Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

ANAPAL2

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
robercik



Do³±czy³: 15 Mar 2007
Posty: 101
Sk±d: Gdynia

PostWys³any: Sob Kwi 26, 2008 11:57 pm    Temat postu: ANAPAL2 Odpowiedz z cytatem

rakiety.pomorze.pl
_________________
nie ma takiej rury na ¶wiecie, której nie mo¿na wystrzeliæ w kosmos


Ostatnio zmieniony przez robercik dnia Pi± Gru 03, 2010 12:06 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Maj 01, 2008 10:12 pm    Temat postu: Re: ANAPAL2 Odpowiedz z cytatem

robercik napisa³:
.....Dzieki konsultacjom z PINOTEM


Czy mogê wiedzieæ jakich to rad udzieli³ przesympatyczny kolega PINOT Question . Czy by³a to rada aby mieliæ saletre amonow± a mo¿e by³o ni± wprowadzenie AP celem przy¶pieszenia palenia siê AN Question Razz . A mo¿e jakie¶ ³atwo dostêpne lepiszcze do kupienia w sklepie budowlanym lub nawet na allegro Question Rolling Eyes .

Przyznam siê , ¿e paliwo rakietowe na bazie wy³±cznie AP mnie zassa³o wiêc du¿e silniki chwilowo lec± w k±t.

Macie tu pierwszy test paliwa na bazie AN ( czasami pisze AA ). U¿y³em korpus od Strusia. Paliwo nazwa³em WORAN ( jego istota to po³±czenie AN „z wora” plus proszek Mg ponad 5 % i dlatego nazywa siê to paliwo WORekAN )




Tak siê to cudo pali³o



Jako lepiszcze u¿y³em piankê monta¿ow± z OBI za 8 zeta.






Sk³ad paliwa : AA/Mg/PU : 60/20/20. Saletra z wora, tylko zmieliæ. Nie trzeba jej krystalizowaæ i obrabiaæ termicznie. Otwieramy worek i mielimy. Silnik z paliwem trzeba przechowywaæ w hermetycznych i suchym ¶rodowisku. Wtedy mo¿na jego trzymaæ latami. Pod wp³ywem wilgoci paliwo puchnie i silnik po jakim¶ czasie jest do zniszczenia.

Ni¿ej silnik w wiêkszym korpusie fi dyszy fi 7,5 mm. Jak widzicie paliwo ma POWERA. Teraz kilka testów koryguj±cych i macie paliwo opracowane dla konkretnego silnika.

Na prawo silnik wiêkszy, ten nowy jeszcze bez nazwy.



Na stanowisku ( obok korpus Strusia dla porównania )



Stop klatka z pracy silnika



No i film



Macie wiêc gratis paliwo na bazie AA pal±ce siê z kit±, widowiskowego ognia. A jak kto¶ ”kite” mniej lubi to czê¶æ Mg proszê zamieniæ na skrobiê, cukier puder, kawê inkê, m±kê, mo¿e byæ i ………….. mielone kocie ¿arcie - byle suche i zmielone.


Pozdr. A
Powrót do góry
robercik



Do³±czy³: 15 Mar 2007
Posty: 101
Sk±d: Gdynia

PostWys³any: Pi± Maj 02, 2008 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rakiety.pomorze.pl
_________________
nie ma takiej rury na ¶wiecie, której nie mo¿na wystrzeliæ w kosmos


Ostatnio zmieniony przez robercik dnia Pi± Gru 03, 2010 12:21 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Maj 02, 2008 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robercik napisa³:
....Jedyny silnik na amonówie publikowany na tym forum, który zadzia³a³ jak nale¿y to SR132 Ksarda.


ksard na niebolotach napisa³, ¿e ( widocznie wg niego a to te¿ moje zdanie ) nikt nie zrobi³ paliwa na AN "prosto" z wora. Wiêc jak to z tym jest Question . Sporo postów wcze¶niejszych zosta³o skasowanych, szczególnie te w Towarzyskich. Pewne wypowiedzi by³y kiedy¶ po¶rednio dla mnie obra¼liwe wiêc niestety ale tak ten ¶wiat jest urz±dzony, ¿e jednych siê lubi bardziej innych mniej. Skoro ma³o piszecie o swoich paliwach nie dziwcie siê te¿ mojej reakcji bo mia³a ona jeszcze jedn± spor± przyczyn±. ¦mieszy mnie pilnowanie jaki¶ tajemnic pewno z³amanego grosza nie wartych poniewa¿ paliwo na AN nigdy nie bêdzie produktem rynkowym. Je¶li jednak kto¶ co¶ ciekawego odkryje , ok, ma prawo do tajemnicy i poufno¶ci w opisie swoich dokonañ. Na Boga ale nie na saletrê amonow± jako utleniacz do amatorskich paliw Rolling Eyes .

Moje spore praktyczne do¶wiadczenie po jednym te¶cie mi powie czy jakie¶ paliwo jest obiecuj±ce czy nie. Wierzê w to, ¿e paliwo WORAN takim jest. Kilkana¶cie testów porobiê.

Aby co¶ sensownego napisaæ. Sporo o katalizatorach do paliw na AP i chyba AN jest tu --> United States Patent 4,391,660

My¶lê te¿, ¿e wielu m³odych ( choæby P2 ) zrozumie moj± niechêæ do wymiany informacji i w ogóle podtrzymania kontaktu bo ju¿ raz pewien glut o nicku Pingwin mnie tu "oplu³" i Ci co tu d³u¿ej siedz± wiedz± o co chodzi. Innym ryzkiem te¿ jest to, ¿e moge pisaæ z kim¶ a potem przeczytam o nim w gazecie - w nekrologu. Wiêc forum nauczy³o mnie sporej ostro¿no¶ci w kontaktach. Ze szkod± dla tych, których ceniê.


A.
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Maj 30, 2008 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robercik napisa³:
....Jak przeczyta³em Twojego posta to w³os mi siê zje¿y³ na g³owie.
Pisz±c odpowied¼ nie wiem po prostu czy siê ¶miaæ czy p³akaæ. Widzê ¿e swoj± niechêæ hodujesz wytrwale i podsycasz regularnie



No dobra, z opó¼nieniem ale siê przyznajê Confused. Zamiesza³em - skutek tego, ¿e kiedy¶ pisali¶my w Towarzyskich o polityce i niestety czym¶ tam poczu³em siê dotkniêty, ura¿ony. Sami widzicie , ¿e tematy o polityce i religii trzeba têpiæ Evil or Very Mad Wink

Przepraszam u¿ytkowników forum za to zamieszanie a koledze wobec którego okaza³em niechêæ ( choæ uwa¿am, ¿e nie przekroczy³em granic savoir vivr ) obiecujê solennie, ¿e bêdê unika³ odpowiedzi na to co napisze ( a pisa³ generalnie "³adnie" ) a je¶li to zrobiê to 10 razy przemy¶lê czy to co napisze jest pozbawione emocji i czy jest w 100 % merytoryczne. Dodam, ¿e nie zale¿y mi na tym kto pisze na forum. Umar³ król ( jeden dobry odchodzi ) - niech ¿yje król ( inni nie mniej lepsi tu wejd± ).

Po prostu jest nas tak ma³o, ¿e nie ma co siê dzieliæ bo i tak to tylko hobby.


Pozdr. A
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP