Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Korpus kulisty do szelki -problem

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 2:52 pm    Temat postu: Korpus kulisty do szelki -problem Odpowiedz z cytatem

Nie mam dostępu do komnaty z Fajerwerkami Rolling Eyes więc pisze to tutaj. Jak wiadomo sylwester zbliża się wielkimi krokami i zaczełem robić korpusy do szelek. Wcześniej robiłem metodą obklejamia paskami kulki ale teraz spróbowałem zrobić tak jak to robią Profi ale coś mi nie wychodzi A więc wsadzam "słoneczko" do formy smaruje je klejem upycham do ścianek nasadzam drugie a puźniej przyciskam prasą. No i wszystko git ładnie tylko jak prubuję wyjąć to już jest kłopot. Cała połówka rozkleja się się. Jak temu zapobiec? Czytałem tematy tego dotyczące ale nic nie znalazłem Confused
Wyszło mi kilka korpusów ale jak zostawiłem je w formie i na grzejnik ale przecież nie w tym rzecz.
I polówka wygląda tak:

PS. Proszę modów o przeniesienie tego tematu do Szelka kulista - projekt budowy.
Ps2 Nie wywalajcie tego tematu do kosze bo odpowiedz jest mi bardzo potrzebna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B@rtek



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: z TG

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy jak grube warstwy dajesz i czym to kleisz, spróbuj przytrzymać może tą prasą troche dłużej korpus.
I także moze to być wina formy. Pokaż zdjęcia stępla i formy w czym to prasujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doznanie



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 53

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak robisz na formie to pierwsza warstwe naloz folie spozywcza a potem naklejaj bedzie sie na poczatku slizgac ale potem to super wychodzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papier jest grubości 0,8mm. Klej to wikol rozrobiony z wodą 10/1. A oto cała prasa kilka korpusów "słoneczka" i forma i stępel:

Słabo widać bo wszystko ma takie same kolory Very Happy
BTW: Prasa jest ręczna sam robiłem. Myślę że ma wystarczająco duży nacisk. Klej szkolny zgiełem na harmonijkę Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doznanie



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 53

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak ty ale ja robie tak
pinpong nad linia stopienia jest przeciety
wieksza "polowke" z linia stopienia uzywam jako formy
biore folie sporzywcza owijam naokolo i zakladam do srodka i przylepiam malym kawalkiem tasmy
potem nakladam z wikol/h2o 1/7 zmoczona gazete (metro bo w szkole jest tego duzo i za darmo) malymi kawalkami (uzywam pol storny na polowke)
jak nakleje pol to wyciagam (z folia schodzi jak marzenie) i na kaloryfer i robie druga
po wypelnieniu i zrobieniu w 1 polowce lontu lacze dwie i obklejam tasma bezbarwna szczelnie potem cala strone gazetki uzywam na szelke i jest gites wychodzi mi 4.5cm ~ 1,77 cala i akurat takie rury pcv (4,5cm) tez sprzedaja - zbieg okolicznosc ? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doznanie napisał:

wychodzi mi 4.5cm ~ 1,77 cala i akurat takie rury pcv (4,5cm) tez sprzedaja - zbieg okolicznosc ? Smile


hym 45mm to chyba więcej niż moje 2" Smile którymi strzelałem z 51mm hdpe.

rekordowo były luzy po 4mm z jednej i drugiej strony (i tak zachowalem twarz, 8g pcz Laughing )

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doznanie



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 53

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciez 45mm to 1.77 cala
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wy macie taki słaby pcz że musicie na styk ją wsadzać?

nie zapomnę, kiedyś pisało "szelka ma opadając ocierać się o ścianki", niektórzy nawet na chama wsadzali... to sie nazywa jakość pcz Smile

kaliber mierzy się po szelce czy moździerzu? bo mi się wydaje że po moździerzu Wink

bo ja jak mam szelkę 45mm to to jest 2" bo tyle ma rura, nigdy się nie podaje średnicy szelki tylko rury... bo kto się będzie pierniczył "moja szelka 1,88" "

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doznanie



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 53

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

srednica wew rury to 45mm i takie mi szelki wychodza i sie wslizguja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wychodzi mi 4.5cm ~ 1,77 cala i akurat takie rury pcv (4,5cm) tez sprzedaja


czyli źle napisałeś tutaj ;] bo wychodzi że szelka i moździerz takie same Razz

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KYK możesz to już napisać w temacie o budowie korpusu o szelce kulistej, masz możliwość pisania w fajerwerkach i nie tylko.
Jak prasowałem te korpusy i używałem wikolu częściowo rozcieńczonego, gdzie nie gdzie pędzelkiem czystego wikolu to po sprasowaniu można to było wyjąć. Ach no i zresztą zostawał zawsze nadmiar "słonecznika" i za te części można było chwycić i bez problemu wyciągnąć całość która się już dobrze trzymała.
Ważny jest nacisk i to jak wykonana jest forma (moja była z żyw. epoks), nie może się przyklejać, zaś ten "grzybek" tj. stempel musi dobrze to wszystko skleić i wtedy się nie ma prawa rozpaść.
IMO gorsze problemy są z przycinanie tych końcówek półkul by je dorównać, warto by mieć tutaj jakąś mini maszynkę do tego, bo z nożykiem do tapet nie jest na dłuższą metę za ciekawie Wink
Ten temat zamykam.

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP