki w³osowe.
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Pon Mar 30, 2009 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ,to mój pierwszy post tutaj. Co do tych dzieci ,sam mam 16 lat i jeszcze nie planuje nic kupowaæ dopóki nie poczytam waszego forum ,gdy¿ widzê ,¿e s± tutaj rozs±dne osoby. I chcia³bym siê wypowiedzieæ co do tych dzieci. Fakt ,faktem ,¿e wiêkszo¶æ jest taka jak opisujecie ,ale nie mo¿na od razu skre¶laæ wszystkich. Mam nadzieje ,¿e mnie rozumiecie Razz
Powrót do góry
zitrex



Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 2
Sk±d: co ... ?

PostWys³any: Nie Cze 07, 2009 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, maski przeciwpy³owe kosztuj± nie wiêcej ni¿ 10 z³ a mog± ustrzec
przed chorobami dróg oddechowych. Wszyscy wiemy jak pyli dobrze zmielony
wêgiel czy aluminium Confused wiec kupowaæ maski przeciwpy³owe. BHP Podstaw± !

_________________
Wszystko co tu napisa³em to zmysli³em. Proszê szanownych adminów o nie kasowanie konta.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kieroshaw



Do³±czy³: 03 Sty 2009
Posty: 8
Sk±d: z chaty wuja Tom'a

PostWys³any: Pon Cze 15, 2009 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jednak poleca³ bym siê wykosztowaæ i kupiæ nie takie zwyk³e, budowlane, a taka porz±dn± maskê na pó³ twarzy z filtrami. Ja mam taka, jednak nie posiadam filtrów, ale zamiast nich daje chusteczki zwyk³e higieniczne i spisuj± siê ¶wietnie Smile Po zakoñczonej pracy z wêglem chusteczki s± tak nim pokryte, ze ledwo co prze¶wituje biel. Jak kto¶ chce, mogê daæ zdjêcia maski.

Pozdrawiam, kiero. Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Drago11



Do³±czy³: 12 Lip 2009
Posty: 3

PostWys³any: Nie Lip 12, 2009 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisa³:
Witam ,to mój pierwszy post tutaj. Co do tych dzieci ,sam mam 16 lat i jeszcze nie planuje nic kupowaæ dopóki nie poczytam waszego forum ,gdy¿ widzê ,¿e s± tutaj rozs±dne osoby. I chcia³bym siê wypowiedzieæ co do tych dzieci. Fakt ,faktem ,¿e wiêkszo¶æ jest taka jak opisujecie ,ale nie mo¿na od razu skre¶laæ wszystkich. Mam nadzieje ,¿e mnie rozumiecie Razz
Dziêki wielkie za te s³owa. Nienawidze kiedy kto¶ ocenia innych po wieku, niestety czêsto siê z tym spotykam to ¿e mam 14 lat nie znaczy ¿e nic nie wiem o chemii i zajmuje siê pirotechnik±. Jest ma³a ró¿nica miêdzy pirotechnikiem a piromanem.

Ps: Witam to mój pierwszy post

Pozdrawiam Drago
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MnichU



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 82
Sk±d: Z klasztoru

PostWys³any: Nie Lip 12, 2009 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nienawidze kiedy kto¶ ocenia innych po wieku, niestety czêsto siê z tym spotykam to ¿e mam 14 lat nie znaczy ¿e nic nie wiem o chemii i zajmuje siê pirotechnik±. Jest ma³a ró¿nica miêdzy pirotechnikiem a piromanem.


Niestety ma du¿o Rolling Eyes Wink i my¶lê ¿e ka¿dy potwierdzi to na w³asnym przyk³adzie ¿e jako takowej wiedzy nie posiada³ w porównaniu do dzisiejszych lat Wink Rolling Eyes ja do dzisiaj wiele nie wiem i siê nadal uczê Wink A co do pirotechnika i piromana to tak miêdzy prawd± a bogiem to ró¿nica jest taka ¿e pirotechnik to osoba maj±ca przeszkolenia w tym zakresie, ma licencje i inne pierdó³ki Laughing , a my niestety jeste¶my i bêdziemy uwa¿ani przez spo³eczeñstwo za piromanów czy tego chcesz czy nie. A mówiæ ¿e jeste¶ pirotechnikiem to mo¿esz sobie ale to i tak nic nie zmienia Rolling Eyes

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Drago11



Do³±czy³: 12 Lip 2009
Posty: 3

PostWys³any: Nie Lip 12, 2009 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkê ¼le mnie zrozumia³e¶ nie chodzi³o mi oto ¿e "jestem wielkim znawc± i nikt nie mo¿e byæ m±drzejszy" tylko o to i¿ ocenianie kogo¶ po wieku nie zawsze jest trafne (choæ szczerze mówi±c moi rówie¶nicy intelektem niewiele ró¿ni± siê od buta). Nie chodzi o to ¿e przedzia³ wiekowy jest nieistotny tylko to ¿e w tym przedziale s± wyj±tki. Rolling Eyes

Pozdrawiam Drago
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MeHow



Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 131
Sk±d: ze wsz±d

PostWys³any: Nie Lip 12, 2009 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale wyj±tki potwierdzaj± regu³e
_________________
po ulicy szed³ pies i wydala³ H2S
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MnichU



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 82
Sk±d: Z klasztoru

PostWys³any: Pon Lip 20, 2009 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=lScKiHbRBbE tutaj dodaje film który pokazuje wypadek z petard± i r±czkê po wybuchu Wink wspó³czuje panu z filmu bo petarda jaki¶ fail 1sek i boooooom! Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Pon Lip 20, 2009 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na w³asne ¿yczenie wyj± lont odpali³ pozosta³± stopine.
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sob Pa¼ 24, 2009 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo tylko ¿e robi³ co¶ zwi±zanego z pirotechnik±. Widzimy obok fajny akumulator.

http://obrazki.elektroda.net/98_1256382318.jpg



Potem sklejê dwa posty.

Ed. Link.

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!


Ostatnio zmieniony przez slu_1982 dnia Sob Pa¼ 24, 2009 6:57 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sob Pa¼ 24, 2009 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powinni¶my dawaæ takich obrazków a tylko linki do nich z ostrze¿eniem, ¿e filmy, zdjêcia - s± drastyczne. Ja na pewno bym tego nie klikn±³ bo zawsze tragedia ludzi dzia³a na mnie. Dzi¶ te¿ nie klikn±³em linka na onecie, ¿e na Pomorzu 5 osób zginê³o w wypadku. ¯ycie czêsto jest trudne, niesie z sob± wiele przykro¶ci i zagro¿eñ. Wystarczy mi wiedza, ¿e tragedi± by³y, s± i bêdê. Ja wiem o tym i tylko ta wiedza mi wystarcza wiêc wybieram milsze informacje.
Ostatnio ( mo¿e miesi±c temu) w TV widzia³em jak niemcy, ¯ydów mordowali na Ukrainie ("Shoah od kul"), pêdzili ich do grobu jak byd³o a potem do nich strzelali - szokuj±ce to by³o Shocked Sad .

Mi³ego dnia A
Powrót do góry
Razor83



Do³±czy³: 11 Kwi 2010
Posty: 22

PostWys³any: Nie Kwi 11, 2010 2:27 pm    Temat postu: by³y sobie r±czki Odpowiedz z cytatem

To ¿e pod jego nogami stoi akumulator wcale nie oznacza ¿e zajmowa³ siê pirotechnik± i mia³ w rêku petardê. D³onie tego cz³owieka s± kompletnie rozerwane a petardy raczej takiej si³y nie maj±. To musia³ byæ ma³y ³adunek MWK
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWys³any: Nie Kwi 11, 2010 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie wiesz jak sie mylisz Razor83.
Petardy moga zabic czlowieka na miejscu.
W Ameryce Pd. robia petardy wielkosci pilki noznej...

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Razor83



Do³±czy³: 11 Kwi 2010
Posty: 22

PostWys³any: Pon Kwi 12, 2010 7:36 pm    Temat postu: by³y sobie r±czki Odpowiedz z cytatem

Odpowiednio du¿e jak najbardziej no chyba ¿e przy³o¿ysz w odpowiednie miejsce to i ma³a petka wystarczy. Ale nie tu, rêce zmielone w nogach g³êbokie dziury a co z twarz±??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Wto Kwi 13, 2010 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mineralkê ma Wink Very Happy

S± te¿ rurobomby w³asnie najczêsciej w taki sposób odpalane Rolling Eyes

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Razor83



Do³±czy³: 11 Kwi 2010
Posty: 22

PostWys³any: Wto Kwi 13, 2010 5:02 pm    Temat postu: by³y sobie r±czki Odpowiedz z cytatem

Cokolwiek to by³o po dupie siê ju¿ nie podrapie Very Happy


Ciekawe jak t± mineralke otworzy³ Very Happy slu
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
DAVIX36



Do³±czy³: 12 Maj 2009
Posty: 9
Sk±d: z tego ¶wiata

PostWys³any: Sob Maj 22, 2010 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........ Very Happy
Przyk³ad dlaczego nie warto robiæ ma³ych ³adunków MWK Smile

_________________
To co by³o marzeniami... Sta³o siê rzeczywisto¶ci±...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Unknownman..
&& ( 2-gie ostrze¿enie )


Do³±czy³: 14 Lis 2010
Posty: 1

PostWys³any: Wto Lis 16, 2010 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.smog.pl/wideo/39843/dzieciak_bawi_sie_prochem_strzelniczym/

kto dziecku da³ proch ! jaka¶ m³odzie¿ potem dzieciak z poparzon± twarz±...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
andreo



Do³±czy³: 07 Gru 2010
Posty: 1

PostWys³any: Sro Gru 08, 2010 9:08 pm    Temat postu: kontynuacjka Odpowiedz z cytatem

no ja mia³em wypadków 3 ku przestrodze kolegów podam wnioski:

1.to przy karmelizacji, karmelek siê zagotowa³ i sie zapali³, 350g w pomieszczeniu wielko¶ci ma³ego gara¿u, wszêdzie dym i smród, na zewn±trz rodzice i co tu robiæ, wietrzyæ czy nie hehe. Przestroga siej taka ¿eby NIGDY SIE NIE SPIESZYC, MA£Y OGIEÑ I DU¯O CIERPLIWO¦CI.

2.To przy odpalaniu karmelku z woskiem jak sie spali³a wieszchnia warstwa, to podszed³em a tam bum dym po twarzy i w³osy (mam d³u¿sze loczki) wiec ¶mierdzia³y ze hej ale nic po za tym. wniosek: NIE PODCHODZIÆ DO WYPALONEJ PETARDY PUKI NIE ODCZEKASZ Z 20 MIN

3. To przy produkcji sp³onek wed³ug przepisu (www.chomikuj.pl/paweloo19)
zamiast zaklejaæ ta¶m± to zapalniczka topi±c sp³onkê scala³em z drugiej strony lecz H3 jest bardzo czu³e i bumm, huk w uszach, ³apska bola od fali akustycznej ale na szczê¶cie mia³em okulary z plexi i z oczami w po¿o OD TAMTEJ PORY ZAWSZE PRZY PRACY Z PROCHAMI NOSZE PE£NA MASKÊ NA TWARZ A PRZY FB OKULARY PRZECIWS£ONECZNE, ZAWSZE POMOG¡ I REKAWICZKI TO WA¯NE ABY CI £APSKA SIÊ NIE POPALI£Y TROCHÊ CZASU WIÊCEJ A RÊCE I OCZY I USZY CA£E
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP