Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ku przestrodze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rysiu22 napisał:
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad koniec z pirotechnikom oznajmli rodzice Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad


Czyli nie masz nawet 15 lat Wink wiec dobrze że ci zabronili pirotechniki szkoda twojego zdrowia Wink

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rysiu22



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 5

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam 14 w sierpniu 15 a strasznie mnie zainteresowala pirotechnika. to byl moj pierwszy proch i byl tak dobry ze 200g spalilo sie w 5sekund
_________________
proch mozna przygotowac na wiele sposobów dlatego go kocham
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Walduś



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 52
Skąd: z HONC

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I całe szczęście że tyle czasu się paliło.
_________________
Walduś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rysiu22 napisał:
mam 14 w sierpniu 15 a strasznie mnie zainteresowala pirotechnika. to byl moj pierwszy proch i byl tak dobry ze 200g spalilo sie w 5sekund


To dobrze że ci zabronili 14 lat to nawet chyba chemii w szkole nie masz.
Pirotechnika to nie są tylko fajerwerki to głownie chemia, jeśli chcesz brać się za pirotechnikę weź się wpierw za chemie i dopiero w wieku około 17-18 lat bierz się za to. Wink Nie mówię tego żeby cie "Ochrzanić" tylko żebyś przemyślał bo życie masz tylko jedno. Bo już były przypadki śmiertelne Sad † każdy pamięta. Wypadki się zdarzają ale w starszym wieku o wiele mniej bo podejmujesz bardziej przemyślane decyzje Wink Pozdrawiam i trzymaj się

Rolling Eyes

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lampek



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: wiedziec wszystko

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiek nie ma nic do rzeczy ;] a przynajmnie nie w taki porównaniu czy 13 czy 17 Rolling Eyes albo sie jest odpowiedzialnym albo nie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lampek napisał:
wiek nie ma nic do rzeczy ;] a przynajmnie nie w taki porównaniu czy 13 czy 17 Rolling Eyes albo sie jest odpowiedzialnym albo nie...


A czy osoba w wieku 13 lat bądź 16 lat jest odpowiedzialna rozumiem 19-23lata człowiek wtedy zaczyna patrzeć na świat inaczej, bardziej odpowiedzialnie Wink

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rysiu22



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 5

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie mowie ze zacząłem w idealnym czasie i nie mam ci za zle ze mnie pouczasz jestes bardziej doswiadczony to taka twoja praca
chociaz to o zycie to ja dbam (balem sie siarke mielic w mlynku el. bo puszczal iskry ale jak naprawilem to juz nie puszczal)
duzo sie nie stalo tylko miska pekla stol troche przypalilem i mam zakaz na pyro w czasie blizej nieokreslonym Confused

_________________
proch mozna przygotowac na wiele sposobów dlatego go kocham
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rysiu22



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 5

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proch palil sie az 5 sek bo byl swiezo po zamieszaniu
_________________
proch mozna przygotowac na wiele sposobów dlatego go kocham
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to i ja coś dodam od siebie. nie będe ukrywał iż irytuje mnie fakt jak gdzieś przeczytam albo usłysze w telewizji że dzieciakowi pourywało ręce czy też spalił mieszkanie. czemu?? bo nie miał żadnych podstaw z chemii i oczywiście bhp. później wkurzam się strasznie jak chce zamówić jakiś odczynnik a tu raptem dowiaduje się że musze podać numer regon. na marginesie dodam iż jestem studentem drugiego roku chemii ze specjalizacją właśnie pirotechnika i materiały wybuchowe a amatorsko w domowym zaciszu zajmuje się mniej więc pół roku. na zakończenie dodam że największa "gównarzeria" i zbiorowisko debili jest chyba na grono.net a forum to pirotechnika. takie smaczki z tego to między innymi że chcą w domu otrzymać takie związki jak rdx, azydek ołowiu i piorunian rtęci. pozdrawiam

gdzie masz w tym smaczek z rdxem byłby nie jaki problem ale azydek czy piorunian żaden problem ...azydek nawet dziecko zrobi...
G_17
ps. Jutro pousuwam zbędne posty

_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra to może z tej strony po co osobie w wieku 13-16 lat takie związki. nie wiem ale ja wszystkie informacje na temat materiałów wybuchowych traktuje bardziej jako ciekawostke bo nie widze ani nie czuje potrzeby ich stosowania. przytocze jeszcze że na tym forum znalzałem temat bodajże o trijodku azotu który jakby nie patrzeć jest bardzo nie bezpieczny i nie rozumiem w jakim celu byłby przydatny ten związek aby próbować go wytworzyć w domowych warunkach.
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NI3 nie jest napewno do niczego potrzebny piorunian rtęci ... jak potrzebujesz kapiszonów , bardzo dobry no i w sumie synteza jest dość ciekawa a przy okazji niezwykle widowiskowa...takżę abstrahując zupełnie od toksyczności związków rtęci , powinni takie rzeczy w szkole pokazywać żeby do chemii zachęcać...
Powrót do góry
niewazne



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Piernikowe miasto

PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quote]
A czy osoba w wieku 13 lat bądź 16 lat jest odpowiedzialna rozumiem 19-23lata człowiek wtedy zaczyna patrzeć na świat inaczej, bardziej odpowiedzialnie Wink[/quote][quote]
Dam ci przykład ze tak mam kolege ktory ma 14 lat zajmuje sie chemią nie pamietam jak dlugo przeczytal chbya wszystkie ksiażki sękowskiego ma lepsze w domu odczynniki niz facetka od chemi w szkole .
Ja sie go pytam np co to jest chloro wodorek rozaniliny i gdzie moge to dostać a on na to to jest fiolet gencjanowy ktory jest wskażnikeim mozesz go kupic w aptece pod taka i tak nazwą . I co i znajdzesz takiego kogos ktory umie tyle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co ma wiedza z odpowiedzialnością wspólnego ?
Powrót do góry
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 napisał:
a co ma wiedza z odpowiedzialnością wspólnego ?


Święte słowa Rolling Eyes Wiedza to jedno ,ale równie ważna a nawet ważniejsza jest odpowiedzialność. Co z tego ze wiesz wszystko a robisz karmelek na palniku gazowym w stodole obok siana Very Happy

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MnichU napisał:
Święte słowa Rolling Eyes Wiedza to jedno ,ale równie ważna a nawet ważniejsza jest odpowiedzialność. Co z tego ze wiesz wszystko a robisz karmelek na palniku gazowym w stodole obok siana Very Happy


Prawda, ale jeśli wiesz, że karmelek trzeba ciagle mieszać podczas grzania, bo może ulec zapłonowi i ogólnie zawsze trzeba się liczyc z możliwością jego nagłego zapłonu to pewnie wiedząc to mocno byś się zastanowił nad tym aby przyrządzać go obok stodoły. Ale tak, jak najbardziej odpowiedzialność ponad wszystko
Powrót do góry
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

House napisał:
MnichU napisał:
Święte słowa Rolling Eyes Wiedza to jedno ,ale równie ważna a nawet ważniejsza jest odpowiedzialność. Co z tego ze wiesz wszystko a robisz karmelek na palniku gazowym w stodole obok siana Very Happy


Prawda, ale jeśli wiesz, że karmelek trzeba ciagle mieszać podczas grzania, bo może ulec zapłonowi i ogólnie zawsze trzeba się liczyc z możliwością jego nagłego zapłonu to pewnie wiedząc to mocno byś się zastanowił nad tym aby przyrządzać go obok stodoły. Ale tak, jak najbardziej odpowiedzialność ponad wszystko


...Neutral chodziło mi o ironie. Sam palnik gazowy przecież jest niebezpieczny bo może spowodować pożar, nie mówiąc już o karmelku...

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sancez



Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 5

PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka, że dzisiejsze dzieciaki - bo jak inaczej nazwac kogoś w wieku 14-15 lat ? - mają tyle rozumu co dawniej 10 latki. Coś gdzieś usłyszą, coś przeczytają i już myślą że są znawcami wszelkiego tematu.
Nie wspominam o tym, że mają głupie pomysły, ale to często występuje w każdym wieku, jednak z czasem u ludzi starszych występuje coś takiego jak "odpowiedzialność". Taki dzieciak myślicie, że się zastanawia nad tym jakie szkody może wyrządzić czy do jakiej odpowiedzialności może zostać pociągniętym ? Nie sądzę.
Wiek jedno, rozum drugie - ja i tak uważam, że niektórzy dorośli nadal nie powinni bawić się nawet zapałkami Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność a już na pewno nie ma to nic wspólnego z wiedzą , kolesie w Czarnobylu też doskonale zdawali sobie sprawę co będzie jak się zacznie kombinować z chłodzeniem a przecież byli to naukowcy poważni ludzie , to samo się działo kilkukrotnie w różnych próbnych rektorach w USA , gdzie też dochodziło to róznych katastrof wybuchów i wycieków , cała nauka usiana jest podobnymi przypadkami nieszczęść i kolizji a większość wypadków i tak , dzieje się mimo tego że wiemy że może być awaria mimo to w pośpiechu lub z innych przyczyn doprowadzamy do takiego stanu , inna rzecz że młodziez jest jakby trochę hmm zbyt beztroska niekiedy...
Powrót do góry
gato



Dołączył: 07 Lut 2004
Posty: 104

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby taki nowicjusz popalil paluchy saletra z cukrem, zamiast zaczynac od mw...
Wszystko na tacy podane w epoce neta. Wejdzie taki na forum, przeczyta 2 posty i "co to jest azot dymiacy i gdzie moge to kupic?"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem przestrzec wszystkich. Pracujcie w maskach przeciwpyłowych. Zacznę od samego początku:
Bardzo dużo ostatnio testowałem rozdrobnienie węgla, a efekty gwiazdek TT. Przez ten czas zmieliłem, przesiewałem węgiel wiele razy.
Po tygodniu testów dostałem napadów kaszlu. Z początku to zignorowałem bo wydawało się nie groźne, lecz przez następne tydzień kaszel nie ustawał. Poszedłem do lekarza i przepisał mi leki wykrztuśne brałem je tydzień, lecz żadnej poprawy poszedłem wiec jeszcze raz i dostałem skierowanie do Laryngologa (ponieważ miałem również przez to problemy z zatokami). Gdy wszedłem do laryngologa zbadał mnie i powiedział że mam duży osad czarnego pyłu w przegrodach nosowych. Od razu skojarzyło mi się z węglem. Dostałem łyżkę jakiegoś leku po którym dostałem natychmiast bardzo mocnego napadu kaszlu. Kazał mi splunąć i w mojej ślinie było widać mały osad węgla. Dostałem teraz wodę morską do płukania nosa i jeśli to nie pomoże mam się stawić na kolejną wizytę. Dlatego przestrzegam was pracujcie w maskach przeciwpyłowych. Nie kosztują dużo.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP