Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Wasz pierwszy, udany start.
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Ciechan

Do陰czy: 10 Lis 2004
Sk康: Szczecin

PostWys豉ny: Nie Mar 27, 2005 9:55 am    Temat postu: Wasz pierwszy, udany start. Odpowiedz z cytatem

To m鎩 debiut na tym forum. Chcia豚ym wiedzie, kiedy, w jakich okoliczno軼iach po raz pierwszy uda這 si Wam oderwa rakiet od ziemi. Jakie macie wspomnienia z t chwil?

Mo瞠 zaczn jako pierwszy. Wczoraj, moja rakieta odlecia豉 Smile. By豉 to moja sz鏀ta produkcja (wcze郾iej zawodzi造 lonty Smile. Silnik w豉snej pordukcji, z doklenojym czubkiem i statecznikami wzlecia na wysoko嗆 oko這 20 metr闚. Ca這嗆 odby豉 si w atmosferze dymu i mojej rado軼i Very Happy.

Czekam na Wasze relacje!
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
maxlam
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Mar 27, 2005 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to kto ju napisa na forum:

"Silniczek zawsze leci tylko ziemia czasem nie chce si odczepi"

Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
jaskiniowiec

Do陰czy: 22 Lut 2004
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Nie Mar 27, 2005 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak odpali貫m sw鎩 pierwszy silniczek (poczciwa WT 5ka) to z wra瞠nia uciek貫m do domu
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
alpha

Do陰czy: 24 Mar 2004

PostWys豉ny: Nie Mar 27, 2005 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja pierwsza dzialajaca rakieta, a wlasciwie kijanka wzleciala do gory po czym zaczela skrecac. na wysokosci okolo 6m leciala juz poziomo, leciala tak jakies 30m i roztrzaska豉 sie o pobliskie drzewo.... mimo to bylo fajnie Wink
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
dziadek kermit

Do陰czy: 25 Kwi 2003
Sk康: z okolicy "畝bido趾a"

PostWys豉ny: Nie Mar 27, 2005 4:43 pm    Temat postu: 1967 Odpowiedz z cytatem

K豉niam si pi瘯nie:)
czerwiec 1967 kijanka z 逝ski od dubelt闚ki, paliwo saletra z cukrem ( na oko ( czyli ja te na oko Wink zaczyna貫m )) kana zrobiony gwo寮ziem.
Poszzzz豉 na polach pod Radomiem. I do tej pory mnie to rajcuje !! Cholera ale to dawno by這 Shocked Exclamation

Ma造

Do陰czy: 31 Sie 2002
Sk康: krak闚

PostWys豉ny: Nie Mar 27, 2005 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Moje pierwsze rakietki to te by造 kijanki -- na ubijanej saletrze lub czym podobnym do czarnego prochu.Ledwie si toto odrywa這 od ziemi.
Ciekawy mia貫m wtedy spos鏏 "rozumowania" -nie zna貫m jeszcze "kana逝" a zwi瘯szenie powierzchni spalania uzyskiwa貫m robi帷 coraz wi瘯szej srednicy silniczki Very Happy Ale to by這 tak dawno 瞠 nawet najstarsi g鏎ale nie pamietaj.Mia貫m wtedy ko這 13 lat.

Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Mar 27, 2005 6:44 pm    Temat postu: Re: 1967 Odpowiedz z cytatem

kermit napisa:
..........
czerwiec 1967 kijanka z 逝ski od dubelt闚ki.............
Poszzzz豉 na polach pod Radomiem.......Cholera ale to dawno by這 Shocked Exclamation

A dziadek mojej zony 15 lat temu - niech mu ziemia lekk b璠zie - jeszcze mi m闚i, 瞠 w lato 67 jaka rakieta spali豉 jemu stodo喚 Shocked . A tera wiem juz kto to Wink

Pozdro A Wink

PS. Ech, gdyby dziadek 篡 to bym jemu ..... Evil or Very Mad
Powr鏒 do g鏎y
dziadek kermit

PostWys豉ny: Nie Mar 27, 2005 8:44 pm    Temat postu: wszelkie zbie積o軼i Odpowiedz z cytatem

K豉niam si pi瘯nie Very Happy
Wszelka zbie積o嗆 nazwisk dat i sytuacji.... Laughing Laughing Laughing
Ma這 si nie posika貫m... Laughing Laughing Laughing

do tego to akurat si nie przyznaj ale jeden qrnik kiedy mi si uda這 g這wic fb zbombardowa AAAALE PI艼NA KATASTROOOOFA kury spieprza造 jak cholera, a ja tyyyyyy蕞蕞蕞蕞.
niemniej niesamowicie si ciesz 瞠 widz znowu Starego Kocura, kt鏎y majta ogonem Very Happy

Ostatnio zmieniony przez dziadek kermit dnia Nie Mar 27, 2005 9:07 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
piroman

Do陰czy: 16 Cze 2004

PostWys豉ny: Nie Mar 27, 2005 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pierwsza kijanka... Very Happy posz豉 do嗆 wysoko po czym musia貫m salwowa si ucieczk za pobliskie roz這篡ste drzewo bo zacz窸a spada w moj stron Wink nigdy "ten pierwszy raz" nie jest idealny prawda? Laughing
Powr鏒 do g鏎y
Ciechan

Do陰czy: 10 Lis 2004
Sk康: Szczecin

PostWys豉ny: Pon Mar 28, 2005 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mo瞠 zawsze jest idealny, bo w ko鎍u polecia這... Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
Hubcio

Do陰czy: 05 Sty 2005
Sk康: tiaaa

PostWys豉ny: Pon Mar 28, 2005 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Moja pierwsza rakietka to byl niez造 prymityw.
Mianowicie silnik to dwa zlaczone ze soba kapsle od w鏚y z 4 malutkimi dyszami.
taki oto silnik wsadzony do modelu rakiety.paliwem byl proch z II wojennego naboju . Gdy to odpalilem wzlecialo na jakies p鏊 metra i ta鄉a kt鏎 sklejone by造 kapsle stopila si a kapsle ,,rozl帷zyly sie,, i przecielu rakiete.
Ale i tak cieszylem sie z tego lotu Smile to bylo jakie 1,5 roku temu.
Zato druga pr鏏a byla bardzo dobra silnik byl kupny rakiete sam zrobilem i odpalilem z wy簑tni rakieta poleciala jakies 50 metr闚 w g鏎e i jakie 30 w bok.

Smile
Powr鏒 do g鏎y
maslak666

Do陰czy: 27 Wrz 2003
Sk康: Radom

PostWys豉ny: Pi Lip 01, 2005 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pierwsza to by造 tamte wakacje - skrzy穎wanie dr鏬 gdzie na moim osiedlu - wzlecia豉 na jakie 10m w g鏎 i spad豉 Very Happy . Pierwsza co mi nie wybuch豉... Rado軼i by這 co nie miara, bo to oznacza這 pocz徠ek (jak瞠 udany Laughing ) wielkiego hobby Very Happy .

Ps. Kermit wpadnij jeszcze kiedys do Radomia Wink . Zapraszam serdecznie Very Happy .
Powr鏒 do g鏎y
dziadek kermit

PostWys豉ny: Sob Lip 02, 2005 6:22 am    Temat postu: Radom Odpowiedz z cytatem

K豉niam si pi瘯nie Very Happy

Zawsze z przyjemno軼i wpadam do Radomia je郵i mam po drodze. Mo積a troch powspomina, ale kumple si rozlecieli po 鈍iecie i szukaj teraz ich jak wiatru w polu. Przechlapane Crying or Very sad A te dzikie pola za lubelsk drog ko這 Brzust闚ki ju si na poligon nie nadaj bo osiedle na nich wyros這. A Daleka ju prawie w 鈔odku miasta jest , a kiedy za Dalek to by造 pola a okiem si璕n望.

Zawsze jak jad z Warszawy poci庵iem to nie mog wytrzyma i musz poogl康a przez okno stare k徠y, ju tak od Lesiowa mnie nosi po korytarzu. A uspokajam si dopiero przed dworcem.

Cholera zaczynam jak dziadek zgredzi Exclamation Prosz mi wybaczy.
Niemniej Ma郵ak jak b璠 jecha do Radomia to dam zna i mo瞠 si spotkamy.

Go嗆

PostWys豉ny: Wto Sie 30, 2005 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odpal moj miendzyplanetarn kijank w 鈔ode
Powr鏒 do g鏎y
tryt

Do陰czy: 19 Maj 2004
Sk康: Gda雟k

PostWys豉ny: Czw Wrz 08, 2005 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Rok 1999...........dzie po sylwestrze...................znalaz貫m silnik od rakiety (a raczej rurk z dysz bez paliwa) na trawniku...................
napchalem j saletr z cukrem...............zatyczka z foli alu zalana stopioym plastikiem Twisted Evil ...............lont z zimnego ognia........korpus i stateczniki z papieru Laughing ....................start z 豉wki na 鈔odku osiedla..........majestatyczny lot nad blokiem......i londowanie za parkingu z drugiej strony............. Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
Jacek R.

Do陰czy: 03 Wrz 2004
Sk康: Z 陰k Arkadii a tak serio Krak闚

PostWys豉ny: Czw Wrz 08, 2005 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja pierwsza rakieta to jak mialem moze 9 lat myslalem ze jak napcham saletry z cukrem do puszki z piwa i podpale lontem przez mala dziurke to wybuchie Smile a ona zeczela lata... normalnie wtedy sie zarazilem rakietami... Pozdrawiam i udanych lot闚!!!
wamp30

Do陰czy: 08 Lip 2004
Sk康: Z domu

PostWys豉ny: Pi Wrz 09, 2005 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Moje pierwsze rakietki odpala貫m nied逝go po katastrofie tego wachad這wca "Columbia" czy jako tak. Skoro mi nie wychodzi造 bo tak fajnie si zapala造 na wyrzutni to je nazywa喚m Colubmia 1,2,3 itd. Very Happy
A kt鏎ego zimowego dnia kombinowa貫m z zaciskanym silniczkiem, kt鏎y mia startowa jako kijanka. By to sikniczek z kartonika po srajta鄉ie nawini皻y na marker i z kana貫m od gwo寮zia. Paliwo jak zwykle KNO3+Cukier puder+troch siarki. Przygotowa貫m kijanke i na poligon Very Happy . I my郵a貫m 瞠 pewno b璠zie za s豉ba i nawet sie od ziemi nie oderwie wi璚 j poprostu na wzniesieniu ustawi貫m i odpali貫m lont. A ona normalnie jak taki pocisk z Bazooki Very Happy wystartowa豉 i przelecia豉 jakie 20m tak pod lekkim k徠em i wpad豉 w 郾ieg. Potem z u鄉iechem od ucha do ucha poszed貫m do domq i my郵a貫m jak to powt鏎zy Very Happy

PS
Niewiem czy tylko ja tak mam ale jak odpalam jak捷 kijanke to potem niemoge jej znale潭 jak spadnie Rolling Eyes Shocked . Zawsze gdzie鈍 trawe wpadnie i jak kamie w wode Razz Confused .

Do陰czy: 03 Wrz 2004
Sk康: Z 陰k Arkadii a tak serio Krak闚

PostWys豉ny: Sob Wrz 10, 2005 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zwykle dokladnie obserwuje gdzie leci zeby szczatki poddac ogledzinom. Ale fakt nieraz trodno znalesc zwlaszcza jak na ziemi sie nie dymi... to jest problem. Pozdrawiam.
stuf

Do陰czy: 03 Pa 2005
Sk康: warszawa

PostWys豉ny: Sob Pa 15, 2005 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dokladam mala bateryjke do zegraka i diode.. zawsze znajduje a proby moge robic tylko w nocy... pozatym stawiam je pionowo i zwykle laduje od mnei jakies 10 metrow Smile
Powr鏒 do g鏎y
w庵lik

Do陰czy: 06 Lis 2005
Sk康: a bo ja wiem

PostWys豉ny: Czw Lis 10, 2005 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja pierwsza rakietka polecia豉 ze 2 lata temu.Silnik z rurki plastikowej, dysz z drewna a paliwo to karmelka. rakieta polecia豉 30m w g鏎 silnik wybuch, sila wybuchu wyrzuci豉 spadochron a rakieta znisiona przez wiatr wyl康owa豉 na dachu(niewiem jakim cudem spadochron ocala, rakiet odpala貫m na g鏎ce)
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum