Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mlyn kulowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azzazel



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 38
Skąd: długośc 18,6666667 E szerokość 50,2833333 N

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA preferuje zwykłe stalowe kule z łożysk i nakrętki są ciężkie wytrzymałe na tarcie łatwe do zdobycia TANIE i super mielą no można mieć obawy przy mieleniu PCZ ale osobiście mielę lekko wilgotny (ileż to trzba tej wilgoci i już proch traci swoje własciwości zapalne a wcale się nieskleja i niezagniata Smile ) mój młyn ma wsad na 250g (niejest to najpiękniejszy młyn jaki widziałem ale za to robiąc go udowodniłem sobie że można zrobić coś z niczego w około 2h Cool ) i jest dość agresywny Twisted Evil obraca się chyba 3 może 5 razy na sekunde tak ze cały stół wibruje Very Happy .
Jako napęd 2 silniki ( jeden pracuje jeden odpoczywa ) z pompy z pralki POLECAM drógi z suszarki Wink ido tego 2 WENTYLATORY do chłodzenia pcz mielę ok 8 -10 h
W odpowiedzi na twoje pytanie --- pręty mosiężne możesz kupić w hipermarketach budowlanych castorama itd ale to KOSZTUJE
A jeśli chcesz mieć super kulki TO KUP SOBIE PORCELANOWE Very Happy
gdzieś widziałem sprzedawali jak znajdę to napiszę Rolling Eyes
Pozdro

_________________
GLIWICE --> moje miasto Very Happy

My kingdom of heaven...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
młody chemik



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 16
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieliłem pierwszy raz w swojim młynie, jeszcze nie miałem czasu zajżeć jak wyszło, niestety jutro wyjeżdzam! Mieliłem węgiel ale dosyć krótko bo tylko 1,5h silnik po godzinie był lekko ciepły ale do stopnia gorącego (niebezpieczeństwo przegrzanie) brakowało mu jeszcze 2h pracy.
Niestety pojemnik z porcelany jest za ciężki i obraca się bardzo powoli muszę wymienić na lżejszy z PCV. Obracanie się pojemnika za wolno powoduje że kamienie w środku nie kręciły się i nie spadały na substancję mieloną ale tylko ją rozcierały można bylo to poznać po dźwięku. W weekend za dwa tygodnie jak zdąże kupić pojemnik to będe prowawadził dalsze próby z młynkiem.

Pozdrawiam
P.S. Jutro wyjeżdzam więc nie będe mógł odpisywać na pytania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
walenty



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 3

PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 1:39 am    Temat postu: MÓJ PIERWSZY MŁYN Odpowiedz z cytatem

Cześć jestem nowicjuszem i chciałbyem się podzielić fotkami z mojego młyna jaki udało mi się zbudować (jest on dość duży i potrafi mielić wiele wsadów na raz!) Jeżeli ma ktoś pytania odnośnie tej konstrukcji proszę pytać.
Załączam pierwszy raz zdjęcia, więc nie koniecznie znajdą się w tym poście

http://img53.imageshack.us/my.php?image=p9210022lz1.jpg
http://img326.imageshack.us/my.php?image=p9230033dj6.jpg
http://img278.imageshack.us/my.php?image=p9230035pc3.jpg

Nie pisz wielkimi literami, poprawiłem to / P2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piromarek



Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 6:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Bardzo ładny młyn, przyznam.
Udało się Koledze uzyskać tę kompaktowość, że się wyrażę, która w mojej konstrukcji niestety uciekła Smile .
A i wykonanie staranniejsze od wielu tu prezentowanych urządzeń.

Niestety nie ma nic za darmo.

Mógłbyś przybliżyć skąd pozyskałeś poszczególne elementy? W szczególności te piękne Smile gniazda łożyskowe.


pozdrawiam

Piromarek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gniazda łożyskowe do nabycia w dobrych sklepach z łożyskami. Też takich używam. Produkcja made in China. Cena śmieszna - ok. 15 zł z łożyskami.
pozdr. G.M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
walenty



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 3

PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie łożyska można również pozyskać na allegro bądź w sklepach łożyskami (w polskiej wersji CX kosztowały mnie 12zł za sztukę) oznaczenie tych łożysk to UPC 20X X-zależy od rozmiaru

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=133864003

SCALONE
Wiktors napisał:
Witam

Mnie najbardziej zainteresowały rolki napisz dokładniej coś o nich skąd je pozyskałeś, jaka cena no i z czego są wykonane. Młyn prezentuje się świetnie chyba będzie awans Wink , swoją drogą widziałem identyczną konstrukcje na którymś z zagranicznych for tylko rolki były krótsze.

P.S Jeśli chcesz to opisz dokładnie całą konstrukcje i kosztorys uniknie to wielu pytań na forum.

Pozdrawiam
Wiktor



-4 łożyska 4x12zł=48zł
-koło pasowe duże (od pralki "frania") nowe 3zł
-koło pasowe małe(od pralki "frania") nowe 3zł
-pasek klinowy (od pralki "frania") nowy 5zł
-silnik indukcyjny 150W 230V~ n=1390 obr/min ( poprostu taki miałem ) ale podobnych jest w wspomnianej legendarnej frani
-podstawa trochę kątowników .. i spawarka
- rolki gumowane ( od maszyn drukarskich ) można takich szukać u konserwatorów i serwisantów maszyn drukarskich w dużych drukarniach , bądź samemu zrobić poprzez naciągnięcie na rury stalowe dętek rowerowych . Następnie należy wytoczyć i dospawać do tych rur czopy które będą osadzone w łożyskach (pamiętajcie aby te czopy przewidywały obsadzenie kół pasowych ) . Jest to czasochłonne ale efekt -sami widzicie.


Ostatnio zmieniony przez walenty dnia Sob Kwi 14, 2007 9:52 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bono13



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Chciałbym sie podzielic zdjeciami mojego mlynka, wprawdzie nie jest to kombajn ale mieli i to mnie cieszy Very Happy
najwiecej pracy pochłoneły chyba te koła pasowe bo do dyspozycji mialem tylko stare panele podlogowe i trzebabylo z nich zrobic kola pasowe .
Silnik na 12V z dmuchawy z malucha + zasilacz AT . silnik smiga na 6V i 10A , na 12V byl za szybki.
Beben PCV fi 110 , obraca sie okolo 2-3 razy na sek ale slychac jak kule spadają wiec jest ok.
Kule szklane ale takie wieksze , bo udało mi sie takie dostać przypadkowo no i całość obkładam na czas mielenia ta gąbka ze zdjecia z każdej strony aby możliwie wytłumić prace młyna
Fotki:


A Tu zdjęcie kul

Pozdr. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bono13



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jak przedmówcy chciałbym poruszyc temat skutecznego mielenia w młynie kulowym , zebrać te najważniejsze dane .
Młynek mam około tydzień i juz zauważyłem jak wiele wiele czynników wpływa na proces szybkiego i skutecznego mielenia. robiłem ostatnio takie testy : mój beben to rura 110mm o długosci około 20cm, wsypałem do bebna ponad 400gram saletry i dużo kul szklanych fi 25mm , pare kul stalowych fi 15mm i pare wałków metalowych mniejszych, po czasie mielenia równym 7 godzin saletra była nie zmielona, podczas gdy 200gram potrzebowało 2-3godzin zeby zostac zmielone na mąke a 50 gram potrzebowało tylko 10min! moj beben obraca się dość szybko 3-4 razy na sek, dlatego spadające kule mają wiekszą energie niz gdyby obracal się np 2 razy na sek.
Na pierwszy rzut oka temat kulowca wydaje sie prosty no bo jedyne z czego sie skłąda to bęben , mielniki , silnik , wsad jednak kazdy z tych tematów można znacząco rozwinąć:
bęben : jego kształt moze byc różny : okrągły , sześciokątny , kwadratowy itp , każdy inaczej wplywa na proces mielenia, dodatkowo na ten proces wpływają jego wymiary do których najlepiej dopasowac odpowiednia predkosc obrotu takby mielniki miały jak najwieksza energie, wg mnie nawet to, czy beben jest dobrze wypoziomowany wplywa na efektywnosc mielenia bo podczas mielenia beben lekko drga a jesli nie jest wypoziomowany to wsad zbiera sie tylko w jednej czesci bębna i obniza wydajność.materiał z jakiego beben jest wykonany też jest tutaj ważna np bebny wyonane z cienszych materiałów podczas uderzania kul naprężaja sie lekko i amortyzuja energie mielników.beben powinien być twardy , by kruszyć dobrze subst. mieloną.
mielniki : jak każdy wie kształty mogą być różne i najlepiej gdyby były różnych kształtów i wielkości , by lepiej rozdrabniały materiał. Ale ważna jest też , twardość materiału, scieralność (zanieczyszczenia), gęstość, inne właściowsci takie jak to czy iskrzą itp ich ilość w stosunku do wsadu i pojemności bębna
co do wsadu wg mnie ważna jest jego odpowiednia ilosc . co do niektorych subst takich jak np red gum, siarka czy szelak dobiera sie odpowiednie metody mielenia jak np mielenie z KNO3 czy węglem

ten post jest bardziej teoretyczny oparty o moje obserwacje , niestety nie posiadam literatury w krorej moglbym znalezc informacje co do tego procesu.
Chciałbym zeby pare osób wypowiedziało sie co do tematu skutecznego mielenia : ktore z tych informarcji moga sie przydac, a ktore mozna pominac . Prosiłbym pare osób o wypowiedzenie się : jakich mediów używa , jakie ma srednice bębnów , predkosci bebna oraz czasy mielenia i przy jakich wsadach,mielniki, wiedze i obserwacje, itp .

dla mnie jest to temat ciekawy a na forum nie ma duzo informaji na ten temata te ktore są , trudno znaleźć. ja sam zastanawiam sie czy np nie mielić małych ilosci ale czesciej bo zwieksza to wydajnosc oraz rozważam zmiane części mielnikow z kul szklanych 25mm na wałki z brązu fi15mm ktore maja duzo wieksza gęstość.
myślalem także nad wiekszym bebnem , ale nie umie znaleźć nic wiekszego od rury kanalizacyjnej 110mm. moze jakies propozycje?

Aha i jeszcze informacja dla ludzi mających problemy ze znalezieniem odpowiednich mielnikow , trzeba poszukac w swojej miejscowosci czy okolicy sklepu z art "nieżelaznymi" , lub poprostu metalami kolorowymi i pytać o prety , wałki z brązy , mosiadzy , miedzi , za brąz w moim mieście chcieli 46zł za kg srednice dowolne
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bono13 napisał:
wg mnie nawet to, czy beben jest dobrze wypoziomowany wplywa na efektywnosc mielenia bo podczas mielenia beben lekko drga a jesli nie jest wypoziomowany to wsad zbiera sie tylko w jednej czesci bębna i obniza wydajność.
Przesadzasz. U mnie cały młyn jst pochylony, żeby bęben nie jeździł po całym młynie i nie mam problemów. Najgorzej jak mamy zbyt mokry materiał i za lekkie kule, wtedy materiał zbiera się przy ściangach, a kule latają w tuneliku na środku.

bono13 napisał:
materiał z jakiego beben jest wykonany też jest tutaj ważna np bebny wyonane z cienszych materiałów podczas uderzania kul naprężaja sie lekko i amortyzuja energie mielników.beben powinien być

twardy , by kruszyć dobrze subst. mieloną.
Moim zdaniem jeśli jest wystarczająco dużo mielników, to bęben nie ma tak wielkiego znaczenia, bo materiał jest rozcierany między mielnikami a nie mielnikami i bębnem.

bono13 napisał:
mielniki : jak każdy wie kształty mogą być różne i najlepiej gdyby były różnych kształtów i wielkości , by lepiej rozdrabniały materiał. Ale ważna jest też , twardość materiału, scieralność (zanieczyszczenia), gęstość, inne właściowsci takie jak to czy iskrzą itp ich ilość w stosunku do wsadu i pojemności bębna
Mielniki mielą. Więc to normalne, że sporo od nich zależy. Im twardsze, mniej ścieralne, mniej iskrzące, gęstsze tym lepiej.

bono13 napisał:
co do wsadu wg mnie ważna jest jego odpowiednia ilosc . co do niektorych subst takich jak np red gum, siarka czy szelak dobiera sie odpowiednie metody mielenia jak np mielenie z KNO3 czy węglem
Mielenie z kno3 lub węglem czasami znacząco poprawia jakość, bo materiały się za bardzo nie kleją. Głównie chodzi tu o to, żeby materiały się nie kleiły, tylko jak najlepiej przesypywały.

bono13 napisał:
rozważam zmiane części mielnikow z kul szklanych 25mm na wałki z brązu fi15mm ktore maja duzo wieksza gęstość.
Bardzo słuszna decyzja. Jak wymieniłem mielniki na ołowiane, to było o wiele lepiej.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stuf



Dołączył: 03 Paź 2005
Posty: 82
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zatem:


Budowa jak widać.. coś z niczego:
-łożyska z czego popadło (kółko od rolek Laughing ) -0 pln
-trochę aluminium -0 pln
-bęben z puszki po farbie -0 pln
-płyta (podstawa) -7 pln
-kółeczka pod bębnem -3pln
-wiertarka z regulacją obrotów [to podstawa] (nowa 600w) -28 pln
-włącznik -3 pln
-kólka napędowe (małe samoróbka z podkladek i śruby, większe z wózka dla dzieci) i pasek -0 pln
-media mielące to klucze nasadowe walcowe (od 19 - do 28 )

Trochę spawów, drewno wkrętów i mamy taki efekt:
Filmik

Jestem bardzo zadowolony z jego działania... Węgiel (1 kg) ogarnia w 4 - 5 h.
Urządzonko przelatało już jakies 30 - 40 h i nic się nie dzieje Twisted Evil
Pozdrawiam.
Ps. thx za *-ke Wink

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
oto moj kulowiec,
silnik od wycieraczek
oś rurka metalowa osadzona na lozyskach
puszka z drugiej strony opiera sie na resztce jakiegos zabakowego samochodzika
beben puszka po farbie, w srodku jeden prog
mielniki, kulki i walki od lozysk

Silnik grzeje sie ale, zrobilem chlodnice ze starej suszarki, wyjalem grzalke i strumien chlodnego powietrze ustawian na silnik, wtedy prawie wogole sie nie grzeje.

Caly:
http://img123.imageshack.us/img123/7581/calyil5.jpg


Pasek, zrobiony z gumy od gaci
http://img266.imageshack.us/my.php?image=pasekvm7.jpg


silnik, od wycieraczek samochodowych
http://img102.imageshack.us/my.php?image=silnikfq7.jpg

pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bono13



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bęben mam z z rury pcv 110mm ale chce zmienić na plastikowy słoik taki ok 5 L i całą ściankę wzmocnić od zewnątrz żywicą z włóknem szklanym ale co do tych progów to zastanawiało mnie to czy to mają być np listwy wys ok 3cm i cienkie przyklejone do ścianki czy np cienka deseczka (długości bębna szer ok. 2 cm i wys. np na 1 - 2 cm) to mnie właśnie zastanawia. no i ilość takich progów na taki bęben bo jak będzie za dużo to będzie słabiej mieliło a jak za mało to cały bęben będzie się trząsł (kołysał) w momencie przesypywania wsadu i będzie mi spadać z kółek.
Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być plastik, oby nie za cienki/miękki.
Mielniki dowolne, oby możliwie ciężkie i żeby zajmowały dużą powierzchnię w środku (kulowce po 1-2 L do których ludzie pchają po 2 kulki z myszek to jest kupa nie młynek). Kulki ułożone w rząd muszą tworzyć linię minimum szerokości bębna młynka. Ale nie więcej niż 2x. No chyba że masz małe kulki albo mocny silnik.
Pozdr.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko 1x szerokość bębna? Gdzieś czytałem na forum (pewnie w tym temacie) że kul ma być 1/4, a materiału mielonego 2/4. Oczywiście objętościowo w bębnie.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pirOs



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 12

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie się obiło o uszy że powinno być kul na 1/3 objętości bębna, a materiału mielonego 1/2 obj. ... Ale najlepiej kierować się prostą zależnością 900 gram mielników na 100 gram materiału - zapewnia to bardzo skuteczne mielenie przy dość ergonomicznym wykorzystaniu możliwości młyna.

A ścianki bębna nie muszą być bardzo twarde, tylko nie mogą się ścierać, bo wiadomo czym by to się skończyło. W końcu mielenie powinno odbywać się między mediami, a nie media/ścianka.

EDIT: GJ, ander.


Ostatnio zmieniony przez pirOs dnia Wto Lut 27, 2007 1:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem tak bo mój bemben ma średnicę 10cm a używam calowych kul stalowych zatem zajmują one DUŻO miejsca w bębnie. Przy mniejszych zależność się zmienia. Przepraszam że nie nadmieniłem. Moje przeoczenie. Pozdr.
_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adrianet



Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 7

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez sie pochwale moim wynalzkeim:) http://adrianet.fotosik.pl/albumy/173706.html kule waza 400 gram najwieksza 130 gram sirniczek jak widac malutki ale ma ta zaletre ze nic nie musialem rpobic tylko wymontowalem caly element z zebatkami i zamontowalem i do tego jeszcze ten walek byl podlacozny wiec idealnie. niestety silnik z tymi kulami i pewno iloscia wsadu krci sie troche za wolno:( zmielenie nim kilograma wiegla zalebo by chyba z miesiac ale ja miotom wszystko fb wiec nie potrzebuje prochu czarnego:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to się komuś przyda:
Kule staliwne (nieiskrzące, przynajmniej przy normalnych prędkościach) Kilka średnic 40, 30, 25, 20, 15mm, ciężkie.
Zastosowanie standardowe - elementy ozdobne płotów kutych.
Do nabycia w Castoramie (dział ogrodzenia metalowe), ceny przyjazne - najdroższa 40mm ok.3,5zł, ......20mm 1,3zł.
Ponieważ są to częściowo surowe odkuwki dobrze im robi nocka mielenia suchego piasku lub szkła.
Wady: nieużywane lubią sobie powierzchownie korodowac Laughing
Zalety: ciężkie, twarde, różne średnice, przystępna cena, nie brudzą wsadu.
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w końcu dostałem chęci by cyknąć Wink zalety to długość pracy (po 10h leciutko ciepłe), gotowy mechanizm z silnikiem. Wady mały wsad, za malo kul mam...




_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwek



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostrzegam przed rozwalaniem łożysk można się niemiło pokaleczyć. Łożysko potrafi strzelić i może wam zrobić kuku jednemu kolesiowi u mnie na warsztacie podczas wyciskania na prasie strzeliło łożysko i obcięło mu palec, nic by się nie stało jak by pracował z zamkniętą osłoną a tak nie ma palucha.
_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP