Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Ku przestrodze
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Delirius

Do陰czy: 31 Sie 2007

PostWys豉ny: Czw Sty 10, 2008 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas niestety te koniec z piro, prawdopodobnie do momentu p鎩軼ia na studia tj. za kilka miesi璚y. Spowodowane zosta這 to wypadkiem w dzie sylwestra, naszego kolegi. Oczywi軼ie powa積ego uszczerbku na zdrowiu nie dozna,w szystko jest OK. To co si sta這 by這 jedynie efektem... totalnego niefarta.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
kastor

Do陰czy: 03 Sty 2008
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: Czw Sty 10, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co konkretnie sie sta這? Powiedz na co powinnismy uwa瘸 Razz.

Dodam tylko, 瞠 podczas sylwestra te mia貫m nieplanowan sytuacj. Odpalam jednego starmine miotanego H3 (modyfikowane z siark), niestety kiepsko wyszed, bo gwiazdki ledwo z mo寮zierza wysz造 [to by taki spontan, mia貫m troch gwazdek i prochu w plecaku, wi璚 postanowi貫m wypali Wink ]. Po kilkunastu sekundach podchodz do mo寮zierza odwracam go, 瞠by wytrzepa wszystkie pozosta這軼i i ju szykuj kolejn dzia趾 prochu. Bior po這w porcji, wsypuj do mo寮zierza i buuuhh... Jedyne co pami皻am, to dzwoneczki w uszach, czarne 豉py, wielka chmura dymu i to, 瞠 jak tylko si wykaraska貫m to kole瘸nka do mnie z tekstem: Daj kluczyki do samochodu, bo mi zimno... Very Happy Na szcz窷cie oby這 si wi瘯szych obra瞠; poza szokiem i lekko przypieczona r瘯 (min窸o po 5 dniach Smile ).
W ca貫j tej sytuacji jest jeden plus: mam pomys na primer, kt鏎y zapala si ju od ciep貫go powietrza, ale to ju w innym temacie Razz

slu_1982

Do陰czy: 21 Lip 2007
Sk康: Zza P這tu

PostWys豉ny: Czw Sty 10, 2008 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po kilkunastu sekundach podchodz do mo寮zierza odwracam go, 瞠by wytrzepa wszystkie pozosta這軼i i ju szykuj kolejn dzia趾 prochu. Bior po這w porcji, wsypuj do mo寮zierza i buuuhh... Jedyne co pami皻am, to dzwoneczki w uszach, czarne 豉py, wielka chmura dymu i to, 瞠 jak tylko si wykaraska貫m to kole瘸nka do mnie z tekstem: Daj kluczyki do samochodu, bo mi zimno... Very Happy Na szcz窷cie oby這 si wi瘯szych obra瞠; poza szokiem i lekko przypieczona r瘯 (min窸o po 5 dniach Smile ).
W ca貫j tej sytuacji jest jeden plus: mam pomys na primer, kt鏎y zapala si ju od ciep貫go powietrza, ale to ju w innym temacie Razz
A przede wszystkim
Cytat:
W ca貫j tej sytuacji jest jeden plus: mam pomys na primer, kt鏎y zapala si ju od ciep貫go powietrza
A ja mam pomys na zonka.

Zprim鎩 sobie gwiazdy Silver wawe t mp to zobaczysz jaki mia貫 dobry pomys. H3 szybciej si spali a gwiazdka zostanie ca豉 chocia s przypadki.
Aha H3 odpali這 si bo w mo寮zierzu by 瘸r a nie ciep貫 powietrze. Przemy郵 ca陰 sytuacj. A i jeszcze drugie to jak us造sza貫 "to dzwoneczki w uszach" je瞠li h3 tylko wsypa貫 ? Gdyby FB to mo瞠 jeszcze bym uwierzy ale nie w h3.

Do 鄉ieci to co napisa貫 i to co ja napisa貫m powinno i嗆.

Ps. Przepraszam za offtopa ale to co przeczyta貫m to mnie zdenerwowa這.

Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
MIROR

Do陰czy: 06 Maj 2006

PostWys豉ny: Czw Sty 10, 2008 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kastor napisa:
kole瘸nka do mnie z tekstem: Daj kluczyki do samochodu, bo mi zimno...

Jak to mawiaj przyjaci馧 poznaje si w biedzie Laughing
slu_1982 napisa:
Gdyby FB to mo瞠 jeszcze bym uwierzy ale nie w h3.

A ja Mu wierz. Po pierwsze: to nie by H3, a H3 z siark kt鏎a bardzo zwi瘯sza niebezpiecze雟two, ale te dodaje troch powera. Po drugie: jego uszy by造 kilkadziesi徠 cm od miejsca wybuchu/spalania, a to te ma du瞠 znaczenia. Po trzecie: pirotechnika jest pe軟a niespodzianek, dop鏦i czego si nie spr鏏uje nie ma si 100% pewno軼i co do efektu, a nawet jak ju si zrobi to za drugim razem niekoniecznie musi wyj嗆 to samo.
Podsumowuj帷, uwa瘸, my郵e zanim si co zrobi i nie miesza chloranu z siark (szczeg鏊nie techniczn) Exclamation

PostWys豉ny: Czw Sty 10, 2008 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slu_1982 napisa:

Aha H3 odpali這 si bo w mo寮zierzu by 瘸r a nie ciep貫 powietrze. Przemy郵 ca陰 sytuacj. A i jeszcze drugie to jak us造sza貫 "to dzwoneczki w uszach" je瞠li h3 tylko wsypa貫 ? Gdyby FB to mo瞠 jeszcze bym uwierzy ale nie w h3.

Ps. Przepraszam za offtopa ale to co przeczyta貫m to mnie zdenerwowa這.

No to kilka s堯w obja郾ienia Cool :
瘸ru tam raczej nie by這, bo jak juz m闚i貫m po pierwszym starmine porz康nie wytrzepa貫m mo寮zierz i dodatkowo da貫m mu chwil na to si nieco och這dzi przez cyrkulacj (a sylwestrowa noc we wrocku by豉 dosy zimna <-- dlatego kumpela chcia豉 kluczyki Wink ),

co do 豉twopalno軼i H3 dodam, 瞠 kiedy robi帷 go metod pr鏏 i b喚d闚 (nie mia貫m wagi, wi璚 dodawa貫m po troch r霩nych odczynnik闚 patrz帷 kiedy wzrasta pr璠ko嗆 spalania), doszed貫m do czego takiego, 瞠 zapala si przy samym zbli瞠niu zapa趾i, nie chc si licytowa, czy by這 to 5, czy 3mm, ale w ka盥ym razie by貫m tym nie幢e zdumiony

a co do mocy H3 z siark to c騜... nigdy nie robi貫m FB, bo H3 w zupe軟osci mi wystarcza i nie bardzo mam go z czym por闚na... no mo瞠 jedynie z filmikami r霩nych FB-k闚 z forum i powiedzia豚ym, 瞠 mo積a zrobi H3 por闚nywalne do s豉bszych FB, ale jak m闚ie tak mi si tylko wydaje ogl康aj帷 r騜ne testy...

Je郵i chodzi o niebezpiecze雟two to c騜, ci篹ko si oszukiwa, 瞠 takiego nie by這, gdybym trzyma g這w nad mo寮zierzem to nie by這 by fajnie dosta strumieniem gor帷ych gaz闚, tyle, 瞠 nie jestem na tyle g逝pi Wink . Chyba nie masz si co denerwowa, jak pewnie zauwa篡貫 temat nazywa si "Ku przestrodze", tak wi璚 PRZESTRZEGAM wszystkich przed u篡waniem modyfikowanego H3 w ciep造m mo寮zierzu... to tak na przysz這嗆, bo lepiej uczy si na cudzych b喚dach.

PS. Kto kiedys napisa na tym forum, 瞠 Pch pr璠zej, czy p騧niej poka瞠 rogi, przyznam... jesli chodzi o miotanie to przestawiam si na PCz Smile

A co do tego primera, mo積a by doda Al i w ten spos鏏 znale潭 jakie rozwi您nie pomi璠zy 豉twozapaln, a wolniej pal帷 i bardziej gor帷 mieszank, ot taki idealny primer, respect for all Wink

Go嗆

PostWys豉ny: Pi Sty 11, 2008 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie mo盥zierz by z papieru.Po jednym strzale lub kilku papier w wewn徠rz si rozwarstwia i mo瞠 si tam tli nawet do kilku minut.A z tym ciep造m powietrzem to lipa raczej.Dobrze 瞠 oczy ca貫.Pirotechnika to niejebajka...
Powr鏒 do g鏎y
Teo

Do陰czy: 13 Lut 2006
Sk康: 123456

PostWys豉ny: Sob Sty 12, 2008 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proch czarny + grubsza torebeczka na lifta
Diraks
SIANOPIS

Do陰czy: 11 Mar 2008
Sk康: Bytom

PostWys豉ny: Sro Mar 12, 2008 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cycu napisa:
http://www.wimp.com/playa
ciekawe czy wszystko dobrze u niego z oczami, bo wygl康a這, 瞠 nie

Ostatnio zmieniony przez Diraks dnia Czw Mar 13, 2008 8:49 am, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora Adres AIM
IrkaceK

Do陰czy: 23 Lip 2002
Sk康: te pi瘯ne kolory ?

PostWys豉ny: Sro Mar 12, 2008 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie Twojej wypowiedzi nt. sloika z KClO3 + C + S, pozwol ze zacytuje wlasnie Ciebie.

Diraks napisa:
to jaki idiota poprostu. niewiem jak mo積a tak robi...

Diraks
SIANOPIS

PostWys豉ny: Sro Mar 12, 2008 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ju tak nierobie. to by這 dawno chyba moja trzecia mieszanka w 篡ciu. zreszt mia貫m wtedy 11 lat chyba Smile

Ostatnio zmieniony przez Diraks dnia Czw Mar 13, 2008 8:56 am, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
krzysiek

Do陰czy: 22 Sty 2008
Sk康: Bia造stok

PostWys豉ny: Sro Mar 12, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mia這 by ku przestrodze a tu powa積iejsze dyskusje ju filmik dla tych co chc si zozby mikrofal闚ki i r帷zek
http://www.smog.pl/wideo/16715/fajerwerki_w_mikrofali/

slu_1982

Do陰czy: 21 Lip 2007
Sk康: Zza P這tu

PostWys豉ny: Sro Mar 12, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba by這 par miesi璚y temu co ? jak by ci taka mp odpali豉 w s這iku to bi ci tylko w這s闚 nie popali這 Confused Co mi si wydaje 瞠 10 post闚 dziennie to troch za du穎. Przyhamuj troch bo to nie jest 鄉ietnik. Cho熲y tu http://www.youtube.com/watch?v=kTsibGpbxwM&feature=user tylko 4g nie wa積e 瞠 co innego. Po prostu 妃iecisz a my tu takich nie chcemy
Powr鏒 do g鏎y
kastor

PostWys豉ny: Sro Mar 12, 2008 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, spoko slu Wink, kolega Diraks dopiero do陰czy wi璚 ma tzw. syndrom nowego, pozw鏊my mu si wyszale, ja te tak mia貫m Very Happy, zobaczysz, 瞠 za tydzie b璠zie pisa g鏎a jednego posta na trzy dni Smile, respect for all Cool
Diraks
SIANOPIS

PostWys豉ny: Sro Mar 12, 2008 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no troch przesadzi貫m Wink zaczn pisa mniej i nie pyta o co, na co odpowied jest ju na forum. a co do tego 30 cm to te przesadzi貫m. jak tak teraz my郵 ile to mo瞠 by這 z 10. ale napisa貫m 30, bo to mi si ma這 wydawa這, ale jak teraz patrze ile to 10 to ju wiem Smile
Przepraszam
Powr鏒 do g鏎y
pietom

Do陰czy: 12 Sty 2008

PostWys豉ny: Nie Mar 16, 2008 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troszk z innej beczki, wsp馧czuje organizatorom pokazu

http://pl.youtube.com/watch?v=wQOKvaYmPFQ&feature=related
Powr鏒 do g鏎y
Diraks
SIANOPIS

PostWys豉ny: Wto Mar 18, 2008 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietom napisa:
troszk z innej beczki
no raczej bardzo z innej beczki Razz. ale ciekawie to wygl康a. pewnie wydano na to mn鏀two kasy... ale efekt przepi瘯ny Smile nie to co zwyk豉 petarda. jednak nie wiem przed czym ma nas ten film przestrzec Smile to raczej nie jest odpowiedni temat dla tego filmu
Powr鏒 do g鏎y
pietom

Do陰czy: 12 Sty 2008

PostWys豉ny: Wto Mar 18, 2008 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten film ma nas przestrzec przed niebezpiecze雟twem z jakim mo瞠my si spotka podczas detonacji 豉dunk闚 pirotechnicznych. A gdyby kto sta w pobli簑 lub odpala to r璚znie? Na pewno uleg豚y poparzeniom, dla tego sprawdza si tu powiedzenie "im d逝窺zy lont tym d逝窺ze palce" Lepiej sta daleko od takliej ilo軼i MW
Powr鏒 do g鏎y
Diraks
SIANOPIS

PostWys豉ny: Wto Mar 18, 2008 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej nikt z nas nie odpala 10 mln petard, a tym bardziej r璚znie! to by這 bicie rekordu, i na pewno wszystko by這 d逝go planowane, wi璚 by豉 bardzo ma豉 szansa, 瞠by komu co si sta這. oczywi軼ie jaka jest, ale to chyba kto m鏬豚y dosta grudk ziemi ; ) jak wida na filmie ludzie stali daleko od miejsca odpalania. jednak na forum jest te film pokazuj帷y, 瞠 od豉mek mo瞠 pokona 300m. ale tam raczej nie by這 nic szklanego, ani metalowego. Smile
Powr鏒 do g鏎y
rysiu22

Do陰czy: 11 Sty 2009

PostWys豉ny: Sro Sty 14, 2009 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamietajcie srodki ostroznosci to podstawa dzisiaj juz wiem dnia 14 01 2009 godz ok 21 wypalilo mi w pokoju 200g prochu czarnego proch zrobiony pol godziny wczesniej odpalil za sprawa testowanego lontu gdy podpalalem lont aby przekonac sie jak dziala po sekundzie jakas wieksza grodka prochu wystrzelila w miseczke z prochem mialem tyle dymu w pokoju ze nie bylo widac sufitu
rysiu22

Do陰czy: 11 Sty 2009

PostWys豉ny: Sro Sty 14, 2009 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad koniec z pirotechnikom oznajmli rodzice Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny
Strona 3 z 6

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum