Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyrzutnie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 10:21 pm    Temat postu: Wyrzutnie Odpowiedz z cytatem

Witam!

Zakładam ten temat żeby pomówić trochę o różnych wyrzutniach (szczególnie tych które ktoś juz zbudował) i o ich konstrukcji. Ja mogę zaprezentować wyrzutnię kratową do niedużych rakiet. Długość prętów prowadzących to 100cm. Całkowity koszt budowy nie przekracza 4zł.





Materiały:
-6 patyków od fajerwerek
-pręt gwintowany 4mm
-4 pręty spawalnicze 4mm
-16 nakrętek 4mm
-kawałek sklejki ze skrzynki na owoce
-jakiś pręt długości 120cm lub listewka
-vikol

Narzędzia:
-wiertarka i wiertło 4mm
-piła do metalu
-metr
-lutownica i cyna

Chciałbym żebyście opisali swoje wyrzutnie i najlepiej dali jakieś zdjęcia. Pewnie ułatwi to innym forumowiczą budowę. Zresztą sam jestem ciekaw z czego startujecie swoje rakiety, mogę jeszcze dodać że wcześniej startowałem z prowadnic prętowych ale to nie to. Po prostu nie lubię wystających zaczepów.
Edit; Uściśliłem Smile


Ostatnio zmieniony przez Kacper dnia Wto Lut 28, 2006 10:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rafael31



Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 85
Skąd: jesteś?

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie odnośnie wyrzutni a nie wiem gdzie napisac,
robię właśnie swoją pierwszą rakietę jest juz prawie skonczona i zabrałem się za zrobienie wyrzutni problem w tym że nie mogę znależć cienkiego i długiego pręta mam tylko kij taki jak od szczotki ale z zaokrąglonymi koncami ma on długość 115cm i szer 2,5cm. Czy nadaje się on na prowadnice do rakiety? planuje dodatkowo nasmarować go jakims mazidłem np masłem Laughing żeby zmiejszyć tarcie.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedz bo w modelarstwie jestem ciemny jak .... murzyna Rolling Eyes

_________________
przepraszam za błędy;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP