Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mlyn kulowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciek888



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 21

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.

Najpopularniejszymi młynami są jak wiadomo te podparte dwoma napędzanymi wałami, ja postawiłem na rzadziej stosowane rozwiązanie. Dlaczego? Już piszę.
Ale od początku, jak wszystkie moje maszyny ma zasilanie 230V, a bazyje na elementach starej pralki automatycznej, dzięki czemu ma obroty ok. 60 obr/sek.

Do wału po drugiej stronie koła pasowego dokręca się odpowiedni pojemnik w którym następuje mielenie.

W tym przypadku pojemnik aluminiowy zawierający przykład mielników do substancji takich jak np. KNO3, do mielenia np. węgla lepsze są mniejsze mielniki ale za to w dużo większej liczbie.
Odłączany napęd służy jeszcze jednej funkcji, a mianowicie po zamocowaniu większego pojemnika o odpowiednim kształcie zmienia się w wytaczarkę do gwiazdek zwaną stars roller:

Szkoda że niema takiego tematu gdzie każdy mógłby się pochwalić, ja się nie odważyłem żeby takowy założyć.

Pozdrawiam,
Maciek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafael31



Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 85
Skąd: jesteś?

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciek888 napisał:
ma obroty ok. 60 obr/sek

Mam nadzieje ze sie pomyliłeś i powinno być 60 obrotów na minute bo to co napisałeś troche mija sie to z celem... kula mają swobodnie sie unosić i spadać na dno młyna a u ciebie przy 60 obr. na sek działa potężna siła odśrodkowa wszystko przylega do sciany ( domyslam sie bo praw fizyki nie oszukasz) prubowałeś coś mielić w tym młynie?

_________________
przepraszam za błędy;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciek888



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 21

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silniki klatkowe produkowane w Polsce/europie/świecie mają prędkości rzadko przekraczające 2840 obr/min, a tu jest dodatkowe przełożenie, więc po co te wywody?
Moja pomyłka powinno być 60 obr/min

Pozdrawiam,
Maciek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MnichU



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Z klasztoru

PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

W ramach zrehabilitowania się na forum postanowił zrobić młynek kulowy.
Dosyć prosta budowa. Składa się jak widać z kilku niewielkich belek, silnika od drukarki hp, oraz wałków z tej samej drukarki, Łożysko ABEC 5, Włącznik 2 pozycyjny Cool Młynek kreci się równo z prędkością 60obr/min

Tutaj kilka fotek:
Cały młynek gotowy do pracy:
http://www.infinity666.republika.pl/DSC01251.JPG
Silnik od drukarki hp:
http://www.infinity666.republika.pl/DSC01252.JPG
Łożysko ABEC5 oraz wałki
http://www.infinity666.republika.pl/DSC01253.JPG
Druga storna młynka:
http://www.infinity666.republika.pl/DSC01254.JPG
Włącznik, silnik ...
http://www.infinity666.republika.pl/DSC01255.JPG

A tutaj jeszcze daje filmik z pracy młynka
http://video.google.pl/videoplay?docid=-5046011654133242731&hl=pl

Wszelkie pytania proszę pisać na PW

Pozdrawiam
MnichU

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rambooster



Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 4

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, chciałem się tu pochwalić młynem kulkowym Very Happy Wsad to jakieś 300g chemikaliów a kulek tak około 1 kg (20 parę stalowych, czekam narazie jeszcze na Pb-Sb od Artpi`ego Very Happy).

W sumie to odradzam korzystanie z kulek z łożysk bo są pełne smaru, i chodź zmieliłem węgiel na pył (przez noc) efekty nadal nie są zadowalające, podejrzewam że to przez ten smar (chodź dołożyłem starań by go usunąć... lata pracy w łożyskach ze smarem jednak robią swoje Razz).

Co do konstrukcji- silnik z wycieraczek od malucha zasilany zasilaczem AT (one są o tyle dobre te zasilacze od kompów że na linii 12V czyli tej co nam trzeba dają zawsze najwięcej prądu- w moim chyba daje z 12A- mając zasilacz PC można zakładać że połowa jego mocy idzie na linie 12V). Do silnika przyklejony taki pręcik z zębami, co wchodzi do przekładni od wiertarki która jest zaciśnięta na wałku od drukarki. Oba wałki są osadzone na łożyskach od deski Smile. Pręcik przykleiłem tak, że najpierw zrobiłem taką tulejkę z nakrętek (3 8-mio i 1 10-cio mm) która nachodzi na ślimak w silniku i do której wchodzi pręcik ucięty z wirnika z tej zepsutej wiertarki z której mam przekładnie. Wszystko sklejone jest specjalnym klejem do metalu JB weld (można też użyć odpowiednika) który ma wytrzymałość na rozciąganie jakieś 1t/cm^2, więc jest bardzo chędogi Very Happy nazywają go spawaniem na zimno, co potwierdzam. Cene niestety ma też chędogą- za cenę około 20 zł dostaje się 2 tubki (bo jest dwuskładnikowy) wielkości tubek distalu (czyli jakieś 8 cm).

Reszta klejona klejem na gorąco, zadymista sprawa Smile. A podstawka na silnik robiona tak, że połączyłem wszystko ze sobą, silnik na korku od wódki postawiłem, wsunąłem pod to kartke A4 i zagiąłem do góry by powstało pudełko do którego wlałem kaki demona jak to nazywamy, czyli kleju do płytek ze szkłem wodnym.
Uff- jak ktoś to przeczytał to albo robi młyn kulkowy, albo nie ma nic do roboty i się nudzi Razz. Ale jato lubie opisać dokładnie... Jakieś pytania jeszcze? Very Happy aha- silnik po nocy pracy ledwo ciepły Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piromarek



Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Nie martw się wielkością. Najlepiej gdy mielniki są w różnych rozmiarach.
W swoim młynie zastosowałem porcelanowe kule o średnicach od 5mm do 40mm. Działa i mieli bardzo drobno.

pozdrawiam


Piromarek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sevjij



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 2

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wałki mosiężne NIE iskrzą.
Kulki metalowe .. no tu nie masz, żadnej pewności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
IrkaceK



Dołączył: 23 Lip 2002
Posty: 214
Skąd: te piękne kolory ?

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest wlasnie ewenement... Na zagranicznych forach podstawowe narzedzia jak np. mlyny kulowe robia wg. prostych, sprawdzonych wskazowek, a skupiaja sie na gwiazdach itp... U nas kombinuje sie jak sobie skomplikowac zycie Very Happy

Zmniejszajac napiecie, spadnie tez moc... Nie prosciej zastosowac najprostsza przekladnie z dwoch drewnianych krazkow i paska gumowego?
Mialem mlynek na silniku 1400obr/min i 100W i zamiast kombinowac z napieciem mialem po prostu przekladnie. 3kg kul + 1,5kg prochu nie bylo problemem i pewnie moglbym spokojnie podejsc do jakis 6kg (jak nie wiecej) wsadu, ale to juz wieksza rura bylaby potrzebna.


Pozdrawiam i zycze powodzenia!

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krzysiek



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 23
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Mar 01, 2008 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkość kul jest zależna od tego jakie rozdrobnienie chcesz osiągnąć, im mniejsze kule (oczywiście fajnie żeby tez miały swoją masę) tym drobniejszy proszek uzyskasz, im więcej ich będzie tym szybciej, chodź na dużych też da się doprowadzić do dobrego rozdrobnienia...

śrut jest troszkę już za mały i za lekki, waży mniej niż gram, najlepiej by było uzbroić się w różne rodzaje kulek i najlepiej szklanych, znajdziesz je na "giełdzie kulek" (wpisz se w google) gość działa też na allegro, sprzedaje różne rozmiary, zacznij od 7mm skończ na rozmiarze 2,5 cm powinno być dobrze, ja sam używam 3 cm, 1,2 cm i 0,7, w ilości do 10 sztuk każdego rozmiaru, nie wszystkie mam szklane, ale metalowe też dają radę
szkło ma duży współczynnik tarcia i z tego co czytałem jest najlepsze do tych celów, poza tym nie iskrzy ale się elektryzuje... a więc jak używasz metalowego bębna to fajnie było by uziemić całą konstrukcję, żeby booom nie było, skoro masz izolowany wałek możesz to zrobic w taki sposób, że montujesz drucik od uziemienia tak, żeby dotykał puszki, zarazem bedzie powstrzymywał jej wędrówkę na wałkach, tylko musisz się upewnić, czy rzeczywiście jest to uziemienie (mam na myśli w gniazdku) bo kiedyś tak łączyli, że uziemienie podłączało się pod kabel zerowy a to już nie jest to samo...

chyba do konca nie rozumiesz zasady działania młyna kulowego...
nie chodzi w nim o to, że kule spadają i się robi proszek, widziałeś jak zachowuje się beton w betoniarce?
kule znajdujące się w środku turlają się w danej masie (proszku) słowa mi brakuje... toczą się w tym samym kierunku ale względem siebie oddziaływują na siebie wytwarzając tarcie, spróbuj 2 wałki, czy kulki zatknąć ze sobą i obracać w tą samą stronę, zauważysz, że bedzie ci ciężej niż jak byś to robił w 2 różne, mieszanka dostająca się między kule jest wtedy przecierana i rozdrabniana bardzo dokładnie

najlepiej jest robić z elementów dość mocnych np, rurki metalowe, wcześniej pisałem o nich, plastik jest mało wytrzymały, chociaż są wyjątki, amortyzować to ci nie za bardzo będzie, prędzej wpadnie w drgania i zacznie podbijać ci cały bęben, jednym słowem zacznie interferować troszkę, i bęben bedzie ci spadał z wałków, ewentualnie doprowadzi to do szybkiego zużycia materiałów

_________________
... nic wielkiego nie przychodzi mi do głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Nie Mar 02, 2008 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiek napisał:
wielkość kul jest zależna od tego jakie rozdrobnienie chcesz osiągnąć, im mniejsze kule (oczywiście fajnie żeby tez miały swoją masę) tym drobniejszy proszek uzyskasz
G... prawda. Duże kule mielą także na drobny proszek. Najlepiej mieć kule średnicy 1cm i w górę. Poniżej 6mm już prawie nie mielą (za lekkie). Najważniejsza jest waga kul.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
=FreaK=



Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 14

PostWysłany: Nie Mar 02, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem ślepy czy tam nie podali cen? Interesuje mnie cena tego młynka kulowego http://www.retsch.com/products/milling/ball-mills/mm-400/ .

PS
czy w nim można mielić gotowy pcz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i po co próbujecie zrobić z tego perpetum mobile...

ja mam łożyska jakieś 5mm większe od pręta, okleiłem sobie pręta taśmą papierową, kulowy ani razu mnie nie zawiódł...
wszystko prowizorka, nie miałem długiego pręta - połączyłem 2 ze sobą owijając je kupą taśmy. i Było dobrze, było bo teraz stoi sobie smutny

ponawiam fotkę



Aby działało, nie kombinujcie jak koń pod górę

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szkamil



Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 5
Skąd: Łańcut

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oto mój kulkowiec Smile silnik od chłodnicy od auta Smile


FILMIK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gwidon997



Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 2
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nostra napisał:
i po co próbujecie zrobić z tego perpetum mobile...

ja mam łożyska jakieś 5mm większe od pręta, okleiłem sobie pręta taśmą papierową, kulowy ani razu mnie nie zawiódł...
wszystko prowizorka, nie miałem długiego pręta - połączyłem 2 ze sobą owijając je kupą taśmy. i Było dobrze, było bo teraz stoi sobie smutny

ponawiam fotkę



Aby działało, nie kombinujcie jak koń pod górę

Prowizorką to jest mój stary młyn wygląda okropnie ale jakos działa robię nowy bo ten jest za maly silnik słaby i wogóle. Kiedy go robiłem próbowałem zrobić tak jak ty okleilem tasma malarska za cienki wal wbilem lozyska i
Miało to takie opory że ledwo co sie kręciło (łożyska nie były idealnie prostopadle do walu) pewnie gdybym tak zostawił to łożyska po kilku mieleniach zuzyly by sie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sokal



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 2

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i ja się pochwalę swoim młynkiem Zrobiony ze starej drukarki.

Link 1
Link 2
Link 3
Link 4 - wałek żelazny obklejony izolacją zamiast kul (waga: ok. 400g)

I jeszcze filmik z działania: klik!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
rex123



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 53

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem w trakcie "projektowania" młynka kulowego, namiary na porządnego tokarza mam, poszczególne częsci wyszukuję i obserwuję, aby młynek był wykonany w jak najmniej prowizoryczny sposób. Mam jedną wątpliwość dot. silnika. Zdecydowałem się na prąd stały, mam schemacik prościutkiego regulatora obrotów (sterowanie silnika prądem impulsowym, sterowanie tranzystorem mocy). Upatrzyłem sobie 3 silniki:
http://allegro.pl/item369035452_silnik_110_v_90_w_3000_o_min_dc.html
http://allegro.pl/item368872199_silnik_silniki_dc_21_6v_1800rpm_50w_f_vat.html
http://allegro.pl/item368872198_silnik_dc_z_przekladnia_dunkermotor_24v_680rpm.html
Mam wątpliowsci, który z nich będzie najlepszy. Młyn będzie obsługiwał maksymalnie 1,5-2 kg bemben; konstrukcja młyna będzie podobna do tej zaprezentowanej przez Małego na 1. stronie tematu. W przypadku ostatniego silnika najprawdopodobniej zrezygnował bym z przekładni i podłączył silnik bezpośrednio pod wał (o średnicy zew. 10-12 mm). Drugi i trzeci silnik mam zamiar zasilać z zasilacza na "zdobycznym" trafku 13 V 4 A. Do pierwszego silnika będe zmuszony kupić nowe trafko (60-80 V, min. 1,5 A). Prosiłbym o radę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malutki .45



Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 96
Skąd: ze Wschodu

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto mój młynek kulkowy. Zrobiłem go z krajalnicy i globusa zwędzonego ze szkoły Twisted Evil Stelaż zrobiłem ze starej szuflady bo mi sie z desek nie chciało zbijać. To czarne coś na brzegu szuflady to regulator obrotów z wiertarki. Jak do tej pory nie widziałem żeby ktoś robił młynek z globusa toteż postanowiłem zamieścić pare fotek na forum.




Co o tym myślicie Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dominik.megadeth



Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 20
Skąd: Ostrowiec Św.

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Chciałbym przedstawić mój młynek kulowy.
Napęd stanowi silnik DC z przekładnią. Nominalnie jest on na 24V ale ja używał zasilacza od komputera (12V) i jak dla mnie jest ok.
Silnik jest w obudowie z paneli podłogowych i jest chłodzony.
1 wentylator wieje prosto na silnik, a 2-gi wyciąga powietrze z komory. Silnik ma wałek 6mm (ścięty).
Ja mam przejściówkę z 6 na 8 mm (8mm odchodzi od bębna).
Silnik nawet pod 12V ciągnie 2.5 kg kul + 0.5 "czegoś tam co mielimy"
Bęben to duża puszka po farbie (chyba 3 litry, ale nie jestem pewien)
Bęben opiera się na rolkach (tak, to te normalne co dzieci jeżdżą)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/639ab227e75cef2a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23445c0f611a69cb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6def758a231b3ca5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4bc4af79b4503ce1.html

Filmik jak chodzi zamieszczę wieczorem.

Jak ktoś by był zainteresowany, mam do sprzedania prawie identyczny silnik jak w moim młynku.
Wygląda tak samo, ma za to mniejsze obroty(pod 12V oczywiście), ale ze wzrostem napięcia automatycznie wzrasta prędkość więc można regulować. Pod 12V ma 27 obrotów na min. Pod 24 nie sprawdzałem,ale na pewno więcej. Jest za to "mocniejszy"
Pod 24V Byłby idealny nawet do większego młynka niż ja mam.
Silnik nie jest ze szrotu, jest nowy LECZ NA WAŁKU WIDAĆ ŚLADY ŚRUBY (testowałem do młynka), zresztą widać na fotce. Są też, lekkie zabrudzenie(długo leżał)
Silnik jest cichy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/234e1eaf7a41caa4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c92aa5c8f6cee746.html

FILM: http://www.youtube.com/watch?v=mCk8AI7L5p8

Cena: myślę, że na początek 50zł, jak nie będzie zainteresowania to trochę zejdę. Pisać na PW, GG - 5295533, albo megadeff@gmail.com

yetihehe: przeniosłem link o filmie Wink

_________________
Fakt niezaprzeczalny...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
prytul



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich...
Chciałbym przedstawić mój pierwszy młyn kulowy.
Bęben wykonany jest z rury PCV fi=110mm długość 28 cm. osadzony w dwóch mufach PCV które umożliwiają zamontowanie zatyczek. Całość toczy sie na kółkach meblowych. Do napędu posłużył silnik od wycieraczek z Golfa III. Silnik ma dwie prędkości pierwsza to 60 obr./min a druga to 75 obr./min. Napęd z silnika przekazywany jest przez odczepiany przegub mocowany centralnie do bębna. Zamontowane jest chłodzenie silnika w postaci wentylatora komputerowego 12 volt osadzonego w tubie z PCV.
Całość zasilana jest prostownikiem 12 V 4A.
Za mielniki posłużyły kule stalowe kute i odlewane zakupione w Castoramie.
Rozmiar kul to: fi=15 mm 10 szt. fi=20 mm 10 szt. fi= 25 mm 15 szt. fi=24 mm 7 szt. (kulki z łożyska wytrawiane kwasem solnym w celu zmatowienia powierzchni). Walce fi= 20 mm długość 20-25 mm 21 szt.
Młyn sprawuje sie bardzo dobrze. Wsad o wadze 1 kg. nie stanowi dla niego najmniejszego problemu. Temperatura silnika po 12 h pracy nie przekracza 40 stopni Celsjusza.

Jest to silnik od wycieraczek od WW Golfa III i bodajże jakiegoś modelu Audi.
Na szrocie taki silnik to około 30 zł. Ja zapłaciłem 40 zł. ale tylko dlatego że był on z mechanizmem poruszającym wycieraczki. Gościowi nie chciało sie tego rozbierać więc wziąłem silnik z całym mechanizmem.

Zamieszczam zdjęcia i link do filmu.








http://pl.youtube.com/watch?v=9hyyu1u_PbQ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Walduś



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 52
Skąd: z HONC

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasilacz musi być co najmniej 4-5A a biorąc pod uwagę długi czas ciągłej pracy dość solidny .Ja bym proponował prostownik do ładowania akumulatorów choć nie każdy się będzie nadawał bez przeróbek.
_________________
Walduś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP