Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Super Zap³onnik !!!
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Pi± Kwi 15, 2005 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie wiesz jaka mieszanka mog³a by odej¶æ od 24V i 0,5A? Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Rafa³



Do³±czy³: 27 Sty 2005
Posty: 81
Sk±d: to umiesz??

PostWys³any: Pi± Kwi 15, 2005 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe no ³adnie ³adnie
fajne ale niestety jest tak jak mówi³ Mr pirotechman to zwyk³a iskra elektryczna spróbujcie Fe+lepiszcze powinno te¿ zadzia³aæ
PS
to jest super do petard i ma³ych SR z b.ma³± dyszk±

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Kwi 15, 2005 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapucino napisa³:
a nie wiesz jaka mieszanka mog³a by odej¶æ od 24V i 0,5A? Very Happy


A Praktikerze kupi³em co¶ jak wata szklna ale nie ze szk³a ale w³ókna Fe. W³ókna te s± tak cienkie, ¿e pal± sie od przy³o¿enia zapa³ki Rolling Eyes . W rurkê jak na zdjêciu CmOs



wk³adcie nie co tej waty ( zamiast tego lontu ) i zapa³k± t± watê wgniatacie. Koñce przewodów musz± byæ na odcinku 2 - 3 mm odkryte ale nie zwarte ( blisko siebie ). Ta "wata" dotyka w sposob przypadkowy tych przewodów i mamy co¶ jak mikro spiralê ( jak w ¿arówce ). Nie da rady pojedyñczego w³ókna takiego skrêciæ z przewodami , zreszta by³a by to czynno¶æ do wykonaia pod mikroskopem Wink . Wciskacie "watê Fe" i na ni± nie co prochu , nawet czarnego ale silnie zmielony. Kto zrobi test i poka¿e ³adny film ma 3 * ( oferta nie dla CmOs Rolling Eyes Wink ).


Pozdr. A

PS. Ja zrobi³em tak kilka "zapalników" , które odesz³y od bateri 4,5 V Cool . Ale by³o to dawno. Dlaczego ten pomys³ porzuci³em - sam nie wiem Shocked
Powrót do góry
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Pi± Kwi 15, 2005 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie s±dze ¿e Fe+lepiszcze te¿ zadzia³a Confused. Podczas przep³ywu pr±du rozgrzewa sie ³adunek prochu z lepiszczem i nastêpuje szybkie utlenianie sie Al przez KNO3 a co z tym idzie wysoka temperatura która odpala ³adunek prochowy(tak mi sie zdaje jak ¼le mówie to mnie poprawcie).

Pozdr.A
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Kwi 15, 2005 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapucino napisa³:
nie s±dze ¿e Fe+lepiszcze te¿ zadzia³a Confused. ....


Na bank zadzia³a. Ale proponujê opi³ki ¿eliwne ( od tokarza i zapytajcie o ¿eliwne a nie stalowe ). Ale i czyste stalowe powinny byæ ok. Oczywi¶cie ma to dzia³aæ od zapalarki a la "lampa b³yskowa". Za esperyment z "bobkami" ( co¶ podobnego ) te¿ 3 * Wink .

Pozdr. A

PS. I zmieñ podpis Kapucino
Powrót do góry
user



Do³±czy³: 26 Maj 2003
Posty: 22

PostWys³any: Pi± Kwi 15, 2005 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie tu gotowy przepis na zapalniki tego typu:
http://www.vk2zay.net/composition.php?id=34
Lampblack(conductive) to sadza powstala z spalania acetylenu.
Gdzies w necie sa jeszcze zdjecia tego typu glowek zapalczych...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Mateusz(l33t)



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 54
Sk±d: chyba moge ju¿ napisaæ ¿e jestem st±d xD

PostWys³any: Sob Kwi 16, 2005 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Ja proponuje sposób dla tych co maja ma³o odczynników lub z innych powodów nie chce im sie robiæ mieszanek podanych przez CmOs'a. Wystarczy wzi±æ zimnego ognia, pokruszyæ, dac troche wody i juz jest dobra masa na zapalnik. Ja obecnie testuje p.cz. + Al bindowane NC i spisuje sie genialnie, strzela jak kapiszon. Bêd± zdjêcia samego zapalnika i byæ mo¿e wybuchu jak mi sie uda uchwyciæ moment wybuchu. (niestety s³aba jako¶æ bo aparatem z telefonu)

Pozdrawiam Mateusz

_________________
za grosz buntu Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Sob Kwi 16, 2005 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Shocked
W³a¶nie testowa³em zap³onnik który wygl±da³ nastêpuj±co:
Za przewodzie z lekko zdjêt± izolacj± zacisn±³em rurkê termo po czym do rurki zasypa³em troszkê p³atkowanego Al i lekko je ubi³em, na to odrobinka prochu czarnego i na proch kuleczka z papieru toaletowego + obkurczenie rurki. Efekt wyszed³ taki ¿e zap³onnik strzeli³ bardzo g³o¶no, jak ma³a petarda blyskaj±c weso³o Smile moim zdaniem tego typu zap³onnik mo¿e dodaæ kopa ³adunkom miotaj±cym (wiadomo, silny zap³on jest potrzebny) oraz jak najbardziej petardom, do innych celów jest za mocny, mo¿e np spowodowaæ pêkniêcie bloku paliwa w SR Smile chyba ¿e mam naprawdê pancerne ziarno... przyczyn± tego by³ zapewne bardzo szybki CP. Ostatecznie mog± byæ to ma³e petardy hukowe Smile do odstraszania nieproszonych go¶ci Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Mateusz(l33t)



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 54
Sk±d: chyba moge ju¿ napisaæ ¿e jestem st±d xD

PostWys³any: Sob Kwi 16, 2005 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Tak jak mówi³em s± zdjêcia, wybuchu niestety nie uchwyci³em.

Przed pokryciem:

Po pokryciu:


Film to sie raczej nie zapowiada :/ te zapalniki strzelaja jak kapiszony

Pozdrawiam Mateusz

_________________
za grosz buntu Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Nie Kwi 17, 2005 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu macie tez troche o takich zapalnikach:
http://www.pyrouniverse.com/fusemaking/igniters.htm[/url]

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Kwi 17, 2005 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rime napisa³:
tu macie tez troche o takich zapalnikach:
http://www.pyrouniverse.com/fusemaking/igniters.htm[/url]


Z tego, co widzê to na tej stronie proponowane s± zapalniki o innej zasadzie dzia³ania ni¿ tyczy dyskusja. Bo rozmawiamy tutaj o takim zapalniku, w którym o¶rodkiem jest sam materia³ pirotechniczny. A nie cia³o obce jak ¿arnik itp.
Powrót do góry
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Nie Kwi 17, 2005 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim razie za ¿arnik musi robiæ albo Al albo opi³ki Fe czy stalowe innego wyj¶cia nie ma
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
CmOs



Do³±czy³: 29 Gru 2004
Posty: 61
Sk±d: okolice Europy a konkretnie z Polski

PostWys³any: Nie Kwi 17, 2005 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By³em dzisiaj na dzia³ce i wypróbowa³em te moje zapalniki. I co siê okaza³o ? 100% skuteczno¶æ na 100m kabla telefonicznego przy zapalarce 300V/300uF! Wszystkie petardy odpala³y natychmiast, bez ¿adnych opó¼nieñ itp. Wszystkie zapalniki zadzia³a³y (brak niewypa³ów Very Happy ). Petardy by³y na p.cb (proch chloranowo – benzoesanowy [KClO3 + Benzoesan]). Petardki raczej ma³e: najmniejsze fi 7mm d³ 6cm a najwiêksze fi 2cm i d³ 8cm.

Filmiki: (nie wszystkie, bo stwierdzi³em ¿e wygl±da³y jednakowo Laughing ):

Ma³a petarda
Ma³a petarda odpalana pod ziemi±
Petarda1
Petarda2
Petarda3

A tu odpala³em 2 petardy naraz:

Dwie ma³e równocze¶nie

£±czenie petard by³o równoleg³e; zapalarka na³adowana do 100% (ok310-320V/300uF) ; 100m kabla telefonicznego (taka bia³o - niebieska skrêtka)

W nied³ugim czasie (mo¿e nawet jutro) przetestuje jakie najmniejsze napiêcie pozwala na pewne odpalenie zapalnika. (300uF)

_________________
Tylko ja i moja ............... PIROTECHNIKA!
www.repliki-broni.com
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
heksol



Do³±czy³: 25 Mar 2003
Posty: 82
Sk±d: Z polski

PostWys³any: Pon Kwi 18, 2005 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kabel telefoniczny to niezbyt precyzyjne okre¶lenie, mo¿esz podaæ parametry tego kabla ?,powinny byæ napisane na izolacji a wiêc pole przekroju poprzecznego lub ¶rednica, mo¿e byæ jedno albo drugie.
_________________
Pozdr.
Pompka w akcji... http://www.bsg-dornier.de/schiessen/filme/hsp/flinte_buckshot_03.mpg
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
CmOs



Do³±czy³: 29 Gru 2004
Posty: 61
Sk±d: okolice Europy a konkretnie z Polski

PostWys³any: Pon Kwi 18, 2005 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety oznaczeñ na nim nie ma. Jest to stary telefoniczny kabel. Nic wiêcej o nim nie wiem. Rolling Eyes

Dam zdjêcia:





P.S: To nie jest ca³o¶æ - mam kilka takich "rolek".

_________________
Tylko ja i moja ............... PIROTECHNIKA!
www.repliki-broni.com
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
heksol



Do³±czy³: 25 Mar 2003
Posty: 82
Sk±d: Z polski

PostWys³any: Pon Kwi 18, 2005 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno jest mi tak na oko powiedzieæ , ale wygl±da to mi na przewód 0,35mm/2, a wiêc optymalny, podobnego przewodu u¿ywam i ja do mojego zapalnika .Nie mam niestety cyfrówki... Sad
_________________
Pozdr.
Pompka w akcji... http://www.bsg-dornier.de/schiessen/filme/hsp/flinte_buckshot_03.mpg
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
CmOs



Do³±czy³: 29 Gru 2004
Posty: 61
Sk±d: okolice Europy a konkretnie z Polski

PostWys³any: Pon Kwi 18, 2005 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piro_techman napisa³:
Kapucino napisa³:
a nie wiesz jaka mieszanka mog³a by odej¶æ od 24V i 0,5A? Very Happy


A Praktikerze kupi³em co¶ jak wata szklna ale nie ze szk³a ale w³ókna Fe. W³ókna te s± tak cienkie, ¿e pal± sie od przy³o¿enia zapa³ki Rolling Eyes ....

...wk³adcie nie co tej waty ( zamiast tego lontu ) i zapa³k± t± watê wgniatacie. Koñce przewodów musz± byæ na odcinku 2 - 3 mm odkryte ale nie zwarte ( blisko siebie ). Ta "wata" dotyka w sposob przypadkowy tych przewodów i mamy co¶ jak mikro spiralê ( jak w ¿arówce ). Nie da rady pojedyñczego w³ókna takiego skrêciæ z przewodami , zreszta by³a by to czynno¶æ do wykonaia pod mikroskopem Wink . Wciskacie "watê Fe" i na ni± nie co prochu , nawet czarnego ale silnie zmielony....


Wiêc kupi³em sobiê "we³ne stalow±" (zdaje mi siê, ¿e pirotechman mia³ to na my¶li) i ¿eczywi¶cie w³ókna s± do¶æ cienkie i zapalaj± siê od zapalniczki czy zapa³ki. Niestety zapalniki na tym cudzie nie odpalaj± od baterii a nawet od zasilacza 12V/1A Crying or Very sad Pod³±czy³em to do zapalarki i nawet co¶ "pyk³o" ale to wci±¿ nie to. Muszê jeszcze poeksperymêtowaæ i jak tylko co¶ wyjdzie to dam znaæ.

Aha. Zrobi³em dzi¶ zapalnik w taki sposób:
- na obrany kabelek na³o¿y³em rurkê termokurczliw± i podgrza³em tak, ¿eby siê zacisnê³a tylko na przewodzie.
- wszypa³em do tego mieszanki KClO3 + Al i ostro¿nie podgrza³em zapalniczk±, a¿ do zaci¶niêcia siê drugiej strony rurki.
Wysz³o takie co¶ dziwne (rurka z garbem), ale to "co¶" ma wielkiego kopa. Pod³±czy³em do zapalarki, wcisn±³em guziczek i BOOM. Pierdyk³o jak picolówka (petarda kupna). W uszach piszcza³o mi przez 10min.

FILMIK

"Wybuch" sprz±tn±³ jakie¶ syfy z kartki (nawet zapa³kê) i by³ tak g³o¶ny ¿e a¿ moja mama siê obruszy³a: "...ju¿ nigdy nie bêdziesz robi³ tego w domu.....rozumiesz??"
Film nie oddaje tego bo aparat ma jak±¶ autoregulacjê czu³o¶ci mikrofonu... Rolling Eyes

_________________
Tylko ja i moja ............... PIROTECHNIKA!
www.repliki-broni.com
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Djuke



Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 24

PostWys³any: Pon Kwi 18, 2005 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co napisa³e¶ to niez³y desperat z Ciebie !! Zagrzewaæ rurkê termokurczliw± z KClO3:Al w ¶rodku Very Happy FB to by³y pierwsze mieszaniny jakimi sie bawi³em i powiem ¿e mog± sporo namieszaæ... Upad³a mi kiedy¶ petardka na KClO3:S:Al dobrze ¿e by³a ma³a Razz Jak nie pierdyk³o to nie¼le sie wystraszy³em. Wiêc zalecam ostro¿no¶æ.

P.S --> Film nie dzia³a na dzien 18.04.2005r. 19.48 Smile Mo¿e da³e¶ z³y link albo Ci konto usuneli Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
CmOs



Do³±czy³: 29 Gru 2004
Posty: 61
Sk±d: okolice Europy a konkretnie z Polski

PostWys³any: Pon Kwi 18, 2005 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie Djuke. Nie ba³em siê tego zgrzewaæ bo mieszanki by³o duuu¿o mniej ni¿ jest na g³ówce zapa³ki.Najwy¿ej by mi puk³o i nic wiêcej.
A poza tym mia³em przy zgrzewaniu na oczach okularki ochronne (zawsze zak³adam je do testów) tak dla bezpieczeñstwa - wiadomo BHB rz±dzi i wymiata Cool

P.S: a co do filmiku - z³y link. Tu jest dzia³aj±cy: FILMIK

_________________
Tylko ja i moja ............... PIROTECHNIKA!
www.repliki-broni.com
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Pon Kwi 18, 2005 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CmoS, mia³e¶ identyczny przypadek jak mój, mo¿e za wyj±tkiem tego ¿e ja u¿y³em diabelnie szybkiego P.Cz. Najwyra¼niej rurki termo to nie to, za mocne Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP