Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mlyn kulowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XBlaster



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 7
Skąd: z kulowca :)

PostWysłany: Wto Lut 17, 2015 9:13 am    Temat postu: Mielniki do młyna kulowego. Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam do wyboru kilka rodzai stopów ołowiu do odlewania kul.
Chciałbym wybrać najlepszy na kule do mojego młynka i nie wiem ,który wziąść ;
- stop drukarski
- stop akumulatorowy
- stop ołowiu z cyną (niska zawartość cyny 8 %)
- stop ołowiu z odważników do felg
Jeśli ktoś ma doświadczenie to proszę mi napisać ,który byłby najlepszy na kule do młynka .Proszę o szybką odpowiedź póki mam dostępność produktu Smile , chętnych jest wielu na dobre stopy ołowiu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Wto Lut 17, 2015 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie stop drukarski. Mozesz pomieszac go tez z cyna. Ale z tych wszystkich drukarski jest najtwardszy i najwolniej bedzie sie scieral.
_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XBlaster



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 7
Skąd: z kulowca :)

PostWysłany: Sro Lut 18, 2015 12:12 pm    Temat postu: Stop ołowiu Odpowiedz z cytatem

Dzięki, już zamówiłem ten który poleciłeś,za kilka dni kulowiec znów pójdzie w ruch. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XBlaster



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 7
Skąd: z kulowca :)

PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 9:26 am    Temat postu: Działanie młyna kulowego Odpowiedz z cytatem

Jak działa/spisuje się wasz młyn kulowy?
Jest z poprzeczkami jak w np betoniarce czy nie?
Ja wszystko wyliczyłem z wzorów podanych na forum i wzorów z literatury ,którą znalazłem na internecie . Mój młyn kulowy posiadał odpowiednie przełożenie ale kulki w nim nie wznosiły się do 3/4 wysokości i opadały jak na tym rysunku poniżej .Dopiero po zainstalowaniu poprzeczek jak w betoniarce uzyskałem taki efekt.Teraz z poprzeczkami efekt mielenia jest 5 razy lepszy.
Więcej prochu się przesypuje oraz kulki spadają z wysokości i nieźle go tłuką Smile .Teraz proch po 3 godzinach mielenia jest jak po 15 .Wzory w przypadku mojego młynka zawiodły. Średnica mojego bębna to 10.5 cm (puszka po lakierze nitro) .

_________________
..jestem ,bo muszę..
(Smile)lubię pakować
./\.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goju



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: -.-

PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w moim nic nie mierzyłem czy tam liczyłem Very Happy puszka po kawie Ricore, i w środku 2 poprzeczki z listewek sosnowych po przeciwległych stronach i mieli na pył Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XBlaster



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 7
Skąd: z kulowca :)

PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 3:28 pm    Temat postu: Działanie młyna kulowego Odpowiedz z cytatem

Chciałbym by wiele osób również doświadczonych się wypowiedziało w tym temacie.Wg.mnie opis ,że młynek mieli na pył to niewiele. bo składniki z bindera mam już w formie pyłu.Mój mieli po kilku godzinach tak , że aż unosi się mgiełka i wylewa się z puszki.
Mam pytanie do kogoś kto posiada lub miał kilka bębnów różnej średnicy , w jakiej średnicy mieli młyn kulowy najlepiej?
Od kogoś słyszałem ,że w średnicy powyżej 15 cm mieli się taka sama ilość dużo lepiej niż w puszcze poniżej 15 cm.[Wg.mnie ma to związek z wysokością z jakiej spadają kule}

_________________
..jestem ,bo muszę..
(Smile)lubię pakować
./\.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antyvlad



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 83
Skąd: to wiesz?

PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mojej praktyki zauważyłem że zmielony w kulowcu P.Cz. nie pyli i dokładnie przylepia się do wałków i ścianek.
Wałki ołowiane, napęd od wycieraczek, 2 progi.

P.S. ołów na wałki wytopiłem z osłon na kable w ścianach, nie ściera się a odkształca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XBlaster



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 7
Skąd: z kulowca :)

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 5:41 pm    Temat postu: Działanie młyna kulowego Odpowiedz z cytatem

U mnie po zmieleniu więkoszość jest przyklejona do scianek a reszta jest w formie mgiełki która się długo unosi. Co lepiej się spisuje w młynku kulowym wałki czy kule? Mam jeszcze 2 kg ołowiu więc warto to na coś użyć by nie leżało bezczynnie.Miałem kiedyś młynek taki jak ty antyvlad , ale mój silnik od wycieraczek rozgrzewał się po 1,5h do 70*C i wolałem nie ryzykować ,zrobić nowy który się nie grzeje i będzie na różne rozmiary bębnów.Mam w nim silnik podobny jak od pralki frani polecam nie grzeje się po 6 godz pracy osiąga 30*C, moc ma sporą 150 W więc nie przeciąża go.Mam regulowany rozstaw wałków obracających bęben więc mogę używać bębnów o średnicy od 5 cm do 30 cm.Do mielenia używam kulek z czcionek drukarskich o średnicach 1cm , 1,5cm , 2cm. Zaniedługo dam namiary na kogoś kto sprzedaje czcionki drukarskie więc możecie sobie zamówić, 1 kg 15 zł, ja się potargowałem i kupiłem 5 kg za 10 zł/kg i przesyłka kurier za pobraniem 20 zł.
_________________
..jestem ,bo muszę..
(Smile)lubię pakować
./\.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antyvlad



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 83
Skąd: to wiesz?

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 3:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój silnik także się rozgrzewał (zwłaszcza latem), więc chłodziłem go wentylatorkiem od peceta + osłona z miski coby tak piekielnie nie hałasowało.
P.cz. mieliłem taką samą ilość czasu np. 1 h aby uzyskać powtarzalność, nie największą szybkość - używany do silniczków fjerwerkowych.

Początkowo używałem kulek szklanych (niebezpieczne i kruszą się) aby przejść do wałków ołowianych które są absolutnie wystarczające, ołów jest idealnym medium mielącym ze względu na masę.
Nie zanieczyszcza wkładu bo nie ściera się a odkształca.

P.S. Używałem zaprasek z podnośnika hydraulicznego 5T ---> kulowiec.

Powodzenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Foonthomas



Dołączył: 20 Lip 2014
Posty: 21
Skąd: takie coś

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ołów z akumulatorów (całego przetopionego) jest nieco twardszy od "czystego" miękkiego Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XBlaster



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 7
Skąd: z kulowca :)

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 6:06 pm    Temat postu: [Info] sprzedawca, Odpowiedz z cytatem

Wcześniej mówiłem ,że dam namiary na sprzedawce czcionek drukarskich i mam je;
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=9744780
http://allegro.pl/olow-czcionka-stop-drukarski-i5131523572.html .
Ołow z akumulatorów też jest dobry daj 0.5kg cyny na 2.5kg ołowiu wychodzą bardzo fajne kulki z tego.Sam się zastanawiam czy nie opłaca się pokryć moje kulki cyną, taką 2mm warstwą . Stopiłbym cynę na ognisku , na tacce oraz przetoczyłbym kulki , spróbuje zobacze jaki będzie efekt, pewnie będą się mniej ścierały.

_________________
..jestem ,bo muszę..
(Smile)lubię pakować
./\.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antyvlad



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 83
Skąd: to wiesz?

PostWysłany: Sro Mar 04, 2015 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekaj najpierw i sprawdź czy faktycznie się ścierają, ołów jest miękki i u mnie wałki się nie ścierały a odkształcały, nie zauważyłem wpływu na mielenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XBlaster



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 7
Skąd: z kulowca :)

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokryłem kilka kul cyną z wierzchu , warstwa nie jest idealnie równa.Kule zahartowałem po oblaniu cyną.Pierwsze pomieliłem kule z piaskiem by się dorównały.Później pomieliłem samymi kulami wynik jest dobry po 4 godz. mielenia nie starła się powierzchowna warstwa ani nie odkształciła.To pewnie dlatego ,że cyna jest twardsza niż ołów .za kilka dni może przeprowadzę próbę mielenia z prochem , zobaczę jakie będą wyniki tego mielenia
Znalazłem też info o twardości ołowiu po dodaniu cyny oto link; http://www.blackpowder.pl/site,showsub,2,83,odlewanie_kul.html , zaskakujące już 5% zawartość cyny w ołowiu powoduje 2 krotny wzrost twardości stopu.

_________________
..jestem ,bo muszę..
(Smile)lubię pakować
./\.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
symeo



Dołączył: 23 Gru 2015
Posty: 2
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Sie 10, 2016 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ma ktoś namiary na stop drukarski?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP