Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

ANAPAL2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
robercik

Do陰czy: 15 Mar 2007
Sk康: Gdynia

PostWys豉ny: Sob Kwi 26, 2008 11:57 pm    Temat postu: ANAPAL2 Odpowiedz z cytatem

rakiety.pomorze.pl

Ostatnio zmieniony przez robercik dnia Pi Gru 03, 2010 12:06 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Maj 01, 2008 10:12 pm    Temat postu: Re: ANAPAL2 Odpowiedz z cytatem

robercik napisa:
.....Dzieki konsultacjom z PINOTEM

Czy mog wiedzie jakich to rad udzieli przesympatyczny kolega PINOT Question . Czy by豉 to rada aby mieli saletre amonow a mo瞠 by這 ni wprowadzenie AP celem przy酥ieszenia palenia si AN Question Razz . A mo瞠 jakie 豉two dost瘼ne lepiszcze do kupienia w sklepie budowlanym lub nawet na allegro Question Rolling Eyes .

Przyznam si , 瞠 paliwo rakietowe na bazie wy陰cznie AP mnie zassa這 wi璚 du瞠 silniki chwilowo lec w k徠.

Macie tu pierwszy test paliwa na bazie AN ( czasami pisze AA ). U篡貫m korpus od Strusia. Paliwo nazwa貫m WORAN ( jego istota to po陰czenie AN „z wora” plus proszek Mg ponad 5 % i dlatego nazywa si to paliwo WORekAN )

Tak si to cudo pali這

Jako lepiszcze u篡貫m piank monta穎w z OBI za 8 zeta.

Sk豉d paliwa : AA/Mg/PU : 60/20/20. Saletra z wora, tylko zmieli. Nie trzeba jej krystalizowa i obrabia termicznie. Otwieramy worek i mielimy. Silnik z paliwem trzeba przechowywa w hermetycznych i suchym 鈔odowisku. Wtedy mo積a jego trzyma latami. Pod wp造wem wilgoci paliwo puchnie i silnik po jakim czasie jest do zniszczenia.

Ni瞠j silnik w wi瘯szym korpusie fi dyszy fi 7,5 mm. Jak widzicie paliwo ma POWERA. Teraz kilka test闚 koryguj帷ych i macie paliwo opracowane dla konkretnego silnika.

Na prawo silnik wi瘯szy, ten nowy jeszcze bez nazwy.

Na stanowisku ( obok korpus Strusia dla por闚nania )

Stop klatka z pracy silnika

No i film

Macie wi璚 gratis paliwo na bazie AA pal帷e si z kit, widowiskowego ognia. A jak kto ”kite” mniej lubi to cz窷 Mg prosz zamieni na skrobi, cukier puder, kaw ink, m彗, mo瞠 by i ………….. mielone kocie 瘸rcie - byle suche i zmielone.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
robercik

Do陰czy: 15 Mar 2007
Sk康: Gdynia

PostWys豉ny: Pi Maj 02, 2008 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rakiety.pomorze.pl

Ostatnio zmieniony przez robercik dnia Pi Gru 03, 2010 12:21 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Maj 02, 2008 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robercik napisa:
....Jedyny silnik na amon闚ie publikowany na tym forum, kt鏎y zadzia豉 jak nale篡 to SR132 Ksarda.

ksard na niebolotach napisa, 瞠 ( widocznie wg niego a to te moje zdanie ) nikt nie zrobi paliwa na AN "prosto" z wora. Wi璚 jak to z tym jest Question . Sporo post闚 wcze郾iejszych zosta這 skasowanych, szczeg鏊nie te w Towarzyskich. Pewne wypowiedzi by造 kiedy po鈔ednio dla mnie obra幢iwe wi璚 niestety ale tak ten 鈍iat jest urz康zony, 瞠 jednych si lubi bardziej innych mniej. Skoro ma這 piszecie o swoich paliwach nie dziwcie si te mojej reakcji bo mia豉 ona jeszcze jedn spor przyczyn. 妃ieszy mnie pilnowanie jaki tajemnic pewno z豉manego grosza nie wartych poniewa paliwo na AN nigdy nie b璠zie produktem rynkowym. Je郵i jednak kto co ciekawego odkryje , ok, ma prawo do tajemnicy i poufno軼i w opisie swoich dokona. Na Boga ale nie na saletr amonow jako utleniacz do amatorskich paliw Rolling Eyes .

Moje spore praktyczne do鈍iadczenie po jednym te軼ie mi powie czy jakie paliwo jest obiecuj帷e czy nie. Wierz w to, 瞠 paliwo WORAN takim jest. Kilkana軼ie test闚 porobi.

Aby co sensownego napisa. Sporo o katalizatorach do paliw na AP i chyba AN jest tu --> United States Patent 4,391,660

My郵 te, 瞠 wielu m這dych ( cho熲y P2 ) zrozumie moj niech耩 do wymiany informacji i w og鏊e podtrzymania kontaktu bo ju raz pewien glut o nicku Pingwin mnie tu "oplu" i Ci co tu d逝瞠j siedz wiedz o co chodzi. Innym ryzkiem te jest to, 瞠 moge pisa z kim a potem przeczytam o nim w gazecie - w nekrologu. Wi璚 forum nauczy這 mnie sporej ostro積o軼i w kontaktach. Ze szkod dla tych, kt鏎ych ceni.

A.
Powr鏒 do g鏎y
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Maj 30, 2008 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robercik napisa:
....Jak przeczyta貫m Twojego posta to w這s mi si zje篡 na g這wie.
Pisz帷 odpowied nie wiem po prostu czy si 鄉ia czy p豉ka. Widz 瞠 swoj niech耩 hodujesz wytrwale i podsycasz regularnie

No dobra, z op騧nieniem ale si przyznaj Confused. Zamiesza貫m - skutek tego, 瞠 kiedy pisali鄉y w Towarzyskich o polityce i niestety czym tam poczu貫m si dotkni皻y, ura穎ny. Sami widzicie , 瞠 tematy o polityce i religii trzeba t瘼i Evil or Very Mad Wink

Przepraszam u篡tkownik闚 forum za to zamieszanie a koledze wobec kt鏎ego okaza貫m niech耩 ( cho uwa瘸m, 瞠 nie przekroczy貫m granic savoir vivr ) obiecuj solennie, 瞠 b璠 unika odpowiedzi na to co napisze ( a pisa generalnie "豉dnie" ) a je郵i to zrobi to 10 razy przemy郵 czy to co napisze jest pozbawione emocji i czy jest w 100 % merytoryczne. Dodam, 瞠 nie zale篡 mi na tym kto pisze na forum. Umar kr鏊 ( jeden dobry odchodzi ) - niech 篡je kr鏊 ( inni nie mniej lepsi tu wejd ).

Po prostu jest nas tak ma這, 瞠 nie ma co si dzieli bo i tak to tylko hobby.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum